Niedziela, 27 Wrzesień, Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego -

Reklama


Reklama

Rondo im. Honorowych Dawców Krwi PCK już oznakowane


Krwiodawcy z powiatu szczycieńskiego mają „własne” rondo. W piątek, 12 czerwca zawisła na nim tablica „rondo im. Honorowych Dawców Krwi PCK”. Znajduje się ono na skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza, Kościuszki i Odrodzenia.Starania o uhonorowanie krwiodawców nazwą ulicy bądź ronda rozpoczęły się dwa lata temu. To wówczas prezes szczycieńskich krwiodawców Ryszard Gidziński zwrócił się do burmistrza Szczytna z taką prośbą.


Reklama

 

 

- Trochę to się wydłużyło, bo okazało się że my, jak i Związek Sybiraków staramy się o te same rondo – mówi Sławomir Staszak, miejski radny oraz krwiodawca. - Początkowo chcieliśmy rondo przy Lidlu, które znajduje się na skrzyżowaniu ulic Wileńska, Leyka, Polska i Piłsudskiego. Sybiracy chcieli nadać temu rondu imię Kresowiaków. Gdy się dowiedzieliśmy, że rondo przy placu Juranda jest bez nazwy to w tym kierunku skierowaliśmy swoje działania. I dziś jest tego efekt. Uroczyście odsłoniliśmy tablicę z nazwą.

 

 

W powiecie szczycieńskim jest kilkuset krwiodawców zrzeszonych w 9 klubach HDK: Szczytno, WSPol, Radar Lipowiec, Wielbark, Świętajno, Jedwabno, Klon, Dźwierzuty i Pasym. Rocznie nasi krwiodawcy oddają ponad 1000 litrów krwi.

Reklama

 

Najstarszy krwiodawca ma ponad 62 lata. Najmłodszy nie może mieć mniej niż 18 lat. - I nie mniej niż 50 kilogramów wagi – mówi Sławomir Staszak. - To podstawowe warunki, aby zostać krwiodawcą.

 

 

Rekordzistami w ilości oddanej krwi są prezes Oddziału Rejonowego PCK w Szczytnie Ryszard Gidziński, oraz prezes klubu HDK w Pasymiu Jan Piotrowski. Obaj mają na koncie po 62 litry oddanej krwi.

 

 

W trakcie uroczystości szczycieńscy krwiodawcy włączyli się w akcję pomocy dla Stefcia. Wykonali challenge – 10 pompek oraz wpłacili na konto zbiórki 110 zł.

 

 

Do dalszej akcji nominowali krwiodawców z Klubu HDK Wielbark, HDK Radar Lipowiec, I i II Kompanię Lekkiej Piechoty w Olsztynie oraz Stowarzyszenia Razem dla Mieszkańców.

https://www.siepomaga.pl/stefcio

 Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Emzetka – wielopokoleniowa pamiątka rodzinna została skradziona
  Złapać dziadów za wory i do gałęzi.

  Korniszon


  2020-09-26 17:44:39
 • Emzetka – wielopokoleniowa pamiątka rodzinna została skradziona
  Wydaje mi się, że jestem człowiekiem tolerancyjnym. Wiele potrafię zrozumieć, wybaczyć, ale złodziejstwem po prostu się brzydzę. Dla mnie to najgorszy sort, zaraz po pedofilach.

  Taki Tam


  2020-09-26 14:26:30
 • Fifka, szklany słoik z marihuaną i... areszt dla 37-latka
  Za posiadanie areszt i więzienie.... Ja posiadam sprzęt do gwałtu czekam na dożywocie

  Pies gończy


  2020-09-26 08:46:41
 • Policjanci zabezpieczyli pocisk od granatnika
  RPG 2 weszły do służby w 1949 więc to raczej po wojnie...

  Ziomal


  2020-09-26 04:27:50
 • Kulturalne piątki z dźwierzuckim GOK
  Przepraszam Szanowną redakcję, ale takiego głupiego tytułu w odniesieniu do działalności ośrodka kultury jeszcze nie widziałem. czy to znaczy, że pozostałe dni tygodnia w GOK w Dźwierzutach są \"niekulturalne\"? Jest wg mnie obraźliwe dla instytucji, która z zasady prowadzi działalność kulturalną. Reklama - reklamą, upowszechnianie informacji - też dobrze. Ale to jest tak, jakby dać tytuł materiałowi informacyjnemu, że w teatrze odbywają się teatralne piątki, środy, czy też wtorki.

  Śmieszek


  2020-09-25 14:14:20
 • Grzybiarz znalazł w lesie skrzynię z amunicją
  napiszcie może czy znalazca nie ma nieprzyjemności w związku z znaleziskiem o widełkach 6msc do 8 lat paki.

  zuch


  2020-09-25 11:33:40
 • Będzie odnawianie zabytkowego ośrodka zdrowia
  Chyba budynku a nie ośrodka zdrowia a jeżeli już to przychodni.

  Krzysztof Bączek


  2020-09-25 11:22:05
 • Dotarły pieniądze na drogę w Rumach
  Właśnie tak wygląda żądza propagandy sukcesu. Ludzie, mieszkańcy, obywatele!!! Dostaliśmy pieniążki, zrobimy kawałek drogi! A jak będziemy robić, to też to ogłosimy! A jak już będzie zrobiona, to też obwieścimy. Będą zdjęcia i polubienia na FB. Gratulujcie nam i dziękujcie za nasze ogromne sukcesy!

  obserwator


  2020-09-24 13:11:27
 • 26-latek hodował marihuanę w mieszkaniu
  Biedny chłopak za to że pielęgnował swoje hobby pójdzie siedzieć. Nie wierzę że kiedykolwiek zrobił tym komuś krzywdę. Nie chcę pouczać organów ścigania bo to nie ich wina że takie mamy prawo a oni chcą zarabiać choć wiem że wielu też pali ale mogli by się zająć tymi co krzywdzą ludzi. (Tak samo jak lekarze mogli by przestać zabijać ludzi dla pieniędzy)

  Adrian


  2020-09-24 07:22:19
 • Szczytno wysoko w rankingu na... tanie życie
  Panie burmistrzu, teraz prosimy o miejsce Szczytna w rankingu wynagrodzeń i jakości życia...

  Ja


  2020-09-23 20:23:04