Wtorek, 20 Kwiecień
Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa -

Reklama


Reklama

Rogi skusiły 25-latka z Olsztyna


25-latek z Olsztyna niebawem stanie przed sądem i odpowie za kradzieży z włamaniem. Mężczyzna w nocy z 11 na 12 marca włamał się do domku letniskowego na ternie gminy Jedwabno i skradł poroża o wartości blisko 3,5 tys. zł. Łup chciał spieniężyć w skupie Olsztynie, ale sprzedawca zorientował się, że trofea nie należą do niego. Zasypany pytaniami 25-latek tak się wystraszył, że uciekł pozostawiając skradzione okazy.Szczycieńscy kryminalni w toku prowadzonych czynności operacyjno - rozpoznawczych ustalili dane mężczyzny. Okazało się, że był to 25-letni mieszkaniec Olsztyna. Został on zatrzymany i usłyszał już zarzuty, do których się przyznał. Wartościowe okazy wróciły zaś do właściciela.


Reklama

 

Reklama

Do włamania doszło w nocy z 11/12 marca 2021r. na terenie jednej z miejscowości położonej w gminie Jedwabno.

 

- Sprawca po uprzednim wyważeniu okna dostał się do wnętrza domku letniskowego, skąd wyniósł poroże w postaci 1 sztuki wieńca jelenia, 7 sztuk zrzutu jelenia i 1 sztuki zrzutu łosia – mówi sierżant Izabela Cyganiku ze szczycieńskiej policji. - Pokrzywdzony wycenił wartość poniesionych strat na kwotę blisko 3,5 tys. złotych.

 

 

Jak ustalili szczycieńscy kryminalni sprawca wywiózł skradzione okazy do Olsztyna, gdzie planował je spieniężyć. Gdy wszedł z „łupami” do jednego ze skupów położonych na terenie miasta, stojący za ladą sprzedawca, mając świadomość jak bardzo wartościowe i unikatowe są to przedmioty, od razu zorientował się, że nie należą one do niego. Mężczyzna zasypał swojego klienta pytaniami, co doprowadziło do tego, że 25-latek uciekł pozostawiając skradzione poroża.

 

25-latek za kradzież w łamaniem odpowie niebawem przed sądem. Za popełnione przestępstwo, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze