Sobota, 15 Maj
Imieniny: Bonifacego, Julity, Macieja -

Reklama


Reklama

Rozpoczęła się budowa posterunku policji w Świętajnie


Po 20 latach do Świętajna wróci posterunek policji, który zgodnie z założeniami, swoją funkcję ma pełnić od końca pierwszego kwartału 2020 roku. Zasięgiem swojego działania ma objąć teren dwóch gmin: Świętajna i Rozóg.Starania o przywrócenie posterunku policji w Świętajnie trwały już od prawie dekady, ale dopiero w ubiegłym roku zapadły decyzje dotyczące utworzenia posterunków policji w Świętajnie, Pasymiu i Wielbarku. Władze gminy przekazały policji działkę i właściwe prace związane z budową posterunku ruszyły około dwóch miesięcy temu.

 

- Jest to dla nas mieszkańców bardzo ważne - mówi wójt gminy Alicja Kułakowska. - Jesteśmy gminą typowo turystyczną i z tego względu w okresie wakacyjnym liczba incydentów związanych z łamaniem prawa nieco się zwiększa, a do dyspozycji jest właściwie tylko dzielnicowy, na którego przypada 6 tysięcy mieszkańców naszej gminy plus turyści, a tych w sezonie jest u nas sporo.

 

Na razie nie wiadomo, ilu będzie zatrudnionych funkcjonariuszy i w jakim godzinach posterunek będzie pełnił dyżur, ale jak dodaje wójt Kołakowska - Chcielibyśmy, żeby posterunek był czynny do godziny 20, ale decyzja w tej sprawie nie należy do samorządu.


Reklama

 

Podobne posterunki mają powstać też w Pasymiu i Wielbarku.

 

- Termin zakończenia inwestycji w Świętajnie planowany jest na 11 miesięcy od daty podpisania umowy, tj. od 25 lipca br., chcemy jednak zakończyć inwestycję jeszcze w tym roku. Koszt wybudowania posterunku określony został na kwotę ryczałtową: 1.780.000 zł - tłumaczy "Tygodnikowi" mł.asp. Rafał Jackowski z Zespołu Prasowego KWP w Olsztynie.

 

Z kolei w Wielbarku wykonano badania geotechniczne. - Obecnie należy wykonać badania archeologiczne, ponieważ nieruchomość zlokalizowana jest w obrębie stanowiska archeologicznego „Nawarstwienia Kulturowe Starego Miasta Wielbarka" objętego prawną ochroną konserwatorską poprzez wpis do rejestru zabytków archeologicznych województwa warmińsko- mazurskiego - mówi mł.asp. Rafał Jackowski. -  Wynik tych badań będzie stanowił punkt wyjścia do określenia terminu rozpoczęcia procedur związanych z ogłoszeniem przetargu na wykonawstwo.

Reklama

 

W przypadku budowy Posterunku Policji w Pasymiu, rozpoczęcie inwestycji uzależnione jest od terminu zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego, która jest wymagana w przypadku tej inwestycji. W związku z tym pytanie to należy skierować do Burmistrza Pasymia.

 

Koszty wykonania inwestycji w Wielbarku i Pasymiu określone zostaną po przeprowadzeniu przetargu.

 

 

 

 

 

 

 Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Potężny pożar w Trelkowie, płonie były kościół (zdjęcia)
  współczuć , współczuję ale nie dziwę się, że wybuchł pożar . Każdy kto tamtędy przejeżdżał wie o czym pisze . Bałagan , rozgardiasz , brak ładu i składu . Trudno opisać to miejsce. Totalny chaos . Skoro tak było i w środku , to była tylko kwestia czasu tego jednak nieszczęścia.

  Mariola


  2021-05-14 10:06:41
 • Eksperymentują na Bartnikach
  Fajny eksperyment. Jeżeli będzie udany to może inne miasta na tym skorzystają. Życzę udanego eksperymentu.

  WSK


  2021-05-14 08:51:32
 • Adrian Czech wygrał XII edycję Olimpiady Policyjnej (zdjęcia)
  Wstyd tylko, że w gronie laureatów zabrakło uczniów z szczycieńskiego liceum policyjnego. Uczący tam pan policjant z WSPOL nie popisał się

  Mieszkaniec


  2021-05-13 18:08:20
 • Potężny pożar w Trelkowie, płonie były kościół (zdjęcia)
  Co za szkoda. To była taki piękny, kameralny kościół, z dużym trudem remontowany od kilku lat. Bardzo współczuję pogorzelcom.

  Katarzyna Sieklucka


  2021-05-13 16:16:29
 • Niezależność samorządowa (rozmowa „Tygodnika Szczytno”)
  Panie radny Krassowski, z Pana wypowiedzi jasno wynika, że urzędnicy nie powinni być radnymi, i tym razem ma Pan absolutną rację.

  WSK


  2021-05-13 14:56:13
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Za stary jestem, żeby łykać takie kluski: jeśli RM się na coś zgadza - to jej komisje mają prawo, a nawet obowiązek opiniowania projektów, za którymi podniosły rękę.. To zależy tylko i wyłącznie od szefów komisji, lub radnych, którym na czymś zależy. Ja się zastanawiam - bo jakoś nie mogę sobie przypomnieć - czy któryś z tych \"mędrców\" w radzie - dał ogłoszenie w prasie o to, aby mieszkańcy Szczytna wyrazili się na temat np. tego rodzaju zagospodarowania Pl. Juranda. Mnie się to też nie podoba, ale nikt nie raczył mnie zapytać, jako obywatela, o zdanie. A zwłaszcza nie zrobił tego radny/a z mojego okręgu. Jak przyjdzie na to pora - to powiem, który/a to magik/ czka - z imienia i nazwiska - niech no się który/a odezwie w tej sprawie.

  Do Społecznika


  2021-05-13 13:31:03
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Ten pomysł to kolejna porażka burmistrza to jakiś koszmar za co się weźmie to spartoli za nic mu nie wychodzi czas już go odwołać,miasto we wszystkich rankingach na samym końcu

  Adalbert


  2021-05-13 10:15:40
 • Pies uwięziony w... bramie, na ratunek wezwano strażaków (zdjęcia)
  Pies poczuł zew krwi . Zapewne chciał przedostać się na posesję swojej psiej \"narzeczonej\". Tak chciał zrobić mój pies ale przełaził nad poziomym prętem.Zawisł w pół .Łeb po jednej , a ogon po drugiej stronie . Straż pożarna nie była potrzebna. Udało się go uwolnić, bez uszczerbku dla jego skóry.

  Anna


  2021-05-12 21:59:33
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Mylisz się Taki sobie czytelniku. Rada z własnej inicjatywy lub na wniosek Burmistrza przeznacza środki na daną inwestycję np. zagospodarowanie Placu Juranda, ale za sposób jej wykonania odpowiada Burmistrz - patrz Plac Juranda. Rada Miejska wyraża lub też nie wyraża zgody na zadłużenie miasta, o które wnioskował Burmistrz.

  Społecznik


  2021-05-12 21:55:17
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  TO JEST CHORE!!! JUŻ JEST PROBLEM Z ZAPARKOWANIEM ŻEBY ZAŁATWIĆ SPRAWE W URZEDZIE MIASTA......TO CO BĘDZIĘ PO TYM WSPANIAŁYM POMYŚLE URZĘDNIKA??

  KTOŚ


  2021-05-12 21:06:52

Reklama