Poniedziałek, 9 Grudzień, Imieniny: Anety, Leokadii, Wiesława -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Robotyka szansą w przyszłości


Kilkudziesięciu uczniów przez 2 lata uczyło się projektowania i programowania robotów.

Projekt, realizowany przez Stowarzyszenie Intermarium w partnerstwie z gminami: Gietrzwałd, Jedwabno oraz Ostróda, dał ponad 300 uczniom możliwość poznawania i odkry...Kilkudziesięciu uczniów przez 2 lata uczyło się projektowania i programowania robotów.

Projekt, realizowany przez Stowarzyszenie Intermarium w partnerstwie z gminami: Gietrzwałd, Jedwabno oraz Ostróda, dał ponad 300 uczniom możliwość poznawania i odkrywania wiedzy o przedmiotach ścisłych w innowacyjny sposób. - Naszym głównym celem była edukacja poprzez zabawę. Nauka programowania i projektowania robotów w połączeniu z praktycznymi zajęciami konstruktorskimi okazała się świetnym rozwiązaniem – podkreśla koordynator projektu Łukasz Sadlak. - Zajęcia, które często przypominały zabawę przemycały de facto wiedzę, której uczniowie w wersji książkowej nie byliby w stanie opanować – dodaje koordynator.


W oficjalnym zakończeniu projektu oraz przekazaniu sprzętu w gimnazjum wziął udział także wójt Sławomir Ambroziak. - Jestem zadowolony, że uczniowie z naszych gimnazjów mieli niezwykłą okazję uczestniczyć w takich zajęciach. Chciałbym aby przekazany sprzęt dobrze służył młodzieży w ich rozwoju – podkreśli wójt.Komentarze do artykułu

Napisz


Komentarze