Niedziela, 22 Wrzesień, Imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Ruszają elitarne studia oficerskie


W Wyższej Szkole Policji rusza nowy kierunek studiów oficerskich. Skierowany jest on do maturzystów. Studia będą trwały cztery lata, a po ich ukończeniu absolwent wyjdzie ze stopniem podkomisarza policji. Ale to nie koniec zmian w szczycieńskiej uczelni.Rekrutacja na kierunek „Nauka o policji” ruszy w maju i potrwa do sierpnia. Przewidziano 120 miejsc. Będą to studia stacjonarne. Kierunek adresowany jest do maturzystów.

 

- Ale aby dostać się na te studia nie wystarczy zdanie samej matury – wyjaśnia podinspektor Marcin Piotrowski, rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. - Oprócz matury trzeba zostać policjantem, czyli przejść dobór do policji. O przyjęciu na studia zdecyduje konkurs świadectw maturalnych. Studiować u nas będą najlepsi.

 

Marcin Piotrowski, rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

 

 

Gwarancja pracy w policji

 

Ale jest jeszcze jeden element warunkujący dostanie się na te elitarne studia. - Każdemu województwu przyznano limit miejsc, wprost proporcjonalnie do liczebności danego garnizonu – mówi Piotrowski. - Czyli w gronie tych 120 słuchaczy będzie po kilka osób z każdego województwa.

 

Bez wątpienia będą to to studia elitarne. I to z kilku powodów.

 

- Po pierwsze po ich ukończeniu każda z tych osób zostanie oficerem polskiej policji – wylicza podinspektor Piotrowski. - Po drugie studenci tego kierunku będą już policjantami, czyli będą w trakcie studiów otrzymywać pensję, będą mieli darmowe zakwaterowanie, mundur i wyżywienie przez cały okres ich trwania. A po ich ukończeniu trafią do swoich garnizonów jako oficerowie. To gwarancja pewnej pracy. Myślę, że ten czynnik sprawi, że chętnych na ten kierunek nie zabraknie.

 

Szczegóły na temat naboru na ten elitarny kierunek można znaleźć na stronie internetowej Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

 

 


Ukończenie czteroletnich, elitarnych studiów w Wyższej Szkole Policji daje gwarancję zostania oficerem polskiej policji.

 

Szansa na rozwój Szczytna

 

Warto wspomnieć, że w Szczytnie, jedynej policyjnej uczelni wyższej, rocznie kształci się około 10 tysięcy osób, w tym niemal tysiąc studentów cywilnych.

 

- Ten nowy kierunek studiów będzie jedną z czterech dróg, prowadzących do oficerskich gwiazdek – mówi podinspektor Piotrowski. - I bez wątpienia dla świeżo upieczonego maturzysty najszybszy.

 

To też szansa na rozwój Szczytna. Studenci w naszym mieście spędzą cztery lata. Zakwaterowanie i wyżywienie mają zapewnione, ale na pewno będą korzystali z innych usług oferowanych w mieście. Będą to osoby z całej Polski, więc jest też szansa, że Szczytno zyska darmową promocję.

 

 

Elity MSWiA trafią do nas

 

Ale to nie jedyna rzecz świadcząca o rozwoju Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. W najbliższym czasie WSPol planuje wybudowanie kolejnego akademika, dla rosnącej liczby studentów i słuchaczy.

 

Remontowany jest już za to budynek po byłym przedszkolu przy ulicy Piłsudskiego. Powstaje tam Centrum Badań i Rozwoju Kompetencji w Policji.

 

- Ten obiekt pozwoli na rozszerzenie dotychczasowej oferty szkoleniowej naszej uczelni – wyjaśnia podinspektor Piotrowski. - Kształcić się tam będzie najwyższa kadra kierownicza służb podległych Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji. Czyli nie tylko policjanci, ale też inne służby. Doskonalić będą tam swoje umiejętności między innymi w zakresie komunikacji społecznej, psychologii zarządzania oraz wielu innych.

 

W budynku byłego przedszkola powstaną nowoczesne sale, służące do prowadzenia symulacji, ćwiczeń i warsztatów. Inwestycja ma zostać oddana jeszcze w tym roku.Komentarze do artykułu

Uzjel

To już przebija propagandę Korei Północnej. Oficer od czego?

Pan łoficer tak się pisze?

Oto nowa najnowsza masowa produkcja made in Szczytno łoficery po 4 latach na 6 grupach w programie studiów proszę obowiązkowo \"studentom\" puszczać takie pozycje jak ojciec Mateusz, Miami Vice, W11, 07 zgłoś się, Szklana Pułapka a tym ambitniejszym lot nad kukułczym gniazdem

Jestem oficerem i mam 4 lata

Dramat kto wymyślił taki kretynizm. Ta aberacja a właściwie patologia już kiedyś była o takich złotych dzieciach Szczytna mówiło się pampersy. Przychodzili do jednostek i uczył ich sierżant bo aspirant nie miał czasu na takie głupoty. Pomysł to porażajacą głupota ale ta instytucja i tak się stacza. Będzie produkować pseudo oficerów, matołków, tym co planujecie zrobić degradujecie stopień oficera i doprowadzicie do konfliktów w jednostkach. Gratuluję Panie Szymczyk świetny pomysł długo Pan nad tym myślał?

lubiepolicje

Czyżby to pan komendant rektor doktor inspektor Marek Fałdowski wymyślił? Jakoś mnie to nie dziwi.

Wiesio

Dajcie sobie siana. Pomysł już został zrealizowany w latach 90tych i najęliście tłumoków po LO... poszli potem po WSPol w teren i ... zgrzyty były straszne. Nadal tumany na wysokich szczeblach widzę wniosków w tej firmie nie potrafią wyciagać. Taki Oficer to jak z koziej dupy trąba f-sz. Artysta teoretyk. Wysyłać na oficerke w koncu doswiadczonych f-szy ktorych macie tam coraz mniej. Ten kto nad tym mysli to tylko figurant bo jak widac zupełnie nie panuje nad durnymi pomysłami. Doświadczenie to sila kazdej firmy a policja....cóż niczym szmata....każdą gębę wytrze... Jak dobrze, że nie jestem już w tym syfie. Ni tylko fabryka kurzu i bzdur.

bizon

a tak płakali bo juz nie ma egzaminów między korpusami. to teraz kur8a mamy! 23 letni oficer po 4 latach czytania ksiązek! hahaha

Glina

Porażka

Vader

Jak planuje się kwestię zaszeregowania \"tych\" oficerów po 4 latach studiowania? Specjalista z automatu dla każdego? To dopiero na jednostkach policjanci zawyją.

prawdziwy pies

łapy opadają- to mógł wymyślić tylko ktoś oderwany od rzeczywistości, wyj... w kosmos. już się pociotki palą na te \"studia\"- hjuston łi hew problem! dobrze,że od ponad 3 lat nie mam nic wspólnego z tym czymś co kiedyś nazywało się Policja

Marek

Większej głupoty nie można wymyślić. W normalnym kraju typu USA przełożonymi zostają policjanci, którzy mają długi staż służby i bagaż doświadczeń. U nas produkcja podkomisarzy miała już miejsce w latach 90-tych i wszyscy wiedzą jak to wyszło...

