Sobota, 25 Wrzesień
Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny -

Reklama


Reklama

Rok Klenczonowski nabiera kształtów


W poniedziałek odbyło się drugie spotkanie komitetu organizacyjnego Roku Klenczonowskiego w Szczytnie. Wstępnie przyjęto harmonogram działań. Zaplanowano 40 wydarzeń na 40 rocznicę śmierci tego wybitnego muzyka, który dzieciństwo i młodość spędził w naszym mieście. Logo roku opracował grafik Marcin Lewicki. O szczegółach rozmawiamy z Katarzyną Furczak, naczelniczką wydziału promocji i rozwoju gospodarczego Szczytna.Ile osób wchodzi w skład komitetu organizacyjnego Roku Klenczonowskiego w Szczytnie?

 

W jego skład wchodzi 16 osób. Przewodniczącym jest pan burmistrz. W komitecie są też między innymi: radni z poszczególnych klubów, pani Hanna (siostra Krzysztofa Klenczona), Jerzy Klenczon (brat stryjeczny Krzysztofa Klenczona), dyrektorzy placówek kulturalnych Szczytna, przedstawiciele Wyższej Szkoły Policji, Jan Myślak, przedstawiciel rady gospodarczej...

 

Sporo...

 

Im więcej, tym ciekawsze pomysły. To akurat dobrze, bo będzie bardziej atrakcyjnie.

 

 

Jest już określony plan działania?

 

Tak, ale może być on niestety zmodyfikowany przez pandemię. Koronawirus wprowadza wiele zamieszania. Plan zakłada przeprowadzanie 40 wydarzeń na 40 rocznicę śmierci Krzysztofa Klenczona, którą będziemy obchodzili właśnie w tym roku, dokładnie 7 kwietnia. Nasze uroczystości związane z rokiem klenczonowskim rozpoczniemy 9 kwietnia. A zakończenie tych działań przewidujemy na 14 stycznia roku przyszłego, czyli w rocznicę jego 80. urodzin.


Reklama

 

W poniedziałek odbyło się drugie spotkanie komitetu organizacyjnego...

 

Przegłosowaliśmy propozycje i wybraliśmy 40 najciekawszych ze zgłoszonych niemal 100. Inauguracja roku odbędzie się na Placu Juranda, będzie ekstra niespodzianka dla mieszkańców i fanów twórczości Klenczona. Szczegółów jednak nie zdradzę (śmiech).

 

 

Ale jakieś szczegóły pani zdradzi? Co znajdzie się wśród tych 40 wydarzeń? Może ujawni pani rąbka tajemnicy...

 

Pokażemy na przykład, jak wyglądało prywatne życie Krzysztofa Klenczona w Szczytnie. Kojarzony jest wyłącznie z muzyką, ale w Szczytnie miał też normalne życie. Na przykład starał się o pracę w sklepie PSS.

 

 

Naprawdę?

 

Dokładnie tak. Odnaleźliśmy, a właściwie to zasługa Jadwigi Pijanowskiej, dyrektorki miejskiej biblioteki napisane odręcznie przez Krzysztofa Klenczona podanie o przyjęcie do pracy i życiorys. Przepracował tam ze trzy miesiące, a potem napisał podanie o zwolnienie z pracy. Też je mamy. Napisał to około 60 lat temu. Takie historyczne rarytasy znajdą się na wystawach, które zaplanowaliśmy. Przy okazji mamy apel do mieszkańców Szczytna, ale też turystów. Jeśli ktoś ma pamiątki związane z Krzysztofem Klenczonem, to prosimy o kontakt z naszym wydziałem. Chętnie je wypożyczymy i dołączymy do naszej wystawy.

Reklama

 

 

No dobrze, wśród 40 wydarzeń co dokładnie się znajdzie?

 

Szczegółowy plan niedługo opublikujemy, ale wśród zaplanowanych wydarzeń znajdą się między innymi: Konkurs Piosenki Krzysztofa Klenczona, do której powracamy, konkursy plastyczne, wirtualne kolekcje fotografii, plener malarski, wyzwania sportowe, regaty żeglarskie, zlot fanów, być może powstanie mural z wizerunkiem Klenczona, planujemy też nadanie imienia Klenczona jednej z miejskich ulic, będzie konkurs na sobowtóra Klenczona...Komentarze do artykułu

Jamka lech

często ludzie niedowartościowani życiowo, nieudacznicy najgłośniej krzyczą i zżera ich zazdrość

Jamka lech

Panie Masakra - to co Pan mówisz to faktycznie masakra ale umysłowa. Ja na pewne sprawy mam swoje zdanie i tak huż pozostanie

massakra

A i owszem panie hm... Jamka. Tadeusz Machela nie żyje. To, że ktoś mało wrażliwy takim właśnie nickiem się podpisał, nie daje Panu prawa do wyczuwalnej we wpisie zgryźliwości. Chociaż - z drugiej strony - Pana liczne wpisy pod art. TS dowodzą, że jest pan fanem jedynie własnej TFUrczości i własnych poglądów. Innych i inne z upodobaniem Pan szkaluje. Niestety, raczej trudno oczekiwać od Pana przynajmniej elementarnego szacunku dla bliźnich, skoro nie nauczył się Pan tego przez dziesięciolecia.

