Poniedziałek, 1 Czerwiec, Imieniny: Gracji, Jakuba, Konrada -

Reklama


Reklama

Ruszył orszak, na razie idzie po... wolontariuszy


Nawet 3 tysiące osób wzięło udział w ubiegłorocznym Orszaku Trzech Króli, który przeszedł ulicami Szczytna. Właśnie ruszyły przygotowania do kolejnego. Organizatorzy szukają wolontariuszy. - Przyda nam się naprawdę każdy – mówi ksiądz Andrzej Preuss, proboszcz parafii pw. WNMP w Szczytnie – Zapraszam, spotkanie organizacyjne odbędzie się w poniedziałek, 25 listopada o godz. 19 w salce katechetycznej przy naszej parafii.Osoby, które chciałyby wspomóc pomysłami, swoją obecnością, czy pracą Orszak Trzech Króli w Szczytnie mogą kontaktować się też z księdzem Szymonem Wawrzyńczakiem (tel. 512-961-503 lub mailowo: wawrzynczak.szymon@gmail.com) oraz z Katarzyną Bruździak (tel. 511-678-373).


Reklama

 

- W ubiegłym roku było zaangażowanych w ten projekt 300 osób, wolontariuszy – mówi ksiądz Andrzej Preuss. - Pracy jest naprawdę sporo, trzeba rozdać korony, królewskie peleryny, rozdawać kubeczki do herbaty, miseczki do zupy... Od takich drobiazgów, ale naprawdę bardzo ważnych aż po przygotowanie scen, rozstawianie stolików, czy przygotowanie aktorów, dekoracji... Naprawdę jest to logistycznie bardzo duże przedsięwzięcie.

 

Liczba uczestników ubiegłorocznego orszaku przekroczyła oczekiwania organizatorów.

Reklama

 

- I to o wiele – mówi ksiądz Andrzej. - W tym roku nie spodziewamy się, że będzie więcej osób, a być może i mniej. Ale nie chodzi o ilość, a o przeżycia. Dla mnie największą radością tej uroczystości to jest to, że zakładam koronę i normalnie jestem królem, czuję, że pan Bóg powołał mnie do czegoś więcej. W ubiegłym roku, co prawda zabrakło dla mnie korony, ale siedziałem wśród królów i czułem się znakomicie. Bardzo dziękuję tym wszystkim, którzy zaangażowali się w orszak i robili naprawdę piękne rzeczy. To ogromny potencjał, który warto wykorzystać i w tym roku.

 

Samo wydarzenie odbędzie się oczywiście, 6 stycznia, który w przyszłym roku przypada na poniedziałek.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze