Reklama


Reklama

Rusza budowa przedszkola w szkole


Budynek Szkoły Podstawowej w Lipowcu będzie przebudowany. Znajdzie się tam miejsce dla przedszkola. Właśnie rozstrzygnięto przetarg na tę inwestycję. Będzie ona kosztowała ponad 857 tys. zł. Do przetargu stanęły trzy firmy.Na razie przedszkole w Lipowcu mieści się w ponad 100-letnim budynku znajdującym się w centrum wsi, niemal naprzeciwko miejscowego kościoła. Warunki są tam nie najgorsze, ale i do tych najwyższych im daleko. To nie było jednak głównym powodem podjęcia decyzji o przebudowie szkoły i znalezieniu tam miejsca dla przedszkolaków.


Reklama

 

- Zadecydowała o tym liczba dzieci w szkole w Lipowcu i to, że znaczna część budynku nie była wykorzystywana – mówi Sławomir Wojciechowski, wójt gminy Szczytno. I dodaje, że pomysł przebudowy wyszedł od jego zastępczyni wójt Ewy Zawrotnej, prywatnie mieszkanki Lipowca oraz byłej sołtys wsi, która doskonale orientuje się w sytuacji zarówno przedszkola oraz szkoły. - Przebudowa ma przede wszystkim poprawić komfort przedszkolakom i osobom tam pracującym, ale też obniżyć koszty funkcjonowania naszych placówek oświatowych – dodaje Ewa Zawrotna.

 

Do przetargu na tę inwestycję stanęło trzech przedsiębiorców. Najwyższą ofertę przedstawiła firma z Roman – 937 tys. zł. Najniższą kwotę zaproponowała firma z Jednorożca - 857 tys. 320 zł i 60.

Reklama

 

Prace mają ruszyć jeszcze w tym roku. Ich zakończenie przewidziane jest na 15 sierpnia 2021 roku.

 

Część budynku podstawówki zostanie dostosowana do potrzeb przedszkolaków. Znajdą tam miejsce 4 oddziały przedszkolne, ale jeśli będzie potrzeba, zmieści się i 5. Nie zabraknie też placu zabaw, czy innych atrakcji dla najmniejszych „uczniów”.

 

- Zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie, bo był czas, gdy w budynku szkoły w Lipowcu było 350 uczniów, dziś jest ich tam zaledwie 140 – wyjaśnia wójt Wojciechowski. - Koszty utrzymania obiektu są ogromne.

 

To niejedyna inwestycja związana z przedszkolem na terenie gminy Szczytno. Opracowywana jest dokumentacja na rozbudowę przedszkola w Kamionku. Do starej bryły budynku ma zostać dobudowana nowa, o powierzchni około 200 metrów kwadratowych. Mają znaleźć się tam dwie sale dydaktyczne oraz zaplecze. Inwestycja ma ruszyć w przyszłym roku.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze