Poniedziałek, 30 Listopad, Imieniny: Blanki, Edmunda, Eligiusza -

Reklama


Reklama

Rozbój, a w tle zazdrość o ukochaną


Dwóch nastolatków (16 i 17 lat) pobiło w parku przy ulicy Skłodowskiej-Curie w Szczytnie 24-letniego mężczyznę. Zebrano mu również telefon komórkowy. Z zebranych przez policjantów informacji, wynika że w tle rozboju była... zazdrość o dziewczynę.Do zdarzenia doszło w czwartek w godzinach wieczornych w parku w Szczytnie. Sprawcami okazali się mieszkańcy miasta i okolic w wieku od 16 do 17 lat.

 

- Po uprzednim przewróceniu chłopaka na ziemię biciu go i kopaniu zabrali mu telefon komórkowy – mówi Anna Walerzak ze szczycieńskiej policji. - Za rozbój najstarszemu sprawcy grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Sprawą nieletniego zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.

 

Po otrzymaniu zgłoszenia, że młodemu chłopakowi zabrano telefon komórkowy - po wcześniejszym użyciu wobec niego przemocy - szczycieńscy policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawców. Z uzyskanych informacji wynikało, że było ich czterech. Do zdarzenia doszło w czwartek (21 listopada br.) w Szczytnie w parku przy ul. Skłodowskiej-Curie.


Reklama

 

 

Zaledwie jeden dzień wystarczył szczycieńskim policjantom za zatrzymanie pierwszego ze sprawców.

 

- Okazał się nim 16-letni mieszkaniec okolic Szczytna – mówi Anna Walerzak. - Kolejne zatrzymanie było tylko kwestią czasu. Następnego sprawcę 17-letniego mieszkańca Szczytna zatrzymano po około 2 godzinach od pierwszego zatrzymania. W dalszym ciągu też trwają czynności zmierzające do ustalenia miejsca ukrywania się 2 pozostałych sprawców. Policjanci znają ich personalia.

 

 

W tym samym czasie inni funkcjonariusze zbierali materiał dowody w sprawie. Na podstawie zeznań świadków ustalono, że faktycznie pokrzywdzonemu zabrano telefon komórkowy, aby więcej nie kontaktował się on z „ukochaną” jednego ze sprawców. Pokrzywdzony to 24-letni mieszkaniec Szczytna.

Reklama

 

 

Na wniosek policji prokurator wydał postanowienie o dozorze dla nastolatka. Wkrótce odpowie też przed sądem. Grożą mu poważne konsekwencje. Za samo przestępstwo rozboju, kodeks karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności.

 

Z kolei nastolatkowie, którzy brali udział w rozboju ze swojego zachowania będą się tłumaczyć przed sądem rodzinnym i nieletnich.

 

KPP Szczytno/ipKomentarze do artykułu

Lol

Cipy, we 4 na jednego

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Ciężarówka blokuje część drogi do Dźwierzut
  Duży może więcej. Jadą jak wariaty, i jest efekt...

  Land


  2020-11-29 20:24:34
 • Nowa kia sportage trafiła do drogówki (zdjęcia)
  Służyć pisowi i bronić księży pedofili oraz przemarszów faszystów Taka to rola dzisiejszej policji. Ten kraj za chwilę cofnie się do średniowiecza za sprawą kościoła.

  Vlad Palownik


  2020-11-29 08:23:09
 • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
  Czytając to co opowiada pan burmistrz dochodzi się do wniosku, że wszystkie rzeczy które obiecywał w swoim programie można podzielić na trzy kategorie. Pierwsza - te które są realizowane mimo że nie miał na nie ma żadnego wpływu. Czyli m.in. obwodnica (pomysł PiS i rządu), wymiana śmieciuchów (działania rządu i Unii), remonty dróg (pieniądze rządowe i od urzędu marszałkowskiego). Kategoria druga - wszystkie te punkty które Mańkowski powinien realizować bo leżą w jego kompetencjach i obiecał w swoim programie \"są opracowywane\", \"dyskutowane\", \"przygotowywane\", \"planujemy\". No i trzecia kategoria to absoluty hit: obiecał mimo że wiedział że nic z tym nie zrobi i teraz tłumaczy się że nie leży to w kompetencjach burmistrza. Mańkowski sam przyznał że wszystko co jest realizowane to nie zależy od niego, a to na co ma wpływ jest w fazie przygotowań i nie wiadomo kiedy się skończy planowanie i zacznie realizacja, bo o to redaktor niestety nie dopytał.

  Wnikliwy


  2020-11-29 00:28:34
 • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
  Pan burmistrz zdaje się obiecał w kampanii przedwyborczej parkingi. Plac Juranda nadal jest zastawiony pojazdami przede wszystkim pracowników urzędu, parking przy cmentarzu komunalnym straszy dziurami. Wstyd, dużo mniejsze miejscowości poradziły sobie z parkingami i infrastrukturą przy cmentarzach, a u nas jak rodem z PRL-u.

  Mieszkanka


  2020-11-28 20:45:53
 • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
  Krzysztof powienneś zacząć od początku czyli od pierwszej sesji rady i ustaleniu sobie poborów na najwyższym poziomie w Polsce, dzięki twoim poplecznikom z PSL u

  Janusz


  2020-11-28 19:41:17
 • Uczciwość godna pochwały
  Dajcie spokoj dla Pana wojta niech dotrwa do konca. W lipowcu ludzie mowia ze to jego ostatnia kadencja.

  Kwiaciarz


  2020-11-28 16:12:55
 • Coraz bliżej procesu w sprawie tragicznego wypadku na Władysława IV
  Tak, tak. Masz rację. Najczęściej winni wypadkom są piesi. Zwłaszcza ci poruszający się po chodnikach. A już ci, którzy chcą przejść przez jezdnię - to po prostu sami się proszą o nieszczęście.

  Do Zebry


  2020-11-28 15:39:19
 • Coraz bliżej procesu w sprawie tragicznego wypadku na Władysława IV
  W każdym wypadku są dwie racje- poszkodowanych i sprawcy. Dlatego jest potrzeba przeprowadzenia rzetelnego dochodzenia. A może opiekunka dzieci wcale nie jest bez winy?

  Zebra


  2020-11-28 13:52:44
 • Koronawirus będzie bardziej „tajny”?
  Każdy przypadek koronawirusa powinień być hospitalizowanym , niema czegoś takiego że on odpuści sam lub organizm zwalczy sam go. Ten wirus działa jak choroba popromienna rozkłada się w czasie bez leczenia i rehabilitacji wyniszcza organizm prowadząc do śmierci.

  X


  2020-11-28 09:04:08
 • Witacze Juranda, a w marzeniach... gród rycerza
  na budowę grodu pieniądze unijne to 90%, ale żeby złożyć wniosek trzeba mieć kompletną dokumentację z projektem, I tu jest problem skąd to wziąć.

  Adam


  2020-11-27 22:11:28