Środa, 8 Grudzień
Imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza -

Reklama


Reklama

Ruszył remont basenu


Dopiero w trzecim przetargu udało się wyłonić wykonawcę remontu basenu w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Po 21 latach działania obiekt przejdzie gruntowną renowację. Koszt prac wyceniono na około 3,5 mln zł.Dwa pierwsze przetargi zostały unieważnione. Zadecydowała o tym zbyt wysoka cena i konieczność zmniejszenia zakresu prac. W drugim przetargu wprowadzono nawet formułę negocjacji, która dawała szanse na wyłonienie najkorzystniejszego oferenta i negocjowanie z nim jeszcze zakresu ceny. Tę metodę zastosowano też w trzecim przetargu, do którego stanęły trzy firmy. Jedna została odrzucona, gdyż nie spełniła formalnych wymogów. Ostatecznie, po negocjacjach, wybrano firmę z Olsztyna.

 


Reklama

Umowa z wykonawcą już została podpisana, nastąpiło też tzw. przekazanie placu budowy. Prace mają zakończyć się w kwietniu przyszłego roku.

 

Zakres remontu jest spory. Obejmuje między innymi: wymianę okładzin podłogowych, naprawę niecki basenu, remont szatni, toalet, pokrycia dachu, czy prace wodno-kanalizacyjne i elektryczne...

 

Większość mieszkańców Szczytna zadaje sobie pytanie, czy po remoncie basen należący do Wyższej szkoły Policji będzie dostępny również dla osób spoza uczelni.

Reklama

 

- Korzystanie z basenu będzie odbywać się na dotychczasowych zasadach – mówi dr hab. Iwona Klonowska, komendant-rektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. - Wiele zależy jednak od sytuacji epidemiologicznej w naszym kraju.Komentarze do artykułu

Pofajdok

babsko z WSpolu okradlo dzieciaki z mozliwosci plywania, tylko dlatego ze Mankowski jej umowy w zebach nie zaniosl to tak sie odegrala milicyjna .... . Nie bede z tego basnu korzystal naweet jesli bnedzie dostepny wole jechac do Chorzel pasymi czy Olsztyna niz u milicjantow plywac. Szkoda ze mieszkańcy miasta szybko zapomna jak im sie ta pani przysluzyla. nieporadni i burmistrz do roboty , szukac srodkow na basen miejski.

Monika

Włodarze naszego miasta takimi działaniami sami wystawiają się na pośmiewisko , nic nie potrafią zaoferować tylko puste słowa. Kto głosował na tych ludków?

Mieszkaniec

Co ten basen wnosi w życie miasta i mieszkańców, nic! Miasto uczestniczyło w budowie dokładając się do kosztów budowy a teraz nikt z mieszkańców nie może korzystać z obiektu. Obecna władza burmistrza i jego lewej ręki Łachacza ciągną to miasto w zapaść.

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama