Sobota, 25 Wrzesień
Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny -

Reklama


Reklama

Ruiny „ruszą” w maju


Opóźnia się oddanie do użytku rewitalizowanego zamku krzyżackiego w Szczytnie. Roboty miały zakończyć się w kwietniu, ale ostatecznie przesunięto je na 25 maja. - To efekt niesprzyjającej pogody – tłumaczyła radnym Katarzyna Hrybek, naczelnik wydziału gospodarki miejskiej. - Aneks do umowy zaakceptował już marszałek.Akceptacja marszałka odnośnie do zmiany harmonogramu jest potrzebna, bo od jego przestrzegania uzależniona jest wypłata unijnych dotacji.

 

- Ani my, ani wykonawca, nie możemy samodzielnie dokonać takich zmian – mówi naczelnik Hrybek. - W tym przypadku o wydłużenie terminu prac wnioskował wykonawca, a wynikało to z tego, że przez dłuższy czas utrzymywała się temperatura poniżej minus 5 stopni Celsjusza, co uniemożliwiało jakiekolwiek prace.

 

Przy okazji tej informacji miejscy radni dopytywali, na jakich zasadach będą działały „nowe” ruiny?

 


Reklama

- Obiekt będzie dostępny przez okrągły rok – tłumaczył burmistrz Krzysztof Mańkowski. - Aktualnie opracowujemy koncepcję zwiedzania. Jesteśmy na etapie pozyskiwania eksponatów, które chcielibyśmy tam prezentować. Myślę, że na kwietniowej sesji przedstawimy radnym już cały schemat funkcjonalności tego obiektu. Myślimy o trzech drogach zwiedzania. Ruiny chcemy połączyć w jeden szlak z wieżą ratuszową i muzeum. Trwają rozmowy z władzami muzeum na ten temat. Chcielibyśmy, aby grupy zorganizowane oprowadzał po obiektach profesjonalny przewodnik – mówi burmistrz Mańkowski. - Na razie za wcześnie, aby stwierdzić, czy zajmie się tym ktoś z pracowników miasta, czy muzeum, czy w ogóle pojawi się jakaś nowa osoba. Na pewno musi to być ktoś, kto ma wiedzę historyczną w tym zakresie.

Reklama

 

Uroczyste otwarcie ruin ma być jedną z ważniejszych atrakcji kulturalnych w tym roku.

 

- Na pewno będzie to niesztampowe – zdradza burmistrz Mańkowski. - Będzie miało to mocny rys historyczny, ale też formę bardziej spektaklu niż akademii. Ale szczegóły są wciąż opracowywane dlatego liczę też na sugestie i pomysły radnych w tej kwestii. Ma to być fajna, atrakcyjna niespodzianka dla mieszkańców naszego miasta i turystów.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Mazurska rybna wspólna sprawa, czyli budują raj dla wędkarzy
  A ja uważam że to bardzo dobra inicjatywa. Prawdą jest że czyszczenie jezior przez gospodarstwa rybackie przybiera często miano klęski ekologicznej. Druga sprawa że dwóch rybaków z siecią potrafi wyłowić przez dzień więcej niż stado wędkarzy przez miesiąc. Wogule to kwestionował by istnienie takich gospodarstw. Ale inicjatywa kieruje cały ten biznes troszeczkę w stronę racjonalności. Wędkarze też są nie lepsi. Widywałem jak brali z wody co popadnie. Banda mięsiarzy teraz potrafi przetrzepać jezioro i ich zdaniem jest wszystko ok. Jeden taki mondrala chwalił się jak to płocie idące na tarło taczkami na Narwi łowił. Niestety takich su....ów nie brakuje. Akurat na Zdroju niema problemu z miejscami do łowienia, trzeba tylko przejść kawałek a wozić dupsko furą na sam brzeg. I tyle w temacie. A co do kierownika ośrodka to nie jest on właścicielem ośrodka , a tylko zarządza tym ośrodkiem. Zresztą znam człowieka osobiście i życzę wszystkim ośrodką takiego kierownika z energią i pomysłem na prowadzenie tego biznesu. Pozdrawiam wszystkich wędkarzy. Mięsiarze niech się pie.....

  Szulim. M


  2021-09-25 11:30:39
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Wydaje mi się że starosta z radnymi powinni zastanowić się nad wprowadzeniem elektronicznej ewidencji czasu pracy w szpitalu. Spytacie dlaczego? W jednym ze szpitali powiatowych lekarz w ciągu miesiąca przepracował 670 godz. Tu coś nie gra tym.

  mol


  2021-09-25 10:38:04
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Kończy się kariera Jarosława, już niedługo tylko sala gimnastyczna.....

  Karolina


  2021-09-24 07:24:15
 • Kocie łby zastąpi kostka
  Kolejne pieniądze w błoto

  Andrzej


  2021-09-24 06:28:29
 • Jedwabno stanie się stolica polskiego boksu (sprawdź szczegóły)
  Kto to widział aby walki tego samego zawodnika odbywały się codziennie to są młodzi ludzie i nie mają tak sily

  Piotr Galos


  2021-09-24 06:15:06
 • Donoszą na wicestarostę Nowocińskiego
  Nowocinski, a jak jego sprawa z próbą potrącenia.......?


  2021-09-23 21:58:55
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Po kruchym lodzie stąpa nasz starosta.....

  Tomasz l


  2021-09-23 21:57:10
 • Szczupak Piotra Brzózki na wagę srebra (zdjęcia)
  Widać że nasze jeziora to baseny bez ryb na tyle par i łodzi to porażka. Tak są zarybiane jeziora ! .a za karte płacisz co rok co raz więcej i to nie mała kwote. Co najgorsze to wszystkie jeziora w koło to pustka!!!!!

  Sadek


  2021-09-23 21:51:46
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  To pan Łachacz nie wie co się dzieje w mieście, że na sesji chce się dowiedzieć? Może trzeba się zainteresować i popracować na rzecz miasta za tą sytą dietę, którą otrzymuje co miesiąc bez względu na obecności. Tragedia w tym mieście!

  Mieszkaniec


  2021-09-23 07:21:50
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  Panie Łachacz pan jako gwiazda PSL u nie powinien wyciągać rąk po pieniądze od PiS a raczej od swojej partii. Słabe jest co pan robi .

  Grzegorz


  2021-09-22 23:39:43