Sobota, 15 Maj
Imieniny: Bonifacego, Julity, Macieja -

Reklama


Reklama

Remontują drogę i... zapasowe lotnisko (zdjęcia)


Ponad 102 miliony złotych kosztuje remont drogi wojewódzkiej na trasie Wielbark – Ruskowo. Łącznie ma powstać 12,5 kilometra jezdni. Jezdni, która znakomicie jest znana motocyklistom, bo to właśnie na niej często organizowali swoje zloty na rozpoczęcie sezonu. To też wojskowy, zastępczy pas... lotniczy.Droga wojewódzka nr 604 jest strategiczna z punktu rozwoju Wielbarka.

 

- Idzie nią cały transport produkcji z fabryk znajdujących się w naszej gminie – mówi Grzegorz Zapadka, burmistrz Wielbarka. - I dalej ekspresową „siódemką”, w kierunku Poznania i na Zachód do znajdujących się tam centrów logistycznych. Ta droga to też doskonały łącznik ze wspomnianą „siódemką”. Z Wielbarka mamy do niej zaledwie 34 kilometry. Jeśli jej stan będzie dobry na całej długości, to 20 minut i mamy wyjście na całą Europę właściwie.

 

Droga wojewódzka nr 604 jest strategiczna też z punktu widzenia wojska. Jest to bowiem zapasowe lotnisko. Bardzo szeroki jej fragment, będący pasem startowym, doskonale jest znany motocyklistom, bo od lat właśnie tam odbywały się zloty rozpoczynające sezon.


Reklama

 

- Odbywały się zawsze w drugi dzień świąt wielkanocnych – mówi Mariusz Kaczmarczyk, uczestnik zlotów. - Początkowo wiedzieli o tym nieliczni, głównie motocykliści. Przyjeżdżali, spotykali się, testowali prędkość swoich maszyn. Czasem były jakieś akrobacje. Równa, szeroka jezdnia, rzadko uczęszczana, szerokie parkingi dawały wiele możliwości. Potem zaczęło przyjeżdżać coraz więcej gapiów, a w końcu „imprezę” rozgonili policjanci. Choć bywa, że motocykliści wciąż tam się pojawiają, bo jest to idealne miejsce do testów prędkości.

 

Prace na 604 na 12,5-kilometrowym odcinku Ruskowo – Wielbark (od km 24+030,00 do km 36+567,28) ruszyły 20 kwietnia i zgodnie z harmonogramem mają zakończyć się w trzecim kwartale 2021. Koszt inwestycji, którą realizuje firma Strabag Sp. z o.o. z siedzibą w Pruszkowie, to dokładnie 102 364 155,70 zł.

Reklama

 

- Zakres robót budowlanych obejmuje rozbudowę drogi, rozbudowę skrzyżowań, budowę chodników, przebudowę istniejących oraz budowę nowych zatok autobusowych i oświetlenia drogowego – wylicza Waldemar Królikowski, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie.

 

Od 12 maja wprowadzona została tymczasowa organizacja ruchu polegająca na zamknięciu odcinka drogi wojewódzkiej Ruskowo – Wielbark dla ruchu ogólnego z wyłączeniem mieszkańców posesji przy drodze. Wyznaczono objazd dla pojazdów drogami wojewódzkimi nr 545 i 508.

 

Inwestycja jest finansowana z Funduszu Dróg Samorządowych.

 Komentarze do artykułu

jukatano

Zniszczyli tam cmentarz żołnierzy z lW.Ś. i splądrowali pozostałości takie jak broń, szable, odznaczenia, żołd oraz rzeczy osobiste, z którymi owi żołnierze polegli zostali tam przy drodze pochowani...

Alicja

Szkoda tylko że nikt nie pomyślał o mieszkańcach Przeździęku, którzy codziennie tłuką się przez las dziurawą drogą do pracy ????????

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Potężny pożar w Trelkowie, płonie były kościół (zdjęcia)
  współczuć , współczuję ale nie dziwę się, że wybuchł pożar . Każdy kto tamtędy przejeżdżał wie o czym pisze . Bałagan , rozgardiasz , brak ładu i składu . Trudno opisać to miejsce. Totalny chaos . Skoro tak było i w środku , to była tylko kwestia czasu tego jednak nieszczęścia.

  Mariola


  2021-05-14 10:06:41
 • Eksperymentują na Bartnikach
  Fajny eksperyment. Jeżeli będzie udany to może inne miasta na tym skorzystają. Życzę udanego eksperymentu.

  WSK


  2021-05-14 08:51:32
 • Adrian Czech wygrał XII edycję Olimpiady Policyjnej (zdjęcia)
  Wstyd tylko, że w gronie laureatów zabrakło uczniów z szczycieńskiego liceum policyjnego. Uczący tam pan policjant z WSPOL nie popisał się

  Mieszkaniec


  2021-05-13 18:08:20
 • Potężny pożar w Trelkowie, płonie były kościół (zdjęcia)
  Co za szkoda. To była taki piękny, kameralny kościół, z dużym trudem remontowany od kilku lat. Bardzo współczuję pogorzelcom.

  Katarzyna Sieklucka


  2021-05-13 16:16:29
 • Niezależność samorządowa (rozmowa „Tygodnika Szczytno”)
  Panie radny Krassowski, z Pana wypowiedzi jasno wynika, że urzędnicy nie powinni być radnymi, i tym razem ma Pan absolutną rację.

  WSK


  2021-05-13 14:56:13
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Za stary jestem, żeby łykać takie kluski: jeśli RM się na coś zgadza - to jej komisje mają prawo, a nawet obowiązek opiniowania projektów, za którymi podniosły rękę.. To zależy tylko i wyłącznie od szefów komisji, lub radnych, którym na czymś zależy. Ja się zastanawiam - bo jakoś nie mogę sobie przypomnieć - czy któryś z tych \"mędrców\" w radzie - dał ogłoszenie w prasie o to, aby mieszkańcy Szczytna wyrazili się na temat np. tego rodzaju zagospodarowania Pl. Juranda. Mnie się to też nie podoba, ale nikt nie raczył mnie zapytać, jako obywatela, o zdanie. A zwłaszcza nie zrobił tego radny/a z mojego okręgu. Jak przyjdzie na to pora - to powiem, który/a to magik/ czka - z imienia i nazwiska - niech no się który/a odezwie w tej sprawie.

  Do Społecznika


  2021-05-13 13:31:03
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Ten pomysł to kolejna porażka burmistrza to jakiś koszmar za co się weźmie to spartoli za nic mu nie wychodzi czas już go odwołać,miasto we wszystkich rankingach na samym końcu

  Adalbert


  2021-05-13 10:15:40
 • Pies uwięziony w... bramie, na ratunek wezwano strażaków (zdjęcia)
  Pies poczuł zew krwi . Zapewne chciał przedostać się na posesję swojej psiej \"narzeczonej\". Tak chciał zrobić mój pies ale przełaził nad poziomym prętem.Zawisł w pół .Łeb po jednej , a ogon po drugiej stronie . Straż pożarna nie była potrzebna. Udało się go uwolnić, bez uszczerbku dla jego skóry.

  Anna


  2021-05-12 21:59:33
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Mylisz się Taki sobie czytelniku. Rada z własnej inicjatywy lub na wniosek Burmistrza przeznacza środki na daną inwestycję np. zagospodarowanie Placu Juranda, ale za sposób jej wykonania odpowiada Burmistrz - patrz Plac Juranda. Rada Miejska wyraża lub też nie wyraża zgody na zadłużenie miasta, o które wnioskował Burmistrz.

  Społecznik


  2021-05-12 21:55:17
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  TO JEST CHORE!!! JUŻ JEST PROBLEM Z ZAPARKOWANIEM ŻEBY ZAŁATWIĆ SPRAWE W URZEDZIE MIASTA......TO CO BĘDZIĘ PO TYM WSPANIAŁYM POMYŚLE URZĘDNIKA??

  KTOŚ


  2021-05-12 21:06:52

Reklama