Wtorek, 28 Wrzesień
Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego -

Reklama


Reklama

Radny z zarzutem nielegalnego posiadania broni


Stanisław C., jeden z radnych gminy Rozogi, ma poważne kłopoty. Prokuratura postawiła mu zarzut nielegalnego posiadania dwóch jednostek broni i amunicji. Jeśli zostanie skazany, pożegna się z mandatem.Broń u radnego w domu znaleziono podczas przeszukania. Jak do niego doszło? Tu śledczy nie są zbyt rozmowni. Unikają odpowiedzi kryjąc się za tajemnicą postępowania. Z naszych ustaleń wynika, że przeszukanie to efekt pracy operacyjnej. Być może radny chwalił się komuś, że taki arsenał posiada.

 

Po co radnemu broń?

 

Do przeszukania domu 57-letniego radnego doszło 12 lutego. Tego dnia radny został też zatrzymany przez policję. W jego domu śledczy znaleźli dwa pistolety oraz kilkadziesiąt sztuk ostrej amunicji. Dzień później usłyszał prokuratorskie zarzuty, do których najpierw się przyznał, potem przyznanie odwołał, a potem raz jeszcze się przyznał. Do czego broń była mu potrzebna? Tego wciąż nie wiadomo, ustalają to śledczy.

 

Do 8 lat więzienia i utrata mandatu

 


Reklama

- Przerobione pistolety gazowe były mu potrzebne dużo wcześniej, gdy prowadził działalność gospodarczą – informuje podkomisarz Ewa Szczepanek ze szczycieńskiej policji o treści wyjaśnień, jakie złożył 57-latek. - Teraz po prostu zapomniał, że je ma, ponieważ nie była mu potrzebna.
 

Radny za posiadanie broni bez odpowiedniego zezwolenia odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Jeśli zostanie skazany prawomocnym wyrokiem sądu, straci mandat radnego i w najbliższych wyborach nie będzie mógł kandydować.

 

Przewodniczący się dowie

 

Do tego jednak daleka droga, bo radny dość skutecznie się broni. Zaskarżył decyzję prokuratury dotycząca środków zapobiegawczych w postaci dozoru policyjnego i poręczenia majątkowego. Sąd w tym przypadku podzielił jego zdanie i uchylił środki zapobiegawcze. W momencie kończenia tego numeru „Tygodnika Szczytno” nie mieliśmy jeszcze informacji, co do losów drugiej skargi dotyczącej zatrzymania radnego przez policję. 

Reklama

Zapowiada się też długi proces przed sądem, bo śledczy musieli powołać biegłego z zakresu broni i balistyki, który będzie musiał ustalić, czy jest to broń ostra i czy nie została na przykład użyta do przestępstwa. - Mogę jedynie potwierdzić, że 57-latek z gminy Rozogi usłyszał zarzuty, do których się przyznał – mówi Artur Choroszewski, szef szczycieńskiej prokuratury. - W najbliższym czasie o toczącym się postępowaniu, zgodnie z prawem, poinformowany zostanie również przewodniczący rady, w której ten pan jest radnym.Komentarze do artykułu

Hmmm

W Polsce jest takie prawo cd. broni palnej, że karzą niewinnych ludzi za zwykłą broń alarmową tzw. straszak, wywołuje tylko huk. Wielu ludzi w Polsce kupuje, bez świadomości przyszłej kary, zwykłą broń hukową. W krajach zachodnich i południowych Europy taka broń jest dozwolona. To tylko w POLSCE karzą za kapiszonowce. Sama Policja śmieje się z tego... Ale cóż tak zdecydowało ministerstwo... hmm żeby gnębić niewinnych ludzi stawiając ciężkie zarzuty.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Pomnik Dziecka Utraconego stanie w Szczytnie?
  Facet odleciał. Aby tylko zaistnieć. Może coś mądrego wymyślić dla żyjących, Panie Radny. Rzeczywiście skład Rady tej kadencji mamy wyjątkowo dobrany. Jeden wart drugiego- same asy.

  dr


  2021-09-27 12:59:02
 • Mural Klenczona z opóźnieniem
  W Szczytnie to świecka tradycja- jeszcze nigdy nie zrobiono nic na czas, zgodnie z planem.

  dr


  2021-09-27 12:54:55
 • Pomnik Dziecka Utraconego stanie w Szczytnie?
  Dlaczego w takich sprawach wypowiadają się faceci , a to dotyczy dramatu kobiet . W latach końca 80 tych jechałem z Olsztyna pociągiem ze starszą wówczas kobietą . Ona mi powiedziała ( głośno było na temat aborcji) \" co oni politycy będą się zajmować moją dupą to moja sprawa , niech się zajmą , aby ludziom było lepiej żyć .

  Zdzysk


  2021-09-27 09:53:29
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Ręka rękę myje....

  Tomasz


  2021-09-27 07:07:51
 • Pomnik Dziecka Utraconego stanie w Szczytnie?
  Może i byłbym za tą inicjatywą, gdyby nie to, ze firmuje ją Paweł Wicha-Krassowski. Takie tematy powinny być podejmowane przez środowiska - osoby, których te sprawy bezpośrednio dotyczą. A tak - staje się to zwykłą hucpą polityczną, bez krzty szacunku dla prawdziwych dramatów ludzkich. Zdaje się, że jakieś wybory będą szybciej, niż zakłada to kalendarz.

  Krajan


  2021-09-26 20:50:14
 • Zazdrosny anonim na starostę
  mol , i z tym się z Tobą zgadzam.

  Coś tu nie tak .


  2021-09-26 19:51:22
 • Nartom wodnym „zaszkodził” muł
  zaszkodził muł... w głowach samorządowców

  Kolega Krzyśka


  2021-09-26 18:06:35
 • Konkurs Eko Pocztówka z wakacji, do wygrania rower
  W sierpniu też miał być konkurs z butelek plastykowych na ścieżce rowerowej Szczytno-Biskupiec , i guzik z pętelką wyszedł z tego.

  Jaja sobie robicie .


  2021-09-26 08:48:05
 • Dlaczego podkładki tarasowe są ważne? 
  Żona od zawsze chciała ładny drewniany taras, a że ja się nie znam na jego budowie, to zleciłem to firmie Parkietlux. Nie wiem czy stosowali podkładki, ale na pewno zrobili wszystko dobrze, bo po 4 latach nic się z tarasem nie dzieje.

  Marek


  2021-09-26 02:42:34
 • Kocie łby zastąpi kostka
  Kolejne pieniądze w ruiny :-)

  raczej


  2021-09-25 22:49:38