Czwartek, 29 Lipiec
Imieniny: Ady, Wiwiany, Sylwiusza -

Reklama


Reklama

Rozogi „zagrabione”


Nad rzeką Rozogą w rozowskim parku zasadzono aż 30 grabów. Mają one, jak przystało na drzewa liściaste, przeciwdziałać szusy.Akcja została zorganizowana przez białostocki oddział Wód Polskich, który w ten sposób zrekompensował ubiegłoroczną likwidację zadrzewienia niemal dokładnie w tym miejscu.


Reklama

 

Reklama

- Drzewa sadzili pracownicy tej instytucji, łącznie z dyrektorami oddziałów w Białymstoku i Ostrołęce, bo dawnemu województwu, pod względem gospodarki wodnej, Rozogi wciąż podlegają. - Oddziały Wód Polskich obejmują obszary mniej więcej zgodne ze zlewniami rzek, a Rozogi, czy raczej nasza rzeka Rozoga, należy do zlewni Narwi – tłumaczy wójt Zbigniew Kudrzycki, który zresztą też graby sadził. - Drzewa zostały posadzone na skarpie, jeszcze za linią wody, więc w terenie objętym działaniami Wód Polskich. Rozogi wybrano dlatego, że w ubiegłym roku w tym miejscu mniej więcej, sporo starych, uschłych drzew zostało wyciętych. Drzewa liściaste mają to do siebie, że dają dużo cienia, zatrzymują więc wilgotność w glebie.

Więcej informacji z naszego powiatu zawsze w papierowym wydaniu "Tygodnika Szczytno".

Tygodnik dostępny jest w niemal każdym sklepie, w tym w sieci sklepów Biedronka. 

 Komentarze do artykułu

Rozoganin

Szkoda, że ta nasza rzeka wygląda jak ściek. Brzegi rzeki są strasznie, zwłaszcza w obrębie \'\'parku\'\', aż nie chce się tam spacerować ????

Jan

Wójt sądził bo ktoś je nielegalnie wyciol.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze