Piątek, 7 Maj
Imieniny: Beniny, Filipa, Judyty -

Reklama


Reklama

Ruszyły pierwsze szczepienia seniorów


W gminie Wielbark we wtorek, 26 stycznia rozpoczęły się szczepienia przeciw covid19 skierowane do osób powyżej 80 roku życia. - Do środy zaszczepiliśmy 30 naszych seniorów – mówi Dariusz Kaźmierczak z wielbarskiej przychodnia lekarska Medix. - Wszystko idzie według wytycznych. Tygodniowo otrzymujemy 30 dawek szczepionki i tyle osób szczepimy.Na terenie gminy Wielbark do szczepień zarejestrowało się 90 osób powyżej 80 roku życia.


Reklama

 

Reklama

- Przy rejestracji wykazaliśmy trochę inicjatywy, bo mając dane pacjentów nasza pielęgniarka obdzwoniła wszystkich naszych seniorów, poinformowała ich o takiej możliwości, nikt nie odmówił. Wszyscy zostali zapisani na szczepienia – wyjaśnia doktor Dariusz Kaźmierczak. - W podobny sposób rejestrujemy osoby powyżej 70 roku życia. Na razie zarejestrowaliśmy 70 takich osób. Niestety, dla tej drugiej grupy na razie nie mamy szczepionek. Czekamy na decyzje i wytyczne Narodowego Funduszu Zdrowia.

 

Przychodnia lekarska Medix obsługuje całą gminę Wielbark.

 

- Jesteśmy do tego dobrze przygotowani – zapewnia doktor Kaźmierczak. - Przy okazji tej rozmowy za pośrednictwem „Tygodnika Szczytno” apeluję do mieszkańców gminy Wielbark o szczepienie się, naprawdę nie ma czego się bać, dzięki tej szczepionce będziemy mogli wrócić do normalności. Nasz personel, 12 osób, jest już w pełni zaszczepiony, od środy zaczęliśmy przyjmować drugie dawki preparatu.Komentarze do artykułu

kroll

Oczywiście nie poinformowano tych biednych staruszków, że preparat, który im wstrzykną, nie jest szczepionką, tylko eksperymentalnym produktem leczniczym, którego badanie zakończy się najwcześniej w 2023 roku.... brak takiej informacji jest złamaniem wszystkich dziesięciu zasad Kodeksu Norymberskiego...no ale czego mają się bać mengelowcy, skoro mają na to pozwolenie i gwarancje bezpieczeństwa w postaci ustawy bezkarnościowej.

Napisz

Reklama


Komentarze