Niedziela, 27 Wrzesień, Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego -

Reklama


Reklama

Remontują drogę i... zapasowe lotnisko (zdjęcia)


Ponad 102 miliony złotych kosztuje remont drogi wojewódzkiej na trasie Wielbark – Ruskowo. Łącznie ma powstać 12,5 kilometra jezdni. Jezdni, która znakomicie jest znana motocyklistom, bo to właśnie na niej często organizowali swoje zloty na rozpoczęcie sezonu. To też wojskowy, zastępczy pas... lotniczy.Droga wojewódzka nr 604 jest strategiczna z punktu rozwoju Wielbarka.

 

- Idzie nią cały transport produkcji z fabryk znajdujących się w naszej gminie – mówi Grzegorz Zapadka, burmistrz Wielbarka. - I dalej ekspresową „siódemką”, w kierunku Poznania i na Zachód do znajdujących się tam centrów logistycznych. Ta droga to też doskonały łącznik ze wspomnianą „siódemką”. Z Wielbarka mamy do niej zaledwie 34 kilometry. Jeśli jej stan będzie dobry na całej długości, to 20 minut i mamy wyjście na całą Europę właściwie.

 

Droga wojewódzka nr 604 jest strategiczna też z punktu widzenia wojska. Jest to bowiem zapasowe lotnisko. Bardzo szeroki jej fragment, będący pasem startowym, doskonale jest znany motocyklistom, bo od lat właśnie tam odbywały się zloty rozpoczynające sezon.


Reklama

 

- Odbywały się zawsze w drugi dzień świąt wielkanocnych – mówi Mariusz Kaczmarczyk, uczestnik zlotów. - Początkowo wiedzieli o tym nieliczni, głównie motocykliści. Przyjeżdżali, spotykali się, testowali prędkość swoich maszyn. Czasem były jakieś akrobacje. Równa, szeroka jezdnia, rzadko uczęszczana, szerokie parkingi dawały wiele możliwości. Potem zaczęło przyjeżdżać coraz więcej gapiów, a w końcu „imprezę” rozgonili policjanci. Choć bywa, że motocykliści wciąż tam się pojawiają, bo jest to idealne miejsce do testów prędkości.

 

Prace na 604 na 12,5-kilometrowym odcinku Ruskowo – Wielbark (od km 24+030,00 do km 36+567,28) ruszyły 20 kwietnia i zgodnie z harmonogramem mają zakończyć się w trzecim kwartale 2021. Koszt inwestycji, którą realizuje firma Strabag Sp. z o.o. z siedzibą w Pruszkowie, to dokładnie 102 364 155,70 zł.

Reklama

 

- Zakres robót budowlanych obejmuje rozbudowę drogi, rozbudowę skrzyżowań, budowę chodników, przebudowę istniejących oraz budowę nowych zatok autobusowych i oświetlenia drogowego – wylicza Waldemar Królikowski, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie.

 

Od 12 maja wprowadzona została tymczasowa organizacja ruchu polegająca na zamknięciu odcinka drogi wojewódzkiej Ruskowo – Wielbark dla ruchu ogólnego z wyłączeniem mieszkańców posesji przy drodze. Wyznaczono objazd dla pojazdów drogami wojewódzkimi nr 545 i 508.

 

Inwestycja jest finansowana z Funduszu Dróg Samorządowych.

 Komentarze do artykułu

Alicja

Szkoda tylko że nikt nie pomyślał o mieszkańcach Przeździęku, którzy codziennie tłuką się przez las dziurawą drogą do pracy ????????

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • Emzetka – wielopokoleniowa pamiątka rodzinna została skradziona
  Złapać dziadów za wory i do gałęzi.

  Korniszon


  2020-09-26 17:44:39
 • Emzetka – wielopokoleniowa pamiątka rodzinna została skradziona
  Wydaje mi się, że jestem człowiekiem tolerancyjnym. Wiele potrafię zrozumieć, wybaczyć, ale złodziejstwem po prostu się brzydzę. Dla mnie to najgorszy sort, zaraz po pedofilach.

  Taki Tam


  2020-09-26 14:26:30
 • Fifka, szklany słoik z marihuaną i... areszt dla 37-latka
  Za posiadanie areszt i więzienie.... Ja posiadam sprzęt do gwałtu czekam na dożywocie

  Pies gończy


  2020-09-26 08:46:41
 • Policjanci zabezpieczyli pocisk od granatnika
  RPG 2 weszły do służby w 1949 więc to raczej po wojnie...

  Ziomal


  2020-09-26 04:27:50
 • Kulturalne piątki z dźwierzuckim GOK
  Przepraszam Szanowną redakcję, ale takiego głupiego tytułu w odniesieniu do działalności ośrodka kultury jeszcze nie widziałem. czy to znaczy, że pozostałe dni tygodnia w GOK w Dźwierzutach są \"niekulturalne\"? Jest wg mnie obraźliwe dla instytucji, która z zasady prowadzi działalność kulturalną. Reklama - reklamą, upowszechnianie informacji - też dobrze. Ale to jest tak, jakby dać tytuł materiałowi informacyjnemu, że w teatrze odbywają się teatralne piątki, środy, czy też wtorki.

  Śmieszek


  2020-09-25 14:14:20
 • Grzybiarz znalazł w lesie skrzynię z amunicją
  napiszcie może czy znalazca nie ma nieprzyjemności w związku z znaleziskiem o widełkach 6msc do 8 lat paki.

  zuch


  2020-09-25 11:33:40
 • Będzie odnawianie zabytkowego ośrodka zdrowia
  Chyba budynku a nie ośrodka zdrowia a jeżeli już to przychodni.

  Krzysztof Bączek


  2020-09-25 11:22:05
 • Dotarły pieniądze na drogę w Rumach
  Właśnie tak wygląda żądza propagandy sukcesu. Ludzie, mieszkańcy, obywatele!!! Dostaliśmy pieniążki, zrobimy kawałek drogi! A jak będziemy robić, to też to ogłosimy! A jak już będzie zrobiona, to też obwieścimy. Będą zdjęcia i polubienia na FB. Gratulujcie nam i dziękujcie za nasze ogromne sukcesy!

  obserwator


  2020-09-24 13:11:27
 • 26-latek hodował marihuanę w mieszkaniu
  Biedny chłopak za to że pielęgnował swoje hobby pójdzie siedzieć. Nie wierzę że kiedykolwiek zrobił tym komuś krzywdę. Nie chcę pouczać organów ścigania bo to nie ich wina że takie mamy prawo a oni chcą zarabiać choć wiem że wielu też pali ale mogli by się zająć tymi co krzywdzą ludzi. (Tak samo jak lekarze mogli by przestać zabijać ludzi dla pieniędzy)

  Adrian


  2020-09-24 07:22:19
 • Szczytno wysoko w rankingu na... tanie życie
  Panie burmistrzu, teraz prosimy o miejsce Szczytna w rankingu wynagrodzeń i jakości życia...

  Ja


  2020-09-23 20:23:04