Środa, 26 Luty, Imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Rodzice sprzeciwiają się decyzji wójta i radnych (list do redakcji)


Napisali do nas: My, rodzice dzieci uczących się w Szkole Podstawowej w Linowie, gmina Dźwierzuty, chcielibyśmy odnieść się do informacji zawartych w artykule pt. "Radni zdecydowali o losie podstawówki".Linowo, dnia 18.01.2020 r.

 

„Tygodnik Szczytno" Redakcja

Plac Juranda 2

12-100 Szczytno

 

Prośba o sprostowanie artykułu prasowego

 

SZANOWNA REDAKCJO!

 

My, rodzice dzieci uczących się w Szkole Podstawowej w Linowie, gmina Dźwierzuty, chcielibyśmy odnieść się do informacji zawartych w artykule pt. "Radni zdecydowali o losie podstawówki". Artykuł zawiera błędne informacje odnośnie tego, że rodzice godzą się z zamknięciem placówki, a mianowicie, padły poniższe sformułowania - "zamiar likwidacji placówki niepokoi rodziców, ale i oni są świadomi sytuacji, dlatego dużych protestów nie ma". Otóż wyrażamy stanowczy i kategoryczny sprzeciw wobec decyzji Pani Wójt i Rady Gminy Dźwierzuty w sprawie planów likwidacji placówki, do której uczęszczają nasze dzieci!

 

Szkoła Podstawowa w Linowie to część historii naszej miejscowości. To nie tylko miejsce nauki, ale i centrum spotkań naszej społeczności. W trosce o edukację, wychowanie i bezpieczeństwo naszych dzieci, jeszcze w listopadzie wystosowaliśmy pismo do Pani Wójt Marianny Szydlik oraz Przewodniczącego Rady Gminy Dźwierzuty Pana Arkadiusza Noska, a także do wiadomości Warmińsko-Mazurskiego Kuratorium Oświaty w Olsztynie, szeroko opisując nasze niezadowolenie i rozgoryczenie przedstawiając szereg argumentów za utrzymaniem szkoły w Linowie.


Reklama

 

Droga Redakcjo, prosząc o sprostowanie artykułu, chcemy krótko przedstawić Państwu nasze stanowisko w zaistniałej sytuacji. Czujemy się pokrzywdzeni, ponieważ zostaliśmy postawieni przed faktem dokonanym, nikt wcześniej nie informował nas o planach zamknięcia szkoły, a jak się możemy teraz domyślić, ten plan powstał już kilka lat temu. Dowiedzieliśmy się o tym pod koniec ubiegłego roku szkolnego, kiedy to procedury zamknięcia szkoły zostały już wprowadzone.

 

Nie było żadnych propozycji „ratowania” szkoły! Od razu stanowczo przedstawiliśmy nasz głos sprzeciwu, niestety usłyszeliśmy tylko, że władze gminy decyzji nie zmienią, a na każdym spotkaniu przedstawiano nam różne wyliczenia i roztaczano przed nami wizję fantastycznych warunków do nauki w Szkole Podstawowej w Dźwierzutach. Nikt natomiast nie wspomniał ani słowem o złych wynikach na egzaminie ósmoklasisty w tejże szkole, gdzie proponuje przenieść nasze dzieci Pani Wójt.

 

Te informacje musieliśmy zdobyć sami. Dlatego argument o niskim poziomie nauczania w Szkole Podstawowej w Linowie jest po prostu nie fair. Ponadto, co jest szalenie istotne, Szkoła w Linowie zapewnia bezpieczeństwo naszym dzieciom, nauczyciele są w stanie zapanować nad najdrobniejszymi przejawami agresji, gdyż dostrzegają je już w momencie wystąpienia. Boimy się, że w większej szkole takiej opieki nie będą miały. Taki też argument wielokrotnie przedstawialiśmy.

Reklama

 

Poza tym w ww. artykule, przedstawiacie Państwo liczbę 16 zatrudnionych nauczycieli, w tym 7 na czas nieokreślony. Otóż z informacji które uzyskaliśmy jest 5 nauczycieli zatrudnionych na czas nieokreślony, pozostali to nauczyciele tzw. "dojeżdżający", uzupełniający etaty w innych szkołach. Są wśród nich osoby mające pół etatu, ale też takie, które mają zaledwie po 2 lub 4 godziny lekcyjne.

 

Szanowna Redakcjo, nasz głos też jest ważny, prosimy o sprostowanie artykułu.

 

Z poważaniem

Rodzice uczniów Szkoły Podstawowej w Linowie

 Komentarze do artykułu

Ciekawe

Na sesji mogli się wypowiedzieć a prawdopodobnie nikogo nie było w każdym razie na nagraniu z sesji nie słychać żadnej wypowiedzi na ten temat .....

zaciekawiony

Ilu rodziców podpisało list?

ppp

Oj! Chyba do Linowa przeniosę swoje dzieci, jak tam tak dobrze.

