Sobota, 25 Wrzesień
Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny -

Reklama


Reklama

Radosław Typa po rajdzie Zemaitija (zdjęcia)


Opadł kurz po rajdzie Zemaitija, który rozpoczynał Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski 2021. To był niesamowity weekend dla zespołu Smart Key Rally Team i kierowcy Radosława Typy. Litwa przywitała załogę piękną pogodą, niesamowitymi widokami oraz bardzo szybkimi odcinkami specjalnymi na nawierzchni szutrowej. Warto dodać, że partnerem ekipy Radosława Typy jest Bank Spółdzielczy w Szczytnie.W piątek Radek i Paweł rozpoczęli rywalizację na odcinku asfaltowym, co było tylko rozgrzewką przed sobotnimi zmaganiami na szutrze. Sobota tak jak zakładali przyniosła prawdziwe emocje. Podczas pierwszych kilometrów pokazali dobrą szybkość i potwierdzili, że są dobrze przygotowani do sezonu. Po pierwszej pętli zajmowali 1 miejsce w klasie Rally3.

 

Jak to na szutrach bywa, wszystko może się zdarzyć. Zmiana nawierzchni, która nastąpiła po przejechaniu kilkudziesięciu aut, wyżłobione głębokie koleiny, skutkowały częstymi podbiciami samochodu i na jednym z nich został uszkodzony amortyzator lewego przedniego koła, do tego awaria wyłącznika prądu sprawiły, że Radek i Paweł stracili sporo minut.


Reklama

 

Radek i Paweł walczyli do samego końca i dzięki dobremu tempu na ostatniej pętli kończą pierwszą rundę RSMP na drugim miejscu w klasie Rally3.

 

Przed załogą czas przygotowań do 77. Rajdu Polski oraz już za tydzień start w Radzie Podlaskim.

 

Radek Typa: „W trakcie jazdy wyżłobione koleiny podbijały mocno auto na hamowaniach. Podczas jednego z mocnych uderzeń w aucie zgasły wszystkie kontrolki. Zatrzymaliśmy auto nie wiedząc co się stało. Myślałem, że to koniec rajdu dla nas. Szybka analiza oraz konsultacja z inżynierem wskazała, że problemem jest zewnętrzny awaryjny wyłącznik prądu. Okazało się, że został on wybity, tym samym odcięło nam prąd. Kosztowało nas to 2 minuty straty. Niestety sytuacja powtórzyła się na kolejnym odcinku ale kosztowała nas to już znacznie mniej czasu. Jestem przeszczęśliwy, że nie poddaliśmy się do samego końca. Nigdy nie cieszyłem się tak z drugiego miejsca. To był wyjątkowy rajd i piękne rozpoczęcie sezonu 2021. Dziękuję wszystkim sponsorom, partnerom i kibicom za wiarę w Smart Key Rally Team"

ReklamaKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Zazdrosny anonim na starostę
  Kończy się kariera Jarosława, już niedługo tylko sala gimnastyczna.....

  Karolina


  2021-09-24 07:24:15
 • Kocie łby zastąpi kostka
  Kolejne pieniądze w błoto

  Andrzej


  2021-09-24 06:28:29
 • Jedwabno stanie się stolica polskiego boksu (sprawdź szczegóły)
  Kto to widział aby walki tego samego zawodnika odbywały się codziennie to są młodzi ludzie i nie mają tak sily

  Piotr Galos


  2021-09-24 06:15:06
 • Donoszą na wicestarostę Nowocińskiego
  Nowocinski, a jak jego sprawa z próbą potrącenia.......?


  2021-09-23 21:58:55
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Po kruchym lodzie stąpa nasz starosta.....

  Tomasz l


  2021-09-23 21:57:10
 • Szczupak Piotra Brzózki na wagę srebra (zdjęcia)
  Widać że nasze jeziora to baseny bez ryb na tyle par i łodzi to porażka. Tak są zarybiane jeziora ! .a za karte płacisz co rok co raz więcej i to nie mała kwote. Co najgorsze to wszystkie jeziora w koło to pustka!!!!!

  Sadek


  2021-09-23 21:51:46
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  To pan Łachacz nie wie co się dzieje w mieście, że na sesji chce się dowiedzieć? Może trzeba się zainteresować i popracować na rzecz miasta za tą sytą dietę, którą otrzymuje co miesiąc bez względu na obecności. Tragedia w tym mieście!

  Mieszkaniec


  2021-09-23 07:21:50
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  Panie Łachacz pan jako gwiazda PSL u nie powinien wyciągać rąk po pieniądze od PiS a raczej od swojej partii. Słabe jest co pan robi .

  Grzegorz


  2021-09-22 23:39:43
 • Apel o szczepienia w gminie Rozogi
  Najmądrzejsi ludzie w powiecie. Rozogi górą. Pozdrawiam Jurka W.- nie daj się oszukać.

  Siwy


  2021-09-22 20:37:54
 • Apel o szczepienia w gminie Rozogi
  Brak jest polityki prozdrowotnej, bo szczepienia mogą na krótką metę pomóc, ale w dłuższej perspektywie osłabią zdrowie i odporność. To może mieć fatalne skutki o których się milczy. Ślepy upór w nakłanianiu do szczepień jest bardzo podejrzany, zwłaszcza gdy jest kilka leków, które skutecznie zwalczają covid-19.

  Adam


  2021-09-22 18:25:40