Reklama


Reklama

Rodzice sprzeciwiają się decyzji wójta i radnych (list do redakcji)


Napisali do nas: My, rodzice dzieci uczących się w Szkole Podstawowej w Linowie, gmina Dźwierzuty, chcielibyśmy odnieść się do informacji zawartych w artykule pt. "Radni zdecydowali o losie podstawówki".Linowo, dnia 18.01.2020 r.

 

„Tygodnik Szczytno" Redakcja

Plac Juranda 2

12-100 Szczytno

 

Prośba o sprostowanie artykułu prasowego

 

SZANOWNA REDAKCJO!

 

My, rodzice dzieci uczących się w Szkole Podstawowej w Linowie, gmina Dźwierzuty, chcielibyśmy odnieść się do informacji zawartych w artykule pt. "Radni zdecydowali o losie podstawówki". Artykuł zawiera błędne informacje odnośnie tego, że rodzice godzą się z zamknięciem placówki, a mianowicie, padły poniższe sformułowania - "zamiar likwidacji placówki niepokoi rodziców, ale i oni są świadomi sytuacji, dlatego dużych protestów nie ma". Otóż wyrażamy stanowczy i kategoryczny sprzeciw wobec decyzji Pani Wójt i Rady Gminy Dźwierzuty w sprawie planów likwidacji placówki, do której uczęszczają nasze dzieci!

 

Szkoła Podstawowa w Linowie to część historii naszej miejscowości. To nie tylko miejsce nauki, ale i centrum spotkań naszej społeczności. W trosce o edukację, wychowanie i bezpieczeństwo naszych dzieci, jeszcze w listopadzie wystosowaliśmy pismo do Pani Wójt Marianny Szydlik oraz Przewodniczącego Rady Gminy Dźwierzuty Pana Arkadiusza Noska, a także do wiadomości Warmińsko-Mazurskiego Kuratorium Oświaty w Olsztynie, szeroko opisując nasze niezadowolenie i rozgoryczenie przedstawiając szereg argumentów za utrzymaniem szkoły w Linowie.


Reklama

 

Droga Redakcjo, prosząc o sprostowanie artykułu, chcemy krótko przedstawić Państwu nasze stanowisko w zaistniałej sytuacji. Czujemy się pokrzywdzeni, ponieważ zostaliśmy postawieni przed faktem dokonanym, nikt wcześniej nie informował nas o planach zamknięcia szkoły, a jak się możemy teraz domyślić, ten plan powstał już kilka lat temu. Dowiedzieliśmy się o tym pod koniec ubiegłego roku szkolnego, kiedy to procedury zamknięcia szkoły zostały już wprowadzone.

 

Nie było żadnych propozycji „ratowania” szkoły! Od razu stanowczo przedstawiliśmy nasz głos sprzeciwu, niestety usłyszeliśmy tylko, że władze gminy decyzji nie zmienią, a na każdym spotkaniu przedstawiano nam różne wyliczenia i roztaczano przed nami wizję fantastycznych warunków do nauki w Szkole Podstawowej w Dźwierzutach. Nikt natomiast nie wspomniał ani słowem o złych wynikach na egzaminie ósmoklasisty w tejże szkole, gdzie proponuje przenieść nasze dzieci Pani Wójt.

 

Te informacje musieliśmy zdobyć sami. Dlatego argument o niskim poziomie nauczania w Szkole Podstawowej w Linowie jest po prostu nie fair. Ponadto, co jest szalenie istotne, Szkoła w Linowie zapewnia bezpieczeństwo naszym dzieciom, nauczyciele są w stanie zapanować nad najdrobniejszymi przejawami agresji, gdyż dostrzegają je już w momencie wystąpienia. Boimy się, że w większej szkole takiej opieki nie będą miały. Taki też argument wielokrotnie przedstawialiśmy.

Reklama

 

Poza tym w ww. artykule, przedstawiacie Państwo liczbę 16 zatrudnionych nauczycieli, w tym 7 na czas nieokreślony. Otóż z informacji które uzyskaliśmy jest 5 nauczycieli zatrudnionych na czas nieokreślony, pozostali to nauczyciele tzw. "dojeżdżający", uzupełniający etaty w innych szkołach. Są wśród nich osoby mające pół etatu, ale też takie, które mają zaledwie po 2 lub 4 godziny lekcyjne.

 

Szanowna Redakcjo, nasz głos też jest ważny, prosimy o sprostowanie artykułu.

 

Z poważaniem

Rodzice uczniów Szkoły Podstawowej w Linowie

 Komentarze do artykułu

Ciekawe

Na sesji mogli się wypowiedzieć a prawdopodobnie nikogo nie było w każdym razie na nagraniu z sesji nie słychać żadnej wypowiedzi na ten temat .....

zaciekawiony

Ilu rodziców podpisało list?

ppp

Oj! Chyba do Linowa przeniosę swoje dzieci, jak tam tak dobrze.

Napisz

Reklama


Komentarze