Czwartek, 29 Lipiec
Imieniny: Ady, Wiwiany, Sylwiusza -

Reklama


Reklama

Rolniczy gigant osiedla się w gminie


Kolejny potężny inwestor wchodzi na wielbarski rynek. Tym razem swoją nową siedzibę chce tam uruchomić firma Agrolok z Golubia-Dobrzynia. To polskie przedsiębiorstwo, działające w obszarze rolnictwa i hodowli zwierząt. Agrolok powstał w 1990 roku jako firma rodzinna. W 1997 roku firma została przekształcona w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.Z nowego inwestora zadowolony jest burmistrz Wielbarka Grzegorz Zapadka. - Każdy inwestor to powody do zadowolenia, bo to miejsca pracy, podatki, rozwój – mówi. - Agrolok chce się umiejscowić w okolicy wsi Stachy. Z tego co wiem, ma odkupić cześć terenów należących do firmy Agroartim. Agrolok to jeden z większych graczy na polskim rynku obsługi rolnictwa. W naszej gminie chcą pobudować swoją nową bazę oraz elewatory.

 

Przez prawie 30 lat działalności firma wykształciła kilka sfer działalności: skup i sprzedaż zbóż i rzepaku, handel paszami i komponentami do produkcji pasz, sprzedaż nawozów, sprzedaż środków ochrony roślin, sprzedaż nasion, produkcja wysokojakościowych komponentów paszowych z roślin białkowych, sprzedaż akcesoriów w postaci folii, siatek i sznurków rolniczych.

 

Agrolok ma na swoim koncie mnóstwo nagród i wyróżnień, co świadczy o jej profesjonalizmie. Oto one:


Reklama

* Izydory 2020 - Dzięki głosom polskich rolników firma Agrolok została laureatem trzeciej odsłony prestiżowego plebiscytu „Przyjazna firma dla rolnika – Izydor 2020”, uzyskując pierwsze miejsce w kategorii „Dystrybucja”. To już druga statuetka Izydora zdobyta przez spółkę.

* Orły ,,Wprost” 2020 - W 2020 roku Agrolok otrzymał nagrodę specjalną przyznawaną przez redakcję gazety ,,Wprost” – statuetkę Orła oraz tytuł ,,Lidera w Branży Rolniczej i Hodowli". To jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień przyznawanych przez ten tygodnik.

* Innowacyjny produkt Rolniczy 2017 – Pakiet ŻePak, opracowany przy współpracy z ekspertami firmy Elvita, to technologia do stosowania w uprawie rzepaku. Pakiet zajął I miejsce w kategorii nawozy, w konkursie organizowanym przez portal farmer.pl

* Najwyższa Jakość QI – firma Agrolok została nagrodzona tytułem laureata konkursu Program Najwyższa Jakość QI w 2015, 2016 i 2017. W 2017 roku firma została nagrodzona podwójnie – dodatkowym wyróżnieniem było uhonorowanie Perłą Najwyższej Jakości Quality International 2017.

Reklama

* Rzeczpospolita – Lista 500 – firma Agrolok cyklicznie gości na prestiżowej Liście 500. W 2017 roku firma zajęła 218. miejsce.

* Diamenty Forbesa 2016, w 2016 roku firma Agrolok znalazła się na 6. miejscu, w regionie prestiżowego plebiscytu Forbes, w rankingu krajowym plasując się na 97. miejscu.

 

 

 

 

Fot. agrolok.pl W 2016 roku Agrolok rozpoczął budowę zakładu w Osieku, teraz firma chce inwestować w gminie Wielbark

 

 Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze