Poniedziałek, 28 Wrzesień, Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława -

Reklama


Reklama

Roztańczone dzieciństwo Wielbarku


Pod tytułowym hasłem trwały warsztaty taneczne dla dzieci w wieku szkolnym z terenu gminy Wielbark. Idea warsztatów tanecznych była odpowiedzią na zapotrzebowanie młodych mieszkańców na tego typu zajęcia oraz zorganizowaną formą spędzenia wolnego czasu dzieci w sposób, atrakcyjny, kreatywny i bezpieczny.- Zajęcia bardzo się podobały. Pani prowadzącą zawsze uśmiechnięta. Było dużo ruchu, a przy tym również zakwasy. Lecz najważniejsze, że nauczyłam się fajnego układu - mówi Iliana Olber. jedna z uczestniczek warsztatów.

 

Grupa zapalonej młodzieży uczęszczała na zajęcia do Gminnego Ośrodka Kultury w Wielbarku. Program warsztatów obejmował lubiane przez dzieci formy pracy artystycznej – układy taneczne, zabawę z muzyką, naukę choreografii. Dzieci zapoznały się z różnymi stylami tanecznymi – od tańców dawnych, poprzez folklor po taniec nowoczesny. W programie zajęć znalazła się także relaksacja przy muzyce klasycznej oraz sesja bajkowa.

 

 

- Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach i miały w tym dużo frajdy, jednak zajęcia nie były tylko przyjemnością, ale była to naprawdę ciężka praca dzieci. Zajęcia poprzedzała solidna rozgrzewka z rozciąganiem, a potem szlifowanie każdego szczegółu choreografii. Koronawirus przerwał nam zajęcia lecz nauka kontynuowana jest zdalnie - opisuje zajęcia instruktor Alicja Tomaszewska. - Zdążyliśmy zatańczyć: krakowiaka, menueta, disco. W choreografii zastosowano elementy akrobatyki, dziewczęta wykonywały gwiazdy, szpagaty, mostki, figury na wysokości z podnoszeniem, był również free style. Dziewczęta uczyły się rytmiki, wzajemnego zaufania i synchronizacji, co jest bardzo ważne w układzie formacyjnym i nie jest to łatwe. Na koniec zajęć rodzice mogli zobaczyć poczynania swoich pociech.


Reklama

 

Z chwilą ogłoszenia pandemii, forma warsztatów została zmieniona. Wszyscy uczestnicy otrzymają nośniki pendrive z nagranymi sesjami tanecznymi do wykonywania ćwiczeń i układów tanecznych w domu, dostarczono im także zestawy „kreatywny box muzyczno –taneczny” zawierające komplet niezbędnych materiałów do wykonywania prostych instrumentów muzycznych oraz ozdób z elementami materiałów recyklingowych, które można wykorzystać w zabawach tanecznych. W trosce o środowisko uczestnicy otrzymają bidony, aby uczyć się zdrowego nawyku picia wody oraz korzystania z materiałów wielokrotnego użytku.

 

 

Celem zorganizowania warsztatów była aktywizacja dzieci do tańca i zabaw ruchowych oraz zapoznanie ich z nowymi formami działalności artystycznej. Podczas zajęć szczególną uwagę zwracano na przekazywanie uczestnikom wiedzy o dobroczynnym wpływie aktywnego spędzania czasu wolnego oraz wzrost świadomości zagrożeń ekologicznych wynikających z nieodpowiedzialnego korzystania z naczyń jednorazowych.

Reklama

 

 

Podczas pandemii dzieci dostały możliwość atrakcyjnego wykorzystania czasu wolnego w domu w postaci warsztatów online w plikach mp4 oraz materiałów plastycznych do zabawy. Projekt pn. „Roztańczone dzieciństwo” realizowany jest przez Gminny Ośrodek Kultury w Wielbarku we współpracy z lokalną firmą.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze