Reklama


Reklama

Rodzice sprzeciwiają się decyzji wójta i radnych (list do redakcji)


Napisali do nas: My, rodzice dzieci uczących się w Szkole Podstawowej w Linowie, gmina Dźwierzuty, chcielibyśmy odnieść się do informacji zawartych w artykule pt. "Radni zdecydowali o losie podstawówki".Linowo, dnia 18.01.2020 r.

 

„Tygodnik Szczytno" Redakcja

Plac Juranda 2

12-100 Szczytno

 

Prośba o sprostowanie artykułu prasowego

 

SZANOWNA REDAKCJO!

 

My, rodzice dzieci uczących się w Szkole Podstawowej w Linowie, gmina Dźwierzuty, chcielibyśmy odnieść się do informacji zawartych w artykule pt. "Radni zdecydowali o losie podstawówki". Artykuł zawiera błędne informacje odnośnie tego, że rodzice godzą się z zamknięciem placówki, a mianowicie, padły poniższe sformułowania - "zamiar likwidacji placówki niepokoi rodziców, ale i oni są świadomi sytuacji, dlatego dużych protestów nie ma". Otóż wyrażamy stanowczy i kategoryczny sprzeciw wobec decyzji Pani Wójt i Rady Gminy Dźwierzuty w sprawie planów likwidacji placówki, do której uczęszczają nasze dzieci!

 

Szkoła Podstawowa w Linowie to część historii naszej miejscowości. To nie tylko miejsce nauki, ale i centrum spotkań naszej społeczności. W trosce o edukację, wychowanie i bezpieczeństwo naszych dzieci, jeszcze w listopadzie wystosowaliśmy pismo do Pani Wójt Marianny Szydlik oraz Przewodniczącego Rady Gminy Dźwierzuty Pana Arkadiusza Noska, a także do wiadomości Warmińsko-Mazurskiego Kuratorium Oświaty w Olsztynie, szeroko opisując nasze niezadowolenie i rozgoryczenie przedstawiając szereg argumentów za utrzymaniem szkoły w Linowie.


Reklama

 

Droga Redakcjo, prosząc o sprostowanie artykułu, chcemy krótko przedstawić Państwu nasze stanowisko w zaistniałej sytuacji. Czujemy się pokrzywdzeni, ponieważ zostaliśmy postawieni przed faktem dokonanym, nikt wcześniej nie informował nas o planach zamknięcia szkoły, a jak się możemy teraz domyślić, ten plan powstał już kilka lat temu. Dowiedzieliśmy się o tym pod koniec ubiegłego roku szkolnego, kiedy to procedury zamknięcia szkoły zostały już wprowadzone.

 

Nie było żadnych propozycji „ratowania” szkoły! Od razu stanowczo przedstawiliśmy nasz głos sprzeciwu, niestety usłyszeliśmy tylko, że władze gminy decyzji nie zmienią, a na każdym spotkaniu przedstawiano nam różne wyliczenia i roztaczano przed nami wizję fantastycznych warunków do nauki w Szkole Podstawowej w Dźwierzutach. Nikt natomiast nie wspomniał ani słowem o złych wynikach na egzaminie ósmoklasisty w tejże szkole, gdzie proponuje przenieść nasze dzieci Pani Wójt.

 

Te informacje musieliśmy zdobyć sami. Dlatego argument o niskim poziomie nauczania w Szkole Podstawowej w Linowie jest po prostu nie fair. Ponadto, co jest szalenie istotne, Szkoła w Linowie zapewnia bezpieczeństwo naszym dzieciom, nauczyciele są w stanie zapanować nad najdrobniejszymi przejawami agresji, gdyż dostrzegają je już w momencie wystąpienia. Boimy się, że w większej szkole takiej opieki nie będą miały. Taki też argument wielokrotnie przedstawialiśmy.

Reklama

 

Poza tym w ww. artykule, przedstawiacie Państwo liczbę 16 zatrudnionych nauczycieli, w tym 7 na czas nieokreślony. Otóż z informacji które uzyskaliśmy jest 5 nauczycieli zatrudnionych na czas nieokreślony, pozostali to nauczyciele tzw. "dojeżdżający", uzupełniający etaty w innych szkołach. Są wśród nich osoby mające pół etatu, ale też takie, które mają zaledwie po 2 lub 4 godziny lekcyjne.

 

Szanowna Redakcjo, nasz głos też jest ważny, prosimy o sprostowanie artykułu.

 

Z poważaniem

Rodzice uczniów Szkoły Podstawowej w Linowie

 Komentarze do artykułu

Ciekawe

Na sesji mogli się wypowiedzieć a prawdopodobnie nikogo nie było w każdym razie na nagraniu z sesji nie słychać żadnej wypowiedzi na ten temat .....

zaciekawiony

Ilu rodziców podpisało list?

ppp

Oj! Chyba do Linowa przeniosę swoje dzieci, jak tam tak dobrze.

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
  Racja, a we wrześniu będzie płacz i lament że młodzież do szkoły nie może bo korona w mieście, którą turyści przywlekli, hahahaha

  do szary obywatel


  2020-08-04 13:07:07
 • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
  No, no, widzę prawdziwe Matki - Polki. Szczególnie jeśli chodzi o troskę o zdrowie własne i swoich rodzin.

  szary obywatel


  2020-08-04 12:11:21
 • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
  Inicjatywa świetna ale maseczek brak, czy przypadkiem w miejscach zamkniętych typu kina, sklepy itp nie powinno się nosić maseczek to może jakiś mandacik dla przykładu????

  Anna


  2020-08-04 10:56:40
 • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
  A czy nie jest tak że w sklepach, kinie i generalnie powierzchni zamkniętej powinno się nosić maseczki??????

  mAREK


  2020-08-04 09:49:11
 • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
  SUPER, ŚWIETNA INICJATYWA A MASECZKI GDZIE JA SIĘ PYTAM????????

  KORONA


  2020-08-04 09:26:10
 • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
  Zabawa fajnie a gdzie maseczki


  2020-08-04 06:17:54
 • O krok od kolejnej tragedii na drodze
  Niewyżytym kretynom odbierać na zawsze prawka, auta, obcinać stopy - by nie mogli za szybko usiąść za kółkiem i obciążać kosztami leczenia i rehabilitacji ich ofiar, przeczołgać przez minimum roczny wolontariat w szpitalu lub hospicjum i dokładnie przebadać psychiatrycznie i psychologicznie. A może też pozbawiać źródeł testosteronu....

  ika


  2020-08-03 22:22:08
 • 22 kilometry szczęścia wójt Szydlik
  Wedle zaleceń przyjrzałem się sobie i doszedłem do wniosku, że wszystko jest dobrze. Dziękuję za troskę. Rzeczywiście, mam wyższe wykształcenie; cieszę się, że to widać. Jednak etatu w gminie nie mam, tutaj nos Cię zawiódł. Dosyć jednotorowe myślenie skoro pochwała równa się praca. A jeśli pochwalę chleb, wywąchasz z mojej klawiatury etat w piekarni? Co złego jest w docenieniu czyjegoś wysiłku? Uważam, że pisać można o ile ma się coś do powiedzenia na temat. Równie dobrze artykuł o wywozie śmieci w powiecie może się skończyć dyskusją w komentarzach o stanie dróg lub o masztach w Rańsku. Nie rozumiem czego bronisz? Naprawdę wyzywanie wójta od hipokrytek ma zmusić do odpowiedzi? Wystarczy napisać pismo do gminy z prośbą o wyjaśnienie sprawy. Powaga takiego dokumentu wykluczy też wyzwiska. Żeby media się tą sprawą zajęły również trzeba bezpośrednio się skontaktować. Radzę czytać uważnie, nie czepiam się porównania drogi do sera. Można napisać, że droga przypomina/jest jak ser z dziurami. Tymczasem Oburzona napisała \"jeździ się jak po serze z wielkimi dziurami\". Wyszło komicznie. Podsumowanie: krytykujesz innych, lepiej zastanów się nad sobą.

  wdzięczny raz jeszcze


  2020-08-03 17:08:35
 • Protest w obronie Sądów dotarł do Szczytna (zdjęcia)
  Bardzo panu dziękuję za tę Dobrą Nowinę. Jak to pewien francuski polityk powiedział - niektórzy nie korzystają z okazji, aby milczeć. Dobrze, że Pan z tej możliwości nie skorzystał. Dzięki temu mieszkańcy Szczytna - no nie wszyscy, nie popadajmy w samozachwyt - mogli się zapoznać z Pana dokonaniami opozycyjnymi, Pana oglądem świata, z Pana mizantropią (proszę zapytać Prezesa, co to znaczy), a także z Pana oikofobią (moim zdaniem człowiek, który nienawidzi swoich rodaków - nienawidzi również swej Ojczyzny). Zna Pan środowisko z restauracji SOWA? Nie znosi go Pan? A skąd je Pan zna? Był Pan tam kelnerem, czy pracował w szatni, że aż tak ich Pan zna i nie lubi? Jeśli chciał się Pan przedstawić mieszkańcom Szczytna - jako cichy bohater opozycji (nie odmawiam panu zasług \"w sprawie\") - wśród \"resztek komuchów\" - to niestety spadł Pan z cokołu. Tak rewolucja pożera swoje dzieci... albo one same się pożerają, albo też zwykła ludzka zawiść.

  Śmieszek


  2020-08-03 13:17:48
 • Ciężarówka wyładowana soją przewróciła się w Młyńsku (zdjęcia)
  Przed dostawczakiem jechały dwie osobówki. Pierwsza skręciła na Lipowiec, osobówka za nią wyhamowała a dostawczakiem chyba się zagapił i żeby im w tył nie wjechać odbił w lewo a na tym pasie jechała Scania. Ciężarówką zjechał na pobocze i po chwili naczepa się zapadła na poboczu i przewróciła zestaw. Farta to ma typ co na poboczu trawę kosił. Naczepa minęła go na centymetry.

  JWB


  2020-08-03 12:02:50