Czwartek, 16 Lipiec, Imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli -

Reklama


Reklama

Remontują drogę i... zapasowe lotnisko (zdjęcia)


Ponad 102 miliony złotych kosztuje remont drogi wojewódzkiej na trasie Wielbark – Ruskowo. Łącznie ma powstać 12,5 kilometra jezdni. Jezdni, która znakomicie jest znana motocyklistom, bo to właśnie na niej często organizowali swoje zloty na rozpoczęcie sezonu. To też wojskowy, zastępczy pas... lotniczy.Droga wojewódzka nr 604 jest strategiczna z punktu rozwoju Wielbarka.

 

- Idzie nią cały transport produkcji z fabryk znajdujących się w naszej gminie – mówi Grzegorz Zapadka, burmistrz Wielbarka. - I dalej ekspresową „siódemką”, w kierunku Poznania i na Zachód do znajdujących się tam centrów logistycznych. Ta droga to też doskonały łącznik ze wspomnianą „siódemką”. Z Wielbarka mamy do niej zaledwie 34 kilometry. Jeśli jej stan będzie dobry na całej długości, to 20 minut i mamy wyjście na całą Europę właściwie.

 

Droga wojewódzka nr 604 jest strategiczna też z punktu widzenia wojska. Jest to bowiem zapasowe lotnisko. Bardzo szeroki jej fragment, będący pasem startowym, doskonale jest znany motocyklistom, bo od lat właśnie tam odbywały się zloty rozpoczynające sezon.


Reklama

 

- Odbywały się zawsze w drugi dzień świąt wielkanocnych – mówi Mariusz Kaczmarczyk, uczestnik zlotów. - Początkowo wiedzieli o tym nieliczni, głównie motocykliści. Przyjeżdżali, spotykali się, testowali prędkość swoich maszyn. Czasem były jakieś akrobacje. Równa, szeroka jezdnia, rzadko uczęszczana, szerokie parkingi dawały wiele możliwości. Potem zaczęło przyjeżdżać coraz więcej gapiów, a w końcu „imprezę” rozgonili policjanci. Choć bywa, że motocykliści wciąż tam się pojawiają, bo jest to idealne miejsce do testów prędkości.

 

Prace na 604 na 12,5-kilometrowym odcinku Ruskowo – Wielbark (od km 24+030,00 do km 36+567,28) ruszyły 20 kwietnia i zgodnie z harmonogramem mają zakończyć się w trzecim kwartale 2021. Koszt inwestycji, którą realizuje firma Strabag Sp. z o.o. z siedzibą w Pruszkowie, to dokładnie 102 364 155,70 zł.

Reklama

 

- Zakres robót budowlanych obejmuje rozbudowę drogi, rozbudowę skrzyżowań, budowę chodników, przebudowę istniejących oraz budowę nowych zatok autobusowych i oświetlenia drogowego – wylicza Waldemar Królikowski, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie.

 

Od 12 maja wprowadzona została tymczasowa organizacja ruchu polegająca na zamknięciu odcinka drogi wojewódzkiej Ruskowo – Wielbark dla ruchu ogólnego z wyłączeniem mieszkańców posesji przy drodze. Wyznaczono objazd dla pojazdów drogami wojewódzkimi nr 545 i 508.

 

Inwestycja jest finansowana z Funduszu Dróg Samorządowych.

 Komentarze do artykułu

Alicja

Szkoda tylko że nikt nie pomyślał o mieszkańcach Przeździęku, którzy codziennie tłuką się przez las dziurawą drogą do pracy ????????

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Miasto wspiera służby ratownicze
  Tak jak Duda czy Morawiecki, nauka nie idzie w las.

