Poniedziałek, 1 Czerwiec, Imieniny: Gracji, Jakuba, Konrada -

Reklama


Reklama

Rekordowe zainteresowanie turniejem tenisowym


Tegoroczny VI Turniej Tenisowy Mężczyzn o Puchar Wójta Gminy Szczytno okazał się rekordowy pod każdym względem. Przede wszystkim ze względu liczbę biorących udział w nim zawodników.W zawodach głównych startowały 32 osoby. Ponadto stworzono kategorię nazwaną „55+”, w której grało 6 zawodników. Oprócz sportowców z naszego powiatu na turniej przyjechali zawodnicy z Bartoszyc, Biskupca, Ełku, Olsztyna, Przasnysza, Warszawy. Rozegrano niemal  40 meczów.

 

Tak liczna obsada nie spowodowała obniżenia poziomu rozegranych pojedynków, a w szczególności mecze półfinałowe i finał stały na bardzo wysokim poziomie, niektóre wymiany były wręcz „telewizyjnie” widowiskowe. Ostatecznie w turnieju głównym I miejsce zajął Andrzej Cegiełka z Bartoszyc, który pokonał w finale, po zaciętym meczu, Tomasza Tertela z Ełku. W kategorii „55+” zwyciężył Zbigniew Ostasz z Wielbarka, a drugie miejsce zajął Jerzy Tyczyński z Płozów.


Reklama

 

 

 

Szczególne podziękowania należą się Mariuszowi Radziszewskiemu, któremu zawdzięczamy rekordową frekwencję zawodników i który skoordynował rozegranie wszystkich gier. Miejmy nadzieję, że wybudowanie nowych obiektów tenisowych ułatwi w przyszłości organizację tego rodzaju imprez sportowych, a także spowoduje większe zainteresowanie tenisem na terenie naszego powiatu.

Reklama

 

Organizatorzy : Urząd Gminy w Szczytnie i Stowarzyszenie Mazurski Klub TenisowyKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze