Niedziela, 5 Lipiec, Imieniny: Antoniego, Bartłomieja, Karoliny -

Reklama


Reklama

Ruszył alpinistyczny remont zegara na wieży (zdjęcia)


W czwartek przeprowadzono na wieży ratuszowej w Szczytnie drobne prace remontowe. Firma alpinistyczna ze Szczytna oczyściła tarcze zegara. Elewację pod nimi pokryła specjalnym preparatem, aby związać tynk, który dość często odpadał.Prace mają zabezpieczyć tarcze zegara oraz tynk, aby nie dochodziło do sytuacji, że odpada on od ścian wieży i spadając stwarza zagrożenie.

 

 

 

- Część luźnych warstw zostało skute – mówi Piotr Paszkiewicz ze szczycieńskiego ratusza. - Potem ściany pokryto specjalnym preparatem, który związał wszystkie elementy. Jest to forma zabezpieczenia do czasu remontu wieży.

 

 

 


Reklama

Kiedy on może ruszyć? Tego nie wiadomo. Co prawda miasto posiada aktualną dokumentację wraz z pozwoleniem na budowę na tę inwestycję, niestety na razie nie ma na to pieniędzy. Inwestycja zakłada odnowienie całej elewacji miejskiego ratusza. Byłaby podobna do tej, którą kilka lat temu przeszedł budynek Sądu Rejonowego w Szczytnie.

Reklama

 

 

Prace zabezpieczające na wieży przeprowadziła firma alpinistyczna ze Szczytna. Gdy na ścianie budynku, a dokładnie na wysokości tarczy zegara pojawił się alpinista wywołało to spore zainteresowanie wśród przechodniów, którzy komentowali naprawę.

 

- Dopiero teraz widać, jakie te wskazówki są ogromne – mówi „Tygodnikowi Szczytno” Marian Kurowski. - Są wzrostu tego pana, który tam pracuje. Mam nadzieję, że naprawią w końcu ten zegar, bo każda strona wskazuje inną, i na dodatek z reguły, złą godzinę.

 

 

 

Rzeczywiście władze miasta przygotowują się do wymiany mechanizmu ratuszowego zegara.

 

- Mechanizm już mamy – mówi Piotr Paszkiewicz. - Przed wymianą musimy jednak odnowić i naprawić tarcze zegara. Prace wciąż trwają.

 

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Firma z Gdańska chce miejski półwysep
  Kup se półwysep...postaw se kurnik.albo świniarnia..i doglądam jak masz lepsze pomysły....

  Durer421


  2020-07-04 20:49:43
 • Zapraszają seniorów na bezpłatne zajęcia
  Zajęcia bezpłatne dla seniorów, a kiedy napiszą, że pozyskali inwestorów będzie praca dla bezrobotnych, ławeczki z przewijakami. Chloluszek z łyżwą tematy płytkie i zastępcze. Przestańcie mydlić oczy młodym, seniorom

  Zuza


  2020-07-04 17:30:43
 • Proboszcz nie chce już szkoły na kościół
  A kto twierdzi że budynek jest pod opieką konserwatorską? Jedyne dwa obiekty w Farynach wpisane do rejestru zabytków to: Faryny - cmentarz ewangelicki (mogiły ziemne, nr rej.: 269 z 30.01.1986 - dom (chata) nr 9, drewn., XVIII/XIX, nr rej.: dec. z 12.04.1968 (brak nr na decyzji)

  Mazur


  2020-07-04 12:04:10
 • Zapraszają seniorów na bezpłatne zajęcia
  Sam nie narzekam zajęty od rana do wieczora lecz widzę pustkę wokół wielu starszych ludzi, którzy wypadli z aktywności zawodowej. Każda forma przywrócenia ich \"do obiegu\" jest ważna i cenna. Rozumiem rozżalenie niektórych osób młodszych. Macie jednak wokół swój świat, swoje aktywności, energię, która rozpiera. Nie zazdrośćcie seniorom, też nimi będziecie bardzo szybko. Piwko owszem ale dlaczego tylko na to niektórych stać? Dlaczego czekać aż ktoś mi zorganizuje coś atrakcyjnego. Masz dwie zdrowe ręce i głowę na karku? To już wystarczy aby się nie nudzić. Tylko trzeba trochę chęci.

  wiesław mądrzejowski


  2020-07-04 07:38:07
 • Rewitalizacja zamku krzyżackiego (zdjęcia)
  Do osobnika/osobniczki o nicku Ula. Żeby tacy ludzie jak ty bez przeszłości, bez tradycji, ludzie znikąd - podążajacy donikąd mogli przez chwilę otrzeć się o coś co nazywamy dobrem wyższym. Żebyś podążając wiecznie za garnkiem ziemniaków z kapustą przez ten ziemski padół mogła na chwilę przystanąć i pomyśleć o tym skąd przychodzimy i dokąd zmierzamy. Może podniesiesz czasami głowę znad michy i zwrócisz uwagę na otaczający świat. Bo tym się różnimy od zwierząt, że nie tylko spożywamy i wydalamy.

  Jacek


  2020-07-03 22:49:07
 • Baranowo i Opaleniec z nową drogą
  Tor wyścigowy otwarty .

  Będzie się działo.


  2020-07-03 12:57:45
 • Zapraszają seniorów na bezpłatne zajęcia
  Z calym szacunkiem dla seniorow. Ale to mlodziez trzeba zachecac do zycia a rozrywek dla seniorow juz starczy. \"Marne nam te pokolenie rośnie. \" dzieki waszym pokoleniom kraj wyglada jak wyglada :) nasze pokolenia jeszcze nie mialy okazji sie wykazac :) Dziekuje i pozdrawiam

  esges


  2020-07-03 12:53:43
 • 20 i 21-latek włamali się do audi
  Dobrze że ich złapali, powinni łapy poucinać. Ale ciekawi mnie jak szybko ustalili policjancji kto to był i gdzie są? Kamerka może albo ktoś ich widział jak kradli?

  tyklos


  2020-07-03 11:37:03
 • Jezioro bez fontanny, mieszkańcy pytają „dlaczego”
  Już nie działają, sanepid zamknął.

  Turysta 2


  2020-07-03 11:04:09
 • Zapraszają seniorów na bezpłatne zajęcia
  A co ma oferować. W normalnej rodzinie dzieci odkrywają w sobie zainteresowania w trakcie rozwoju i dzięki rodzicom je kontynuują. Czego wy oczekujecie, że całe życie ktoś wam coś będzie dawał, a wy będziecie tylko wybierać, przebierać to tak a to nie. Społeczeństwo mamy coraz bardziej roszczeniowe ale to dawanie się szybko skończy. Przyjdzie taki moment że trzepniecie doooopą o glebę i będzie ból, bo umiecie tylko brać a od siebie to już nic. Marne nam te pokolenie rośnie.

  Mieszkaniec


  2020-07-03 10:58:09