Środa, 19 Czerwiec, Imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Rusza darmowe sprawdzanie świateł w samochodach


„Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo” to ogólnopolska akcja, podczas której każdy kierowca może bezpłatnie dokonać sprawdzenia oświetlenia w aucie. W naszym powiecie darmowe badania oświetlenia prowadzi B & A Diagnostyka Mechanika Pojazdowa. Stacje znajduje się przy ulicy Przemysłowej 5 i Łomżyńskiej 1 w Szczytnie.Przez cztery najbliższe soboty, czyli 24 listopada oraz 1, 8 i 15 grudnia wszyscy chętni kierowcy mogą udać się do stacji diagnostycznych na terenie naszego powiatu:

 

 

B & A Diagnostyka Mechanika Pojazdowa ul. Przemysłowa 5 12-100 Szczytno tel. 089-624-11-22 w godz. 08.00 – 14.00.

 

B & A Diagnostyka Mechanika Pojazdowa ul. Łomżyńska 1 12-100 Szczytno tel. 089-624-01-35 w godz. 08.00 – 14.00.

 

Powyższe stacje odpowiedziały na zaproszenie policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie do udziału w ogólnopolskiej akcji „Twoje Światła – Twoje bezpieczeństwo”.


 

Prawidłowe ustawienie świateł zazwyczaj ogranicza się do wyregulowania korektora ich wysokości, ale wielu kierowców bagatelizuje tę kwestię zapominając, że niewykonanie tej czynności, przy pełnym obciążeniu pojazdu, powoduje oślepianie innych uczestników ruchu drogowego. W wielu przypadkach do prawidłowego ustawienia rozkładu granicy światła i cienia niezbędne jest przeprowadzenie badań przy użyciu specjalistycznej aparatury.

 

KPP Szczytno/ipKomentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze