Środa, 8 Lipiec, Imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety -

Reklama


Reklama

Rekord promili padł w Tylkowie


Szczycieńscy policjanci odnotowali wczoraj kolejny pracowity dzień. W ich „ręce” wpadło m. in. dwóch nietrzeźwych rowerzystów, z czego jeden „wydmuchał” blisko 3 promile. Do kontroli drogowej zatrzymany został również kierowca Renault i Forda Focusa. Obaj panowie wsiedli za „kółko”, pomimo, iż byli na podwójnym „gazie”.Wczoraj (16.06.20r.) parę minut po godzinie 15:00 w miejscowości Dębówko w gminie Szczytno, patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej 54-letniego rowerzystę. Mężczyzna został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że był po spożyciu przysłowiowego „piwka”. Funkcjonariusze nałożyli na kierowcę jednośladu mandat karny w kwocie 300 złotych i zakazali kontynuowania dalszej jazdy.

 

 

W tym samym czasie inny patrol szczycieńskiej „drogówki” na ulicy Dąbrowskiego w Szczytnie, zatrzymał do kontroli kierowcę VW Transportera. Okazało się, że 55-letni kierowca nie posiadał aktualnych badań technicznych pojazdu, ani też polisy ubezpieczeniowej. Funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny VW oraz sporządzili wniosek do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, co skutkować będzie ukaraniem kierowcy

 

 

Następnie policjanci z referatu ruchu drogowego, parę minut przed godzina 16:00 w miejscowości Dźwierzuty, wyeliminowali z ruchu kierowcę Renault. W trakcie kontroli drogowej okazało się, 55-latek również zdecydował się wsiąść za kierownicę, po tym jak spożył tzw. „dwa piwka”. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a pojazd przekazali osobie wskazanej przez jego właściciela.


Reklama

 

 

Kolejny nietrzeźwy rowerzysta został zatrzymany około godz. 20:00, do kontroli drogowej w miejscowości Tylkowo w gminie Pasym. Ten zaś okazał się „wtorkowym” rekordzistą. Mężczyzna w trakcie badania „wydmuchał” blisko 3 promile. Policjanci nałożyli na kierowcę jednośladu mandat karny w kwocie 500 złotych, a jego samego i rower przekazali pod opiekę osób najbliższych do czasu wytrzeźwienia.

 

 

Natomiast 20 minut później w miejscowości Wyżegi w gminie Wielbark, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierowcę Opla Zafiry. Okazało się, że 39-letni mieszkaniec powiatu przasnyskiego, poszukiwany był przez niemiecki wymiar sprawiedliwości, celem ustalenia miejsca jego pobytu. W trakcie weryfikacji danych 39-latka w policyjnych systemach informatycznych funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna posiada cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

 

Reklama

 

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości odpowie także 30-letni mieszkaniec Szczytna. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej, parę minut po północy, na ul. Żwirki i Wigury, przez policjantów z referatu patrolowo – interwencyjnego. Poddany badaniu na zawartość alkoholu w organizmie „wydmuchał” blisko 1,5 promila. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcy Forda Focusa prawo jazdy i sporządzili stosowną dokumentację, która niebawem zostanie przesłana do sądu.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Giełda samochodowa w Szczytnie zaprasza na niedzielę
  Super. Pozdrawiam

  Arek


  2020-07-07 23:08:30
 • Oszczędzanie na trawnikach i innej zieleni
  Stawiam tezę że jesteś pracownikiem ratusza i głosujesz na trzaska. Krótki wpis a tyle pogardy do osób bezrobotnych. Brawo ty.

  mol \"do mol\"


  2020-07-07 22:35:53
 • Oszczędzanie na trawnikach i innej zieleni
  ale nie rzadko tą zieleń sami niszczymy, proszę zobaczyć na ul. Władysława IV jak co niektórzy mieszkańcy na pasie zieleni urządzili sobie parkingi...czy tak można?, dlaczego za ten zniszczony pas zieleni nikt nie odpowie? A mała biel przy miejskiej pasiece, grupki amatorów różnych używek wokół urządzili sobie śmietnik oraz wyżywają się na pobliskiej roślinności.....

  Kreti


  2020-07-07 22:07:13
 • Zaginął 52-letni mieszkaniec Leleszek, trwają poszukiwania
  Tyle co wydają na poszukiwanie to by dali 200 zł dla jasnowidza Jackowskiego i znacznie szybciej by odnaleźli go.

  Czas ucieka.


  2020-07-07 18:56:21
 • Czujne kamery i burmistrz
  No i trzy bite głosy w wyborach już Krzysiu masz.

  Tomasz


  2020-07-07 18:51:51
 • Czujne kamery i burmistrz
  Dobrze,że był monitoring,bo ostatnio działa podpalacz w Dąbrowscy,palą się stodoły i samochody,a policja umorzą sprawy,zamiast szukać sprawców,tyle policji w Szczytnie i co?Trzeba liczyć na Ostrołękę,która zajęła się podpalenie samochodów w Myszyncu

  Iga koziel


  2020-07-07 18:38:27
 • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
  Panie Wilczek, posiadam paragon za wymianę szyby, która to została uszkodzona na trasie Szczytno-Lipowiec po wysypaniu przez wasze służby tych kamieni. Czy postawienie znaków ograniczających prędkość pojazdów do 40km/h pańskim zdaniem rozwiązuje problem? Kto zwróci mi poniesiony koszty ?

  k.arzyna


  2020-07-07 18:25:15
 • Czujne kamery i burmistrz
  No super... Ale już ubytków lampek to nikt nie zauważył ... ( Przy altance gdzie obecnie stacionują dzielni ratownicy ) oczywiście to nie oni to zrobili bo tej lampki brakuje już od wiosny ... Tu bolszewicka czujność służb zawiodła ... A szkoda bo molo jest dla nas i każdy kto tam przychodzi powinien korzystać z niego rozsądnie i nie robić trzody ... Czy ktoś u siebie w domu się tak zachowuję ??? Powinna się w końcu zmienić nam ta mentalność z komuny że to co wspulne to niczyje i można robić z tym co się chce

  Pan.M


  2020-07-07 15:49:27
 • Policjanci ukarali... policjantkę
  Wielkie mi hallo ! , kolizja jakich wiele wszędzie.

  Ale mi sensacja.


  2020-07-07 14:11:17
 • Dowóz uczniów z „postojowym”
  A może w czasie tego \"postojowego\" odpłatnie mogliby jeździć mieszkańcy do miasta załatwić swoje sprawy,jak to mówią wilk syty i owca cała.

  Żeby za darmo nie płacić.


  2020-07-07 14:02:53