Poniedziałek, 9 Grudzień, Imieniny: Anety, Leokadii, Wiesława -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Rozbój, a w tle zazdrość o ukochaną


Dwóch nastolatków (16 i 17 lat) pobiło w parku przy ulicy Skłodowskiej-Curie w Szczytnie 24-letniego mężczyznę. Zebrano mu również telefon komórkowy. Z zebranych przez policjantów informacji, wynika że w tle rozboju była... zazdrość o dziewczynę.Do zdarzenia doszło w czwartek w godzinach wieczornych w parku w Szczytnie. Sprawcami okazali się mieszkańcy miasta i okolic w wieku od 16 do 17 lat.

 

- Po uprzednim przewróceniu chłopaka na ziemię biciu go i kopaniu zabrali mu telefon komórkowy – mówi Anna Walerzak ze szczycieńskiej policji. - Za rozbój najstarszemu sprawcy grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Sprawą nieletniego zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.

 

Po otrzymaniu zgłoszenia, że młodemu chłopakowi zabrano telefon komórkowy - po wcześniejszym użyciu wobec niego przemocy - szczycieńscy policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawców. Z uzyskanych informacji wynikało, że było ich czterech. Do zdarzenia doszło w czwartek (21 listopada br.) w Szczytnie w parku przy ul. Skłodowskiej-Curie.

 

 

Zaledwie jeden dzień wystarczył szczycieńskim policjantom za zatrzymanie pierwszego ze sprawców.

 

- Okazał się nim 16-letni mieszkaniec okolic Szczytna – mówi Anna Walerzak. - Kolejne zatrzymanie było tylko kwestią czasu. Następnego sprawcę 17-letniego mieszkańca Szczytna zatrzymano po około 2 godzinach od pierwszego zatrzymania. W dalszym ciągu też trwają czynności zmierzające do ustalenia miejsca ukrywania się 2 pozostałych sprawców. Policjanci znają ich personalia.


 

 

W tym samym czasie inni funkcjonariusze zbierali materiał dowody w sprawie. Na podstawie zeznań świadków ustalono, że faktycznie pokrzywdzonemu zabrano telefon komórkowy, aby więcej nie kontaktował się on z „ukochaną” jednego ze sprawców. Pokrzywdzony to 24-letni mieszkaniec Szczytna.

 

 

Na wniosek policji prokurator wydał postanowienie o dozorze dla nastolatka. Wkrótce odpowie też przed sądem. Grożą mu poważne konsekwencje. Za samo przestępstwo rozboju, kodeks karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności.

 

Z kolei nastolatkowie, którzy brali udział w rozboju ze swojego zachowania będą się tłumaczyć przed sądem rodzinnym i nieletnich.

 

KPP Szczytno/ipKomentarze do artykułu

Lol

Cipy, we 4 na jednego

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia


Komentarze