Czwartek, 23 Styczeń, Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Rondo pozostaje bez nazwy


„Pojedynek” Kresowiaków z Honorowymi Dawcami Krwi zakończył się „bezbramkowym remisem”. Uchwała, która miała nadać nazwę rondu, znajdującemu się na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego, Polskiej, Wileńskiej i Leyka, została zdjęta z obrad sesji Rady Miejskiej.



Radni rozpatrywali cztery propozycje: Kazimierza Żugaja, Honorowych Dawców Krwi PCK, PCK i Kresowiaków. Podczas wtorkowej sesji między radnymi narosła poważna dyskusja na ten temat. Teresa Moczydłowska przekonywała do Kresowiaków.

 

- Po 45 roku byli to jedni z pierwszych mieszkańców naszego miasta, przesiedleńcy – mówiła. - Przywieźli do nas ze sobą to, co najlepsze. Zapomnijmy na chwilę o antypatiach i sympatiach, i oddajmy im cześć nazwaniem ronda ich imieniem.

 


Reklama

Do tej nazwy skłaniali się też radni Robert Siudak, Arkadiusz Myślak, Agnieszka Kossakowska, czy Anna Rybińska.

 

Z kolei do Honorowych Dawców Krwi PCK przekonywał Sławomir Staszak. Było to dość zaskakujące, bo on osobiście złożył z kolei propozycję, by patronem ronda został Kazimierz Żugaj.

 

- Warto krwiodawcom oddać szacunek za ratowania życia innych – mówił. Jego propozycję poparła radna Ewa Czerw: - W lipcu tego roku doświadczyłam osobiście tej pomocy.

Reklama

 

Ostatecznie przed samym głosowaniem przewodniczący rady zarządził przerwę, po której uchwalę zdjęto z programu obrad.

 

- Mamy inną propozycję rozwiązania tej sytuacji, dlatego tą uchwałą zajmiemy się nieco później – mówił Tomasz Łachacz. - Myślę, że i krwiodawcy, i kresowiacy będą zadowoleni z tego rozwiązania.

 

Szczegółów jednak nie zdradził.



Komentarze do artykułu

Marek

Oby nie skończyło się im. M i L KACZYŃSKICH.

Marek

Oby nie skończyło się \"RONDO im. L i M KACZYŃSKICH\"

Xxxx

Ja proponowałbym nazwać je rondem \"proboszcza Lecha\"

Śmieszek

Osobiście jestem za śp. Kazimierzem Żugajem, pionierem który \"uruchamiał\" Szczytno po 1945 r.Bez niego nie ostaliby się i ówcześni Kresowiacy oraz obecni Krwiodawcy. Ale jest też inne wyjście: radni powinni rozpisać na temat nazwy ronda ankietę wśród mieszkańców miasta, a przynajmniej mieszkańców okręgu wyborczego, na terenie którego rondo się znajduje.

Piotr

Zapewne poradzi się mamy.

Paweł

Sprawa przerosła przewodniczącego rady, będzie musiał się kogoś poradzić.....

Adam

Sprawa przerosła radnych i burmistrza.

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Środa, 2018-09-05 14:55:09

Nowe rondo dla krwiodawców?

  • Czwartek, 2018-01-04 14:14:50

Rondo na Leyka, Wileńskiej... coraz bliżej

  • Poniedziałek, 2017-11-06 11:36:39

Rondo zakręciło wjazdami

  • Czwartek, 2017-09-21 12:24:37

Przy torach będzie jednak rondo

Reklama


Komentarze

  • Czy śmieci zasypią nasz powiat?
    Faktycznie bardzo ciekawa sytuacja. Ten lub tych, którzy taką ustawę wymyślili powinno się zasypać śmieciami, może wtedy by zrozumieli legislacyjne bzdury. W stolicy i myślę w całej Polsce tak się dzieje. Szybko należy wnieść poprawki, które powinny być bardziej precyzyjnne w jaki sposób i kto ma za to odpowiadać.
    Autor: Włodzimierz Dudek
    2020-01-22 15:26:17
  • Potrącenie pieszego na Chrobrego (zdjęcia)
    \"Pieszy i kierowca\" - Z treści artykułu jasno wynika, że pieszy został zahaczony gdy już SCHODZIŁ z przejścia, to czyja to jest niby wina? Co się tak pieklisz? Na co miał ten pieszy uważać? Nagminnym jest, że kierowcy ruszają zanim pieszy opuści ulicę. Dziś w drodze do pracy jakiś idiota przejechał mi przed nosem, gdy już byłam w połowie pasów. Co niby miałam zrobić? Teleportować się na chodnik, żeby jaśnie pan nie musiał zwalniać przed pasami?
    Autor: A.
    2020-01-22 15:03:12
  • Dwudziestolecie wieży ciśnień w prywatnych rękach (zdjęcia, rozmowa)
    Kiedy rozpoczną się prace budowlane?
    Autor: Łukasz
    2020-01-22 12:03:21
  • Czy śmieci zasypią nasz powiat?
    To ustawa jest kulawa. A ustawa to kompetencje sejmu. Samorząd spija śmietankę a raczej śmieci które spływają z góry. No cóż, jacy obywatele taki sejm i takie ustawy.
    Autor: Do szaraków
    2020-01-22 11:21:27
  • Czy śmieci zasypią nasz powiat?
    Burmistrz powołał Radę Gospodarczą. W końcu jest okazja do wykazania się organu doradczego. Chyba, że służy tylko do spotkań przy kawie i tworzenia wirtualnych pomysłów, planów, , strategii itd.
    Autor: szary obywatel
    2020-01-22 10:43:45
  • Potrącenie pieszego na Chrobrego (zdjęcia)
    Co za absurd !!! Przejścia niebezpieczne !!!! Jak można coś takiego napisać ? Przejścia są normalne, tylko ludzie nie. Wmawianie pieszym, że mają pierwszeństwo jest największą głupotą. Na przejściu wszyscy, kierowcy i piesi muszą zachować szczególną ostrożność. Ludzie myśląc że mają pierwszeństwo wchodzą na przejście nawet nie podnosząc głowy (wpatrzeni w telefony), samochód nie zatrzyma się w miejscu, potrzebuje dystansu. Trzeba obiektywnie powiedzieć, że dużo w mieście się zmieniło pod tym względem na \"+\". Większość kierowców bardzo szanuje pieszych ale piesi też powinni ten szacunek mieć również dla kierowców i ich pojazdów, wtedy bezpieczeństwo będzie większe. To nie przejścia są winne wypadkom, tyko ludzie, piesi i kierowcy.
    Autor: Pieszy i kierowca
    2020-01-22 07:58:09
  • Ford galaxy w rowie, ranny 40-latek
    Zwykły idiota. Mało nie pozabijał innych.
    Autor: TT
    2020-01-22 07:46:35
  • Czy śmieci zasypią nasz powiat?
    Urzędnicy już wiedzą burmistrz Mańkowski już wie przewodniczący rady Łachacz też już słyszał i na tym tyle nikt nic nie robi.
    Autor: Marcin
    2020-01-22 06:41:33
  • Wybierali trumnę, choć wciąż mieli nadzieję
    Nie znam ani jednego ani drugiego chłopaczka , nie bronie nikogo . Ale skoro wiedział , że jest pijany to po co z nim wsiadał . Tak naprawdę na własną odpowiedzialność . Poproście operatora , którego jest bankomat o monitoring z miejsca i będzie wiadomo kto , wypłacał pieniążki z konta .
    Autor: Joanna
    2020-01-21 21:34:08
  • Via Masuria – droga, która uratuje Szczytno
    S16 to droga wazna dla gospodarki Rosji .
    Autor: WROTYCZ
    2020-01-21 21:04:03