Środa, 16 Czerwiec
Imieniny: Jolanty, Lotara, Wita -

Reklama


Reklama

Restauracja KFC na dworcu wciąż realna


Co z zagospodarowaniem placu z przystankami przy dworcu autobusowym w Szczytnie? Miało tam stanąć KFC. - Piękny budynek dworca PKP mocno kontrastuje z zaniedbanym terenem pobliskiego dworca autobusowego – napisał do nas jeden z czytelników. O komentarz i odpowiedzi poprosiliśmy właściciela Janusza Łanocha.- Chcemy podnieść standard tego miejsca, ale od ponad dwóch lat czekamy na zmianę miejscowego planu zagospodarowania – tłumaczy Janusz Łanoch. - Wniosek w tej sprawie złożyliśmy jeszcze za czasów poprzedniej pani burmistrz. Prace trwają i z tego co wiem, plan ma być zmieniony we wrześniu. To jest dokument, który blokuje nasze działania. Przyczyniła się d tego także pandemia. Pokrzyżowała wszystkie terminy – mówi. - Jeszcze przed pandemią prowadziliśmy zaawansowane rozmowy z przedstawicielami restauracji KFC. Zarząd zaakceptował miejsce, podjął decyzję o inwestycji, ale przyszedł marzec i koronawirus wszystko zatrzymał. Rozmowy są zawieszone, myślę jednak, że jak wróci normalość to w Szczytnie przy naszym dworcu pojawi się restauracja KFC. Teren zostanie uporządkowany i będzie wyglądał znakomicie. Oczywiście, będzie tam też nadal dworzec.

 


Reklama

Pan Janusz dodaje, że działka 2700 metrów kwadratowych to zbyt mały teren, aby postawić tam coś wielkiego. - Mało kto wie, ale część terenu przyległego do dworca to własność PKP oraz miasta – mówi. - Gdyby PKP i miasto zdecydowało się odsprzedać te grunty, to można byłoby pomyśleć o czymś więcej.

 

Czytelnik „Tygodnika Szczytno”, który napisał do nas maila w tej sprawie zwraca się też do radnych i burmistrza:

Czy władze Miasta Szczytno, w planowanych niebawem zmianach planu zagospodarowania przestrzennego terenu po byłym dworcu BUS KOM, uwzględniają konieczność wytyczenia na tym placu drogi przejazdowej dla ruchu osobowego, bezpośrednio łączącego ul. Kolejową z ul. Polską?

Na byłym dworcu autobusowym jest wystarczająco dużo miejsca zarówno na lokalizację restauracji KFC, jak i na drogę.

Reklama

Poprowadzenie tamtędy ruchu osobowego znacznie odciążyłoby ruch z centrum miasta. Obecne „wąskie gardło” w postaci ul. Linki uniemożliwia płynny przejazd przez miasto.

Dodatkowym problemem jest obecny przejazd ul. Linki przez ruchliwe skrzyżowanie przy poczcie koło Rossmana oraz ostry zakręt w prawo przy Rossmanie.

Większe pojazdy, niestety, nie jadą tamtędy, bo nie mają szans pokonać tego zakrętu, w związku z tym jadą przez środek miasta, ul. Odrodzenia.

Połączenie ul. Kolejowej bezpośrednio z ul. Polską ułatwiłoby wyprowadzanie ruchu z centrum miasta.”Komentarze do artykułu

cel

A dlaczego nie? Ja jestem za, lubię mieć wybór.

Sprzeciw

Nie queaaa nie róbcie tego, żadnego Kfc żadnego Macka, nie nie nie!!!

Bbs

KFC ??? Ten hłam . MC Donalds tylko i wyłącznie

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze