Reklama


Reklama

Rozogi i gmina Szczytno z nielegalnymi zgromadzeniami


Kolejne cztery osoby staną przed sądem za złamie zakazu zgromadzeń. Dwie kobiety i dwóch mężczyzn siedziało na palcu zabaw w jednej ze wsi na ternie gminy Szczytno. Pili alkohol. Z kolei siedmioma nastolatkami z gminy Rozogi, którzy zgromadzili się na boisku szkolnym zajmie się sąd rodzinny.Do incydentu doszło w sobotę, 28 marca. Policjantów o nielegalnym zgromadzeniu poinformował anonimowy świadek.

 

- Na miejscu funkcjonariusze zastali dwóch mężczyzn i dwie kobiety – mówi Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji. - Osoby te siedziały pod altanką usytuowaną na placu zabaw i wspólnie spożywało alkohol. Szczycieńscy policjanci poinformowali ich o tym, że naruszyli przepisy rozporządzenia zabraniające grupowania się.

 

W trakcie weryfikacji danych w policyjnych systemach informacyjnych okazało się, że jeden z mężczyzn poszukiwany jest przez sąd, celem odbycia kary pozbawienia wolności. 28-letni mieszkaniec Szczytna, został zatrzymany i przewieziony do szczycieńskiej komendy. Najbliższe miesiące spędzi za kratkami.


Reklama

 

- Zgodnie z obowiązującymi przepisami cała czwórka odpowie przed sądem za naruszenie przepisów Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 24.03.2020r. oraz za wykroczenie, związane z zakazem spożywania alkoholu w miejscach publicznych – mówi policjantka.

 

 

Tego samego dnia funkcjonariusze interweniowali też na ternie gminy Rozogi. Tam na szkolnym boisku zgromadziło się siedmioro nastolatków. Nimi zajmie się sąd rodzinny.

 

 

Policjanci przypominają!

 

Reklama

Nadal obowiązują ograniczenia związane z poruszaniem się komunikacją publiczną, zakazem zgromadzeń, zasadami bezpieczeństwa w trakcie uroczystości religijnych oraz szczególne zasady dla osób przebywających w zakładach pracy.

Szczegółowe informacje i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania można uzyskać na stronie internetowej www.gov.pl

 

 Komentarze do artykułu

Biały 77

Dawniej więcej osób umierało na grypę i nie było tyle zakazów. Dlaczego nagle zapomnieli o takich chorobach jak rąk, białaczka itp. Nagle ludzie przestali chorować na inne choroby?

Ziom

Cyrk kurcze cyrk

szczytno

Jak zwykle zajmują się pierdołami zamiast poważnymi sprawami

AntiCoVId

Ale jak staną przed sądem jak sąd jest zamknięty?

Napisz

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze