Piątek, 29 Marca
Imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona -

Reklama


Reklama

Rozmowa Tygodnika Szczytno


O sposobach funkcjonowania agencji zatrudnienia oraz korzyściach płynących z zatrudniania osób niepełnosprawnych rozmawiamy z Edytą Kryszkiewicz i Pawłem Kornowskim z Constan's Group.

<...


  • Data:

O sposobach funkcjonowania agencji zatrudnienia oraz korzyściach płynących z zatrudniania osób niepełnosprawnych rozmawiamy z Edytą Kryszkiewicz i Pawłem Kornowskim z Constan's Group.

Czym zajmują się agencje zatrudnienia takie jak Constan's Group?

Jesteśmy pośrednikiem pracy. W skrócie nasza działalność w tym obszarze wygląda tak: osoby rejestrujące się u nas trafiają do wewnętrznej bazy danych. Współpracujący z nami bądź nowi klienci - pracodawcy składają zapotrzebowanie na określone stanowiska, po czym z bazy wybieramy kandydatów posiadających odpowiednie kwalifikacje.

Spośród innych tego typu agencji wyróżnia nas to, że poszukujemy pracy również dla osób niepełnosprawnych. Zajmujemy się też pracą tymczasową.

Stanowicie więc konkurencję dla Urzędu Pracy?

Nie. Mamy podobny cel – znaleźć naszym klientom odpowiednich pracowników, a zarejestrowanym w naszej bazie osobom - pracę. Działamy inaczej, jesteśmy firmą prywatną, nie wypłacamy zasiłków, nie dajemy bonusów.

I pobieracie od rejestrujących się u was opłaty za swoje usługi.


Reklama

Nie. W tej dziedzinie działamy bezpłatnie, nie pobieramy żadnych opłat od osób chcących się u nas zarejestrować jak i tych, które znalazły pracę za naszym pośrednictwem. Nasza oferta jest dla nich całkowicie bezpłatna.

Na czymś jednak musicie zarabiać...

Utrzymujemy się z prowizji pobranej od pracodawców pozyskujących u nas pracowników. Oferujemy im też dodatkowe usługi, jak na przykład obsługę kadrowo–płacową. Można powiedzieć, że zarabiamy na ułatwianiu funkcjonowania przedsiębiorcom i zmniejszaniu ich kosztów.

Wspomnieliście państwo, że Constan's Group zajmuje się poszukiwaniem zatrudnienia dla osób niepełnosprawnych. Jak wygląda ich sytuacja na lokalnym rynku pracy?

Rynek pracy w województwie warmińsko–mazurskim jest raczej negatywnie nastawiony do osób niepełnosprawnych, nie są oni oceniani pod kątem kwalifikacji, a właśnie swojej niepełnosprawności, nie ma dla nich wielu ofert. To duży błąd, bo osoba niepełnosprawna jest często lepszym pracownikiem, ma bowiem świadomość, że nie będzie jej łatwo znaleźć kolejnej. Nasi lokalni pracodawcy dość długo przekonywali się do zatrudniania niepełnosprawnych, ale sytuacja ta szybko się zmienia. Obecnie współpracujemy z 31 firmami z powiatu szczycieńskiego, które zauważyły, że opłaca się dawać pracę osobom z orzeczeniem nie tylko dlatego, że są równie dobrymi, a często lepszymi pracownikami, ale można przez ich zatrudnienie również sporo zaoszczędzić.

Reklama

W jaki sposób?

Przede wszystkim dzięki dofinansowaniom do ich wynagrodzeń w granicach od około 500 – 2500 złotych. Istnieje również możliwość refundacji składek ubezpieczniowych czy otrzymania zwrotu kosztów przystosowania i wyposażenia miejsca pracy. Największą korzyścią jest jednak pozyskanie wartościowego pracownika.

Ewentualni pracownicy są zainteresowani ofertą agencji?

Zainteresowanie jest spore – w ciągu ostatnich dwóch miesięcy przybyło nam w bazie blisko 180 osób. Uważam, że wynika to z faktu, iż jako pośrednik jesteśmy dość skuteczni. Tylko w ostatnim tygodniu wysłaliśmy 16 osób do prac tymczasowych, a od początku roku w ramach naszej działalności non profit aż 30 znalazło stałe zatrudnienie. I liczby te ciągle rosną.

Rozmawiał Bartłomiej Rząp

fot. Bartłomiej Rząp



Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

  • Więcej niż miasto... Czyli, jak Szczytno przekroczyło granice polityki dla dobra wspólnego (zdjęcia)
    do :Agnieszka Semeniuk-Czepczyńska. Oczywiście sprawa słuszna i potrzebna nie tylko od święta ale szczególnie na co dzień. Zaproszenie podczas konwencji wyborczej, skierowane do kandydatów, w okresie wyborów to jak to inaczej odebrać! W ten sposób słuszne działanie obarcza się taką otoczką. Czasami lepiej zrobić to w innym okresie lub nawet z mniejszą ilością uczestników. Jest wtedy większa wiarygodność. Działanie takie nie powinno mieć też charakteru akcyjnego bo jak wszystko co akcyjne w naszym kochanym kraju to tylko działanie promocyjne a nie wyraz rzeczywistej troski. Pozdrawiam i życzę zdrowych i pogodnych świąt!!!

    marian


    2024-03-28 10:54:16
  • Więcej niż miasto... Czyli, jak Szczytno przekroczyło granice polityki dla dobra wspólnego (zdjęcia)
    Nie wszyscy przyszli na akcję z powodu wyborów samorządowych... Część uczestników przyszła, bo ważna dla nich jest Natura i piękna przyroda, o którą powinno się dnać na co dzień. Akcja ważna, potrzebna, ale niepotrzebnie przykrywają ją rozważania polityczne. Wszyscy dbajmy na co dzień o porządek, zwracajmy uwagę zaśmiecającym...

    Agnieszka Semeniuk-Czepczyńska


    2024-03-27 13:34:56
  • Poznaj dzielnicowych w akcji podczas plebiscytu #SuperDzielnicowy2024
    To jakas kpina. Jak ja mam oddac glos na superdzielnicowego jak ja nawet nie wiem kto nim jest. Glos powinien byc oddany za zaslugi a nie po pokazaniu zdjecia w gazecie. Czym zasluzyli sie dzielnicowi z naszego powiatu, mala podpowiedz. Niczym, po za pierdzeniem w fotel i pozowaniem do zdjec.

    Shazza


    2024-03-27 13:34:24
  • Więcej niż miasto... Czyli, jak Szczytno przekroczyło granice polityki dla dobra wspólnego (zdjęcia)
    Najsmutniejsze w tym wszystkim jest to, że mała grupka ludzi chce tłumaczyć innym co jest dobre i co powinni robić. Oczywiście w kontekście nadchodzących wyborów. Większość z obecnych tam osób nie robiła tego z własnego przekonania tylko dlatego, że trzeba tam być bo niedługo wybory. Smutne jest jeszcze to, że niewielka ale zaangażowana grupa ludzi w wyborach decyduje za większość której nie chce się iść lub jak już idą to nawet nie zastanawiają się jak ich wybór będzie wpływał na ich codzienne życie. Potem pretensje do wszystkich, tylko nie do siebie!!!!

    marian


    2024-03-27 10:33:52
  • Wiceszef MSWIA Czesław Mroczek w Szczytnie
    Tam się troszeczkę spędziło czasu????

    Laki


    2024-03-27 08:30:09
  • Robert Rubak: – czas na przetasowania w radzie
    Miałem przyjemność z bliska obserwować działania p. Rubaka w poprzedniej kampanii wyborczej. Liczyłem, iż nastąpi później okres jego współpracy z burmistrzem co uważałem za dużą szansę dla miasta i regionu. Wielka szkoda, iż p. burmistrz wybrał innych współpracowników. Mam nadzieję, iż p. Rubak znajdzie miejsce w nowej Radzie Powiatu.

    wiesław mądrzejowski


    2024-03-26 15:39:38
  • Więcej niż miasto... Czyli, jak Szczytno przekroczyło granice polityki dla dobra wspólnego (zdjęcia)
    Szkoda że wyborów nie ma co roku, przynajmniej wokół jeziora byłoby czysto. Ciekawe czy na koniec dali sobie buzi a może po buzi.

    mieszkaniec


    2024-03-26 14:50:11
  • Wiceszef MSWIA Czesław Mroczek w Szczytnie
    Współpraca z samorządem? A z kim się pan spotkał, p. Ochman nie należy do naszego samorządu. Brawo PIS, no i PO, w sumie PSL to też to samo.

    Mieszkaniec


    2024-03-26 11:59:15
  • Wiceszef MSWIA Czesław Mroczek w Szczytnie
    Bezpartyjny kandydat ale od Tuska :) No i z Myszyńca, ale skąd on się wziął w Szczytnie ?

    Marian


    2024-03-26 11:26:50
  • Wiceszef MSWIA Czesław Mroczek w Szczytnie
    Pani (?) Anno, jak się coś pisze to trzeba najpierw pomyśleć. Kiedy i gdzie p. Ochman, Stefan jakby kto pytał, obiecywał paliwo po 5 zł i dobrowolny ZUS? To uprawnienia Sejmu a burmistrzowi nawet Szczytna nic co tego.

    Rysiek T.


    2024-03-26 09:05:07

Reklama