Czwartek, 23 Styczeń, Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Rozpoczęła się budowa posterunku policji w Świętajnie


Po 20 latach do Świętajna wróci posterunek policji, który zgodnie z założeniami, swoją funkcję ma pełnić od końca pierwszego kwartału 2020 roku. Zasięgiem swojego działania ma objąć teren dwóch gmin: Świętajna i Rozóg.Starania o przywrócenie posterunku policji w Świętajnie trwały już od prawie dekady, ale dopiero w ubiegłym roku zapadły decyzje dotyczące utworzenia posterunków policji w Świętajnie, Pasymiu i Wielbarku. Władze gminy przekazały policji działkę i właściwe prace związane z budową posterunku ruszyły około dwóch miesięcy temu.

 

- Jest to dla nas mieszkańców bardzo ważne - mówi wójt gminy Alicja Kułakowska. - Jesteśmy gminą typowo turystyczną i z tego względu w okresie wakacyjnym liczba incydentów związanych z łamaniem prawa nieco się zwiększa, a do dyspozycji jest właściwie tylko dzielnicowy, na którego przypada 6 tysięcy mieszkańców naszej gminy plus turyści, a tych w sezonie jest u nas sporo.

 

Na razie nie wiadomo, ilu będzie zatrudnionych funkcjonariuszy i w jakim godzinach posterunek będzie pełnił dyżur, ale jak dodaje wójt Kołakowska - Chcielibyśmy, żeby posterunek był czynny do godziny 20, ale decyzja w tej sprawie nie należy do samorządu.


Reklama

 

Podobne posterunki mają powstać też w Pasymiu i Wielbarku.

 

- Termin zakończenia inwestycji w Świętajnie planowany jest na 11 miesięcy od daty podpisania umowy, tj. od 25 lipca br., chcemy jednak zakończyć inwestycję jeszcze w tym roku. Koszt wybudowania posterunku określony został na kwotę ryczałtową: 1.780.000 zł - tłumaczy "Tygodnikowi" mł.asp. Rafał Jackowski z Zespołu Prasowego KWP w Olsztynie.

 

Z kolei w Wielbarku wykonano badania geotechniczne. - Obecnie należy wykonać badania archeologiczne, ponieważ nieruchomość zlokalizowana jest w obrębie stanowiska archeologicznego „Nawarstwienia Kulturowe Starego Miasta Wielbarka" objętego prawną ochroną konserwatorską poprzez wpis do rejestru zabytków archeologicznych województwa warmińsko- mazurskiego - mówi mł.asp. Rafał Jackowski. -  Wynik tych badań będzie stanowił punkt wyjścia do określenia terminu rozpoczęcia procedur związanych z ogłoszeniem przetargu na wykonawstwo.

Reklama

 

W przypadku budowy Posterunku Policji w Pasymiu, rozpoczęcie inwestycji uzależnione jest od terminu zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego, która jest wymagana w przypadku tej inwestycji. W związku z tym pytanie to należy skierować do Burmistrza Pasymia.

 

Koszty wykonania inwestycji w Wielbarku i Pasymiu określone zostaną po przeprowadzeniu przetargu.

 

 

 

 

 

 

 Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • 105 km/h w Dąbrowach i... już po prawie jazdy
  Noo niech staną na ruska Zabiele w stronę oczyszczalni zamykają budziki
  Autor: Atom
  2020-01-23 13:47:47
 • Czy śmieci zasypią nasz powiat?
  ustawa ustawą fakt jest do poprawy ale z takiego typu \"śmieciami\" to chyba nie ma p;roblemu, ludzie sami wezmą kosze i kartony ....
  Autor: normalny
  2020-01-23 13:08:37
 • Koperta czy dobre słowo?
  Po co oszukiwać. Oczywiście mówią ofiara, ale.... nie mniej niż....
  Autor: h
  2020-01-23 12:36:37
 • Szczytno stawia na sport od najmłodszych lat
  Z tą troską to nie do końca tak. Wieść gminna niesie, że dyrektorem szkoły będzie eks naczelnik Dobroński, skompromitowany przez seksankiety. Już nie raz ,,zadbał\'\' o dobro naszych dzieci, więc o ich rozwój nie byłbym taki spokojny. Czy naprawdę nie ma innych kompetentnych kandydatów?
  Autor: Rodzic
  2020-01-23 11:35:08
 • Osoba, która pracowała w urzędzie...
  Osobnik kulturalny to taki, który potrafi znaleźć się w różnych sytuacjach- tych trudnych również. Miałeś 3 dni na zredagowanie pożegnania (żona mogła pomóc wszak nauczycielką jest.....). Kultury człowieku i pokory trochę. Nie będziesz wiecznie na piedestale władzy a i śmierć kiedyś nadejdzie. Ktoś może powie wtedy to ten, co w kabarecie dźwierzuckim się przebierał, taaki gruby. Beznadziejne zachowanie, a tłumaczenie wyjątkowo prymitywne.
  Autor: mieszkaniec
  2020-01-23 08:26:43
 • Potrącenie pieszego na Chrobrego (zdjęcia)
  I co komu da, że wina będzie po stronie kierowcy jak poszkodowany skończy w szpitalu, oby tylko. Odwołuję się do świadomości ludzi i ich wyobraźni. Kierowca musi przewidywać zdarzenia na drodze i pieszy też. Jeżeli w połowie pasów ktoś przejechał Ci po paznokciach, to gdzie był jak wchodziłaś na pasy. Obowiązuje zasada ograniczonego zaufania i trzeba brać pod uwagę że może właśnie jechać zwykły burak. Dochodząc do przejścia widać czy kierowca zwalnia reagując na to że mamy zamiar przejść, jeżeli dociska to się nie wpychamy, buraka w pietruszkę nie zmienisz a życie to ŻYCIE. Nawet szlabany na przejściu sprawy nie załatwią, bo znajdzie się debil który będzie chciał je ominąć. A z tym teleportowaniem to fajna sprawa, też chciałbym umieć.
  Autor: Do A
  2020-01-23 07:25:18
 • Osoba, która pracowała w urzędzie...
  Nosorożcu weź Ty się za robotę bo o Tobie na dzień dzisiejszy można powiedzieć- persona, która przychodziła często do Urzędu Gminy a czasami pajacowała na scenie GOK-u.
  Autor: Podpowiadacz
  2020-01-23 00:25:26
 • Dziś i krowa zaprzyjaźnia się z komputerem
  I co dupa z tego wyszła. Nowinki heee dobre sobie
  Autor: Hello
  2020-01-22 21:30:44
 • Czy śmieci zasypią nasz powiat?
  Faktycznie bardzo ciekawa sytuacja. Ten lub tych, którzy taką ustawę wymyślili powinno się zasypać śmieciami, może wtedy by zrozumieli legislacyjne bzdury. W stolicy i myślę w całej Polsce tak się dzieje. Szybko należy wnieść poprawki, które powinny być bardziej precyzyjnne w jaki sposób i kto ma za to odpowiadać.
  Autor: Włodzimierz Dudek
  2020-01-22 15:26:17
 • Potrącenie pieszego na Chrobrego (zdjęcia)
  \"Pieszy i kierowca\" - Z treści artykułu jasno wynika, że pieszy został zahaczony gdy już SCHODZIŁ z przejścia, to czyja to jest niby wina? Co się tak pieklisz? Na co miał ten pieszy uważać? Nagminnym jest, że kierowcy ruszają zanim pieszy opuści ulicę. Dziś w drodze do pracy jakiś idiota przejechał mi przed nosem, gdy już byłam w połowie pasów. Co niby miałam zrobić? Teleportować się na chodnik, żeby jaśnie pan nie musiał zwalniać przed pasami?
  Autor: A.
  2020-01-22 15:03:12

Reklama