Wtorek, 23 Lipiec, Imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Ruiny z umową, firma weszła na plac budowy


Postawiona została „kropka nad i” - a konkretnie – nad zamkowymi ruinami. Podpisano umowę z wykonawcą. Firma już weszła na plac budowy.Przypomnijmy, że restauracją ruin zajmie się olsztyńska firma ROMBUD, która prace wyceniła na ponad 14, 75 mln zł. To sporo więcej, niż przewidywano. Wg wstępnych założeń inwestycja miała kosztować 9,2 mln zł, z czego blisko 8 mln stanowi dotacja unijna. W marcowym przetargu ROMBUD był jedynym oferentem, a miasto zdecydowało się, mimo wysokości kwoty, nie unieważniać przetargu, lecz dołożyć brakująca kwotę w kolejnych budżetach.

 

Przetarg przeprowadzony miesiąc wcześniej został jednak, z powodu wysokich kwot, unieważniony. Wówczas, poza ROMBUDEM, ofertę złożyło także inne przedsiębiorstwo budowlane, deklarując wykonanie zadania za dwa miliony mniej.

 

- Ta firma i tak by nie wygrała, liczyła się bowiem nie tylko cena, ale także okres gwarancji – wyjaśnia wiceburmistrz Ilona Bańkowska. - Dlatego ogłoszony był ponowny przetarg, a na kolejne i próbę uzyskania niższej kwoty nie mieliśmy już czasu.


 

Czas rozliczeń dotacji unijnych i uzyskania wskaźników określonych we wniosku o dofinansowanie okazuje się bowiem niezwykle istotny. Termin realizacji inwestycji, w porównaniu z założeniami, co prawda przedłużono, ale tylko o pół roku. Chodzi o to, że odnowione ruiny muszą zacząć przyjmować gości od lipca 2021 roku tak, by przez kolejny rok czyli do lipca 2022, można było wykazać duże nimi zainteresowanie. Bo to zainteresowanie, i to spore, było jednym z podstawowych warunków, dzięki którym miasto dotację uzyskało.

 

Fot. Paweł Adamski

 Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Niedziela, 2019-06-23 19:00:27

„Plac zabaw” ze szpilami „Tygodnika”

  • Poniedziałek, 2019-06-03 23:11:18

Piknik Bezpieczeństwa na placu zabaw Radość

  • Poniedziałek, 2019-05-20 14:44:26

Zamkowe ruiny w rękach wykonawcy


Komentarze