Niedziela, 26 Wrzesień
Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa -

Reklama


Reklama

Rekrutują seniorów do sztalug


Działający w Szczytnie Uniwersytet III Wieku „Seniorzy” rusza z rekrutacją na zajęcia malarstwa artystycznego i rękodzieła. - Chętni seniorzy, którzy chcieliby uczestniczyć w zajęciach mogą zgłaszać się w każdą środę w godzinach od 11 do 12 – mówi Jerzy Kosakowski, prezes Stowarzyszenia. - Można do nas przyjść w tych godzinach osobiście. Czekamy pod adresem ulica Chrobrego 4, pokój 46, drugie piętro. Zgłoszenia przyjmujemy też telefonicznie 668 999 189.Zajęcia ruszą jednak dopiero wtedy, gdy poprawi się sytuacja epidemiologiczna i zdjęte zostaną obostrzania lockdownowe. 

 

Uniwersytet III Wieku „Seniorzy” działa w Szczytnie od grudnia 2019 roku. Skupia około 120 „studentów” w zacnym już wieku.

 


Reklama

Oprócz nowych zajęć artystycznych uniwersytet proponuje swoim studentom tez zajęcia z: języka angielskiego, poprawnej polszczyzny, zajęcia gimnastyczne, zajęcia na basenie, turystyka rowerowa i piesza.

Reklama

 

- W skali roku zdarzają nam się wyjazdy w góry, czy nad morze, wyjazdy do teatrów w Olsztynie i Warszawie – zachęca do zapisywania się do Uniwersytetu III Wieku „Seniorzy” - prezes Jerzy Kosakowski. - 27 sierpnia mamy zaplanowany mamy wyjazd do Zakopanego, a w połowie czerwca zamierzamy zwiedzić Wrocław i okolice.Komentarze do artykułu

Krajan

Po pierwsze Uniwersytet III wieku nie działa od grudnia 2019, tylko już wcześniej - może forma organizacyjna się zmieniła, ale zapytajcie P. Bielinowicza. Po drugie - takie inicjatywy w czasie pandemii to recepta dla seniorów, aby szybko trafić pod respirator. Gratuluję pomysłu i planów. Zwłaszcza na bazie nieodpowiedzialnego zachowania się ludzi i tak spragnionych kontaktów, aktywności. Po trzecie nie mam pretensji o inicjatywę - ale każdy musi mieć trochę oleju w głowie. Nawet jak seniorzy zaszczepieni - mogą być nosicielami wirusa i przenieść go do swoich rodzin. A przecież szybkiej transmisji wirusa sprzyja pobyt w tzw. wielkim mieście. Zastanówcie się, co robicie!

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Mazurska rybna wspólna sprawa, czyli budują raj dla wędkarzy
  A ja uważam że to bardzo dobra inicjatywa. Prawdą jest że czyszczenie jezior przez gospodarstwa rybackie przybiera często miano klęski ekologicznej. Druga sprawa że dwóch rybaków z siecią potrafi wyłowić przez dzień więcej niż stado wędkarzy przez miesiąc. Wogule to kwestionował by istnienie takich gospodarstw. Ale inicjatywa kieruje cały ten biznes troszeczkę w stronę racjonalności. Wędkarze też są nie lepsi. Widywałem jak brali z wody co popadnie. Banda mięsiarzy teraz potrafi przetrzepać jezioro i ich zdaniem jest wszystko ok. Jeden taki mondrala chwalił się jak to płocie idące na tarło taczkami na Narwi łowił. Niestety takich su....ów nie brakuje. Akurat na Zdroju niema problemu z miejscami do łowienia, trzeba tylko przejść kawałek a wozić dupsko furą na sam brzeg. I tyle w temacie. A co do kierownika ośrodka to nie jest on właścicielem ośrodka , a tylko zarządza tym ośrodkiem. Zresztą znam człowieka osobiście i życzę wszystkim ośrodką takiego kierownika z energią i pomysłem na prowadzenie tego biznesu. Pozdrawiam wszystkich wędkarzy. Mięsiarze niech się pie.....

  Szulim. M


  2021-09-25 11:30:39
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Wydaje mi się że starosta z radnymi powinni zastanowić się nad wprowadzeniem elektronicznej ewidencji czasu pracy w szpitalu. Spytacie dlaczego? W jednym ze szpitali powiatowych lekarz w ciągu miesiąca przepracował 670 godz. Tu coś nie gra tym.

  mol


  2021-09-25 10:38:04
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Kończy się kariera Jarosława, już niedługo tylko sala gimnastyczna.....

  Karolina


  2021-09-24 07:24:15
 • Kocie łby zastąpi kostka
  Kolejne pieniądze w błoto

  Andrzej


  2021-09-24 06:28:29
 • Jedwabno stanie się stolica polskiego boksu (sprawdź szczegóły)
  Kto to widział aby walki tego samego zawodnika odbywały się codziennie to są młodzi ludzie i nie mają tak sily

  Piotr Galos


  2021-09-24 06:15:06
 • Donoszą na wicestarostę Nowocińskiego
  Nowocinski, a jak jego sprawa z próbą potrącenia.......?


  2021-09-23 21:58:55
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Po kruchym lodzie stąpa nasz starosta.....

  Tomasz l


  2021-09-23 21:57:10
 • Szczupak Piotra Brzózki na wagę srebra (zdjęcia)
  Widać że nasze jeziora to baseny bez ryb na tyle par i łodzi to porażka. Tak są zarybiane jeziora ! .a za karte płacisz co rok co raz więcej i to nie mała kwote. Co najgorsze to wszystkie jeziora w koło to pustka!!!!!

  Sadek


  2021-09-23 21:51:46
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  To pan Łachacz nie wie co się dzieje w mieście, że na sesji chce się dowiedzieć? Może trzeba się zainteresować i popracować na rzecz miasta za tą sytą dietę, którą otrzymuje co miesiąc bez względu na obecności. Tragedia w tym mieście!

  Mieszkaniec


  2021-09-23 07:21:50
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  Panie Łachacz pan jako gwiazda PSL u nie powinien wyciągać rąk po pieniądze od PiS a raczej od swojej partii. Słabe jest co pan robi .

  Grzegorz


  2021-09-22 23:39:43