Piątek, 15 Listopad, Imieniny: Amielii, Idalii, Leopolda -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Radny dopiął swego, w Szczytnie stanie sztuczne lodowisko


Łyżwy w tym roku się przydadzą i to bez względu na pogodę, bo w Szczytnie stanie w końcu sztuczne lodowisko, które może działać nawet, gdy na zewnątrz jest plus 10 stopni Celsjusza. To zasługa w dużej mierze radnego Piotra Gregorczyka, który zabiegał o nie od kilku lat. Właśnie rozstrzygnięto przetarg.Miastu takie lodowisko chciały wydzierżawić trzy firmy: z Kępna, Warszawy i Jastrzębia-Zdroju. Był to drugi przetarg. Ku uciesze samorządu ceny dzierżawy są znacznie niższe niż w pierwszym. Najniższa opiewa na ponad 169 tys. zł, a najwyższa na ponad 208 tys. zł. A to oznacza, że od grudnia będziemy mieli sztuczne lodowisko w Szczytnie. Przetarg wygrała firma z Jastrzębia-Zdroju.

 

 

Inicjatorem powstania lodowiska od lat jest miejski radny Piotr Gregorczyk.

 

- Takie są oczekiwania mieszkańców Szczytna, z którymi rozmawiałem – mówi „Tygodnikowi Szczytno”. - Zimy mamy, jakie mamy więc doskonałą alternatywą jest obiekt, który może działać przy temperaturach dochodzących nawet do 10 stopni Celsjusza na plusie. Sztuczne lodowisko bez wątpienia uatrakcyjni nasze miasto i da młodym, ale i tym nieco starszym mieszkańcom fajną alternatywę spędzania wolnego czasu. Zacznie się coś ciekawego dziać w naszym mieście również zimą.

 

 

Do drugiego przetargu stanęły trzy firmy z: Kępna, Warszawy i Jastrzębia-Zdroju. Najtaniej lodowisko chce wydzierżawić miastu firma z Jastrzębia-Zdroju, bo swoją usługę wyceniła na 169 tys. 740 zł. Firma z Warszawy oczekuje 171 tys. 983 zł i 52 grosze, a z Kępna aż 208 tys. i 116 zł.


 

Przypomnijmy, że miasto na ten cel zarezerwowało w swoim budżecie 200 tys. zł.

 

 

- Dzierżawa to forma testów – mówi burmistrz Krzysztof Mańkowski. - Jeśli obiekt będzie miał odpowiednie obłożenie, wzbudzi zainteresowanie mieszkańców, to nie wykluczam, że w przyszłości sztuczne lodowisko po prostu kupimy.

 

 

Sztuczne lodowisko w Szczytnie ma funkcjonować od początku grudnia do 1 marca. Początkowo miało pojawić się na Placu Juranda. Teraz ma stanąć na boisku do gry w koszykówkę przy ulicy Spacerowej. A to dlatego, że znajdują się tam też pomieszczenia Miejskiego Ośrodka Sportu, co zapewni miejsce na przebieralnie, czy wypożyczalnie łyżew.

 

 

- Jestem absolutnie przekonany, że lodowisko, o którego istnieniu nie będzie decydowała kapryśna pogoda, będzie cieszyło się zainteresowaniem – mówi Piotr Gregorczyk.

 

 Komentarze do artykułu

Mario

Panie radny może pan by się wraz kolegami zainteresował posiłkami w naszym szpitalu ,przejazdami kolejowymi a nie jakimś lodowiskiem gdzie wstęp będzie nie na kieszeń zwykłego Kowalskiego

Pan_M

Skoro to taki fantastyczny biznes i mieszkańcy bez tego nie wyobrażają sobie życia to czemu pan radny sam nie wynajął tego lodowiska , a nie prawdopodobnie marnuje publiczne pieniądze... Ale chętnie zobaczę te tłumy słynące po tym lodzie

Pan_M

Tak sztuczne lodowisko uratuje nasze miasto ... To strzał w 10-tke by przepuścić publiczne pieniądze... Jak radny taki ogarnięty i wie że ludzie lubią się ślizgać ( np na psich kupach w parku ) to niech sam zainwestuje w te lodowisko i będzie kręcić lody na tym biznesie...

Pan_M

Tak sztuczne lodowisko uratuje nasze miasto ... To strzał w 10-tke by przepuścić publiczne pieniądze... Jak radny taki ogarnięty i wie że ludzie lubią się ślizgać ( np na psich kupach w parku ) to niech sam zainwestuje w te lodowisko i będzie kręcić lody na tym biznesie...

m.

jak widać trening rozopoczęty! Toeloopu , axle itd będziemy mogli wkrótce podziwiać w wykonaniu radnego :).

Karol

Czy Pan radny dolożyy z diety radnego na utrzymanie lodowiska?

