Niedziela, 26 Wrzesień
Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa -

Reklama


Reklama

Rozogi zasypane petycjami antyszczepionkowców


Aż czterema petycjami na najbliższej sesji zajmą się gminni radni. Dwie z nich dotyczą masowych szczepień przeciwko covid19.Wnioskodawcy: Piotr Sterkowski oraz Stowarzyszanie Ocean, którego jest prezesem domagają się od radnych gminy Rozogi przyjęcia uchwały, która wymusi na polskim rządzie uzyskanie pisemnych gwarancji ze strony producentów szczepionek, „że w przypadku jakichkolwiek powikłań są oni gotowi przyjąć i ponieść wszelkie koszty prawne i finansowe wystąpienia niepożądanych odczynów poszczepiennych. Stanowisko to uzasadniamy artykułem 39 Konstytucji RP zabraniającej poddawania obywateli eksperymentom naukowym, w tym medycznym, bez dobrowolnej zgody.”

 

Oba pisma trafiły na ręce przewodniczącego rady Macieja Sypiańkiego.


Reklama

 

Koleją petycję nadesłała Teresa Garland, zaprzysiężony Prezydent Obywatelski Tymczasowej Rady Stanu Narodu Polskiego – Społecznego Komitetu Konstytucyjnego. Prosi o przyjecie uchwały w trybie pilnym dotyczącej ochrony i obrony prawdy, godności i wolności człowieka na terytorium gminy Rozogi.

 

Kolejna petycja to list otwarty w sprawie zakazu upraw roślin transgenicznych (GMO), którą wnioskodawca przyrównuje do szczepionek na koronawirusa. I pyta, dlaczego państwo zakazało uprawy roślin GMO, a godzi się na szczepienia nie do końca przebadanym preparatem. - „Jednym z głównych celów naszej petycji – listu otwartego jest zwrócenie uwagi władz gminy na zagrożenie ze strony potencjalnie groźnej dla zdrowia „szczepionki” - piszą autorzy listu.

Reklama

 

Petycjami na sesji  mają się zająć radni.

 

- Zgodnie z prawem musimy je rozpatrzeć w formie uchwały – mówi Zbigniew Kudrzycki, wójt gminy Rozogi. - Z tego, co wiem, takie petycje dostały chyba wszystkie rady w naszym powiecie.Komentarze do artykułu

Sławek

Teorie antyszczepionkowców powinny być prawnie zabronione i podciągnięte pod treści profaszystowskie. Skoro nie można ich przekonać (tak jak faszystów) trzeba bronić innych ludzi przed ich wpływem.

Kowalski Jan

Radni chyba mają coś wspólnego z \"ciemnogrodem\". Mają wiedzę \"jedna baba drugiej babie\" - uniwersytet ludowy

Ja

Nie nazywajcie tego g* szczepionką proszę.

kroll

do - A może tak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady... - to właśnie ty będziesz genetycznie zmodyfikowany po wyszczepieniua preparatem GMO, a jego konsekwencje poniesiesz sam, bo i producent jest z nich zwolniony i rząd...pewnie nawet nie domyślasz się czemu. Powrót do normalności nigdy nie nastąpi, o czym wyraźnie i kilka razy mówił Morawiecki, ale jakoś do ciebie to nie dotarło. Jeżeli chcesz, żeby było jak dawniej, to zdejmij kaganiec i powiedz dość tej fałszywej epidemii...zanim nie będzie dla ciebie za późno.

A może tak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady...

Wraz z zakazem GMO powinno zakazać się też głoszenia poglądów przez, nie bójmy się tego powiedzieć, \"genetycznie zmodyfikowanych\" antyszczepionkowców. Czy wy jesteście świadomi, że przez wasze pseudodziałania powrót do normalności może nigdy nie nastąpić?

kroll

\"Szczepionka\" Pfizera zabiła w Izraelu 40 razy więcej seniorów i 260 razy więcej młodych ludzi niż COVID-19.- kto nie wierzy, niech sprawdzi na sobie jej skuteczność i nie zmusza innych do poddania się eksperymentowi medycznemu. https://nczas.com/2021/03/03/izrael-szczepionka-pfizera-zabila-40-razy-wiecej-seniorow-niz-covid-19/

Ala

A Ziemia jest płaska

Emilia

Wspaniała wiadomość! Precz z ludobójstwem!!!

ola

Brawo! Brawo! Brawo!

