Poniedziałek, 16 Wrzesień, Imieniny: Albina, Lolity, Ronalda -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Rozpoczęła się budowa posterunku policji w Świętajnie


Po 20 latach do Świętajna wróci posterunek policji, który zgodnie z założeniami, swoją funkcję ma pełnić od końca pierwszego kwartału 2020 roku. Zasięgiem swojego działania ma objąć teren dwóch gmin: Świętajna i Rozóg.



Starania o przywrócenie posterunku policji w Świętajnie trwały już od prawie dekady, ale dopiero w ubiegłym roku zapadły decyzje dotyczące utworzenia posterunków policji w Świętajnie, Pasymiu i Wielbarku. Władze gminy przekazały policji działkę i właściwe prace związane z budową posterunku ruszyły około dwóch miesięcy temu.

 

- Jest to dla nas mieszkańców bardzo ważne - mówi wójt gminy Alicja Kułakowska. - Jesteśmy gminą typowo turystyczną i z tego względu w okresie wakacyjnym liczba incydentów związanych z łamaniem prawa nieco się zwiększa, a do dyspozycji jest właściwie tylko dzielnicowy, na którego przypada 6 tysięcy mieszkańców naszej gminy plus turyści, a tych w sezonie jest u nas sporo.

 

Na razie nie wiadomo, ilu będzie zatrudnionych funkcjonariuszy i w jakim godzinach posterunek będzie pełnił dyżur, ale jak dodaje wójt Kołakowska - Chcielibyśmy, żeby posterunek był czynny do godziny 20, ale decyzja w tej sprawie nie należy do samorządu.

 

Podobne posterunki mają powstać też w Pasymiu i Wielbarku.

 

- Termin zakończenia inwestycji w Świętajnie planowany jest na 11 miesięcy od daty podpisania umowy, tj. od 25 lipca br., chcemy jednak zakończyć inwestycję jeszcze w tym roku. Koszt wybudowania posterunku określony został na kwotę ryczałtową: 1.780.000 zł - tłumaczy "Tygodnikowi" mł.asp. Rafał Jackowski z Zespołu Prasowego KWP w Olsztynie.


 

Z kolei w Wielbarku wykonano badania geotechniczne. - Obecnie należy wykonać badania archeologiczne, ponieważ nieruchomość zlokalizowana jest w obrębie stanowiska archeologicznego „Nawarstwienia Kulturowe Starego Miasta Wielbarka" objętego prawną ochroną konserwatorską poprzez wpis do rejestru zabytków archeologicznych województwa warmińsko- mazurskiego - mówi mł.asp. Rafał Jackowski. -  Wynik tych badań będzie stanowił punkt wyjścia do określenia terminu rozpoczęcia procedur związanych z ogłoszeniem przetargu na wykonawstwo.

 

W przypadku budowy Posterunku Policji w Pasymiu, rozpoczęcie inwestycji uzależnione jest od terminu zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego, która jest wymagana w przypadku tej inwestycji. W związku z tym pytanie to należy skierować do Burmistrza Pasymia.

 

Koszty wykonania inwestycji w Wielbarku i Pasymiu określone zostaną po przeprowadzeniu przetargu.

 

 

 

 

 

 

 



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Niedziela, 2019-09-08 21:03:04

Ciesielski z największymi rybami (zdjęcia)

  • Czwartek, 2019-09-05 13:04:53

Maciek w „Szansie na sukces”

