Sobota, 15 Maj
Imieniny: Bonifacego, Julity, Macieja -

Reklama


Reklama

Rok Klenczonowski nabiera kształtów


W poniedziałek odbyło się drugie spotkanie komitetu organizacyjnego Roku Klenczonowskiego w Szczytnie. Wstępnie przyjęto harmonogram działań. Zaplanowano 40 wydarzeń na 40 rocznicę śmierci tego wybitnego muzyka, który dzieciństwo i młodość spędził w naszym mieście. Logo roku opracował grafik Marcin Lewicki. O szczegółach rozmawiamy z Katarzyną Furczak, naczelniczką wydziału promocji i rozwoju gospodarczego Szczytna.Ile osób wchodzi w skład komitetu organizacyjnego Roku Klenczonowskiego w Szczytnie?

 

W jego skład wchodzi 16 osób. Przewodniczącym jest pan burmistrz. W komitecie są też między innymi: radni z poszczególnych klubów, pani Hanna (siostra Krzysztofa Klenczona), Jerzy Klenczon (brat stryjeczny Krzysztofa Klenczona), dyrektorzy placówek kulturalnych Szczytna, przedstawiciele Wyższej Szkoły Policji, Jan Myślak, przedstawiciel rady gospodarczej...

 

Sporo...

 

Im więcej, tym ciekawsze pomysły. To akurat dobrze, bo będzie bardziej atrakcyjnie.

 

 

Jest już określony plan działania?

 

Tak, ale może być on niestety zmodyfikowany przez pandemię. Koronawirus wprowadza wiele zamieszania. Plan zakłada przeprowadzanie 40 wydarzeń na 40 rocznicę śmierci Krzysztofa Klenczona, którą będziemy obchodzili właśnie w tym roku, dokładnie 7 kwietnia. Nasze uroczystości związane z rokiem klenczonowskim rozpoczniemy 9 kwietnia. A zakończenie tych działań przewidujemy na 14 stycznia roku przyszłego, czyli w rocznicę jego 80. urodzin.


Reklama

 

W poniedziałek odbyło się drugie spotkanie komitetu organizacyjnego...

 

Przegłosowaliśmy propozycje i wybraliśmy 40 najciekawszych ze zgłoszonych niemal 100. Inauguracja roku odbędzie się na Placu Juranda, będzie ekstra niespodzianka dla mieszkańców i fanów twórczości Klenczona. Szczegółów jednak nie zdradzę (śmiech).

 

 

Ale jakieś szczegóły pani zdradzi? Co znajdzie się wśród tych 40 wydarzeń? Może ujawni pani rąbka tajemnicy...

 

Pokażemy na przykład, jak wyglądało prywatne życie Krzysztofa Klenczona w Szczytnie. Kojarzony jest wyłącznie z muzyką, ale w Szczytnie miał też normalne życie. Na przykład starał się o pracę w sklepie PSS.

 

 

Naprawdę?

 

Dokładnie tak. Odnaleźliśmy, a właściwie to zasługa Jadwigi Pijanowskiej, dyrektorki miejskiej biblioteki napisane odręcznie przez Krzysztofa Klenczona podanie o przyjęcie do pracy i życiorys. Przepracował tam ze trzy miesiące, a potem napisał podanie o zwolnienie z pracy. Też je mamy. Napisał to około 60 lat temu. Takie historyczne rarytasy znajdą się na wystawach, które zaplanowaliśmy. Przy okazji mamy apel do mieszkańców Szczytna, ale też turystów. Jeśli ktoś ma pamiątki związane z Krzysztofem Klenczonem, to prosimy o kontakt z naszym wydziałem. Chętnie je wypożyczymy i dołączymy do naszej wystawy.

Reklama

 

 

No dobrze, wśród 40 wydarzeń co dokładnie się znajdzie?

 

Szczegółowy plan niedługo opublikujemy, ale wśród zaplanowanych wydarzeń znajdą się między innymi: Konkurs Piosenki Krzysztofa Klenczona, do której powracamy, konkursy plastyczne, wirtualne kolekcje fotografii, plener malarski, wyzwania sportowe, regaty żeglarskie, zlot fanów, być może powstanie mural z wizerunkiem Klenczona, planujemy też nadanie imienia Klenczona jednej z miejskich ulic, będzie konkurs na sobowtóra Klenczona...Komentarze do artykułu

Jamka lech

Panie Masakra - to co Pan mówisz to faktycznie masakra ale umysłowa. Ja na pewne sprawy mam swoje zdanie i tak huż pozostanie

massakra

A i owszem panie hm... Jamka. Tadeusz Machela nie żyje. To, że ktoś mało wrażliwy takim właśnie nickiem się podpisał, nie daje Panu prawa do wyczuwalnej we wpisie zgryźliwości. Chociaż - z drugiej strony - Pana liczne wpisy pod art. TS dowodzą, że jest pan fanem jedynie własnej TFUrczości i własnych poglądów. Innych i inne z upodobaniem Pan szkaluje. Niestety, raczej trudno oczekiwać od Pana przynajmniej elementarnego szacunku dla bliźnich, skoro nie nauczył się Pan tego przez dziesięciolecia.

Lech Jan Jamka-były Szczytnianin

Panie Machela- umarleś już pan, że piszesz w czasie przeszlym. Ciekawe jak tam w górze albo w dole?

Karol

Ależ ta pani ciężko pracuje w tym urzędzie, jakaś podwyżka się należy. Należy doceniać tak wybitnych pracowników.