Lech Jan Jamka-były Szczytnianin

Panie Machela- umarleś już pan, że piszesz w czasie przeszlym. Ciekawe jak tam w górze albo w dole?

Karol

Ależ ta pani ciężko pracuje w tym urzędzie, jakaś podwyżka się należy. Należy doceniać tak wybitnych pracowników.

Mieszkaniec

Uważam, że dobieranie ludzi do komitetu organizacyjnego powinno mieć jakiś konktetny klucz. Np ludzie którzy znają się na twórczości i muzycznym rzemiośle i oczywiście coś sobą reprezentują. Zwróćcie na to uwagę pan mors nie jest chyba odpowiednią osobą w tym gronie.

Tadeusz Machela

Największym muzykiem ze Szczytna był Tadzio Machela. To był poeta i prawdziwy artysta

WcPicker

Pan JM przedstawiciel rady gospodarczej, to może mógłby zachować więcej szacunku do samego siebie, bo występy na zdjęciach, filmach i teledyskach z morsami hluby nie przynoszą, zwłaszcza, że często jest tam widoczne przechylanie kubeczków, szklaneczek, z jakimś \"tajemniczym %\" płynem

Młodzież też jest w Szczytnie ;)

A jakiś festiwal muzyki klubowej? Nie disco z pola. Tylko electro, house, ogólnie muzyka EDM. Zawita w końcu w nasze bramy miasta. Albo hip hop!

Jurek Mruk

Super pomysł.

Ja

Miszcz Klenczon...

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Mazurska rybna wspólna sprawa, czyli budują raj dla wędkarzy
  A ja uważam że to bardzo dobra inicjatywa. Prawdą jest że czyszczenie jezior przez gospodarstwa rybackie przybiera często miano klęski ekologicznej. Druga sprawa że dwóch rybaków z siecią potrafi wyłowić przez dzień więcej niż stado wędkarzy przez miesiąc. Wogule to kwestionował by istnienie takich gospodarstw. Ale inicjatywa kieruje cały ten biznes troszeczkę w stronę racjonalności. Wędkarze też są nie lepsi. Widywałem jak brali z wody co popadnie. Banda mięsiarzy teraz potrafi przetrzepać jezioro i ich zdaniem jest wszystko ok. Jeden taki mondrala chwalił się jak to płocie idące na tarło taczkami na Narwi łowił. Niestety takich su....ów nie brakuje. Akurat na Zdroju niema problemu z miejscami do łowienia, trzeba tylko przejść kawałek a wozić dupsko furą na sam brzeg. I tyle w temacie. A co do kierownika ośrodka to nie jest on właścicielem ośrodka , a tylko zarządza tym ośrodkiem. Zresztą znam człowieka osobiście i życzę wszystkim ośrodką takiego kierownika z energią i pomysłem na prowadzenie tego biznesu. Pozdrawiam wszystkich wędkarzy. Mięsiarze niech się pie.....

  Szulim. M


  2021-09-25 11:30:39
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Wydaje mi się że starosta z radnymi powinni zastanowić się nad wprowadzeniem elektronicznej ewidencji czasu pracy w szpitalu. Spytacie dlaczego? W jednym ze szpitali powiatowych lekarz w ciągu miesiąca przepracował 670 godz. Tu coś nie gra tym.

  mol


  2021-09-25 10:38:04
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Kończy się kariera Jarosława, już niedługo tylko sala gimnastyczna.....

  Karolina


  2021-09-24 07:24:15
 • Kocie łby zastąpi kostka
  Kolejne pieniądze w błoto

  Andrzej


  2021-09-24 06:28:29
 • Jedwabno stanie się stolica polskiego boksu (sprawdź szczegóły)
  Kto to widział aby walki tego samego zawodnika odbywały się codziennie to są młodzi ludzie i nie mają tak sily

  Piotr Galos


  2021-09-24 06:15:06
 • Donoszą na wicestarostę Nowocińskiego
  Nowocinski, a jak jego sprawa z próbą potrącenia.......?


  2021-09-23 21:58:55
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Po kruchym lodzie stąpa nasz starosta.....

  Tomasz l


  2021-09-23 21:57:10
 • Szczupak Piotra Brzózki na wagę srebra (zdjęcia)
  Widać że nasze jeziora to baseny bez ryb na tyle par i łodzi to porażka. Tak są zarybiane jeziora ! .a za karte płacisz co rok co raz więcej i to nie mała kwote. Co najgorsze to wszystkie jeziora w koło to pustka!!!!!

  Sadek


  2021-09-23 21:51:46
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  To pan Łachacz nie wie co się dzieje w mieście, że na sesji chce się dowiedzieć? Może trzeba się zainteresować i popracować na rzecz miasta za tą sytą dietę, którą otrzymuje co miesiąc bez względu na obecności. Tragedia w tym mieście!

  Mieszkaniec


  2021-09-23 07:21:50
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  Panie Łachacz pan jako gwiazda PSL u nie powinien wyciągać rąk po pieniądze od PiS a raczej od swojej partii. Słabe jest co pan robi .

  Grzegorz


  2021-09-22 23:39:43