Niedziela, 17 Październik
Imieniny: Ambrożego, Florentyny, Gawła -

Reklama


Reklama

Rogi skusiły 25-latka z Olsztyna


25-latek z Olsztyna niebawem stanie przed sądem i odpowie za kradzieży z włamaniem. Mężczyzna w nocy z 11 na 12 marca włamał się do domku letniskowego na ternie gminy Jedwabno i skradł poroża o wartości blisko 3,5 tys. zł. Łup chciał spieniężyć w skupie Olsztynie, ale sprzedawca zorientował się, że trofea nie należą do niego. Zasypany pytaniami 25-latek tak się wystraszył, że uciekł pozostawiając skradzione okazy.Szczycieńscy kryminalni w toku prowadzonych czynności operacyjno - rozpoznawczych ustalili dane mężczyzny. Okazało się, że był to 25-letni mieszkaniec Olsztyna. Został on zatrzymany i usłyszał już zarzuty, do których się przyznał. Wartościowe okazy wróciły zaś do właściciela.


Reklama

 

Reklama

Do włamania doszło w nocy z 11/12 marca 2021r. na terenie jednej z miejscowości położonej w gminie Jedwabno.

 

- Sprawca po uprzednim wyważeniu okna dostał się do wnętrza domku letniskowego, skąd wyniósł poroże w postaci 1 sztuki wieńca jelenia, 7 sztuk zrzutu jelenia i 1 sztuki zrzutu łosia – mówi sierżant Izabela Cyganiku ze szczycieńskiej policji. - Pokrzywdzony wycenił wartość poniesionych strat na kwotę blisko 3,5 tys. złotych.

 

 

Jak ustalili szczycieńscy kryminalni sprawca wywiózł skradzione okazy do Olsztyna, gdzie planował je spieniężyć. Gdy wszedł z „łupami” do jednego ze skupów położonych na terenie miasta, stojący za ladą sprzedawca, mając świadomość jak bardzo wartościowe i unikatowe są to przedmioty, od razu zorientował się, że nie należą one do niego. Mężczyzna zasypał swojego klienta pytaniami, co doprowadziło do tego, że 25-latek uciekł pozostawiając skradzione poroża.

 

25-latek za kradzież w łamaniem odpowie niebawem przed sądem. Za popełnione przestępstwo, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Port Lotniczy Olsztyn-Mazury ma nowego prezesa
  Pompowanie pieniędzy w coś co nie ma.racji bytu to specjalność olsztyńskich oficjeli. Ilość pieniedzy która została wypompowana w ta super inwestycje nigdy się nie zwróci o dochodach nie wspominając.

  szczytno


  2021-10-16 14:35:36
 • Wójt bez „korony”, gmina w „ogonie” szczepień
  No i ludzie powinni brać przykład. Jak by się nikt nie szczepił i w maskach nie chodził to żydokomuna by odpuściła ze swoim pseudowirusem.

  Waldek


  2021-10-16 06:43:39
 • Tajemniczy inwestor zaskoczył radnych, nie Ikea, nie Intel, ale COŚ
  Już od dawna się o tym mówi, tylko radni nie słuchają przedsiębiorców. Na naszym terenie jest duży potencjał.Przede wszystkim ustalić plan jakich inwestorów można ściągną na nasze piękne Mazury. Szkoda, że tyle fajnej przestrzeni zostało wykorzystne pod super markety. Słabo zarządzająca kadra z przykrością to informuje. Piękne miejsce wydobycie zamku tam powinno kwitnąć restauracjami z wielkiego wydarzenia. Masę zabytkow nie wykorzystanych a ciągle niszczą spustoszone budynki. Pisać każdy może a, gdzie działania i czyny. Narazie to tylko wirtualnie patrzę na zieleń, chodniki i lawczki wykorzystne w tak pięknym miejscu jak deptak Palcu Juranda. Brak szacunku i zrozumienia dla drugiego człowieka, walkaa i pogoń, żeby być na czele wirtualnego Świata.

  Tajemniczy gość


  2021-10-15 23:27:00
 • Łzy po różach, bezkarne zniszczenia
  A spalić dziada.

  Kurczak


  2021-10-15 21:44:20
 • Czyste powietrze z większą kasą
  Spokojnie Kakr...nie udusisz się \"smogiem\", bo zwyczajnie nie zdążysz.... wcześniej albo zamarzniesz, albo umrzesz z głodu, bo wydasz większość z domowego budżetu na gaz :D Ceny gazu już poszły trzykrotnie w górę, a to dopiero początek...współczuje tym co zamienili piece węglowe na gazowe :) Załatwili was eko-talibowie, poczujecie to jeszcze tej zimy. W Krakowie zakazano palenia w kominku, zabroniono pieców węglowych, wszystko to w celu poprawienia fatalnego powietrza, a smog jak jest tak jest i będzie, bo Kraków usytuowany jest w niecce. Ale niektórzy ludzie są głupi...

  XXX


  2021-10-15 21:28:57
 • Łzy po różach, bezkarne zniszczenia
  Do włodarza....w miejscowości Rańsk właściciele pewnego gospodarstwa od lat wynoszą pozostałości po lecie, jesieni.... Robią kompostownik po drugiej stronie swojej posiadlosci, czyli po drugiej stronie ulicy. Kierunek Jeleniowi...

  Martyna


  2021-10-15 21:22:00
 • Dyskutują o cenach śmieci, w budżecie brakuje 2 mln zł
  Czy radny Tomasz wie ile jest 2+2? Zapewne odpowie 9 w moim portfelu.....

  Karolina


  2021-10-15 21:18:02
 • Dyskutują o cenach śmieci, w budżecie brakuje 2 mln zł
  Ktoś wybrał tych nieuków. Czy dla większości radnych miejskich matematyka jest niezrozumiała?

  Grzegorz


  2021-10-15 21:16:42
 • Tajemniczy inwestor zaskoczył radnych, nie Ikea, nie Intel, ale COŚ
  Mam w dupie Szczytno stołek się liczy a Mańkowski przed wyborami obiecywał zakłady przetworcze i gdzie one powstały?

  TomaszŁ


  2021-10-15 19:08:34
 • Łzy po różach, bezkarne zniszczenia
  Sołtys solidny nawet że świetlicy nie można korzystać bo piłeczki od tenisa stołowego się niszczą jak się odbijają więc lepiej zamknąć.

  Wojtek diabeł


  2021-10-15 18:45:46

Reklama