Czwartek, 21 Listopad, Imieniny: Janusza, Marii, Reginy -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Rekordowy miesiąc na lotnisku w Szymanach (zdjęcia)


Lipiec bieżącego roku to wyjątkowo dobry miesiąc dla Portu Lotniczego – Olsztyn Mazury. Ilość pasażerów odprawionych w tym miesiącu przekroczyła 13 tysięcy, jest to rekordowa liczba w historii tego najmłodszego w Polsce lotniska.



Kluczowym impulsem do osiągnięcia takiego wyniku, było uruchomienie dwóch nowych kierunków w siatce połączeń: do Lwowa oraz Dortmundu. Oba kierunki cieszyły się dużym zainteresowaniem - w szczególności loty do/z Dortmundu, gdzie za każdym razem samolot latał z prawie maksymalną ilością pasażerów. Co więcej, właśnie dzięki temu połączeniu, odnotowano znaczny wzrost turystów niemieckich, odwiedzających Warmię i Mazury.

 

Co równie ważne, pozostałe loty z Portu Lotniczego Olsztyn Mazury, czyli rejsy do Londynu Stansted oraz Luton, które są już w siatce połączeń lotniska od dawna, cieszyły się niesłabnącym powodzeniem. Podobnie było w przypadku pierwszego czarterowego kierunku z Szyman czyli lotów do Burgas.

 

Mieszkańcy Warmii i Mazur bardzo licznie wybierali się do słonecznej Bułgarii na wakacje, wypełniając samoloty niemal do ostatniego miejsca. Istotne jest również to, że z tego połączenia korzystają także rosyjscy turyści – mieszkańcy obwodu kaliningradzkiego, dla których Port Lotniczy Olsztyn Mazury jest przecież najbliższym lotniskiem po tej stronie granicy.


 

- Bardzo nas cieszy kolejny rekordowy miesiąc jeśli chodzi o liczbę odprawionych pasażerów – mówi Tomasz Kądziołka – Prezes Zarządu Portu Lotniczego Olsztyn Mazury. Aczkolwiek pracujemy nad tym, żeby w przyszłym roku rozszerzyć siatkę połączeń z naszego lotniska zarówno w segmencie połączeń regularnych jak i czarterowych, kontynuując tym samym naszą dobrą passę.

 

Przypomnijmy, że w zeszłym roku z usług lotniska skorzystało ponad 100 tysięcy pasażerów. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku ten wynik zostanie poprawiony.

Portu Lotniczego Olsztyn Mazury,tm



Komentarze do artykułu

Jerry

Kiedy do Liverpoolu?.

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze

  • Turystyczna perełka powiatu już dostępna
    Dziwne, dlaczego nie ma na zdjęciu Sylwii. A nie, jest, przepraszam, wszystko ok.
    Autor: fan Sylwii
    2019-11-21 15:25:55
  • Toyota zderzyła się z dzikami
    Policja po przyjęciu zgłoszenia pomoże nam w taki sposób, że ukarze nas mandatem. Więc dwa razy się zastanówcie czy powiadamiac policję. Sporadycznie się zdarza by ta formacja komuś pomogła.
    Autor: Marti
    2019-11-21 07:09:55
  • Turystyczna perełka powiatu już dostępna
    Jak zwykle - pani Jaskulska. pyza na polnych ścieżkach... Przepraszam - na ścieżkach rowerowych. To naprawdę innowacyjne. A przez mazurskie okno na świat wyglądamy codziennie. Gdyby nie okejki, to byśmy nie mieli czym dojechać i wrócić z Olsztyna. Może zamiast ścieżek rowerowych - pyza z polnych (rowerowych) dróżek zajęłaby się przewozami regionalnymi.
    Autor: Śmieszek
    2019-11-20 19:47:57
  • Uszedł z życiem po uderzenia TIRA... i zaczęły się kłopoty
    A co na to fundusz gwarancyjny? Po to on chyba jest?
    Autor: Kierowca
    2019-11-20 17:55:39
  • Potężny tir wypadł z ronda i oparł się o drzewo (zdjęcia)
    Za taki bałagan tylko pouczenie ? Widocznie policjanci nie szanują naszego miasta i zlitowali się nad kowbojami, co myślą, że im wszystko na drodze wolno. To, że wiozą duży ładunek to ich od niczego nie zwalnia. A wręcz przeciwnie powinni wykazać się większą kreatywnością i odpowiedzialnością.
    Autor: Zawiedzony
    2019-11-20 09:47:13
  • Potężny tir wypadł z ronda i oparł się o drzewo (zdjęcia)
    Do tygodnik.szczytno.pl . TIR, dwa TIRy???? .TIR - Transport International Routier porozumienie z 1975 roku o przewożeniu towarów transportem drogowym, tabliczka zabezpieczająca uiszczenie opłaty celnej przez przewoźnika. Polska jako państwo członkowskie UE nie używa tych tablic, stosujemy je tylko gdy pojazd Wywozi , przywozi towar poza UE do kraju objętego poroz. Z 14.11. 1975r . Poprawnie - Ciągnik siodłowy z naczepa . Wiem że się czepiam, ale nie jestem TIRowcem, tylko kierowcą ciężarówki , a z TIRówek korzystają głównie przedstawiciele handlowi ????
    Autor: Kierowca Ciężarówki
    2019-11-20 09:37:44
  • Będą kroić etaty. Kto ucierpi najbardziej?
    Przypomina mi to czasy minione. I sekretarz na kopalni do górników /towarzysze, nasi bracia towarzysze w Gdańsku marzną, zimno jest, trzeba więcej wyngla fedrować/. Chłopy narobili się, całe noce fedrowali, nie jedli, nie pili i 100 ton węgla więcej urobili. Węgiel na wagony załadowano i opisano kartką / dla marznących towarzyszy w Gdańsku/. Skład dojechał do Gdańska, już mają go rozładowywać a tamtejszy I sekretarz do swych towarzyszy /towarzysze jest nam zimno, w zimie zawsze jest zimno, towarzysze w Warszawie marzną, pokażmy im, że jesteśmy mężczyznami, pomożecie?-pomożemy/. W ten sposób skład z węglem pojechał do Warszawy. Tam kolejarz zerwał kartkę z opisem nadawcy i odbiorcy i przykleił następną o treści/dla towarzyszy w Moskwie w ramach solidarności narodów/. W ten oto sposób wszyscy mieli węgiel za darmo. Pieniędzy za węgiel nikt nie zobaczył. Przypadkiem tylko i mocą natury, węgiel ten słabo grzał bo i zima szczególnie mroźna była. Widać już wtedy ekonomistów mieliśmy nie od parady.
    Autor: Tomasz TK
    2019-11-20 08:36:12
  • Będą kroić etaty. Kto ucierpi najbardziej?
    Jakie zmniejszenie wymiaru zatrudnienia? Jakie wypowiedzenia pracy? Wszystko się zgadza. Zamiast ciężkiej pracy na cały etat w szkole, będzie 3/4 etatu w szkole i 1/4 etatu na lodowisku. Niby mniejsze wynagrodzenie za pracę ale za jaka pracę. Trud i przyjemność w jednym. Przedmiotowy ubytek wynagrodzenia też jest wyłącznie pozorny. Ślizgawka kosztuję 200 tys zł.Z ekonomicznego punktu widzenia rachunek się spina. Nikt nie traci, no może niektórzy zyskują ale, nie bądźmy hejterami. Nie ładnie zazdrościć komuś, że ma więcej.
    Autor: Tomasz TK
    2019-11-20 08:11:37
  • Śledzińska zastąpiła Domalewskiego w Orzynach
    Sołtys który nawet nie wychodzi z domu i znając życie nawet nie zna wszystkich mieszkańców
    Autor: Mieszkaniec!
    2019-11-19 22:28:00
  • Śledzińska zastąpiła Domalewskiego w Orzynach
    Otóż to taka prawda , co za sołtys , podstawiony ? Śmiech na sali!
    Autor: Mieszkanka ...
    2019-11-19 22:22:58