Piątek, 29 Maj, Imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji -

Reklama


Reklama

Rusza kurs Alfa - sprawdź, jak się zapisać


W najbliższą niedzielę, czyli 25 sierpnia, o godz. 18 w Kościele Chrześcijan Baptystów w Szczytnie rozpocznie się Kurs Alfa. Co to takiego? Już wyjaśniamy.Przy kawie lub herbacie, w małych grupach… można słuchać, dowiadywać się, dyskutować i odkrywać. A także pytać o wszystko. Alfa to miejsce, gdzie żadne pytanie nie jest zbyt naiwne czy niestosowne. Pociągający sposób przedstawienia wiary, obrazowe przykłady, przemyślana logika wywodu, dobre poczucie humoru, zgodność z nauką Kościoła sprawiają, że chętnie się ich słucha. Ponadto kurs jest darmowy.

 

PO CO WŁAŚCIWIE JEST KURS ALFA?

 

Chcesz odświeżyć swoje chrześcijańskie życie? Uważasz, że sprawy takie jak Bóg i Biblia nie są dla ciebie, ale jesteś otwarty na dyskusję? Chciałbyś wreszcie się dowiedzieć o co chodzi w chrześcijaństwie i życiu w ogóle? Może szukasz/potrzebujesz przebaczenia? Chciałbyś poznać jaki związek ma Jezus z Twoim życiem?

Weź udział razem z innymi ludźmi w cyklu spotkań nt. prawd które zmieniły wielu ludzi i wpłynęły na bieg historii całej ludzkości. W miłej atmosferze będziesz mógł wyrazić swoje zdanie i zadać pytania, o które nie wiedziałeś do tej pory kogo zapytać. Jeśli już czujesz, że chciałbyś wziąć w tym udział to skontaktuj się z nami: kursalfaszczytno@gmail.com lub tel. 664 193 061 i zapytaj kiedy i gdzie zaczynamy. Jeśli natomiast jeszcze nie jesteś przekonany, to poczytaj dalej.

 

SZUKASZ ODPOWIEDZI?

 

Kurs Alfa jest dostępną dla każdego szansą na poznanie i pogłębienie wiary chrześcijańskiej. Składa się z dziesięciu inspirujących cotygodniowych spotkań utrzymanych w przyjaznej atmosferze.


Reklama

Już ponad 8 milionów osób na świecie wzięło udział w Kursach Alfa odbywających się w kościołach, domach, szkołach, na uniwersytetach. Wielu z nich zapewnia, że było to przełomowe wydarzenie w życiu.

 

KTO MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ?

 

Każdy może wziąć udział, choć kurs adresowany jest w szczególności do:

 

tych, którzy chcą zaznajomić się z chrześcijaństwem,

 

nowo nawróconych chrześcijan,

 

tych, którzy chcą odświeżyć sobie podstawy wiary.

 

TYTUŁY WYKŁADÓW?

 

Czy może być w życiu coś więcej?

 

Kim jest Jezus?

 

Dlaczego Jezus umarł?

 

Skąd mogę mieć pewność co do swojej wiary?

 

Dlaczego i jak się modlić?

 

Dlaczego i jak czytać Biblię?

 

W jaki sposób Bóg nas prowadzi?

Reklama

 

Kim jest Duch Święty?

 

Co czyni Duch Święty?

 

Jak zostać napełnionym Duchem Świętym?

 

Jak przeżyć życie?

 

Jak przeciwstawiać się złu?

 

Dlaczego i jak opowiadać innym o Jezusie?

 

Czy Bóg dziś uzdrawia?

 

Co z Kościołem ?

 

Zapisy na tegoroczny kurs już rozpoczęte! Zainteresowanych prosimy o kontakt.

Skontaktuj się z nami:

kursalfaszczytno@gmail.com

tel. 664 193 061

Adres ul.Henryka Sienkiewicza 3, 12- 100 Szczytno. 25.08.2019 godz. 18:00

Organizatorzy : Stowarzyszenie Pozytywne Inicjatywy, Kościół Chrześcijan Baptystów w Szczytnie.

 

 Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • „Policjanci” staną na Lanca i Królowej Jadwigi
  Niech radni miasta wezmą pod uwagę cała ulice WładysławaIV bo ta ulica jest bardzo nie niebezpieczna

  Ja


  2020-05-28 20:31:08
 • Chamstwo czy brak wyobraźni?
  A ja jak patrzę na to zdjęcie to szlag mnie trafia. Bo nie chodzi o niepełnosprawność, tylko o to, jak kierowca jednego samochodu, albo pasażer drugiego pojazdu mogą się do niego dostać. Chyba, że to anorektycy. Ja sam spotkałem się z taką sytuacją przed laty na dziedzińcu ratusza. Lato. Przyjechała rodzina ze Śląska. Żona wyprawiła mnie na oblot miejscowych atrakcji. Chcąc, nie chcąc poszliśmy do muzeum. A tam przed samym wejściem zaparkowany samochód. Blokował kompletnie wejście. Miotały się tam na ganku jakieś kobitki z telefonami, ale nic nie wskórały. Ale w celu pozyskania przychodu wpuściły nas do przybytku wejściem nieoficjalnym, za co im dziękuję. Ale głupota ludzka nie zna granic. Albo arogancja.


  2020-05-28 20:07:37
 • Witacze Juranda, a w marzeniach... gród rycerza
  Wyjaśniam. W każdym powiatowym urzędzie budownictwa i architektury zasiadają niemal wyłącznie budowlańcy. Architekt jest tam rzadkością. Na ogół trafia tam taki delikwent, któremu nie udało się zaistnieć jako twórca, zatem, żeby jakoś przeżyć, został urzędnikiem. W sumie urzędasem, ponieważ za swoje niepowodzenia mści się jak może na zdolniejszych kolegach, poniewierając nimi w imię urzędowej litery prawa. Tak jest wszędzie. W całej Polsce, a zwłaszcza powiatowej. Warto dodać, że zawodowe uprawnienia nic nie znaczą, jeśli nie należy ów architekt do miejscowej izby, czyli korporacji, gdzie płaci dość solidne stawki za prawo wykonywania zawodu w danym regionie. A kto tu mówi o studentach? Ci, w poważnych sprawach, wyłącznie pracują dla sławy swoich profesorów i wara im od jakiegokolwiek autorstwa. Czyli wniosek. Nie ma tak, żeby coś było tanio. Każdy musi się nachapać, bo nie po to kończył studia. A najwięcej te matoły, którym nie bardzo powiodło się w życiu.

  Do WCpiker


  2020-05-28 19:50:21
 • Do porodu pędzili w policyjnej eskorcie
  Dzieki Bogu wszystko skończyło się dobrze. Nieodpowiedzialnym rodzicom wystawiłabym mandat, jeżeli rozpoczęła się akcja porodowa powinni udać się do najbliższej placówki dla bezpieczeństwa matki i dziecka. Zamiast chwiało się cała akcja powinni pokornie podziękować i nie robić sensacji.

  Andzia


  2020-05-28 14:30:19
 • Puchar Powiatu, jak Puchar Polski
  Super pomysł :)

  Greg


  2020-05-28 13:47:09
 • Na Maca pojedziemy na Pasymską?
  z makdonaldem w kierunku wielbarka, pelno tam tez wolnych dzialek

  dobry pomysl


  2020-05-28 12:22:23
 • Chamstwo czy brak wyobraźni?
  Szanowni, na zdjęciu nie widać żeby to było miejsce dla niepełnosprawnych więc skąd kierowca pojazdu obok mógł wiedzieć, że jest to auto osoby niepełnosprawnej, musiałby najpierw obejrzeć dokładnie sąsiadujące pojazdy w celu poszukiwania naklejek, kto tak robi, gdzie są takie zapisy w kodeksie ruchu drogowego ? Skoro kierowca zaparkował na miejscu, które nie jest przeznaczone dla osób niepełnosprawnych nie może oczekiwać, że ktoś kto parkuje obok pozostawi 2m odległości, założę, się, że także zostałby sfotografowany za zajęcie dwóch miejsc parkingowych i zwymyślany od \"ślepych\" przez Waszą redakcję. Proszę tak łatwo nie obrażać kierowcy z tego zdjęcia , uważam, że artykuł jest niestosowny, może niech autorzy lepiej wystosują prośbę do władz miasta o utworzenie większej ilości miejsc parkingowych dla niepełnosprawnych zamiast obrażać innych, w dodatku obrażając przy tym o ironio niedowidzących i nie, nie jestem właścicielem pojazdu ze zdjęcia. Więcej empatii dla wszystkich ludzi.

  Kierowca


  2020-05-28 12:21:25
 • Witacze Juranda, a w marzeniach... gród rycerza
  Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić (naprawdę nie rozumiem) dlaczego projekty tyle kosztują. W każdym urzędzie siedzą urzędnicy, którzy skończyli szkoły i mają papiery architektów. Czy nie można zrobić tego taniej? Drugi pomysł, to może znaleźć studentów architektury i może w ramach pracy dyplomowej mogliby stworzyć coś takiego.

  WCpiker


  2020-05-28 10:47:19
 • Chamstwo czy brak wyobraźni?
  A czy pisząc o takim parkowaniu upewniono się kto zaparkowawał drugi i tak blisko

  Mark


  2020-05-27 16:35:56
 • 29-letni kierowca, który potrącił bliźnięta trafi do aresztu
  Ja nie rzucę w niego kanieniem ale sprawię jedynie,że rodzina jego będzie opłakiwać buhahaha!

  kat


  2020-05-27 16:03:00