Środa, 27 Maj, Imieniny: Amandy, Jana, Juliana -

Reklama


Reklama

Rozbój, a w tle zazdrość o ukochaną


Dwóch nastolatków (16 i 17 lat) pobiło w parku przy ulicy Skłodowskiej-Curie w Szczytnie 24-letniego mężczyznę. Zebrano mu również telefon komórkowy. Z zebranych przez policjantów informacji, wynika że w tle rozboju była... zazdrość o dziewczynę.Do zdarzenia doszło w czwartek w godzinach wieczornych w parku w Szczytnie. Sprawcami okazali się mieszkańcy miasta i okolic w wieku od 16 do 17 lat.

 

- Po uprzednim przewróceniu chłopaka na ziemię biciu go i kopaniu zabrali mu telefon komórkowy – mówi Anna Walerzak ze szczycieńskiej policji. - Za rozbój najstarszemu sprawcy grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Sprawą nieletniego zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.

 

Po otrzymaniu zgłoszenia, że młodemu chłopakowi zabrano telefon komórkowy - po wcześniejszym użyciu wobec niego przemocy - szczycieńscy policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawców. Z uzyskanych informacji wynikało, że było ich czterech. Do zdarzenia doszło w czwartek (21 listopada br.) w Szczytnie w parku przy ul. Skłodowskiej-Curie.


Reklama

 

 

Zaledwie jeden dzień wystarczył szczycieńskim policjantom za zatrzymanie pierwszego ze sprawców.

 

- Okazał się nim 16-letni mieszkaniec okolic Szczytna – mówi Anna Walerzak. - Kolejne zatrzymanie było tylko kwestią czasu. Następnego sprawcę 17-letniego mieszkańca Szczytna zatrzymano po około 2 godzinach od pierwszego zatrzymania. W dalszym ciągu też trwają czynności zmierzające do ustalenia miejsca ukrywania się 2 pozostałych sprawców. Policjanci znają ich personalia.

 

 

W tym samym czasie inni funkcjonariusze zbierali materiał dowody w sprawie. Na podstawie zeznań świadków ustalono, że faktycznie pokrzywdzonemu zabrano telefon komórkowy, aby więcej nie kontaktował się on z „ukochaną” jednego ze sprawców. Pokrzywdzony to 24-letni mieszkaniec Szczytna.

Reklama

 

 

Na wniosek policji prokurator wydał postanowienie o dozorze dla nastolatka. Wkrótce odpowie też przed sądem. Grożą mu poważne konsekwencje. Za samo przestępstwo rozboju, kodeks karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności.

 

Z kolei nastolatkowie, którzy brali udział w rozboju ze swojego zachowania będą się tłumaczyć przed sądem rodzinnym i nieletnich.

 

KPP Szczytno/ipKomentarze do artykułu

Lol

Cipy, we 4 na jednego

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • Chamstwo czy brak wyobraźni?
  A czy pisząc o takim parkowaniu upewniono się kto zaparkowawał drugi i tak blisko

  Mark


  2020-05-27 16:35:56
 • 29-letni kierowca, który potrącił bliźnięta trafi do aresztu
  Ja nie rzucę w niego kanieniem ale sprawię jedynie,że rodzina jego będzie opłakiwać buhahaha!

  kat


  2020-05-27 16:03:00
 • Witacze Juranda, a w marzeniach... gród rycerza
  Mam wrażenie że to megalomania. Patrząc na możliwości i zadania budżetu poszczególnych szczebli powiatu to spory wydatek. Pamiętać trzeba, że potrzeby poszczególnych gmin są różne i mogą mieć inne pomysły na promocję. Proponuję zejść na ziemię i gród budować własnymi siłami. Mniejszy, kameralny i na potrzeby jednej gminy a nie o zasięgu krajowym :)

  tadeusz


  2020-05-27 14:56:54
 • Czy Szczytno sięgnie po miliony euro?
  Nawet jak kasa wpadnie, to chłopki radni i ich burmistrz oraz starosta ... zmarnują te pieniądze. Zadajcie sobie pytanie, dlaczego od lat upada miasteczko? Jest jedna odpowiedź, ta sama sitwa jest przy garnku. Oni już tak są zblazowani, że nic nowego i dobrego nie potrafią wymyślić. A ich poddani w urzędzie są zniszczeni mentalnie. Są jak roboty w fabryce, pozbawieni ikry i energii. Ledwo żyją. Ci bardziej inteligentni zastanawiają się jak mogą pracować w takim urzędzie z takimi przełożonymi. Ludzie już tylko chcą zarobić na życie i w weekend spić się jak bela, aby zapomnieć o tej pracy. Udają ,ze jest wszystko dobrze.

  jANEK


  2020-05-27 13:53:37
 • Kolejne pomysły na wieżę ciśnień w Szczytnie (zdjęcia, opinie)
  Wieża Ciśnień https://rybnik-moje-miasto.blogspot.com/2019/11/wieze-cisnien-w-rybniku.html

  Kleofas


  2020-05-27 12:34:05
 • Są pieniądze na miejskie ulice
  On jest od 10 lat, mordę wydzierał i został radnym, a że jest z PSL kolega dał mu etat po znajomości. Precz z PSL, i rządami tych ludzi. I tak będzie won z wami, bo Prezydentem i tak będzie Trzaskowski . Kamysz niech inne kapcie nałoży do wyborów.


  2020-05-27 00:13:35
 • Czy wizyta bocianów przełoży się na liczbę urodzeń?
  Panie sołtys nie ma innej rady, trzeba zebrać wszystkich mieszkańców wioski w sile wieku i do dzieła, powodzenia.

  Czekamy na efekty


  2020-05-26 22:06:04
 • Czy wizyta bocianów przełoży się na liczbę urodzeń?
  No to sołtysie do roboty.

  Bocian


  2020-05-26 21:10:53
 • Na Maca pojedziemy na Pasymską?
  Obwodnica może za 10 lat... I może tylko jej kawałek... więc niech mac powstanie już przy ul. Pasymskiej...

  Pawel


  2020-05-26 21:04:54
 • Ulice budowane z funduszem
  A kiedy dokończona będzie Osuchowskiego, bo wiekszą połowę zrobili A reszta zostawiona.Jakiś koszmar

  Brydzia


  2020-05-26 20:43:38