Wtorek, 18 Czerwiec, Imieniny: Laury, Leszka, Marcjana -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Ruszyły wspólne patrole WSPol i komendy powiatowej


Od wczoraj słuchacze kursu podstawowego z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie przez 2 tygodnie będą pełnili służby na terenie naszego powiatu. Towarzyszyć im będą policjanci z komendy powiatowej. Słuchacze WSPol od nich mają uczyć się zawodu.Każda osoba, która zdecydowała się służyć w Policji musi przejść w pierwszej kolejności szkolenie podstawowe. Jednym z jego elementów są zajęcia praktyczne. Kursanci jeszcze w trakcie szkolenia odbywają swoje pierwsze służby pod okiem doświadczonych policjantów. Takie patrole można było spotkać w miesiącu marcu br. m.in. na drogach i ulicach powiatu szczycieńskiego.

 

 

 


- Bezpośrednia konfrontacja wiedzy teoretycznej zdobytej podczas szkolenia z działaniami, z którymi na co dzień mają do czynienia policjanci, da młodym funkcjonariuszom możliwość określenia w jakiej służbie sprawdziliby się najlepiej – tłumaczy Anna Walerzak, oficer prasowy KPP w Szczytnie.

 

Po odprawie i omówieniu zadań do służby, przyszli funkcjonariusze udali się w rejony służbowe wspólnie ze starszymi kolegami. To właśnie podczas takich służb młodzi policjanci zdobywają doświadczenie i rozwijają umiejętności, które na pewno przydadzą się im podczas pracy zawodowej.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia


Komentarze