Reklama


Reklama

Rozpoczęła się budowa posterunku policji w Świętajnie


Po 20 latach do Świętajna wróci posterunek policji, który zgodnie z założeniami, swoją funkcję ma pełnić od końca pierwszego kwartału 2020 roku. Zasięgiem swojego działania ma objąć teren dwóch gmin: Świętajna i Rozóg.Starania o przywrócenie posterunku policji w Świętajnie trwały już od prawie dekady, ale dopiero w ubiegłym roku zapadły decyzje dotyczące utworzenia posterunków policji w Świętajnie, Pasymiu i Wielbarku. Władze gminy przekazały policji działkę i właściwe prace związane z budową posterunku ruszyły około dwóch miesięcy temu.

 

- Jest to dla nas mieszkańców bardzo ważne - mówi wójt gminy Alicja Kułakowska. - Jesteśmy gminą typowo turystyczną i z tego względu w okresie wakacyjnym liczba incydentów związanych z łamaniem prawa nieco się zwiększa, a do dyspozycji jest właściwie tylko dzielnicowy, na którego przypada 6 tysięcy mieszkańców naszej gminy plus turyści, a tych w sezonie jest u nas sporo.

 

Na razie nie wiadomo, ilu będzie zatrudnionych funkcjonariuszy i w jakim godzinach posterunek będzie pełnił dyżur, ale jak dodaje wójt Kołakowska - Chcielibyśmy, żeby posterunek był czynny do godziny 20, ale decyzja w tej sprawie nie należy do samorządu.


Reklama

 

Podobne posterunki mają powstać też w Pasymiu i Wielbarku.

 

- Termin zakończenia inwestycji w Świętajnie planowany jest na 11 miesięcy od daty podpisania umowy, tj. od 25 lipca br., chcemy jednak zakończyć inwestycję jeszcze w tym roku. Koszt wybudowania posterunku określony został na kwotę ryczałtową: 1.780.000 zł - tłumaczy "Tygodnikowi" mł.asp. Rafał Jackowski z Zespołu Prasowego KWP w Olsztynie.

 

Z kolei w Wielbarku wykonano badania geotechniczne. - Obecnie należy wykonać badania archeologiczne, ponieważ nieruchomość zlokalizowana jest w obrębie stanowiska archeologicznego „Nawarstwienia Kulturowe Starego Miasta Wielbarka" objętego prawną ochroną konserwatorską poprzez wpis do rejestru zabytków archeologicznych województwa warmińsko- mazurskiego - mówi mł.asp. Rafał Jackowski. -  Wynik tych badań będzie stanowił punkt wyjścia do określenia terminu rozpoczęcia procedur związanych z ogłoszeniem przetargu na wykonawstwo.

Reklama

 

W przypadku budowy Posterunku Policji w Pasymiu, rozpoczęcie inwestycji uzależnione jest od terminu zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego, która jest wymagana w przypadku tej inwestycji. W związku z tym pytanie to należy skierować do Burmistrza Pasymia.

 

Koszty wykonania inwestycji w Wielbarku i Pasymiu określone zostaną po przeprowadzeniu przetargu.

 

 

 

 

 

 

 Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • „Król kur” mieszka w Kolonii (zdjęcia)
  Już dawno nie czytałam wywiadu z tak pozytywną osobą. Powodzenia!

  Brawo!


  2020-08-10 18:54:09
 • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
  ... jak go znajdą, przetrącić nogi i sądownie zakazać korzystania z chodzika. Moze wtedy zrozumie, co zrobił

  Proponuję...


  2020-08-10 13:55:53
 • OSP z „tajnymi” dopłatami rolniczymi, sprawą zainteresował się przewodniczący
  \"Nigdy się tym nie interesowaliśmy – przyznaje Barbara Trusewicz, sekretarz gminy Dźwierzuty. - Sprawdziliśmy to w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i OSP Rumy robią to legalnie, ale dobrze byłoby o tym przynajmniej poinformować właściciela gruntu\". No to na jakiej podstawie był użytkowany grunt gminny przez OSP? Na jakiej podstawie dostaje się dopłaty do nie swoich gruntów, skoro Gmina obarczyła karą OSP za BEZUMOWNE KORZYSTANIE Z GRUNTÓW GMINY - tylko o 2,2 ha. A jak to wygląda wobec pozostałych prawie 8 ha, które na zasadzie SŁOWNEJ ZGODY PRYWATNYCH WŁAŚCICIELI było wykorzystanych dla uzyskiwania dopłat? I tak od 2014 r. To się nadaje do prokuratury. Chyba, że jakieś interesy wiążą właścicieli gruntów prywatnych, którzy \'na słowo\" oddali je OSP.

  Mdli mnie


  2020-08-09 15:16:42
 • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
  Złapać dziada. Za jaja i na gałąź.

  Korniszon


  2020-08-09 14:39:18
 • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
  Pewnie jakiś ciułacz złomu przytulił go , należałoby popytać na skupach złomu .

  Aluminium w cenie.


  2020-08-09 09:46:55
 • OSP z „tajnymi” dopłatami rolniczymi, sprawą zainteresował się przewodniczący
  Wyłudzenie i poświadczenie nieprawdy.

  Wniosek do prokuratury.


  2020-08-09 08:01:33
 • Taniec „zaraził” koronawirusem dwie mieszkanki gminy Szczytno
  Brednie, skoro nie miały objawów to skąd nawet przypuszczenia że mają wirusa?

  Marek


  2020-08-07 23:05:37
 • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
  Ponieważ Szanowna Redakcja nie umieszcza wpisów, których nie może w pierwszej fazie zweryfikować - tzn. nie wiadomo, jaki będzie odzew ludu - to pozwolę sobie ponownie się wypowiedzieć, zmieniając jedynie formę (poprzednia była bardziej kulturalna). Posłużę się w tym celu parafrazą cytatu niezapomnianego filmowego dr. Sztrosmajera: Gdyby głupota umiała latać fruwać wszystkie Panie wznosiłyby się jak gołębice.

  Waga


  2020-08-06 16:26:48
 • O krok od kolejnej tragedii na drodze
  Gadanie, gadanie, gadanie, gadanie i.t.d..... a powinno być KARANIE, KARANIE i KARANIE. Tylko kij w ręku władzy coś zmieni.

  Też kierowca


  2020-08-06 09:56:28
 • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
  do uczestnika : żal ściska bo ktoś sobie poszedł do kina...niezłe jest się czym chwalić.

  Matka


  2020-08-06 07:59:04