Antek Policmajster

Pięknie to wszystko brzmi. Szczytne cele temu przedsięwzięciu w Szczytnie przyświecają zapewne. Ruszy kształcenie kolejnych wykonawców bezsensownych czasami poleceń, którzy będą je ślepo wykonywać nie mając zielonego pojęcia jak taki mechanizm jak policja działa. Ludzie, którzy zjedli już zęby na tej robocie, aby dostać się na \"elitarne\" studia piszą o taką możliwość raporty przez kilka lat. Niestety szans na to raczej nie mają. Jak już się uda, to w ciągu 2 lub 3 lat zasady studiowania zmieniają się jak w kalejdoskopie i studenci traktowani są jak gorsze zło. Poza tym nie oszukuje się młodych ludzi, bo z góry przesądzone jest kto i z czyjej poręki na takie studia się dostanie. Nie będzie to zwykły Janek Kowalski ze średnią ocen że świadectwa 5.0.

Łysy OPI

Bierny Mierny ale Wierny Made In Szczytno.

Funkcjusz

Ja 15 lat służby na ulicy bez możliwości awansu bo jak mi powiedziano staż służby się nie liczy a ktoś kto ma dwa lata służby lepiej się nadaje na jakieś stanowisko niz ktoś taki jak ja. Do mnie przychodzą tylko z problemami i trudnymi sprawami bo wiedzą że Ja sobie poradzę ulica uczy bardzo dużo a nie szkoły policyjne moje doświadczenie i takich jak Ja to się nie docenia przykre ale prawdziwe. Niech inwestują w swoich aparatczyków...

Policjant

Już praktycznie wszystko zostało napisane w komentarzach wyżej dlatego jednym słowem: po prostu ŻE-NA-DA!

Aspirant

Robicie sobie jaja z tych co już pracują i studia robili za własne pieniądze!

Aspirant

To kpina z policjantów którzy już pracują! Wstyd! Macie swoich których nie umiecie docenić, zadbajcie najpierw o to co macie!

Zek

Największy kretynizm jaki można było wymyślić. W Policji jeszcze męczą się absolwenci z poprzedniego systemu. Tacy oficerowie to cios, który dobije to co właśnie dogorywa pod nazwą Policja.

Remik

Myślę, że tym tylko pozbęda się reszty policjantów. Osobiście z wieloletnim stażem w tej instytucji nie pozwolił bym sobie na to aby jakiś mlokos bez praktycznego pojęcia wydawał mi polecenia.

Tomek

Mam ponad 20 lat służby, jestem od kilku lat po studiach II stopnia w WSPOL, jednak czekam na etat specjalisty, aby przystąpić do egzaminu oficerskiego. Po zapoznaniu się z aktualną ofertą uczelni, mówiąc delikatnie mam mieszane uczucia odnośnie swojego zaangażowania w kolejnych etapach służby i w ogóle sens kontynuacji jej pełnienia. Żenada!

to prima aprilis?

Ktoś sobie jaja robi? Bo .... ja po 15 latach służby dostałem się na oficerke. ... Po zdaniu egzaminu oficerskiego na 1 stopień oficerski mianował mnie Prezydent. ... Jeśli tak to ma teraz wyglądać. ... to ja dziękuję i wysiadam.

Ja

Jak dla mnie oficerem powinien zostać policjant który zaczyna od dołu aż do góry i wie na czym ta praca polega, a nie książkowi oficerowie którzy nie znają się na niczym jedynie na książkach i jak tam pisze. Panie Marcinie Piotrowski czy po takich studiach taki oficer będzie wiedział jak faktycznie wygląda praca w policji, czy tylko będzie podpierał się książkami i to co go uczyli na szkole, jak dla mnie oficerem powinien zostać policjant który przepracował na ulicy w biurze przy papierkach co najmniej z 10 lat wtedy wie jak faktycznie wygląda praca a nie tylko ta co w książkach uczą.

Po prostu kpina, nadchodzi czas poruczników Zubków. Elitarne to są państwowe Uniwersytety i Politechniki, a nie wspol.

NS

I bardzo dobry pomysł. Mam propozycję w postępowaniu weryfikacyjnym proszę o dokonywanie sprawdzeń najbliższej rodziny o powiązania ze służbami lub polityką. Jeżeli są odpada.

miki

I wyrosną takie \"elity\" jak kołnierowicz wypisz wymaluj. Coś przycichło o gwiazdorze jak tam prowadzenie PD panie szymczyk.

Bo teraz taka moda, że BMW nie wymaga prawa jazdy, ale już polonezem, oplem, albo meganką - to trzeba umieć jednak jeździć.

Iza

Niech zadbają o godniejsze warunki pracy, wtedy będą chętni. 10 lat temu gdy się dostałam miałam skończone studia inz i mgr, pracuje mimo to w patrolu na 3 grupie. Znam prace od podszewki, każdy policjant powinien odsłużyć na ulicy min 3 lata. Jak słyszę ze 24 letnia osoba kończy szkole i zostaje oficerem sory krew mnie zalewa. 10 lat temu byłam dumna z tego zawodu, a dziś jak czytam takie rzeczy ręce mi opadają ... jestem w tej chwili na wychowawczym i nie mam ochoty wracać bo do czego ??? Z kim będziemy pracować z oficerami ??? Stara gwardia na ulice i zarobki groszowe a młodzi studenci oficerowie za biurko na kierownicze stanowiska No i będą zarabiać !!! Żenada

emeryt

Ale to już było - wielu dzisiejszych komendantów i naczelników jest właśnie takimi oficerami co w życiu nie zasmakowali policyjnej roboty, Oczywiście to pocioty i dzieci wcześniejszych komendantów. Wraca patologia - to niedobry pomysł.

Nick

Gratuluję pomysłu.To teraz ludzie co po kilkanaście lat zdobywają doświadczenie na tzw.linii nie zostaną oficerami tylko nigdy nie widzący przestępców pociotki notabli. Bezprawie i niesprawiedliwość

Luki

U mnie w jednostce jest kierownikiem pan ppdkomisarz, który stopień dostał po kursie paromiesiecznym z wojska tzw. Przeniesiene stopnia z wojska do policji. A oto jego kariera po 3,5 roku z czego 1,5 przesiedział na zwolnieniu lekarskim do tego 6 mcy szkoła i taki człowiek zostaje kierownikiem. Efekt jest taki, że kazdy l... na pana oficera z góry na dół. Nie ma doświadczenia i dla doświadczonych glin z kilkunastoletnim stażem jest po prostu czlowiekiem po układzie.

Piotr

Poligonem i sprawdzianem czy ktoś może być rasowym gliną ,jest przejście kolejnych szczebli,najpierw ulica,potem dzielnicowy,detektyw a następnie ewentualne szlify oficerskie a nie taka gówniana popelina,kiedy to jakieś pajace ze szczytna napieprzą w głowę małolatom pierdoł które do prawdziwego realnego życia mają się tak jak brudziński na szefa MSW

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze

 • Są pieniądze na miejskie ulice
  Do Paulina.. Jest to zwrót środków za wykonane remonty. Nie wiem czemu nie ma takiej informacji w artykule .
  Autor: Anka
  2019-09-22 09:18:24
 • Aby schronisko chroniło... (list do redakcji)
  Do Śmieszek. Pani również nie może być dobrym człowiekiem powielajac bzdury. Sprawa była zgłaszana i zamieciona pod dywan. Duuzy ten dywan maja w UM. A na pikiecie P. Myślak nie było.
  Autor: Anka
  2019-09-22 09:11:26
 • Czego obawiasz się najbardziej przy uprawianiu seksu? - o to pytali dzieci w szkołach!
  Panie Burmistrzu ma Pan okazję zrobić porządek. Dymisja Dobrońskiego (który od lat trzyma się stanowiska nie wiadomo jakim cudem) i upomnienie dyrektorów. Mam nadzieję że ma Pan jaja.
  Autor: Anka
  2019-09-22 08:57:52
 • Są pieniądze na miejskie ulice
  Krajan. Dokładnie. Otwierasz lodówkę a tam Kiersik. A zasług żadnych!!!
  Autor: Anka
  2019-09-22 08:50:55
 • Czego obawiasz się najbardziej przy uprawianiu seksu? - o to pytali dzieci w szkołach!
  Jako rodzic dziękuję, za nagłośnienie sytuacji. Należy mówić o takich patologiach zanim spowszednieją i niepostrzeżenie staną się częścią systemu edukacji, jak to ma miejsce na zachodzie europy, gdzie 4latków w przedszkolach edukuje się według standardów WHO zachęcając (sic!) do masturbacji lub indoktrynuje, że mogą wybrać czy chcą być dziewczynką czy chłopczykiem. To są ideologie chorych ludzi złej woli, co gorsze - realizowane pod kuratelą WHO. Te same chore standardy wchodzą dziś do szkół w Warszawie z aprobatą Trzaskowskiego, Rabieja i karty LGBT+. Protestujmy póki mamy świadomość zagrożenia i wolność słowa.
  Autor: Marek R.
  2019-09-22 02:31:15
 • Są pieniądze na miejskie ulice
  Dlaczego będą remontowane ulice, których remont był zrobiony w zeszłym roku? Czego im brakuje?
  Autor: Paulina
  2019-09-21 22:18:51
 • Czego obawiasz się najbardziej przy uprawianiu seksu? - o to pytali dzieci w szkołach!
  Weszłam na stronę tej firmy i przeżyłam SZOK. Wszystkie informacje kończą się na r. 2015, co już świadczy o braku profesjonalizmu, a \"baza ekspertów\" - nie da się tego skomentować. Ludzie opamiętajcie się. Ta ankieta wygląda jakby sieć pedofilska sondowała czy znajdzie w Szczytnie już przygotowane ofiary... http://www.atelier-profilaktyka.edu.pl/baza_ekspertow
  Autor: Natalia
  2019-09-21 22:11:33
 • Czego obawiasz się najbardziej przy uprawianiu seksu? - o to pytali dzieci w szkołach!
  Ja uważam że Pan Burmistrz wie jak zachować się w tego typu sytuacjach. Nie potrzebne są komentarze Troli Pisowskich.Przegrali wybory samorządowe i te burmistrzowe to niech zamilknal lub zamilknie działacz nieudacznik.
  Autor: Tomasz
  2019-09-21 22:01:12
 • Historyczne artefakty zostaną w Szczytnie
  Gdzie są radni w takich sytuacjach? maja wszystko w d.. Zdaje się, że tak. Bo się bawią tylko w dobrze opanowane gierki - kto komu przyłoży, albo kto uniknie ciosu. Układają się już politycznie pod wybory sejmowe.
  Autor: Taki sobie czytelnik
  2019-09-21 20:50:48
 • Aby schronisko chroniło... (list do redakcji)
  Kiedy była Pani pracownikiem schroniska i dlaczego - będąc świadkiem takich przerażających faktów - nie zawiadomiła pani organu odpowiedzialnego za schronisko oraz prokuratury? Wiem, że pani kariera zawodowa ma się dobrze, ma pani prywatną firmę - ale aby jej nie reklamować - nie wymienię nazwy. Mam wrażenie, że ten list służy tylko promocji pani firmy. A nie temu, żeby poprawić funkcjonowanie schroniska w Szczytnie. Gdyby pani na tym zależało - dawno zgłosiłaby pani wszystkie te rzeczy, o których pani pisze w tym liście do prokuratury. Jeśli pani tego nie zrobiła jest pani współodpowiedzialna za te rzekome przestępstwa - to jest tak samo karalne, jak ich dokonywanie. Sądzę, że ma pani w tym prywatny interes - np. przejąć schronisko od miasta, mieć na to dotację i robić biznes. Widziałem panią na pikiecie pod schroniskiem, kiedy był konflikt z burmistrz Górską. Nie jest pani dobrym człowiekiem.
  Autor: Śmieszek
  2019-09-21 20:45:05