  • Czwartek, 2019-09-05 09:59:17

Mistrzostwa Szczytna o zasięgu powiatowym

  • Wtorek, 2019-09-03 14:32:46

Młode siatkarki uczyły się od mistrzów


Komentarze

  • KRUS „wyprowadzi” się ze Szczytna do Kamionka
    Ale to muasto ma przedstawicieli.... Podobno przweodniczacy rady w kryzysie i w czasie zwolnien nauczycieli zalatwił prace swojej narzeczonej? .... Ot sukcesy...
    Autor: Lucjan
    2019-09-16 14:28:18
  • KRUS „wyprowadzi” się ze Szczytna do Kamionka
    DOBRZE, ŻE PRZYNAJMNIEJ JEDEN RADNY SEJMIKU - H. ŻUCHOWSKI - zajął się \"skorupami\" ze Szczytna. Przez 16 lat miasto nie zajęło się problemem wieży! Choć mogło! Bo widać, że to jest ściema, ale zatwierdził to konserwator wojewódzki! Ale miasto wolało latarnie wokół ratusza za jego zgodą wymienić na te zapałki, niż walczyć o ukrócenie działań wokół wieży. Teraz powinno miasto właśnie przystąpić do renegocjacji umowy z inwestorem i ewentualnie obarczyć go kosztami dewastacji zabytku.
    Autor: Krajan
    2019-09-15 14:29:28
  • Burmistrz z interesantami na skwerze
    Marne naśladownictwo Roberta Biedronia , który rozmawiał z interesantami na sofie ustawionej przed magistratem. Tyle , że Biedroń robił coś sensownego dla Słupska- u nas poza wykopami nad Małym Domowym jakoś efektów działania nie widać. Za te tak zwane stanowiska dla wędkarzy / realizacja mrzonek za nasze pieniądze zresztą/ Ktos powinien oskarżyć Pana Burmistrza za zbrodnię na krajobrazie i środowisku.
    Autor: dr
    2019-09-15 10:37:50
  • KRUS „wyprowadzi” się ze Szczytna do Kamionka
    Działka warta 380 tyś??? Na wjeździe dwa ogromne drzewa, najwyzsze na ulicy, na połowie działki krzaki po pas, a na drugiej połowie ogródki. Działka w środku bloków I domków jednorodzinnych dojazd osiedlowa droga, droga nieprzejezdna. Kto to wyceniał? I co chcialoby zrobic w tym miejscu miasto?? Szkoda aż tego komentować.
    Autor: Mieszkaniec
    2019-09-15 09:38:00
  • KRUS „wyprowadzi” się ze Szczytna do Kamionka
    Do Aaa. Dużo racji w tym, że obecnej ekipie w miarę tylko udaje się zrobić to, co mieli przygotowane za poprzedniej i podane niemal na patelni. Z drugiej jednak strony znane motto Żuchowskiego brzmi: \"dajcie, bo ja chcę\". Dokładnie tak samo przed laty żądał od gminy oddania około tysiąca atrakcyjnych gospodarczo hektarów. Mieli mu (miastu) oddać i już, A jak się gmina nie zgodziła, to wodociągi odcinał. A kolei jak konserwacja i utrzymanie wieży ciśnień wymagały dużo pracy, a propagandowo było słabe, to pchnął za złotówkę, a teraz - proszę! jaki dbały o skorupy z ruin, bo jedno pisemko do marszałka mu ktoś spłodził i dał podpisać!
    Autor: massakra
    2019-09-14 17:35:27
  • KRUS „wyprowadzi” się ze Szczytna do Kamionka
    Tak, poniższy komentarz przedstawia całą prawdę o gremiach władzy. Dobre w tym wszystkim jest to, że jako mieszkańcy wiemy czego się spodziewać po tych rządach.... Tj. Niczego owocnego dla nas mieszkańców poza zakupem nowego auta czy tez mieszkania przez radnego czy radnych..... Wiec jak mnniemam to jest rozwój szczytna.......
    Autor: Jerzy
    2019-09-14 14:40:43
  • Burmistrz z interesantami na skwerze
    Burmistrz miasta juz niedlugo będzie lody sprzedawał byle by go tylko ludzie widzieli pytanie tylko czy gałkowe czy kręcone...?
    Autor: Bogdan
    2019-09-14 09:24:26
  • Radni chcą mieć KRUS i pieniądze
    Dziwne zachowanie radnych, pół-radnych i ćwierć-radnych. Zachowują się jak Kukiz ze swoimi jowami. JO i WY, to JO a tam WY :-D. Rządzę JO, a nie WY. Dzieci.
    Autor: Tomasz TK
    2019-09-14 08:49:29
  • KRUS „wyprowadzi” się ze Szczytna do Kamionka
    Szczytno ni miasto straconych szans... Biedni radni bez pomysłów i planów na jutro, cała wizja rozwoju miasta to festyny i pikniki jak i akcje co widać krótko terminowe. Radni jak i sam burmistrz to osoby bez doświadczeń w biznesach i zarządzaniu. Osiadli na etacikach czesto panstwowych gdzie zwierzchnik pokazuje palcem co mają robić. Obawiać się mozna czystej zapaści tego miasta..........
    Autor: Aaa
    2019-09-14 06:07:43
  • Adam Popek, nowy szef szczycieńskiej prokuratury
    A tak bardziej przyjaźniejszego zdjęcia nie mona było? Żeby ten pan troszeczkę chociaż się uśmiechnął?
    Autor: Śmieszek
    2019-09-13 17:12:30