Niedziela, 26 Maj, Imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Ruiny z umową, firma weszła na plac budowy


Postawiona została „kropka nad i” - a konkretnie – nad zamkowymi ruinami. Podpisano umowę z wykonawcą. Firma już weszła na plac budowy.Przypomnijmy, że restauracją ruin zajmie się olsztyńska firma ROMBUD, która prace wyceniła na ponad 14, 75 mln zł. To sporo więcej, niż przewidywano. Wg wstępnych założeń inwestycja miała kosztować 9,2 mln zł, z czego blisko 8 mln stanowi dotacja unijna. W marcowym przetargu ROMBUD był jedynym oferentem, a miasto zdecydowało się, mimo wysokości kwoty, nie unieważniać przetargu, lecz dołożyć brakująca kwotę w kolejnych budżetach.

 

Przetarg przeprowadzony miesiąc wcześniej został jednak, z powodu wysokich kwot, unieważniony. Wówczas, poza ROMBUDEM, ofertę złożyło także inne przedsiębiorstwo budowlane, deklarując wykonanie zadania za dwa miliony mniej.

 

- Ta firma i tak by nie wygrała, liczyła się bowiem nie tylko cena, ale także okres gwarancji – wyjaśnia wiceburmistrz Ilona Bańkowska. - Dlatego ogłoszony był ponowny przetarg, a na kolejne i próbę uzyskania niższej kwoty nie mieliśmy już czasu.


 

Czas rozliczeń dotacji unijnych i uzyskania wskaźników określonych we wniosku o dofinansowanie okazuje się bowiem niezwykle istotny. Termin realizacji inwestycji, w porównaniu z założeniami, co prawda przedłużono, ale tylko o pół roku. Chodzi o to, że odnowione ruiny muszą zacząć przyjmować gości od lipca 2021 roku tak, by przez kolejny rok czyli do lipca 2022, można było wykazać duże nimi zainteresowanie. Bo to zainteresowanie, i to spore, było jednym z podstawowych warunków, dzięki którym miasto dotację uzyskało.

 

Fot. Paweł Adamski

 Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Autobusy były okropne, a komentarze wyżej zostały napisane najwidoczniej przez kogoś kto nigdy nie miał z nimi nic wspólnego ;)
  Autor: Uczennica
  2019-05-26 17:52:21
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Chyba niektórzy co tu wypisują to nie widzieli stanu technicznego tych autobusów ,co do tego przewoźnika to były wątpliwości od początku o bezpieczeństwo w tych autobusach.I proszę nie pisać że mamy były zadowolone ,bo z tym się nie zgodzę bo były przerażone samym wyglądem tych autobusów.A coś mi się zdaje że tu nie wypisuje żaden rodzić z gminy tylko ktoś przeciwny Wójtowi który chce dopiec także staremu przewoźnikowi .A ja popieram w końcu wójta ,że podjął bardzo dobrą decyzję i czekam na wygrany przetarg przez starego przewoźnika i bardzo zadbane autobusy .A co do tematu że niby cała rodzina nie ma pracy to zastanów się mieszkańcu co piszesz bo oni nie są przewoźnikami tylko w Jedwabnie ,ale i wycieczki też obsługują i bardzo dobrze Im się wiedzie \"ZAZDROŚNIKU\"I drodzy mieszkańcy i mieszkanki nie szukajcie teraz przekrętów bo ich nie ma tylko jest rozmowa o obecnym przewodniku a nie pranie brudów z niczego .
  Autor: Ola
  2019-05-26 17:41:57
 • 10 milionów „otuli” szkołę i przedszkole
  Tak zapuścić szkołę. Wstyd!!! Uczyłem się w niej od czasu jej powstania. No, ale żeby doprowadzić do takiego stanu ...
  Autor: Gorszy sort
  2019-05-25 12:02:38
 • Nowy wóz bojowy trafił do strażaków (zdjęcia)
  Czy bez pokropku, to ten samochód by nie jeździł???
  Autor: Pytam się
  2019-05-24 22:50:07
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  właśnie jakie skargi chyba że na pana panie wójcie ciągle jakieś podwyżki pan nie uleczy gminy długi były i będą tylko czemu naszym kosztem zwykłych obywateli tej gminy i żeby nie było to nie jest oskarżenie tylko osobista myśl !!!!!!!!
  Autor: mieszkaniec
  2019-05-24 21:30:07
 • Świetlica ze sportowym zapleczem
  Na Kamionku by mogli taką świetlice zbudować
  Autor: Zzzz
  2019-05-24 17:19:19
 • Nowy wóz bojowy trafił do strażaków (zdjęcia)
  Brawo
  Autor: Fan
  2019-05-24 13:27:23
 • Nowy wóz bojowy trafił do strażaków (zdjęcia)
  Brawo Romku!
  Autor: Kolega
  2019-05-24 12:41:49
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  a przedszkole to miało jechać z tym przewoźnikiem czy z tym z Tylkowa?
  Autor: kinga
  2019-05-23 20:49:23
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Tak, zgadzam się wszystko było ok, tylko stary przewoźnik ciągle szukał haka, aby znowu wrócić, bo cała rodzina bez pracy. A on tu nikogo innego nie chce wpuścić!!!! Skandal i uklady
  Autor: Mieszkaniec
  2019-05-23 14:16:54