Reklama


Reklama

Rekord promili padł w Tylkowie


Szczycieńscy policjanci odnotowali wczoraj kolejny pracowity dzień. W ich „ręce” wpadło m. in. dwóch nietrzeźwych rowerzystów, z czego jeden „wydmuchał” blisko 3 promile. Do kontroli drogowej zatrzymany został również kierowca Renault i Forda Focusa. Obaj panowie wsiedli za „kółko”, pomimo, iż byli na podwójnym „gazie”.Wczoraj (16.06.20r.) parę minut po godzinie 15:00 w miejscowości Dębówko w gminie Szczytno, patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej 54-letniego rowerzystę. Mężczyzna został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że był po spożyciu przysłowiowego „piwka”. Funkcjonariusze nałożyli na kierowcę jednośladu mandat karny w kwocie 300 złotych i zakazali kontynuowania dalszej jazdy.

 

 

W tym samym czasie inny patrol szczycieńskiej „drogówki” na ulicy Dąbrowskiego w Szczytnie, zatrzymał do kontroli kierowcę VW Transportera. Okazało się, że 55-letni kierowca nie posiadał aktualnych badań technicznych pojazdu, ani też polisy ubezpieczeniowej. Funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny VW oraz sporządzili wniosek do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, co skutkować będzie ukaraniem kierowcy

 

 

Następnie policjanci z referatu ruchu drogowego, parę minut przed godzina 16:00 w miejscowości Dźwierzuty, wyeliminowali z ruchu kierowcę Renault. W trakcie kontroli drogowej okazało się, 55-latek również zdecydował się wsiąść za kierownicę, po tym jak spożył tzw. „dwa piwka”. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a pojazd przekazali osobie wskazanej przez jego właściciela.


Reklama

 

 

Kolejny nietrzeźwy rowerzysta został zatrzymany około godz. 20:00, do kontroli drogowej w miejscowości Tylkowo w gminie Pasym. Ten zaś okazał się „wtorkowym” rekordzistą. Mężczyzna w trakcie badania „wydmuchał” blisko 3 promile. Policjanci nałożyli na kierowcę jednośladu mandat karny w kwocie 500 złotych, a jego samego i rower przekazali pod opiekę osób najbliższych do czasu wytrzeźwienia.

 

 

Natomiast 20 minut później w miejscowości Wyżegi w gminie Wielbark, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierowcę Opla Zafiry. Okazało się, że 39-letni mieszkaniec powiatu przasnyskiego, poszukiwany był przez niemiecki wymiar sprawiedliwości, celem ustalenia miejsca jego pobytu. W trakcie weryfikacji danych 39-latka w policyjnych systemach informatycznych funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna posiada cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

 

Reklama

 

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości odpowie także 30-letni mieszkaniec Szczytna. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej, parę minut po północy, na ul. Żwirki i Wigury, przez policjantów z referatu patrolowo – interwencyjnego. Poddany badaniu na zawartość alkoholu w organizmie „wydmuchał” blisko 1,5 promila. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcy Forda Focusa prawo jazdy i sporządzili stosowną dokumentację, która niebawem zostanie przesłana do sądu.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze