Wtorek, 23 Kwiecień
Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha -

Rafał Kot 15 na Mistrzostwach Świata

Rafał Kot zajął 15 miejsce podczas Mistrzostw Świata w biegu 24-godzinnym w Albi. Przebiegł 251.399 km. Zwycięzcą został Litwin Aleksandr Sorokin - 278,973 km. Po srebrny medal z dorobkiem 276,222 km sięgnął Węgier Tamas Bodos. Brązowy medal wynikiem 275,485 km wybiegał kolejny z Francuzów - Olivier Leblond.

W Albi wyśmienicie wypadł Andrzej „Meloniq” Piotrowski, który wynikiem 267,964 km (nieoficjalnie) pobił REKORD POLSKI w biegu 24-godzinnym (poprzedni rekord należał do Sebastiana Białobrzeskiego z MŚ w Belfaście w 2017 r. - 267,810 km).

Na 15. miejscu zawody ukończył Rafał Kot – 251.399 km. Trzecim z Polaków Andrzej Wereszczak - 243,894 km zajął 24 miejsce.