Środa, 23 Październik, Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłąwa -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Ruszył alpinistyczny remont zegara na wieży (zdjęcia)


W czwartek przeprowadzono na wieży ratuszowej w Szczytnie drobne prace remontowe. Firma alpinistyczna ze Szczytna oczyściła tarcze zegara. Elewację pod nimi pokryła specjalnym preparatem, aby związać tynk, który dość często odpadał.Prace mają zabezpieczyć tarcze zegara oraz tynk, aby nie dochodziło do sytuacji, że odpada on od ścian wieży i spadając stwarza zagrożenie.

 

 

 

- Część luźnych warstw zostało skute – mówi Piotr Paszkiewicz ze szczycieńskiego ratusza. - Potem ściany pokryto specjalnym preparatem, który związał wszystkie elementy. Jest to forma zabezpieczenia do czasu remontu wieży.

 

 

 

Kiedy on może ruszyć? Tego nie wiadomo. Co prawda miasto posiada aktualną dokumentację wraz z pozwoleniem na budowę na tę inwestycję, niestety na razie nie ma na to pieniędzy. Inwestycja zakłada odnowienie całej elewacji miejskiego ratusza. Byłaby podobna do tej, którą kilka lat temu przeszedł budynek Sądu Rejonowego w Szczytnie.

 


 

Prace zabezpieczające na wieży przeprowadziła firma alpinistyczna ze Szczytna. Gdy na ścianie budynku, a dokładnie na wysokości tarczy zegara pojawił się alpinista wywołało to spore zainteresowanie wśród przechodniów, którzy komentowali naprawę.

 

- Dopiero teraz widać, jakie te wskazówki są ogromne – mówi „Tygodnikowi Szczytno” Marian Kurowski. - Są wzrostu tego pana, który tam pracuje. Mam nadzieję, że naprawią w końcu ten zegar, bo każda strona wskazuje inną, i na dodatek z reguły, złą godzinę.

 

 

 

Rzeczywiście władze miasta przygotowują się do wymiany mechanizmu ratuszowego zegara.

 

- Mechanizm już mamy – mówi Piotr Paszkiewicz. - Przed wymianą musimy jednak odnowić i naprawić tarcze zegara. Prace wciąż trwają.

 

 Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • Nie żyje ksiądz Mirosław Lango, proboszcz ze Spychowa
  ....śpieszmy się kochać ludzi,tak szybko odchodzą...Pokój Jego duszy.
  Autor: Jeremi Brzostowski
  2019-10-22 20:59:37
 • Grożą śmiercią naczelnikowi po seks-ankiecie
  Kto grozi, pewnie ci wielcy katolicy od miłosierdzia bożego, nafaszerowani: fałszem, podłością i obłudą!!! Kto jest bez grzechu niech pierwszy rzuci w niego kamień.
  Autor: szczytnianin
  2019-10-22 20:09:15
 • Tajemniczy pożar kamienicy przy 1 Maja (zdjęcia)
  Wcale bym się nie zdziwiła że poprostu znudziło się mieszkanie co niektórym w takich warunkach.
  Autor: Tasia
  2019-10-22 13:52:19
 • Arsenał Milicji Obywatelskiej na poddaszu w Kocie
  Jak to były pociski z 1913 r., to nie należały do MO, chyba że MO miała takie mausery po 1945 r. Pewnie były skonfiskowane - i zapomniane, albo ukryte przez byłych właścicieli domostwa sprzed 1945 r. Sam z taką sytuacją miałem do czynienia - ale dawniej - jeszcze w czasach \"komuny\". Oddałem na komendę, ale strach był, że z niej nie wrócę, jako podejrzany o dybanie na ustrój i prawowitą władzę.
  Autor: Krajan
  2019-10-21 15:43:48
 • Olimpijczyk jednak z porażką w Szczytnie
  ćwiczcie Panowie ćwiczcie.
  Autor: re:
  2019-10-21 01:50:38
 • Przedszkole w Orzynach zamienią na świetlicę?
  Diagnozowanie choroby, ciąg dalszy... Drugą kadencję słońce ze śmiechu się chowa w gminnym blasku światłości ,Orzyńską ciemnością. \"walącą\" po oczach. \"...ciemno wszędzie, głucho wszędzie\" - Mickiewicz się przypomina.
  Autor: Wiesława Kowalewska
  2019-10-20 13:09:49
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Brzydko panowie się bawią! Nawet nie wiedziałem, że pan O z Sanepidu jest bratem byłej burmistrz Górskiej! Jeśli ta cała sytuacja powstała w wyniku jakichś wzajemnych antypatii, popartych do tego głupotą - to tylko idiota trzymałby p. O w Sanepidzie! Przecież on stanowi zagrożenie dla miasta. Zresztą nie tylko on. Zdaje się że funkcjonuje także gdzieś Wydział Kryzysowy! czym się tam zajmują?!
  Autor: Taki sobie czytelnik
  2019-10-18 16:17:24
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Dla ciekawych i potomnych: wszystkie publiczne enuncjacje na temat stanu wody w Szczytnie w październiku 2019 - zarówno Sanepidu, jak i Burmistrza - dostępne są w komplecie tylko na stronie \"Tygodnika Szczytno\".
  Autor: Śmieszek
  2019-10-18 14:21:02
 • Wiadro śmieci warte 500 zł
  Piękna droga Szczytno-Jerutki zaśmiecona okrutnie. Rowy, lasy pełne pustych butelek i puszek, nawet w miejscu tuż pod informacją, że teren monitorowany. Ostatnio zebraliśmy dwa worki śmieci zamiast grzybów.
  Autor: Gość
  2019-10-17 18:32:14
 • Królowa Luiza (cz. 1) – historia powiatu szczycieńskiego
  Budynek zawsze wyróżniał się urodą, ale ostatnio bardzo podupadł. Ciekawe czemu?
  Autor: Gość
  2019-10-17 17:38:13