Poniedziałek, 2 Sierpień
Imieniny: Jarosława, Justyny, Nadziei -

Reklama


Reklama

Robert Jaworski z rodziną nagrodzeni za zimowe szaleństwo (zdjęcia)


Ponad 40 zgłoszeń wpłynęło do Powiatowego Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji w Szczytnie w ramach I Powiatowego Konkursu na Najlepszą Budowlę ze Śniegu. - Zima sprzyjała takim zabawom – śmieje się Ewa Bogusz, dyrektor PCSTiR. - Skorzystaliśmy z jej dobrodziejstwa i zorganizowaliśmy konkurs. Przyznam, że nie spodziewałam się aż takiego odzewu i takich rewelacyjnych dzieł.Warunkiem wzięcia udziału w konkursie było stworzenie śniegowej budowli, autor, bądź autorzy musieli się sfotografować na jej tle i wysłać zdjęcie do PCSTiR. Tam specjalne jury oceniało te działa sztuki.

 

- I były to naprawdę dzieła sztuki – podkreśla pani Ewa. - Niektóre były tak pomysłowe i dopracowane, że aż korciło nas, by z nich zrobić wystawę. Niestety, przyszła odwilż – dodaje z uśmiechem pani Ewa. - Na pamiątkę pozostały nam zdjęcia, które dziś publikujemy w „Tygodniku Szczytno”. Potem pojawią się też one na naszej stronie internetowej. Nagrody finansowe od 100 do 300 zł dla pierwszej trójki w każdej kategorii ufundował sklep Intermarche oraz Powiatowe Centrum Sportu.

 

 

Klasyfikacja:

 

Kat. rodziny

 

1. Robert Jaworski z rodziną


Reklama

2. Adam i Krzysztof Zygmuntowicz

3. Rodzina Lenkiewiczów ze Spychowa

3. Magdalena Taradejna

 

Kat. placówki oświatowe

 

1. Szkoła Podstawowa w Jedwabnie

2. Szkoła Podstawowa nr 2 w Szczytnie

3. Publiczny Punkt Przedszkolny Nasza Nadzieja w Jerutkach

3. Szkoła Podstawowa w Spychowie

 

Dodatkowo wyróżnienie, w postaci dyplomów, otrzyma 20 uczestników konkursu.

 

 

Robert Jaworski:

- Była to bardzo fajna inicjatywa. Wspólnie z żoną Mariolą i córka Pauliną wykonaliśmy trzy rzeźby przedstawiające triatlon, czyli: pływaka, kolarza i biegacza. Mieliśmy przy tym mnóstwo zabawy. Same rzeźby powstały właściwie w jedno popołudnie, ale potem dopracowywaliśmy szczegóły, a to kąpielówki, a to okulary. Wcześniej musieliśmy też zaopatrzyć się w śnieg, bo okazało się, że na naszym podwórku go zabrakło. Takie konkursy powinny odbywać się częściej, bo doskonale integrują całe rodziny. Mnóstwo wyśmienitej zabawy. Polecam każdemu.

Reklama

 

 

Ewa Przychodzka,

Szkoła Podstawowa w Jedwabnie

- Dzieci bardzo chętnie zaangażowały się w to przedsięwzięcie, a nie mniej chętne były nasze panie nauczycielki Jolanta Pietruczuk i Jadwiga Niebrzydowska. One również miały przy tym mnóstwo zabawy. Bez wątpienia przypomniały się nam wszystkim zimy sprzed lat.

Dzieciaki miały mnóstwo pomysłów na śnieżne rzeźby. Ten konkurs dał nam mnóstwo radochy. Powinien odbywać się cyklicznie. Rzeźby powstawały między innymi w ramach lekcji wf. był to świetnie spędzony czas na świeżym powietrzu, co jest niezwykle ważne w czasie pandemii, gdy dzieci siedzą przed telewizorowymi lub komputerami.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Akcja Dominiki Kulczyk w Lipowcu i Olszynach
  Zastanawiam się z jakiej puszczy wyszedł autor materiału. I czy w ogóle ma do czynienia z kobietami (np. matka), dziewczynami (np. siostra, dziewczyna, partnerka). Wówczas nie pisałby o \"środkach ochrony\" (kojarzy się z pestycydami) - tylko po prostu o podpaskach, tamponach, ligninie, wacie, które znajdzie w każdej domowej łazience - nawet kawalerskiej. A jak już - to należy pisać o środkach higienicznych. A swoją drogą - jeśli młodzież - ani na lekcjach, ani w domu - nie dowiaduje się co to jest miesiączka, ani jak wówczas postępować - to czapki z głów światłym szkołom i rodzicom. Nikt mi nie powie, że rodziny nie stać na wydatek 5 zł raz w miesiącu.

  Facet


  2021-07-29 12:52:59
 • 2 mln... nie było szkody i winnych
  Jak u Barei...

  Czytelnik


  2021-07-29 07:12:06
 • 42 lata batalionu w Lipowcu
  Byłym żołnierzem rocznik 82-84

  Andrzej


  2021-07-28 20:28:09
 • Akcja Dominiki Kulczyk w Lipowcu i Olszynach
  Fajnie byłoby gdyby biblioteki gminy Szczytno zajęły się propagowaniem czytelnictwa...

  Obserwator


  2021-07-28 18:31:41
 • Odwiedziny z... medalami (zdjęcia)
  Przenoszę wirusa od domu do domu. To mój wkład historyczny w powstrzymywanie pandemii. Reszta jest milczeniem.

  Wójt


  2021-07-28 16:06:25
 • 30-latek w przydomowy ogrodzie hodował... konopie indyjskie
  To gdzie w końcu gdzie hodował tek konopie, w przydomowym ogrodzie czy w kompleksie leśnym?

  WSK


  2021-07-28 15:18:56
 • „Wysyp” obywatelskich pomysłów
  Zlikwidujcie skrzyżowanie ze światłami i wstawcie tam rondo więcej dobrego zrobicie dla powietrza ludzi i hałasu. A oszołomów co mówią, że to jest zły pomysł zapraszam na rondo przy Lidlu. Pozdrawiam serdecznie.

  Taki tam gość


  2021-07-27 01:05:30
 • Powstanie Centrum Rekreacji Gminy Szczytno
  Kolejna rzecz na siłę, no cóż śmiechu to zdrowie pozostało już się tylko śmiać z tej głupoty!

  Taki tam gość


  2021-07-27 01:01:59
 • Zamkowe ruiny rozbłysły (zdjęcia)
  Fajnie, że nasz zamek nareszcie \"żyje\". Nie popadajmy jednak z tego powodu w euforię. Sezon turystyczny na Mazurach jest niestety krótki, a nikt poza nim nie będzie specjalnie przyjeżdżał do Szczytna, żeby oglądać ruiny. To nie zamek w Reszlu czy Lidzbarku Warmińskim. Przeciętnemu mieszkańcowi naszego miasta nie będzie się żyło lepiej z tego powodu., a już na pewno nie zatrzyma to młodych ludzi, którzy z powodu braku jakichkolwiek perspektyw wyjeżdżają ze Szczytna.

  markiza


  2021-07-26 12:48:32
 • „W drodze” 99 nowych mieszkań
  Fotka co najmniej taka, jak pewnego prezydenta z Joe Bidenem

  Uważny


  2021-07-26 11:48:43