Piątek, 14 Maj
Imieniny: Agnieszki, Magdaleny, Serwacego -

Reklama


Reklama

Rozogi i gmina Szczytno z nielegalnymi zgromadzeniami


Kolejne cztery osoby staną przed sądem za złamie zakazu zgromadzeń. Dwie kobiety i dwóch mężczyzn siedziało na palcu zabaw w jednej ze wsi na ternie gminy Szczytno. Pili alkohol. Z kolei siedmioma nastolatkami z gminy Rozogi, którzy zgromadzili się na boisku szkolnym zajmie się sąd rodzinny.Do incydentu doszło w sobotę, 28 marca. Policjantów o nielegalnym zgromadzeniu poinformował anonimowy świadek.

 

- Na miejscu funkcjonariusze zastali dwóch mężczyzn i dwie kobiety – mówi Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji. - Osoby te siedziały pod altanką usytuowaną na placu zabaw i wspólnie spożywało alkohol. Szczycieńscy policjanci poinformowali ich o tym, że naruszyli przepisy rozporządzenia zabraniające grupowania się.

 

W trakcie weryfikacji danych w policyjnych systemach informacyjnych okazało się, że jeden z mężczyzn poszukiwany jest przez sąd, celem odbycia kary pozbawienia wolności. 28-letni mieszkaniec Szczytna, został zatrzymany i przewieziony do szczycieńskiej komendy. Najbliższe miesiące spędzi za kratkami.


Reklama

 

- Zgodnie z obowiązującymi przepisami cała czwórka odpowie przed sądem za naruszenie przepisów Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 24.03.2020r. oraz za wykroczenie, związane z zakazem spożywania alkoholu w miejscach publicznych – mówi policjantka.

 

 

Tego samego dnia funkcjonariusze interweniowali też na ternie gminy Rozogi. Tam na szkolnym boisku zgromadziło się siedmioro nastolatków. Nimi zajmie się sąd rodzinny.

 

 

Policjanci przypominają!

 

Reklama

Nadal obowiązują ograniczenia związane z poruszaniem się komunikacją publiczną, zakazem zgromadzeń, zasadami bezpieczeństwa w trakcie uroczystości religijnych oraz szczególne zasady dla osób przebywających w zakładach pracy.

Szczegółowe informacje i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania można uzyskać na stronie internetowej www.gov.pl

 

 Komentarze do artykułu

Biały 77

Dawniej więcej osób umierało na grypę i nie było tyle zakazów. Dlaczego nagle zapomnieli o takich chorobach jak rąk, białaczka itp. Nagle ludzie przestali chorować na inne choroby?

Ziom

Cyrk kurcze cyrk

szczytno

Jak zwykle zajmują się pierdołami zamiast poważnymi sprawami

AntiCoVId

Ale jak staną przed sądem jak sąd jest zamknięty?

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Potężny pożar w Trelkowie, płonie były kościół (zdjęcia)
  współczuć , współczuję ale nie dziwę się, że wybuchł pożar . Każdy kto tamtędy przejeżdżał wie o czym pisze . Bałagan , rozgardiasz , brak ładu i składu . Trudno opisać to miejsce. Totalny chaos . Skoro tak było i w środku , to była tylko kwestia czasu tego jednak nieszczęścia.

  Mariola


  2021-05-14 10:06:41
 • Eksperymentują na Bartnikach
  Fajny eksperyment. Jeżeli będzie udany to może inne miasta na tym skorzystają. Życzę udanego eksperymentu.

  WSK


  2021-05-14 08:51:32
 • Adrian Czech wygrał XII edycję Olimpiady Policyjnej (zdjęcia)
  Wstyd tylko, że w gronie laureatów zabrakło uczniów z szczycieńskiego liceum policyjnego. Uczący tam pan policjant z WSPOL nie popisał się

  Mieszkaniec


  2021-05-13 18:08:20
 • Potężny pożar w Trelkowie, płonie były kościół (zdjęcia)
  Co za szkoda. To była taki piękny, kameralny kościół, z dużym trudem remontowany od kilku lat. Bardzo współczuję pogorzelcom.

  Katarzyna Sieklucka


  2021-05-13 16:16:29
 • Niezależność samorządowa (rozmowa „Tygodnika Szczytno”)
  Panie radny Krassowski, z Pana wypowiedzi jasno wynika, że urzędnicy nie powinni być radnymi, i tym razem ma Pan absolutną rację.

  WSK


  2021-05-13 14:56:13
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Za stary jestem, żeby łykać takie kluski: jeśli RM się na coś zgadza - to jej komisje mają prawo, a nawet obowiązek opiniowania projektów, za którymi podniosły rękę.. To zależy tylko i wyłącznie od szefów komisji, lub radnych, którym na czymś zależy. Ja się zastanawiam - bo jakoś nie mogę sobie przypomnieć - czy któryś z tych \"mędrców\" w radzie - dał ogłoszenie w prasie o to, aby mieszkańcy Szczytna wyrazili się na temat np. tego rodzaju zagospodarowania Pl. Juranda. Mnie się to też nie podoba, ale nikt nie raczył mnie zapytać, jako obywatela, o zdanie. A zwłaszcza nie zrobił tego radny/a z mojego okręgu. Jak przyjdzie na to pora - to powiem, który/a to magik/ czka - z imienia i nazwiska - niech no się który/a odezwie w tej sprawie.

  Do Społecznika


  2021-05-13 13:31:03
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Ten pomysł to kolejna porażka burmistrza to jakiś koszmar za co się weźmie to spartoli za nic mu nie wychodzi czas już go odwołać,miasto we wszystkich rankingach na samym końcu

  Adalbert


  2021-05-13 10:15:40
 • Pies uwięziony w... bramie, na ratunek wezwano strażaków (zdjęcia)
  Pies poczuł zew krwi . Zapewne chciał przedostać się na posesję swojej psiej \"narzeczonej\". Tak chciał zrobić mój pies ale przełaził nad poziomym prętem.Zawisł w pół .Łeb po jednej , a ogon po drugiej stronie . Straż pożarna nie była potrzebna. Udało się go uwolnić, bez uszczerbku dla jego skóry.

  Anna


  2021-05-12 21:59:33
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Mylisz się Taki sobie czytelniku. Rada z własnej inicjatywy lub na wniosek Burmistrza przeznacza środki na daną inwestycję np. zagospodarowanie Placu Juranda, ale za sposób jej wykonania odpowiada Burmistrz - patrz Plac Juranda. Rada Miejska wyraża lub też nie wyraża zgody na zadłużenie miasta, o które wnioskował Burmistrz.

  Społecznik


  2021-05-12 21:55:17
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  TO JEST CHORE!!! JUŻ JEST PROBLEM Z ZAPARKOWANIEM ŻEBY ZAŁATWIĆ SPRAWE W URZEDZIE MIASTA......TO CO BĘDZIĘ PO TYM WSPANIAŁYM POMYŚLE URZĘDNIKA??

  KTOŚ


  2021-05-12 21:06:52

Reklama