Sobota, 25 Wrzesień
Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny -

Reklama


Reklama

Ruszyły pierwsze szczepienia seniorów


W gminie Wielbark we wtorek, 26 stycznia rozpoczęły się szczepienia przeciw covid19 skierowane do osób powyżej 80 roku życia. - Do środy zaszczepiliśmy 30 naszych seniorów – mówi Dariusz Kaźmierczak z wielbarskiej przychodnia lekarska Medix. - Wszystko idzie według wytycznych. Tygodniowo otrzymujemy 30 dawek szczepionki i tyle osób szczepimy.Na terenie gminy Wielbark do szczepień zarejestrowało się 90 osób powyżej 80 roku życia.


Reklama

 

Reklama

- Przy rejestracji wykazaliśmy trochę inicjatywy, bo mając dane pacjentów nasza pielęgniarka obdzwoniła wszystkich naszych seniorów, poinformowała ich o takiej możliwości, nikt nie odmówił. Wszyscy zostali zapisani na szczepienia – wyjaśnia doktor Dariusz Kaźmierczak. - W podobny sposób rejestrujemy osoby powyżej 70 roku życia. Na razie zarejestrowaliśmy 70 takich osób. Niestety, dla tej drugiej grupy na razie nie mamy szczepionek. Czekamy na decyzje i wytyczne Narodowego Funduszu Zdrowia.

 

Przychodnia lekarska Medix obsługuje całą gminę Wielbark.

 

- Jesteśmy do tego dobrze przygotowani – zapewnia doktor Kaźmierczak. - Przy okazji tej rozmowy za pośrednictwem „Tygodnika Szczytno” apeluję do mieszkańców gminy Wielbark o szczepienie się, naprawdę nie ma czego się bać, dzięki tej szczepionce będziemy mogli wrócić do normalności. Nasz personel, 12 osób, jest już w pełni zaszczepiony, od środy zaczęliśmy przyjmować drugie dawki preparatu.Komentarze do artykułu

kroll

Oczywiście nie poinformowano tych biednych staruszków, że preparat, który im wstrzykną, nie jest szczepionką, tylko eksperymentalnym produktem leczniczym, którego badanie zakończy się najwcześniej w 2023 roku.... brak takiej informacji jest złamaniem wszystkich dziesięciu zasad Kodeksu Norymberskiego...no ale czego mają się bać mengelowcy, skoro mają na to pozwolenie i gwarancje bezpieczeństwa w postaci ustawy bezkarnościowej.

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Mazurska rybna wspólna sprawa, czyli budują raj dla wędkarzy
  A ja uważam że to bardzo dobra inicjatywa. Prawdą jest że czyszczenie jezior przez gospodarstwa rybackie przybiera często miano klęski ekologicznej. Druga sprawa że dwóch rybaków z siecią potrafi wyłowić przez dzień więcej niż stado wędkarzy przez miesiąc. Wogule to kwestionował by istnienie takich gospodarstw. Ale inicjatywa kieruje cały ten biznes troszeczkę w stronę racjonalności. Wędkarze też są nie lepsi. Widywałem jak brali z wody co popadnie. Banda mięsiarzy teraz potrafi przetrzepać jezioro i ich zdaniem jest wszystko ok. Jeden taki mondrala chwalił się jak to płocie idące na tarło taczkami na Narwi łowił. Niestety takich su....ów nie brakuje. Akurat na Zdroju niema problemu z miejscami do łowienia, trzeba tylko przejść kawałek a wozić dupsko furą na sam brzeg. I tyle w temacie. A co do kierownika ośrodka to nie jest on właścicielem ośrodka , a tylko zarządza tym ośrodkiem. Zresztą znam człowieka osobiście i życzę wszystkim ośrodką takiego kierownika z energią i pomysłem na prowadzenie tego biznesu. Pozdrawiam wszystkich wędkarzy. Mięsiarze niech się pie.....

  Szulim. M


  2021-09-25 11:30:39
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Wydaje mi się że starosta z radnymi powinni zastanowić się nad wprowadzeniem elektronicznej ewidencji czasu pracy w szpitalu. Spytacie dlaczego? W jednym ze szpitali powiatowych lekarz w ciągu miesiąca przepracował 670 godz. Tu coś nie gra tym.

  mol


  2021-09-25 10:38:04
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Kończy się kariera Jarosława, już niedługo tylko sala gimnastyczna.....

  Karolina


  2021-09-24 07:24:15
 • Kocie łby zastąpi kostka
  Kolejne pieniądze w błoto

  Andrzej


  2021-09-24 06:28:29
 • Jedwabno stanie się stolica polskiego boksu (sprawdź szczegóły)
  Kto to widział aby walki tego samego zawodnika odbywały się codziennie to są młodzi ludzie i nie mają tak sily

  Piotr Galos


  2021-09-24 06:15:06
 • Donoszą na wicestarostę Nowocińskiego
  Nowocinski, a jak jego sprawa z próbą potrącenia.......?


  2021-09-23 21:58:55
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Po kruchym lodzie stąpa nasz starosta.....

  Tomasz l


  2021-09-23 21:57:10
 • Szczupak Piotra Brzózki na wagę srebra (zdjęcia)
  Widać że nasze jeziora to baseny bez ryb na tyle par i łodzi to porażka. Tak są zarybiane jeziora ! .a za karte płacisz co rok co raz więcej i to nie mała kwote. Co najgorsze to wszystkie jeziora w koło to pustka!!!!!

  Sadek


  2021-09-23 21:51:46
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  To pan Łachacz nie wie co się dzieje w mieście, że na sesji chce się dowiedzieć? Może trzeba się zainteresować i popracować na rzecz miasta za tą sytą dietę, którą otrzymuje co miesiąc bez względu na obecności. Tragedia w tym mieście!

  Mieszkaniec


  2021-09-23 07:21:50
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  Panie Łachacz pan jako gwiazda PSL u nie powinien wyciągać rąk po pieniądze od PiS a raczej od swojej partii. Słabe jest co pan robi .

  Grzegorz


  2021-09-22 23:39:43