Reklama


Reklama

Rekord promili padł w Tylkowie


Szczycieńscy policjanci odnotowali wczoraj kolejny pracowity dzień. W ich „ręce” wpadło m. in. dwóch nietrzeźwych rowerzystów, z czego jeden „wydmuchał” blisko 3 promile. Do kontroli drogowej zatrzymany został również kierowca Renault i Forda Focusa. Obaj panowie wsiedli za „kółko”, pomimo, iż byli na podwójnym „gazie”.Wczoraj (16.06.20r.) parę minut po godzinie 15:00 w miejscowości Dębówko w gminie Szczytno, patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej 54-letniego rowerzystę. Mężczyzna został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że był po spożyciu przysłowiowego „piwka”. Funkcjonariusze nałożyli na kierowcę jednośladu mandat karny w kwocie 300 złotych i zakazali kontynuowania dalszej jazdy.

 

 

W tym samym czasie inny patrol szczycieńskiej „drogówki” na ulicy Dąbrowskiego w Szczytnie, zatrzymał do kontroli kierowcę VW Transportera. Okazało się, że 55-letni kierowca nie posiadał aktualnych badań technicznych pojazdu, ani też polisy ubezpieczeniowej. Funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny VW oraz sporządzili wniosek do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, co skutkować będzie ukaraniem kierowcy

 

 

Następnie policjanci z referatu ruchu drogowego, parę minut przed godzina 16:00 w miejscowości Dźwierzuty, wyeliminowali z ruchu kierowcę Renault. W trakcie kontroli drogowej okazało się, 55-latek również zdecydował się wsiąść za kierownicę, po tym jak spożył tzw. „dwa piwka”. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a pojazd przekazali osobie wskazanej przez jego właściciela.


Reklama

 

 

Kolejny nietrzeźwy rowerzysta został zatrzymany około godz. 20:00, do kontroli drogowej w miejscowości Tylkowo w gminie Pasym. Ten zaś okazał się „wtorkowym” rekordzistą. Mężczyzna w trakcie badania „wydmuchał” blisko 3 promile. Policjanci nałożyli na kierowcę jednośladu mandat karny w kwocie 500 złotych, a jego samego i rower przekazali pod opiekę osób najbliższych do czasu wytrzeźwienia.

 

 

Natomiast 20 minut później w miejscowości Wyżegi w gminie Wielbark, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierowcę Opla Zafiry. Okazało się, że 39-letni mieszkaniec powiatu przasnyskiego, poszukiwany był przez niemiecki wymiar sprawiedliwości, celem ustalenia miejsca jego pobytu. W trakcie weryfikacji danych 39-latka w policyjnych systemach informatycznych funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna posiada cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

 

Reklama

 

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości odpowie także 30-letni mieszkaniec Szczytna. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej, parę minut po północy, na ul. Żwirki i Wigury, przez policjantów z referatu patrolowo – interwencyjnego. Poddany badaniu na zawartość alkoholu w organizmie „wydmuchał” blisko 1,5 promila. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcy Forda Focusa prawo jazdy i sporządzili stosowną dokumentację, która niebawem zostanie przesłana do sądu.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • W Szczytnie ruszyły szczepienia przeciw covid19 (zdjęcia)
  do X-Men - po zastrzyku, olśni ją jeszcze bardziej XD .. \"41-letni pracownik służby zdrowia w Portugalii umiera 2 dni po zaszczepieniu, ojciec \'chce odpowiedzi\" https://tiny.pl/r53p7 \"Setki Izraelczyków zostaje zarażonych Covid-19 po otrzymaniu szczepionki Pfizer \" https://tiny.pl/r53pr \"Małżonka \'idealnie zdrowego\' lekarza z Miami, 56, który zmarł z powodu choroby krwi 16 dni po szczepionce Pfizer Covid-19 jest pewna, że wywołała ją szczepionka\" https://tiny.pl/r53pw \"75-letni Izraelczyk umiera 2 godziny po przyjęciu szczepionki Covid-19.\" https://tiny.pl/r53pd


  2021-01-19 10:34:20
 • Restauracja kamienic za ponad milion
  Pozazdrościć gospodarza. Niestety w Szczytnie tylko stanowiska wędkarskie nad Małym Domowym i ruiny zamku. Ulica 1-go Maja- slumsy, wygódki na korytarzu dla całego piętra wspólne. Wszyscy tylko rozkładają ręce- \" sie nie da\". Teraz będzie jeszcze - to przez covid.

  dr


  2021-01-19 07:51:46
 • Restauracja kamienic za ponad milion
  Bardzo interesujący artykuł w którym wypowiedział się burmistrz Wielbarka na temat renowacji zabytków hm ciekawe to jest mam tylko nadzieję że te podniesienie podatków i opłat za odpady komunalne z innych rodzin nie są właśnie uwzględnione w tym przypadku bo jeśli my mieszkańcy innych ulic mamy dokładać się do reszty odnowy tego budynku to pan Burmistrz kpi sobie i niech da mi na piśmie że się mylę co do tego jeżeli dobrze myślę i z nas będą ściągane pieniądze do odnowy to jest wyłudzenie i obciążenie kosztami innych mieszkańców miasta.A jeżeli ma tak być to może zamiast premi i trzynastek wyjazdów na wczasy dla swoich pracowników z urzędu miasta przeznaczyć na renowację tak było by sprawiedliwie.

  Mała


  2021-01-19 05:55:34
 • W Szczytnie ruszyły szczepienia przeciw covid19 (zdjęcia)
  Moja kochana szwagierka też była zagorzałą przeciwniczką szczepienia. Nic i nikt nie był w stanie jej przekonać. Myślała, że jest młoda i silna. Aż ją covid sponiewierał i nagle ją olśniło.

  X-Men


  2021-01-19 00:26:35
 • Tomograf dotarł do szpitala, pomoże ratować życie chorych na covid19 (zdjęcia)
  To ja chcę jeszcze bronchoskop! Po rtg, rm i ct - to podobno ostatnia deska diagnozy co się dzieje w płucach. Jak ktoś już miał gastroskopię, kolonoskopię - to i bronchoskopia mu nie będzie straszna. No to co chłopaki?! Zawalczycie o to?

  Pacjent


  2021-01-18 17:26:28
 • Tomograf dotarł do szpitala, pomoże ratować życie chorych na covid19 (zdjęcia)
  Wczesna diagnostyka CT pozwala na odpowiednią kwalifikację i rozpoczęcie tlenoterapii przed wystąpieniem zbyt zaawansowanych zmian w układzie oddechowym. W tym sensie tomografia ratuje życie. Nie czytajcie wpisów płaskoziemców.

  Dr


  2021-01-17 06:10:03
 • W Szczytnie ruszyły szczepienia przeciw covid19 (zdjęcia)
  do Mirek...racja. Ciekawi mnie, jak tam nasza Pani Dyrektor czuje się w roli króliczka doświadczalnego :D właściwe to ciekawi mnie, czy Ona jeszcze coś czuje ... sporo osób, w tym lekarze, wymiękło po pierwszym zastrzyku i z niewyjaśnionych przyczyn zmarło [*] oczywiście nikt nie posądza o to,\"szczepionki\" Pfizera... przecież ona jest bezpieczna.

  kroll


  2021-01-16 21:07:28
 • Ratownicy przyjęli szczepionkę i... zachorowali na covid19
  do OloBolO - dokładnie tak i dlatego, że amantadyna zawsze była i nadal jest niezwykle skuteczna w leczeniu grypy typu A, (która obecnie nazywa się Covid) nasz wspaniały rząd postanowił ograniczyć jej sprzedaż, wprowadzając reglamentację :) tu nie chodzi o to, żebyśmy byli zdrowi, tylko żebyśmy pozwolili się wyszczepić.

  Patek


  2021-01-16 20:52:39
 • Pożar domu przy ulicy Olsztyńskiej w Pasymiu
  Witam. W imieniu rodziny prosimy o najmniejsza pomoc, albo udostępnienie innym https://zrzutka.pl/xna66k

  M. P


  2021-01-16 19:24:30
 • Tomograf dotarł do szpitala, pomoże ratować życie chorych na covid19 (zdjęcia)
  Zgadza się. Chiński produkt. Firma istnieje 10 lat na świecie. Nie sprawdzona na rynku europejskim. Kolejny eksperyment na żywym organizmie... ręce opadają.

  Spec


  2021-01-16 18:45:46