Czwartek, 16 Lipiec, Imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli -

Reklama


Reklama

Rondo im. Honorowych Dawców Krwi PCK już oznakowane


Krwiodawcy z powiatu szczycieńskiego mają „własne” rondo. W piątek, 12 czerwca zawisła na nim tablica „rondo im. Honorowych Dawców Krwi PCK”. Znajduje się ono na skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza, Kościuszki i Odrodzenia.Starania o uhonorowanie krwiodawców nazwą ulicy bądź ronda rozpoczęły się dwa lata temu. To wówczas prezes szczycieńskich krwiodawców Ryszard Gidziński zwrócił się do burmistrza Szczytna z taką prośbą.


Reklama

 

 

- Trochę to się wydłużyło, bo okazało się że my, jak i Związek Sybiraków staramy się o te same rondo – mówi Sławomir Staszak, miejski radny oraz krwiodawca. - Początkowo chcieliśmy rondo przy Lidlu, które znajduje się na skrzyżowaniu ulic Wileńska, Leyka, Polska i Piłsudskiego. Sybiracy chcieli nadać temu rondu imię Kresowiaków. Gdy się dowiedzieliśmy, że rondo przy placu Juranda jest bez nazwy to w tym kierunku skierowaliśmy swoje działania. I dziś jest tego efekt. Uroczyście odsłoniliśmy tablicę z nazwą.

 

 

W powiecie szczycieńskim jest kilkuset krwiodawców zrzeszonych w 9 klubach HDK: Szczytno, WSPol, Radar Lipowiec, Wielbark, Świętajno, Jedwabno, Klon, Dźwierzuty i Pasym. Rocznie nasi krwiodawcy oddają ponad 1000 litrów krwi.

Reklama

 

Najstarszy krwiodawca ma ponad 62 lata. Najmłodszy nie może mieć mniej niż 18 lat. - I nie mniej niż 50 kilogramów wagi – mówi Sławomir Staszak. - To podstawowe warunki, aby zostać krwiodawcą.

 

 

Rekordzistami w ilości oddanej krwi są prezes Oddziału Rejonowego PCK w Szczytnie Ryszard Gidziński, oraz prezes klubu HDK w Pasymiu Jan Piotrowski. Obaj mają na koncie po 62 litry oddanej krwi.

 

 

W trakcie uroczystości szczycieńscy krwiodawcy włączyli się w akcję pomocy dla Stefcia. Wykonali challenge – 10 pompek oraz wpłacili na konto zbiórki 110 zł.

 

 

Do dalszej akcji nominowali krwiodawców z Klubu HDK Wielbark, HDK Radar Lipowiec, I i II Kompanię Lekkiej Piechoty w Olsztynie oraz Stowarzyszenia Razem dla Mieszkańców.

https://www.siepomaga.pl/stefcio

 Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Miasto wspiera służby ratownicze
  Tak jak Duda czy Morawiecki, nauka nie idzie w las.

  Mieszkaniec


  2020-07-16 09:44:02
 • Obwodnica oficjalnie, bo na piśmie
  Pan Mańkowski ma w zwyczaju \"podczepianie się\" do cudzych sukcesów. Gdyby nie rządowy program \"100 obwodnic\" , moglibyśmy tylko o obwodnicy pomarzyć. Niedługo się dowiemy, że rewitalizacja ruin zamku to też jego pomysł i zasługa.

  aleks


  2020-07-16 09:20:17
 • Krzyż z drzazg – odłamków serc parafian (zdjęcia)
  Art. 53. 2. Wolność religii obejmuje wolność wyznawania lub przyjmowania religii według własnego wyboru oraz uzewnętrzniania indywidualnie lub z innymi, publicznie lub prywatnie, swojej religii przez uprawianie kultu, modlitwę, uczestniczenie w obrzędach, praktykowanie i nauczanie. Wolność religii obejmuje także posiadanie świątyń i innych miejsc kultu w zależności od potrzeb ludzi wierzących oraz prawo osób do korzystania z pomocy religijnej tam, gdzie się znajdują. Konstytucja RP z 1997r. Król może przecież w swoim państwie nakazać coś, czego nikt przed nim ani on sam dotychczas nie nakazywał. Posłuszeństwo wobec jego rozkazów nie jest sprzeczne z interesami ludzi żyjących w tym państwie; raczej nieposłuszeństwo byłoby z tym interesami sprzeczne, gdyż jest w społeczeństwach ludzkich ogólnie przyjętą zasadą, że należy słuchać królów. O ileż bardziej trzeba bez wahania spełniać wolę Boga panującego nad wszechświatem, który stworzył! Jak w hierarchii ludzkiego społeczeństwa każda niższa władza musi podlegać wyższej, tak Bogu musi się podporządkować wszystko. (Wyznania III, 8, św. Augustyn z Hippony) Serdecznie pozdrawiam.

  Ignis


  2020-07-16 08:02:29
 • Krzyż z drzazg – odłamków serc parafian (zdjęcia)
  Do Ja. Gościu coś ci się pomyliło z tym łamaniem twoich praw konstytucyjnych. Polecam przeczytać Konstytucję Rzeczypospolitej Polskiej art. 53, jest tam zapis o wolnosci wyznania. Krzyczycie \" Konstytucja! Konstytucja! \", jednocześnie pierwsi jesteście do naginania jej według własnych potrzeb. Zalecam mniej jadu i wiecej tolerancji, na której podobno wam tak mocno zależy.

  X-men


  2020-07-16 00:00:23
 • Małżeństwo paserów i ich kolega zatrzymani
  Piórek !!

  Bałdzio


  2020-07-15 22:15:34
 • Podpalacz terroryzuje wieś?
  Podpalacz chyba już za kratkami

  Xyz


  2020-07-15 18:36:55
 • Miasto wspiera służby ratownicze
  Czy pan Łachacz te pieniądze to z własnej kieszeni przekazał, że tak się lansuje dobroczyńca czy też dobroczyńca za nasze pieniądze....?

  Janusz


  2020-07-15 17:57:39
 • Krzyż z drzazg – odłamków serc parafian (zdjęcia)
  Do Ja. Twoje konstytucyjne prawo daje Ci możliwość publicznie pisać pierdoły i prowokować. Pokaż mi, w którym miejscu twoje prawo łamie Kościół kupując krzyż? I jeszcże jedno. Kto według Ciebie powinien dbać o te schody? Wyłącz TVN,włącz myślęnie i nie prowokuje.

  KAROL FĄFARA


  2020-07-15 15:51:34
 • Walka o cenę śmieci, może być drożej nawet o... 12000 procent
  Dziękuję za korektę. Przygotowuję komentarz w sprawie opłat za śmieci. Chciałem się upewnić. Pozdrawiam. dn

  Daniel Nowociński


  2020-07-15 13:17:43
 • Troje wybitnych z nagrodami (zdjęcia)
  Ale polityczna gazeta. Ci ludzie są związani z dotacjami i praca z Urzędem miasta.

  jANEK


  2020-07-15 12:22:41