Napisz

Powiązane wydarzenia

 • Poniedziałek, 2020-02-24 16:57:42

Wilczek zajmie się drogami powiatowymi

 • Czwartek, 2020-02-13 12:20:17

Tydzień poświęcony bezpieczeństwu w sieci

 • Wtorek, 2020-02-11 10:43:21

Prawie osiem ton nakrętek dla Pawła

 • Poniedziałek, 2020-02-10 10:33:23

Włamali się do restauracji i okradli klienta

Reklama


Komentarze

 • Kino w Galerii Jurand wraca do historii
  Do Jacek. Po co Tobie plac zabaw, dołki na d jeziorem nie wystarczą? Jak do tej pory jedyne działanie Pana Burmistrza zakończone niekoniecznie sukcesem. Kiedyś jak piasek w dołku był świeży widziałem tam \"coś robiącego\" kota. Więc w jakimś stopniu okazał się być przydatny. Ale sukces , sukces, znowu sukces.

  dr


  2020-02-26 14:57:37
 • Wilczek zajmie się drogami powiatowymi
  Człowiek od wszystkiego

  Łukasz


  2020-02-26 12:01:58
 • Śmiertelny postrzał, mordercy Rouse szuka policja
  Ta rasa psa wcale nie musi być groźna. Zależy to tylko wyłączenie od wychowania. Sama mam psa rasy american bully jest też niby groźnym psem. A wcale zupełnie tak nie jest, jest łagodny i uwielbia dzieci. Nie była to żadna winna właścicieli, ponieważ psy często nawet potrafią uciec/wyrwać się że smyczy to normalne, a z podwórka jeszcze łatwiej mają do ucieczki. To tylko i wyłączenie tego mordercy, powinien zostać bardzo ukarany. Pies jest czasem lepszy niż nie jeden człowiek. Potrafi więcej zrozumieć wysłuchać i kochasz szczerze. Współczuję bardzo.. :(

  Czytelnik3


  2020-02-26 11:43:12
 • Kino w Galerii Jurand wraca do historii
  Hehehehe, trzeba sie pokazać, żeby mieszkańce miasta kojarzyli z tym co \"dobre\". A plac zabaw(i nie tylko) przy ulicy Solidarności czeka :)

  Jacek


  2020-02-26 09:41:14
 • Śmiertelny postrzał, mordercy Rouse szuka policja
  Po Szczycionku też biega taki słodziak....

  Norbert


  2020-02-26 08:45:27
 • Kino w Galerii Jurand wraca do historii
  Ujawnił się dawno nie widziany Pan Burmistrz. Wygląda na to , że kino w galerii , to także zasługa Pana Burmistrza. Lans, lans i parcie na szkło.

  dr


  2020-02-26 08:43:17
 • Śmiertelny postrzał, mordercy Rouse szuka policja
  Czytelnik - co ty pie@#$%isz . Wcześniej puszczali psa i nic się nie działo, nie robił ludziom krzywdy: - \" Dzieci z Małdańca ją uwielbiały. Bawiły się z nią, całowały, przytulały... \" - \" Właścicielka suczki przyznaje, że Rouse potrafiła czasem uciec z posesji. Ale nigdy nikogo nie ugryzła, czy pogoniła, nie było w niej agresji – mówi. - Najczęściej odnajdywaliśmy ją przy sklepie, gdzie bawiła się z dziećmi. \" Jeśli pies nie stanowi zagrożenia to czemu nie mogłby biegać sam? \" Miała jedynie słabość do kur \" - jedyna wada psa. Wina tylko i wyłącznie tej parówy która pociągnęła za spust. Wielki bohater k@#$a \"Widać sąsiadom cierpliwość się skończyła\" do psa który nie był agresywny? Sąsiedzi jacyś po@#$^ni. Drogi \"strzelcu\" mam nadzieje, że coś ci się przytrafi i będziesz cierpiał tak jak teraz właściciele Rouse. RiP

  Łukasz Łukasz


  2020-02-26 08:34:42
 • Śmiertelny postrzał, mordercy Rouse szuka policja
  Całą odpowiedzialność za to co się stało ponoszą właściciele i to ich bym ukarał, amstaf swobodnie biegający po wsi - skandal. Jak się ma psa to trzeba się nim zajmować. Wszyscy we wsi się z psem bawili, dzieci pod sklepem - to jakieś żarty ?. Szkoda psa i przykre że trafił na takiego właściciela.

  Lubię psy.


  2020-02-26 07:43:30
 • Centrum w szkole i w budżecie
  \"Nasze plany inwestycyjne może nie wyglądają obecnie jakoś mocno imponująco, ale to efekt budźetowego „modelu”, jaki stosujemy od lat, a właściwie od czasu, gdy jestem burmistrzem\" - te tłumaczenia są troszkę żenujące, nie uważa pan panie burmistrzu? Czyżby zauważył pan wyraźny spadek swojego zaangażowania? I tu przyznam panu rację. Myślenie \"byle do końca kadencji\" daleko nas mieszkańców nie zaprowadzi. Szkoda, że zaufałam.

  Krysia


  2020-02-26 07:24:58
 • Nowe nadzieje na obwodnicę (komentarze)
  Jaka obwodnica ? To dopiero plan planów, a może tylko kiełbasa wyborcza. Gdyby nawet miała być to proces wieloletni. A planów to jeszcze w ministerstwie nie znają, no chyba że Jarek wie (on wie wszystko) ale nie powie.

  Do Janek


  2020-02-26 06:57:32

Reklama