  Mieszkaniec


  2020-07-16 09:44:02
 • Obwodnica oficjalnie, bo na piśmie
  Pan Mańkowski ma w zwyczaju \"podczepianie się\" do cudzych sukcesów. Gdyby nie rządowy program \"100 obwodnic\" , moglibyśmy tylko o obwodnicy pomarzyć. Niedługo się dowiemy, że rewitalizacja ruin zamku to też jego pomysł i zasługa.

  aleks


  2020-07-16 09:20:17
 • Krzyż z drzazg – odłamków serc parafian (zdjęcia)
  Art. 53. 2. Wolność religii obejmuje wolność wyznawania lub przyjmowania religii według własnego wyboru oraz uzewnętrzniania indywidualnie lub z innymi, publicznie lub prywatnie, swojej religii przez uprawianie kultu, modlitwę, uczestniczenie w obrzędach, praktykowanie i nauczanie. Wolność religii obejmuje także posiadanie świątyń i innych miejsc kultu w zależności od potrzeb ludzi wierzących oraz prawo osób do korzystania z pomocy religijnej tam, gdzie się znajdują. Konstytucja RP z 1997r. Król może przecież w swoim państwie nakazać coś, czego nikt przed nim ani on sam dotychczas nie nakazywał. Posłuszeństwo wobec jego rozkazów nie jest sprzeczne z interesami ludzi żyjących w tym państwie; raczej nieposłuszeństwo byłoby z tym interesami sprzeczne, gdyż jest w społeczeństwach ludzkich ogólnie przyjętą zasadą, że należy słuchać królów. O ileż bardziej trzeba bez wahania spełniać wolę Boga panującego nad wszechświatem, który stworzył! Jak w hierarchii ludzkiego społeczeństwa każda niższa władza musi podlegać wyższej, tak Bogu musi się podporządkować wszystko. (Wyznania III, 8, św. Augustyn z Hippony) Serdecznie pozdrawiam.

  Ignis


  2020-07-16 08:02:29
 • Krzyż z drzazg – odłamków serc parafian (zdjęcia)
  Do Ja. Gościu coś ci się pomyliło z tym łamaniem twoich praw konstytucyjnych. Polecam przeczytać Konstytucję Rzeczypospolitej Polskiej art. 53, jest tam zapis o wolnosci wyznania. Krzyczycie \" Konstytucja! Konstytucja! \", jednocześnie pierwsi jesteście do naginania jej według własnych potrzeb. Zalecam mniej jadu i wiecej tolerancji, na której podobno wam tak mocno zależy.

  X-men


  2020-07-16 00:00:23
 • Małżeństwo paserów i ich kolega zatrzymani
  Piórek !!

  Bałdzio


  2020-07-15 22:15:34
 • Podpalacz terroryzuje wieś?
  Podpalacz chyba już za kratkami

  Xyz


  2020-07-15 18:36:55
 • Miasto wspiera służby ratownicze
  Czy pan Łachacz te pieniądze to z własnej kieszeni przekazał, że tak się lansuje dobroczyńca czy też dobroczyńca za nasze pieniądze....?

  Janusz


  2020-07-15 17:57:39
 • Krzyż z drzazg – odłamków serc parafian (zdjęcia)
  Do Ja. Twoje konstytucyjne prawo daje Ci możliwość publicznie pisać pierdoły i prowokować. Pokaż mi, w którym miejscu twoje prawo łamie Kościół kupując krzyż? I jeszcże jedno. Kto według Ciebie powinien dbać o te schody? Wyłącz TVN,włącz myślęnie i nie prowokuje.

  KAROL FĄFARA


  2020-07-15 15:51:34
 • Walka o cenę śmieci, może być drożej nawet o... 12000 procent
  Dziękuję za korektę. Przygotowuję komentarz w sprawie opłat za śmieci. Chciałem się upewnić. Pozdrawiam. dn

  Daniel Nowociński


  2020-07-15 13:17:43
 • Troje wybitnych z nagrodami (zdjęcia)
  Ale polityczna gazeta. Ci ludzie są związani z dotacjami i praca z Urzędem miasta.

  jANEK


  2020-07-15 12:22:41