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Mazurska rybna wspólna sprawa, czyli budują raj dla wędkarzy
  A ja uważam że to bardzo dobra inicjatywa. Prawdą jest że czyszczenie jezior przez gospodarstwa rybackie przybiera często miano klęski ekologicznej. Druga sprawa że dwóch rybaków z siecią potrafi wyłowić przez dzień więcej niż stado wędkarzy przez miesiąc. Wogule to kwestionował by istnienie takich gospodarstw. Ale inicjatywa kieruje cały ten biznes troszeczkę w stronę racjonalności. Wędkarze też są nie lepsi. Widywałem jak brali z wody co popadnie. Banda mięsiarzy teraz potrafi przetrzepać jezioro i ich zdaniem jest wszystko ok. Jeden taki mondrala chwalił się jak to płocie idące na tarło taczkami na Narwi łowił. Niestety takich su....ów nie brakuje. Akurat na Zdroju niema problemu z miejscami do łowienia, trzeba tylko przejść kawałek a wozić dupsko furą na sam brzeg. I tyle w temacie. A co do kierownika ośrodka to nie jest on właścicielem ośrodka , a tylko zarządza tym ośrodkiem. Zresztą znam człowieka osobiście i życzę wszystkim ośrodką takiego kierownika z energią i pomysłem na prowadzenie tego biznesu. Pozdrawiam wszystkich wędkarzy. Mięsiarze niech się pie.....

  Szulim. M


  2021-09-25 11:30:39
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Wydaje mi się że starosta z radnymi powinni zastanowić się nad wprowadzeniem elektronicznej ewidencji czasu pracy w szpitalu. Spytacie dlaczego? W jednym ze szpitali powiatowych lekarz w ciągu miesiąca przepracował 670 godz. Tu coś nie gra tym.

  mol


  2021-09-25 10:38:04
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Kończy się kariera Jarosława, już niedługo tylko sala gimnastyczna.....

  Karolina


  2021-09-24 07:24:15
 • Kocie łby zastąpi kostka
  Kolejne pieniądze w błoto

  Andrzej


  2021-09-24 06:28:29
 • Jedwabno stanie się stolica polskiego boksu (sprawdź szczegóły)
  Kto to widział aby walki tego samego zawodnika odbywały się codziennie to są młodzi ludzie i nie mają tak sily

  Piotr Galos


  2021-09-24 06:15:06
 • Donoszą na wicestarostę Nowocińskiego
  Nowocinski, a jak jego sprawa z próbą potrącenia.......?


  2021-09-23 21:58:55
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Po kruchym lodzie stąpa nasz starosta.....

  Tomasz l


  2021-09-23 21:57:10
 • Szczupak Piotra Brzózki na wagę srebra (zdjęcia)
  Widać że nasze jeziora to baseny bez ryb na tyle par i łodzi to porażka. Tak są zarybiane jeziora ! .a za karte płacisz co rok co raz więcej i to nie mała kwote. Co najgorsze to wszystkie jeziora w koło to pustka!!!!!

  Sadek


  2021-09-23 21:51:46
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  To pan Łachacz nie wie co się dzieje w mieście, że na sesji chce się dowiedzieć? Może trzeba się zainteresować i popracować na rzecz miasta za tą sytą dietę, którą otrzymuje co miesiąc bez względu na obecności. Tragedia w tym mieście!

  Mieszkaniec


  2021-09-23 07:21:50
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  Panie Łachacz pan jako gwiazda PSL u nie powinien wyciągać rąk po pieniądze od PiS a raczej od swojej partii. Słabe jest co pan robi .

  Grzegorz


  2021-09-22 23:39:43