Niedziela, 26 Styczeń, Imieniny: Lutosława, Normy, Pauliny -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Ruiny z umową, firma weszła na plac budowy


Postawiona została „kropka nad i” - a konkretnie – nad zamkowymi ruinami. Podpisano umowę z wykonawcą. Firma już weszła na plac budowy.



Przypomnijmy, że restauracją ruin zajmie się olsztyńska firma ROMBUD, która prace wyceniła na ponad 14, 75 mln zł. To sporo więcej, niż przewidywano. Wg wstępnych założeń inwestycja miała kosztować 9,2 mln zł, z czego blisko 8 mln stanowi dotacja unijna. W marcowym przetargu ROMBUD był jedynym oferentem, a miasto zdecydowało się, mimo wysokości kwoty, nie unieważniać przetargu, lecz dołożyć brakująca kwotę w kolejnych budżetach.

 

Przetarg przeprowadzony miesiąc wcześniej został jednak, z powodu wysokich kwot, unieważniony. Wówczas, poza ROMBUDEM, ofertę złożyło także inne przedsiębiorstwo budowlane, deklarując wykonanie zadania za dwa miliony mniej.


Reklama

 

- Ta firma i tak by nie wygrała, liczyła się bowiem nie tylko cena, ale także okres gwarancji – wyjaśnia wiceburmistrz Ilona Bańkowska. - Dlatego ogłoszony był ponowny przetarg, a na kolejne i próbę uzyskania niższej kwoty nie mieliśmy już czasu.

 

Czas rozliczeń dotacji unijnych i uzyskania wskaźników określonych we wniosku o dofinansowanie okazuje się bowiem niezwykle istotny. Termin realizacji inwestycji, w porównaniu z założeniami, co prawda przedłużono, ale tylko o pół roku. Chodzi o to, że odnowione ruiny muszą zacząć przyjmować gości od lipca 2021 roku tak, by przez kolejny rok czyli do lipca 2022, można było wykazać duże nimi zainteresowanie. Bo to zainteresowanie, i to spore, było jednym z podstawowych warunków, dzięki którym miasto dotację uzyskało.

Reklama

 

Fot. Paweł Adamski

 



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Wtorek, 2019-12-31 15:10:54

Sylwester na Placu Juranda

  • Czwartek, 2019-11-28 20:08:09

Niebezpieczny plac zabaw przy Leyka

  • Środa, 2019-10-02 14:33:13

Pasymska firma nie chce wozić uczniów

  • Środa, 2019-09-25 12:42:08

Kolejna firma w Karcie Dużej Rodziny

  • Środa, 2019-09-11 13:23:42

Firma z Gdańska chce miejski półwysep

  • Wtorek, 2019-09-03 13:01:28

Po udręce budowy w szpitalu ma być super

Reklama


Komentarze

  • Koperta czy dobre słowo?
    jakie cenniki? To ludzie sami ustalają, że tamten dał tyle, to m/w trzeba dać tak i tak. Wiele razy zamawiałem Msze św. i nigdy nie słyszałem, że za mało, a kilka razy ksiądz pytał się mnie czy nie za dużo. I księży, zwłaszcza ks, Andrzeja bardzo szanuję.
    Autor: seb
    2020-01-24 10:55:29
  • Zaatakował policjantów nożem i metalową pałką
    Dobrze że nikogo nie postrzelili tym razem :))
    Autor: atom
    2020-01-24 10:46:39
  • Galeria Jurand odsłania tajemnice
    Kilka uwag w dyskusji. Bez względu na to kto jest właścicielem gruntu do Radni miejscy podejmują uchwałę a za nią plan zagospodarowania przestrzennego. jest to prawo miejscowe w którym określają co i gdzie można wybudować oraz jak to ma wyglądać. Niestety nie mamy szczęścia do \"mądrych\" radnych i powstają potworki w różnych miejscach. Samorząd może także korzystać z urbanisty, który pomoże mu jak sami nie mają pojęcia jak powinno kształtować się przestrzeń publiczną. Zamiar zaangażowania urbanisty miał już Bielinowicz lecz sprawy nie dokończył. Lokowanie galerii czy domów handlowych w centrum bez zapewnienia parkingu jest dziś po prostu idiotyzmem. Idąc dalej gdy powstanie jestem pewien, iż lokal księgarni będącej w pobliżu wystawiony zostanie do najmu. Odczują to także lokale gastronomiczne w pobliżu, może nawet Mazuriana. Czy nikomu w tym samorządzie nie zależy na rozwoju tego miasteczka? Jest wielu mądrych urzędników tylko włodarze są mocno \"ograniczeni\" w działaniu.
    Autor: Zbyszek
    2020-01-24 10:20:00
  • Nie wszyscy porzucają Szczytno
    To dobrze, że bohater felietonu ma taką pracę. Gdyby liczył na zatrudnienie w Szczytnie, raczej mocno by się rozczarował. Nasze miasto nie jest w stanie nic zaoferować młodym, ambitnym i wykształconym osobom. Patrząc na miejscowe władze, raczej nic się w tej materii nie zmieni. Mieszkańców Szczytna ubywa w zastraszającym tempie.
    Autor: lena
    2020-01-24 09:25:18
  • Kotły na pelet lepsze od kotłów na gaz
    Jak dadza dotacje beda ci przez lata chodzisz sprawdzac czym palisz I czy szamot co sie nie wypali
    Autor: Manek
    2020-01-23 22:40:00
  • Koperta czy dobre słowo?
    Mają cenniki i zadają konkretnych kwot za każdą prośbę o chrzest komunie itd mam dzieci i wiem ile i jak to wygląda to po co takie ucieknie od powiedzenia prawdy !!!!!!
    Autor: Arek
    2020-01-23 22:08:06
  • Gazem po oczach w obronie koleżanki
    Wszystkie te dziewuchy: co się lały i gazem bryzgały, to przez siedem lat z okładem na lekcjach tzw. religii nauczyły się chyba odrózniania, co dobre, a co złe? Ale widac, że się nie nauczyły, więc albo katechet(k)a do dupy, albo przedmiot...
    Autor: pirania
    2020-01-23 20:48:46
  • Gazem po oczach w obronie koleżanki
    A gdzie jakieś info o \"losach\" naparzających się panienek? Czy maltretujące się wzajemnie dzieciaki w szkołach to już norma i nie ma nad czym się rozwodzić?
    Autor: massakra
    2020-01-23 20:42:24
  • Kotły na pelet lepsze od kotłów na gaz
    Gmina super ale czekamy na informacje na temat miasta Szczytno. Polecam rozmowę z adresatem pytania ze strony Urzędu. Dowiemy się, co ważne w sposób bardzo uprzejmy, że zainteresowanie wymianą jest znikome. Jeśli czas oczekiwania wynosi 13 miesięcy to wszystko staje się jasne. Regulamin dotacji zawarty jest w uchwale z 2018 dostępnej na stronie Urzędu. Warto też kliknąć nazwę projektu w google i wyskoczy ciekawy wyrok pewnej instytucji nadzorczej. I bądź tu mądry ?
    Autor: czytelnik
    2020-01-23 19:25:46
  • Gazem po oczach w obronie koleżanki
    Gimbusy powinni być badani wyrywkowo narkotestem i alkomatem a w takich sytuacjach w szczególności.
    Autor: Atom
    2020-01-23 16:20:43