Wtorek, 18 Luty, Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Ruszył orszak, na razie idzie po... wolontariuszy


Nawet 3 tysiące osób wzięło udział w ubiegłorocznym Orszaku Trzech Króli, który przeszedł ulicami Szczytna. Właśnie ruszyły przygotowania do kolejnego. Organizatorzy szukają wolontariuszy. - Przyda nam się naprawdę każdy – mówi ksiądz Andrzej Preuss, proboszcz parafii pw. WNMP w Szczytnie – Zapraszam, spotkanie organizacyjne odbędzie się w poniedziałek, 25 listopada o godz. 19 w salce katechetycznej przy naszej parafii.



Osoby, które chciałyby wspomóc pomysłami, swoją obecnością, czy pracą Orszak Trzech Króli w Szczytnie mogą kontaktować się też z księdzem Szymonem Wawrzyńczakiem (tel. 512-961-503 lub mailowo: wawrzynczak.szymon@gmail.com) oraz z Katarzyną Bruździak (tel. 511-678-373).

 

- W ubiegłym roku było zaangażowanych w ten projekt 300 osób, wolontariuszy – mówi ksiądz Andrzej Preuss. - Pracy jest naprawdę sporo, trzeba rozdać korony, królewskie peleryny, rozdawać kubeczki do herbaty, miseczki do zupy... Od takich drobiazgów, ale naprawdę bardzo ważnych aż po przygotowanie scen, rozstawianie stolików, czy przygotowanie aktorów, dekoracji... Naprawdę jest to logistycznie bardzo duże przedsięwzięcie.


Reklama

 

Liczba uczestników ubiegłorocznego orszaku przekroczyła oczekiwania organizatorów.

 

- I to o wiele – mówi ksiądz Andrzej. - W tym roku nie spodziewamy się, że będzie więcej osób, a być może i mniej. Ale nie chodzi o ilość, a o przeżycia. Dla mnie największą radością tej uroczystości to jest to, że zakładam koronę i normalnie jestem królem, czuję, że pan Bóg powołał mnie do czegoś więcej. W ubiegłym roku, co prawda zabrakło dla mnie korony, ale siedziałem wśród królów i czułem się znakomicie. Bardzo dziękuję tym wszystkim, którzy zaangażowali się w orszak i robili naprawdę piękne rzeczy. To ogromny potencjał, który warto wykorzystać i w tym roku.

Reklama

 

Samo wydarzenie odbędzie się oczywiście, 6 stycznia, który w przyszłym roku przypada na poniedziałek.



Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Powiązane wydarzenia

  • Środa, 2020-02-05 13:45:51

Rezerwa z funduszu idzie na Szkolną

  • Środa, 2020-01-29 13:36:56

Miód idzie w parze z opłatkiem

  • Poniedziałek, 2020-01-27 19:39:13

„Idziemy oddać krew” - Wielbark

  • Niedziela, 2020-01-26 20:16:21

Na ulicy Partyzantów ruszył remont

  • Piątek, 2020-01-24 13:29:21

Ruszył remont ulicy Nauczycielskiej

  • Środa, 2019-12-18 14:32:42

Mistrz jest po.... siedemdziesiątce

Reklama


Komentarze

  • Dino ma chrapkę na Dźwierzuty
    Witam, czytam i wierzę że beret jest i to faktycznie moherowy,bo jaki rozwój daje kolejny spożywczy sklep? Jak na tą miejscowość mamy ich nad to. Ten sklep zatrudni z dwanaście osób z czego część pewnie będzie na pracach interwencyjnych część stażystów. Sprawi tylko że inne mniejsze upadną, i nikt nie otworzy żadnego mniejszego sklepu bo nie uda mu się przetrwać. Wystarczy teraz policzyć ile osób straci pracę i zobaczyć czy to faktycznie dobry bilans. Co do stacji benzynowej to się zgodzę, jakoś q jest do ku... nędzy. Można tchnąć życie w tą wyludniającą się miejscowość ale nie takim nędznym sporzywczakiem. Większość ludzi którzy opóścili tą wieś to młode osoby dla których jedyną niewystarczającą rozrywką jest picie piwka w parku bo nic tu dla nich nie ma!!!

    Do moherka


    2020-02-18 02:38:53
  • Krzywonoga walczy z wieżą
    \"My nie mamy na to wpływu\" to tłumaczenie się gminy,a może wpływ będzie miało Samorządowe kolegium odwoławcze w Olsztynie.

    Allo allo


    2020-02-17 20:26:30
  • Czekoladowa fabryka coraz bliżej Piwnic Wielkich
    Jakie są wyniki prac archeologicznych ?

    Artur Urbański


    2020-02-17 19:35:23
  • 111 km/h kosztowało utratę prawa jazdy
    A pan sędzia z Olsztyna zasłonił się immunitetem i nie poniósł żadnej odpowiedzialności za podobne naruszenie przepisów. Takiej nietykalności i stania ponad prawem bronią sędziowie?

    aleks


    2020-02-17 17:04:25
  • Nie bądźmy obojętni - felieton Wiesława Mądrzejowskiego
    Zgadzam się ze Śmieszkiem. Dlaczego Pan Bogusz nie ujawnił w swoim liście źródeł wiedzy na temat przeszłości pana Mądrzejowskiego? Tylko posługiwał się tą wredną retoryką niedomówień. Dlaczego sam nie przyznał się do tego, że też był milicjantem i pracował w DO. I że stąd wie, co wie. To po prostu ohydne.

    Krajan


    2020-02-17 15:39:35
  • Budownictwo mieszkalne w Szczytnie w rozkwicie
    To nie wskaźnik atrakcyjności inwestycyjnej ale zapotrzebowania na mieszkania. Jeżeli samorząd i spółdzielnia nic nie budują to wypełniają to prywatni inwestorzy. Jeżeli miasto budowałoby więcej to firma ZELBO ponownie wróciłaby do inwestycji w energetyce :)

    mariusz


    2020-02-17 11:41:49
  • Nowy klub sportowy – LKS Masuria Jęcznik
    Brawo Mateusz !!! Zaczynałeś w GKS Szczytno więc wszyscy z Klubu serdecznie Ci kibicujemy tak jak innym talentom z naszej Gminy

    Grzegorz Pilecki


    2020-02-16 21:11:02
  • Szpital na finiszu, będzie gotowy w czerwcu
    Przestańcie, ludzie jechać po lekarzach! Pracują, jak mogą! W takich warunkach, jakie mają. Jak się komuś nie podoba - niech jedzie do Mrągowa, czy Biskupca! Ale większość pacjentów i tak trafi do szpitala w Szczytnie! I co - lekarz - który wciąż słyszy, że pracuje w \"umieralni\" jak może się czuć? Ja się cieszę, że będzie ZOL, tylko jestem ciekaw, jaka będzie jego dostępność. Ludzie pracują, starzeją się, a mają pod opieką swoich jeszcze starszych rodziców. MOPS ma ograniczone możliwości wspomagania takich rodzin.

    Taki sobie czytelnik


    2020-02-16 18:56:06
  • Szpital na finiszu, będzie gotowy w czerwcu
    Pomarzę sobie- w odnowionym szpitalu porządni fachowcy, lekarze zarządzający. Przy obecnej obsadzie nie pomoże nic- zawsze będzie to tylko umieralnia dla nieświadomych, liczących na fachową opiekę. Każdy znający realia wieje do okolicznych szpitali- Olsztyn, Biskupiec, gdzie się tylko da aby nie w Szczytnie.

    dr


    2020-02-16 17:12:49
  • Dino ma chrapkę na Dźwierzuty
    SUPER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Joanna


    2020-02-15 22:52:13