Mieszkaniec

Uważam, że dobieranie ludzi do komitetu organizacyjnego powinno mieć jakiś konktetny klucz. Np ludzie którzy znają się na twórczości i muzycznym rzemiośle i oczywiście coś sobą reprezentują. Zwróćcie na to uwagę pan mors nie jest chyba odpowiednią osobą w tym gronie.

Tadeusz Machela

Największym muzykiem ze Szczytna był Tadzio Machela. To był poeta i prawdziwy artysta

WcPicker

Pan JM przedstawiciel rady gospodarczej, to może mógłby zachować więcej szacunku do samego siebie, bo występy na zdjęciach, filmach i teledyskach z morsami hluby nie przynoszą, zwłaszcza, że często jest tam widoczne przechylanie kubeczków, szklaneczek, z jakimś \"tajemniczym %\" płynem

Młodzież też jest w Szczytnie ;)

A jakiś festiwal muzyki klubowej? Nie disco z pola. Tylko electro, house, ogólnie muzyka EDM. Zawita w końcu w nasze bramy miasta. Albo hip hop!

Jurek Mruk

Super pomysł.

Ja

Miszcz Klenczon...

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Potężny pożar w Trelkowie, płonie były kościół (zdjęcia)
  współczuć , współczuję ale nie dziwę się, że wybuchł pożar . Każdy kto tamtędy przejeżdżał wie o czym pisze . Bałagan , rozgardiasz , brak ładu i składu . Trudno opisać to miejsce. Totalny chaos . Skoro tak było i w środku , to była tylko kwestia czasu tego jednak nieszczęścia.

  Mariola


  2021-05-14 10:06:41
 • Eksperymentują na Bartnikach
  Fajny eksperyment. Jeżeli będzie udany to może inne miasta na tym skorzystają. Życzę udanego eksperymentu.

  WSK


  2021-05-14 08:51:32
 • Adrian Czech wygrał XII edycję Olimpiady Policyjnej (zdjęcia)
  Wstyd tylko, że w gronie laureatów zabrakło uczniów z szczycieńskiego liceum policyjnego. Uczący tam pan policjant z WSPOL nie popisał się

  Mieszkaniec


  2021-05-13 18:08:20
 • Potężny pożar w Trelkowie, płonie były kościół (zdjęcia)
  Co za szkoda. To była taki piękny, kameralny kościół, z dużym trudem remontowany od kilku lat. Bardzo współczuję pogorzelcom.

  Katarzyna Sieklucka


  2021-05-13 16:16:29
 • Niezależność samorządowa (rozmowa „Tygodnika Szczytno”)
  Panie radny Krassowski, z Pana wypowiedzi jasno wynika, że urzędnicy nie powinni być radnymi, i tym razem ma Pan absolutną rację.

  WSK


  2021-05-13 14:56:13
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Za stary jestem, żeby łykać takie kluski: jeśli RM się na coś zgadza - to jej komisje mają prawo, a nawet obowiązek opiniowania projektów, za którymi podniosły rękę.. To zależy tylko i wyłącznie od szefów komisji, lub radnych, którym na czymś zależy. Ja się zastanawiam - bo jakoś nie mogę sobie przypomnieć - czy któryś z tych \"mędrców\" w radzie - dał ogłoszenie w prasie o to, aby mieszkańcy Szczytna wyrazili się na temat np. tego rodzaju zagospodarowania Pl. Juranda. Mnie się to też nie podoba, ale nikt nie raczył mnie zapytać, jako obywatela, o zdanie. A zwłaszcza nie zrobił tego radny/a z mojego okręgu. Jak przyjdzie na to pora - to powiem, który/a to magik/ czka - z imienia i nazwiska - niech no się który/a odezwie w tej sprawie.

  Do Społecznika


  2021-05-13 13:31:03
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Ten pomysł to kolejna porażka burmistrza to jakiś koszmar za co się weźmie to spartoli za nic mu nie wychodzi czas już go odwołać,miasto we wszystkich rankingach na samym końcu

  Adalbert


  2021-05-13 10:15:40
 • Pies uwięziony w... bramie, na ratunek wezwano strażaków (zdjęcia)
  Pies poczuł zew krwi . Zapewne chciał przedostać się na posesję swojej psiej \"narzeczonej\". Tak chciał zrobić mój pies ale przełaził nad poziomym prętem.Zawisł w pół .Łeb po jednej , a ogon po drugiej stronie . Straż pożarna nie była potrzebna. Udało się go uwolnić, bez uszczerbku dla jego skóry.

  Anna


  2021-05-12 21:59:33
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Mylisz się Taki sobie czytelniku. Rada z własnej inicjatywy lub na wniosek Burmistrza przeznacza środki na daną inwestycję np. zagospodarowanie Placu Juranda, ale za sposób jej wykonania odpowiada Burmistrz - patrz Plac Juranda. Rada Miejska wyraża lub też nie wyraża zgody na zadłużenie miasta, o które wnioskował Burmistrz.

  Społecznik


  2021-05-12 21:55:17
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  TO JEST CHORE!!! JUŻ JEST PROBLEM Z ZAPARKOWANIEM ŻEBY ZAŁATWIĆ SPRAWE W URZEDZIE MIASTA......TO CO BĘDZIĘ PO TYM WSPANIAŁYM POMYŚLE URZĘDNIKA??

  KTOŚ


  2021-05-12 21:06:52

Reklama