Napisz


Komentarze

 • Piłsudski „zatrzymał się” przed ratuszem (zdjęcia)
  Tomaszu TK, Ty z kolei przesadziłeś w drugą stronę!
  Autor: Śmieszek
  2019-11-15 11:53:47
 • Wydali słownik gwary mazurskiej
  Ja też bym chętnie się zapoznał z tym słownikiem, ale nie będąc zaproszony na jego prezentację w muzeum - nie wiem, w jakim trybie mam zgłosić swoje zainteresowanie, bo w spotkaniach promocyjnych uczestniczyć nie mogę.
  Autor: Śmieszek
  2019-11-15 11:50:29
 • Będą kroić etaty. Kto ucierpi najbardziej?
  Włodarze powinni wziąć pod uwagę, że większość ludzi na niskich stanowiskach nie ma możliwości podwyższenia swoich kwalifikacji, co za tym idzie żadnej pracy nie znajdzie po zwolnieniu lub obcince... ci ludzie ledwo dają radę ciągnąć od 1 do 1. Po co są tworzone bezużyteczne stanowiska w gminie, roczne wynagrodzenia wartości fortuny... Opamiętajcie się, no biedni dalej biednieją, bogaci dalej się bogacą
  Autor: Zaniepokojona
  2019-11-15 10:55:12
 • Wydali słownik gwary mazurskiej
  Pani lub też Panie \"lik\". Oczywiście, że takie konsultacje były przeprowadzone i w tym celu proponuję zapoznać się z lekturą \"Słownika mowy mazurskiej\", gdzie w przedmowie piszę, iż obecnie jest rozróżnialnych 5 dialektów. Jest to dość duży obszar, co sprawia, że trudno byłoby dotrzeć do tych wszystkich, którzy znają i pamiętają etnolekt mazurski.
  Autor: Robert Arbatowski
  2019-11-15 07:14:14
 • Będą kroić etaty. Kto ucierpi najbardziej?
  Właśnie oglądałam magazyn śledczy Anity Gargas o lokalnym PSL-u. Polecam oglądać. Co do tematu, to ta władza, dokładnie ta władza oszczędza na wszystkim tylko nie na sobie. Gminą, Miastem i Powiatem rządzi psl, więc raczej nie może nas to dziwić. Cytowane zmiany wymiary zatrudnienia dotyczą najmniej zarabiających, najczęściej najniższą krajową. A dlaczego zmniejszać etaty? aby po podwyższeniu najniższego wynagrodzenia defakto wynagrodzenia tym osobom nie wzrosły. A ile zarabia władza? Przykład gminy wiejskiej za 2018r.: 7 osób zarabia 28,5%!!! całego budżetu przeznaczonego na wynagrodzenia pracowników urzędu gminy (w sumie 46,5 etatu zgodnie z regulaminem urzędu z 2016r., nowszego nie znalazłam). Te 7 osób to, (wynagrodzenia wg danych z oświadczeń majątkowych): wójt-144.353,28 zł, wice wójt-104.633,61 zł, sekretarz-91.441,48 zł, skarbnik-84.594,07 zł, kierownicy referatów (3 osoby)-91.441,48 zł, 76.163,27 zł, 70.728,61 zł (nie wszystkie oświadczenia za 2018r. są na stronie, więc tych których nie ma, policzyłam średnie z 2017 i 2016), co daje 663.355,80 zł + pochodne wynagrodzenia 121.047,26 co daje 784.403,06 zł. W uchwale za realizację budżetu gminy za 2018 wynagrodzenia z pochodnymi urzędu gminy wyniosły 2.752.330,29 zł (str. 10 uchwały). Powyższe dane są ogólnie dostępne - oświadczenia majątkowe umieszczone na stronie, uchwała z realizacji budżetu za 2018r. ogłoszona w kwietniu 2019r. w dzienniku wojewódzkim województwa warmińsko-mazurskiego. I teraz dwie wisienki na torcie : zakup traktorka ogrodniczego za 9.499,06 zł dla szkoły, w której pracuje pan o którym pisze \"była zwolenniczka wójta\" (str. 50 uchwały). Druga to wymiana komentarzy na stronach Kurka Mazurskiego z panem podpisującym się \"Krassowski\" w temacie kosztów przygotowania dokumentacji \"Innopolice\", gdzie cytuję: \"Burmistrz wraz z radnymi koalicji zrezygnowali z największego zewnętrznego dofinansowania w historii miasta wydając na to 2 mln zł. Po co bić tą pianę?\" Rozumiecie? Wydali 2 mln zł na nie zrealizowany projekt, a teraz będą etaty najmniej zarabiającym obcinać bo brak kasy w budżecie!!! Radni poprzedniej kadencji za ten myk za 2 mln złotych nie powinni nawet złotówki diety wziąć, ale jak napisałam wyżej, oni będą oszczędzać na najbiedniejszych, nigdy na sobie. ps. jeśli w danych jest błąd zainteresowanych proszę o sprostowanie.
  Autor: jb
  2019-11-14 23:48:26
 • Będą kroić etaty. Kto ucierpi najbardziej?
  Panie wójcie a może obniży Pan swoje wynagrodzenie o 30% i ratuje swoich pracowników. Proszę dać dobry przykład innym
  Autor: Ronin
  2019-11-14 22:05:54
 • Będą kroić etaty. Kto ucierpi najbardziej?
  Wojciechowski mógłby przestać \"d ożywotnim\" wójtem i wrócić do straży rybackiej, tam się sprawdzał, a w gminie zaoszczędzone by sporo pieniiedzy i organizacja polepszyła by się natychmiast, do tej pory jest hamulcowym z dużą wypłatą.
  Autor: Natura
  2019-11-14 17:35:59
 • Piłsudski „zatrzymał się” przed ratuszem (zdjęcia)
  Jw
  Autor: Jedno jest pewne, historia pokazala kim byl Pisudzki jego cele, uklady i nalecialosci wiec motocyklista z olszyn powinien odrobić lekcje historii nim ponownie.....
  2019-11-14 16:01:36
 • Piłsudski „zatrzymał się” przed ratuszem (zdjęcia)
  Widzę, że pan Rząp przechodzi ze stanu larwalnego do stanu poczwarki. To dopiero będzie motyl. Jakie barwy nosić będzie i cóż zapylać chce ? Oto jest pytanie, być czy bytowanie :-D
  Autor: Tomasz TK
  2019-11-14 14:08:42
 • Wydali słownik gwary mazurskiej
  Ciekawe czy treść słownika była uzgadniana/konsultowana z jeszcze żyjącymi Mazurami władającymi tym językiem od urodzenia? Mamy takich w Szczytnie i okolicach.
  Autor: lik
  2019-11-14 12:57:30