Wtorek, 20 Kwiecień
Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa -

Reklama


Reklama

Robert Jaworski z rodziną nagrodzeni za zimowe szaleństwo (zdjęcia)


Ponad 40 zgłoszeń wpłynęło do Powiatowego Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji w Szczytnie w ramach I Powiatowego Konkursu na Najlepszą Budowlę ze Śniegu. - Zima sprzyjała takim zabawom – śmieje się Ewa Bogusz, dyrektor PCSTiR. - Skorzystaliśmy z jej dobrodziejstwa i zorganizowaliśmy konkurs. Przyznam, że nie spodziewałam się aż takiego odzewu i takich rewelacyjnych dzieł.Warunkiem wzięcia udziału w konkursie było stworzenie śniegowej budowli, autor, bądź autorzy musieli się sfotografować na jej tle i wysłać zdjęcie do PCSTiR. Tam specjalne jury oceniało te działa sztuki.

 

- I były to naprawdę dzieła sztuki – podkreśla pani Ewa. - Niektóre były tak pomysłowe i dopracowane, że aż korciło nas, by z nich zrobić wystawę. Niestety, przyszła odwilż – dodaje z uśmiechem pani Ewa. - Na pamiątkę pozostały nam zdjęcia, które dziś publikujemy w „Tygodniku Szczytno”. Potem pojawią się też one na naszej stronie internetowej. Nagrody finansowe od 100 do 300 zł dla pierwszej trójki w każdej kategorii ufundował sklep Intermarche oraz Powiatowe Centrum Sportu.

 

 

Klasyfikacja:

 

Kat. rodziny

 

1. Robert Jaworski z rodziną


Reklama

2. Adam i Krzysztof Zygmuntowicz

3. Rodzina Lenkiewiczów ze Spychowa

3. Magdalena Taradejna

 

Kat. placówki oświatowe

 

1. Szkoła Podstawowa w Jedwabnie

2. Szkoła Podstawowa nr 2 w Szczytnie

3. Publiczny Punkt Przedszkolny Nasza Nadzieja w Jerutkach

3. Szkoła Podstawowa w Spychowie

 

Dodatkowo wyróżnienie, w postaci dyplomów, otrzyma 20 uczestników konkursu.

 

 

Robert Jaworski:

- Była to bardzo fajna inicjatywa. Wspólnie z żoną Mariolą i córka Pauliną wykonaliśmy trzy rzeźby przedstawiające triatlon, czyli: pływaka, kolarza i biegacza. Mieliśmy przy tym mnóstwo zabawy. Same rzeźby powstały właściwie w jedno popołudnie, ale potem dopracowywaliśmy szczegóły, a to kąpielówki, a to okulary. Wcześniej musieliśmy też zaopatrzyć się w śnieg, bo okazało się, że na naszym podwórku go zabrakło. Takie konkursy powinny odbywać się częściej, bo doskonale integrują całe rodziny. Mnóstwo wyśmienitej zabawy. Polecam każdemu.

Reklama

 

 

Ewa Przychodzka,

Szkoła Podstawowa w Jedwabnie

- Dzieci bardzo chętnie zaangażowały się w to przedsięwzięcie, a nie mniej chętne były nasze panie nauczycielki Jolanta Pietruczuk i Jadwiga Niebrzydowska. One również miały przy tym mnóstwo zabawy. Bez wątpienia przypomniały się nam wszystkim zimy sprzed lat.

Dzieciaki miały mnóstwo pomysłów na śnieżne rzeźby. Ten konkurs dał nam mnóstwo radochy. Powinien odbywać się cyklicznie. Rzeźby powstawały między innymi w ramach lekcji wf. był to świetnie spędzony czas na świeżym powietrzu, co jest niezwykle ważne w czasie pandemii, gdy dzieci siedzą przed telewizorowymi lub komputerami.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze