Piątek, 7 Maj
Imieniny: Beniny, Filipa, Judyty -

Reklama


Reklama

Rekrutują seniorów do sztalug


Działający w Szczytnie Uniwersytet III Wieku „Seniorzy” rusza z rekrutacją na zajęcia malarstwa artystycznego i rękodzieła. - Chętni seniorzy, którzy chcieliby uczestniczyć w zajęciach mogą zgłaszać się w każdą środę w godzinach od 11 do 12 – mówi Jerzy Kosakowski, prezes Stowarzyszenia. - Można do nas przyjść w tych godzinach osobiście. Czekamy pod adresem ulica Chrobrego 4, pokój 46, drugie piętro. Zgłoszenia przyjmujemy też telefonicznie 668 999 189.Zajęcia ruszą jednak dopiero wtedy, gdy poprawi się sytuacja epidemiologiczna i zdjęte zostaną obostrzania lockdownowe. 

 

Uniwersytet III Wieku „Seniorzy” działa w Szczytnie od grudnia 2019 roku. Skupia około 120 „studentów” w zacnym już wieku.

 


Reklama

Oprócz nowych zajęć artystycznych uniwersytet proponuje swoim studentom tez zajęcia z: języka angielskiego, poprawnej polszczyzny, zajęcia gimnastyczne, zajęcia na basenie, turystyka rowerowa i piesza.

Reklama

 

- W skali roku zdarzają nam się wyjazdy w góry, czy nad morze, wyjazdy do teatrów w Olsztynie i Warszawie – zachęca do zapisywania się do Uniwersytetu III Wieku „Seniorzy” - prezes Jerzy Kosakowski. - 27 sierpnia mamy zaplanowany mamy wyjazd do Zakopanego, a w połowie czerwca zamierzamy zwiedzić Wrocław i okolice.Komentarze do artykułu

Krajan

Po pierwsze Uniwersytet III wieku nie działa od grudnia 2019, tylko już wcześniej - może forma organizacyjna się zmieniła, ale zapytajcie P. Bielinowicza. Po drugie - takie inicjatywy w czasie pandemii to recepta dla seniorów, aby szybko trafić pod respirator. Gratuluję pomysłu i planów. Zwłaszcza na bazie nieodpowiedzialnego zachowania się ludzi i tak spragnionych kontaktów, aktywności. Po trzecie nie mam pretensji o inicjatywę - ale każdy musi mieć trochę oleju w głowie. Nawet jak seniorzy zaszczepieni - mogą być nosicielami wirusa i przenieść go do swoich rodzin. A przecież szybkiej transmisji wirusa sprzyja pobyt w tzw. wielkim mieście. Zastanówcie się, co robicie!

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze