Reklama


Reklama

Remontują drogę i... zapasowe lotnisko (zdjęcia)


Ponad 102 miliony złotych kosztuje remont drogi wojewódzkiej na trasie Wielbark – Ruskowo. Łącznie ma powstać 12,5 kilometra jezdni. Jezdni, która znakomicie jest znana motocyklistom, bo to właśnie na niej często organizowali swoje zloty na rozpoczęcie sezonu. To też wojskowy, zastępczy pas... lotniczy.Droga wojewódzka nr 604 jest strategiczna z punktu rozwoju Wielbarka.

 

- Idzie nią cały transport produkcji z fabryk znajdujących się w naszej gminie – mówi Grzegorz Zapadka, burmistrz Wielbarka. - I dalej ekspresową „siódemką”, w kierunku Poznania i na Zachód do znajdujących się tam centrów logistycznych. Ta droga to też doskonały łącznik ze wspomnianą „siódemką”. Z Wielbarka mamy do niej zaledwie 34 kilometry. Jeśli jej stan będzie dobry na całej długości, to 20 minut i mamy wyjście na całą Europę właściwie.

 

Droga wojewódzka nr 604 jest strategiczna też z punktu widzenia wojska. Jest to bowiem zapasowe lotnisko. Bardzo szeroki jej fragment, będący pasem startowym, doskonale jest znany motocyklistom, bo od lat właśnie tam odbywały się zloty rozpoczynające sezon.


Reklama

 

- Odbywały się zawsze w drugi dzień świąt wielkanocnych – mówi Mariusz Kaczmarczyk, uczestnik zlotów. - Początkowo wiedzieli o tym nieliczni, głównie motocykliści. Przyjeżdżali, spotykali się, testowali prędkość swoich maszyn. Czasem były jakieś akrobacje. Równa, szeroka jezdnia, rzadko uczęszczana, szerokie parkingi dawały wiele możliwości. Potem zaczęło przyjeżdżać coraz więcej gapiów, a w końcu „imprezę” rozgonili policjanci. Choć bywa, że motocykliści wciąż tam się pojawiają, bo jest to idealne miejsce do testów prędkości.

 

Prace na 604 na 12,5-kilometrowym odcinku Ruskowo – Wielbark (od km 24+030,00 do km 36+567,28) ruszyły 20 kwietnia i zgodnie z harmonogramem mają zakończyć się w trzecim kwartale 2021. Koszt inwestycji, którą realizuje firma Strabag Sp. z o.o. z siedzibą w Pruszkowie, to dokładnie 102 364 155,70 zł.

Reklama

 

- Zakres robót budowlanych obejmuje rozbudowę drogi, rozbudowę skrzyżowań, budowę chodników, przebudowę istniejących oraz budowę nowych zatok autobusowych i oświetlenia drogowego – wylicza Waldemar Królikowski, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie.

 

Od 12 maja wprowadzona została tymczasowa organizacja ruchu polegająca na zamknięciu odcinka drogi wojewódzkiej Ruskowo – Wielbark dla ruchu ogólnego z wyłączeniem mieszkańców posesji przy drodze. Wyznaczono objazd dla pojazdów drogami wojewódzkimi nr 545 i 508.

 

Inwestycja jest finansowana z Funduszu Dróg Samorządowych.

 Komentarze do artykułu

jukatano

Zniszczyli tam cmentarz żołnierzy z lW.Ś. i splądrowali pozostałości takie jak broń, szable, odznaczenia, żołd oraz rzeczy osobiste, z którymi owi żołnierze polegli zostali tam przy drodze pochowani...

Alicja

Szkoda tylko że nikt nie pomyślał o mieszkańcach Przeździęku, którzy codziennie tłuką się przez las dziurawą drogą do pracy ????????

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Sto lat bez dwóch pani Alicji (zdjęcia)
  Telefonicznie już życzyłam 200-stu lat w zdrowiu i szczęściu ale już nie długo osobiscie wyściskam kochaną ALICJĘ.( jak co roku od 50-ciu lat )????????????

  Monika WŁODARCZYKOWA


  2021-03-04 12:02:59
 • Dwa lata odpoczynku od władzy – rozmowa z byłą burmistrz Danutą Górską (zdjęcia)
  12 lat to za długooo

  NSZ


  2021-03-04 09:44:05
 • Morsy drugie w rajdowym finale
  czego te morsy juz nie robily ho ho, teraz czas na wynalezienie szczepionki na Covid :) . Na pewno opanowali umiejętność włażenia w d..pę szczycieńskim burmistrzom

  ZenekM


  2021-03-04 09:35:07
 • Budowlane szaleństwo w Pasymiu trwa
  za chwile bedzie jak z Olsztynem (miasto pod Ostródą) , Szczytno pod Pasymiem :D

  Pofajdok


  2021-03-04 09:17:39
 • Miejska pożyczka - mazurskie gadanie Wiesława Mądrzejowskiego
  Szanowny Panie nie tylko za zaistniałą sytuacje mozna obwiniac burmistrza (który jest delikatnie rzecz ujmująć mizerny na jego pocieszenie powiem ze poprzedni nie byli lepsi)ale przede wszystkim MIESZKAŃCÓW!!!, ktorzy wybieraja od lat tych samych cwaniaków, którzy usadzili dupska na fotelach radnych, radnych którzy od lat topią miasto. Panowie Kiersikowski, Łachacz, stare damy Czerw, Moczydłowska, RYbińska czy Boczarowe, Orzłowie, Siudaki, Staszaki ci ludzie od kilkunastu lat rzadza miastem. TO ich wyborczy ktorzy nie chca dopuscic świeżej krwi do rady miasta bo nie maja odwai na zmiana ale maja odwagę na wieczne narzekanie. jak slysze ze lepszy Robert Siudak czy Pawelek Krasowski bo od lat siedza w radzie, niz ktos nowy to mi rece i majtki opadają. Jak to miasto ma sie zmieniac. Głupota mieszkańców Szczytna jest porażająca ich krótkowzrocznosc odbiera wszelką nadzieję na to ze kiedys to miasto pojdzie do przodu. Mizerny bUrmistrz lansujacy sie na portalach spolecznosciowych i chwalący sie swoimi sukcesami ktore są kosmetyką.Otoczony swoimi przydupasami w polowie kadencji pokazuje jak złym byl wyborem...niestety mieliśmy wybór między fatalnym (KM), bardzo fatalnym(Gontarzewski marionetka PIS) i beznadziejnym wyborem (Wilczek). I tak w tym mieście jest od dziesięcioleci. Symbol ślimaka Cittaslow jest kwintesencja marazmu Szczytna. Niestety mieszkańcy krzyczą i oczekują ale sami nie chcą zmian.

  Pofajdok


  2021-03-04 09:16:29
 • Dwa lata odpoczynku od władzy – rozmowa z byłą burmistrz Danutą Górską (zdjęcia)
  BARDZO DUŻO ZROBIŁA PANI DLA SZCZYTNA ZA SWOJEJ KADENCJI ,ZA CO BARDZO DZIĘKUJĘ I PEWNIE NIEJEDEN PRZYZNA MI RACJĘ -POZDRAWIAM

  MS


  2021-03-04 08:39:17
 • Zamaskowany mężczyzna napadł na bank w Rozogach (zdjęcia)
  Zamaskowany....???? to pewnie szok dla pracowników banku

  Karrramba


  2021-03-04 05:53:12
 • Orżyny bez sołtysa i... teatru, Domalewski zrezygnował
  Serdecznie pozdrawiam. Ciekawe czy mnie pamiętasz :) ja pamiętam ciebie jako ostoje spokoju i uczciwej pracy (nauki)

  Wiesiek Żyła


  2021-03-03 23:00:44
 • Alina Kobiałek: - Śmierć też wymaga oprawy (rozmowa)
  Super wywiad ciociu ????

  Roman K


  2021-03-03 21:06:15
 • Zamek odkryje swoje tajemnice w kwietniu
  Każdy potrzebuje czegoś innego. Zapewne dobrze byłoby gdyby było to czego Ty Danson potrzebujesz ale co wtedy z pozostałymi?

  mieszkaniec


  2021-03-03 10:47:35