Środa, 29 Styczeń, Imieniny: Franciszka, Konstancji, Salomei -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Radny dopiął swego, w Szczytnie stanie sztuczne lodowisko


Łyżwy w tym roku się przydadzą i to bez względu na pogodę, bo w Szczytnie stanie w końcu sztuczne lodowisko, które może działać nawet, gdy na zewnątrz jest plus 10 stopni Celsjusza. To zasługa w dużej mierze radnego Piotra Gregorczyka, który zabiegał o nie od kilku lat. Właśnie rozstrzygnięto przetarg.Miastu takie lodowisko chciały wydzierżawić trzy firmy: z Kępna, Warszawy i Jastrzębia-Zdroju. Był to drugi przetarg. Ku uciesze samorządu ceny dzierżawy są znacznie niższe niż w pierwszym. Najniższa opiewa na ponad 169 tys. zł, a najwyższa na ponad 208 tys. zł. A to oznacza, że od grudnia będziemy mieli sztuczne lodowisko w Szczytnie. Przetarg wygrała firma z Jastrzębia-Zdroju.

 

 

Inicjatorem powstania lodowiska od lat jest miejski radny Piotr Gregorczyk.

 

- Takie są oczekiwania mieszkańców Szczytna, z którymi rozmawiałem – mówi „Tygodnikowi Szczytno”. - Zimy mamy, jakie mamy więc doskonałą alternatywą jest obiekt, który może działać przy temperaturach dochodzących nawet do 10 stopni Celsjusza na plusie. Sztuczne lodowisko bez wątpienia uatrakcyjni nasze miasto i da młodym, ale i tym nieco starszym mieszkańcom fajną alternatywę spędzania wolnego czasu. Zacznie się coś ciekawego dziać w naszym mieście również zimą.


Reklama

 

 

Do drugiego przetargu stanęły trzy firmy z: Kępna, Warszawy i Jastrzębia-Zdroju. Najtaniej lodowisko chce wydzierżawić miastu firma z Jastrzębia-Zdroju, bo swoją usługę wyceniła na 169 tys. 740 zł. Firma z Warszawy oczekuje 171 tys. 983 zł i 52 grosze, a z Kępna aż 208 tys. i 116 zł.

 

Przypomnijmy, że miasto na ten cel zarezerwowało w swoim budżecie 200 tys. zł.

 

 

- Dzierżawa to forma testów – mówi burmistrz Krzysztof Mańkowski. - Jeśli obiekt będzie miał odpowiednie obłożenie, wzbudzi zainteresowanie mieszkańców, to nie wykluczam, że w przyszłości sztuczne lodowisko po prostu kupimy.

 

 

Sztuczne lodowisko w Szczytnie ma funkcjonować od początku grudnia do 1 marca. Początkowo miało pojawić się na Placu Juranda. Teraz ma stanąć na boisku do gry w koszykówkę przy ulicy Spacerowej. A to dlatego, że znajdują się tam też pomieszczenia Miejskiego Ośrodka Sportu, co zapewni miejsce na przebieralnie, czy wypożyczalnie łyżew.

Reklama

 

 

- Jestem absolutnie przekonany, że lodowisko, o którego istnieniu nie będzie decydowała kapryśna pogoda, będzie cieszyło się zainteresowaniem – mówi Piotr Gregorczyk.

 

 Komentarze do artykułu

dr

Drodzy wspólmieszkańcy miasteczka Szczytno. Nie neguję faktu powstania sztucznego lodowiska, chyba to normalna rzecz skoro takie są oczekiwania. Ale popatrzmy ile zadęcia wokól tego faktu - fotografie, wywiady, prężenie piersi przed kamerami przez liczne grono osób, wszyscy krzyczą to ja, to ja. Mamy coś z pięciu dyrektorów lub kierowników od sportu i rekreacji, tudzież stosowne wydziały w ratuszu- więc uważam że powinno to być dawno zrobione bez tej całej otoczki. A tak sukces na skalę międzynarodową-lodowisko w Szczytnie.

Mirek

Po kilku dniach od startu lodowiska można stwierdzić, że faktycznie lodowisko nie było nam potrzebne...Od 14 co godzina ludzi nabite jak w Biedronce. Jak dla mnie super sprawa!

antonina

Zdecydowanie przyłaczam się do komentarza Pana Sławomira K., a co pozostałych wypowiedzi, zostawię je bez komentarza. Są po prostu żałosne i świadczą o braku rozumienia potrzeby, wręcz konieczności uprawiania sportu przez każdego człowieka i to niezależnie od wieku!!!

Sławomir K

Przeczytałem te kilka komentarzy i odnoszę wrażenie, że w Szczytnie mieszka tylko jakaś sama zgnilizna emocjonalna. Ludzie !!! co się z Wami dzieje ? Nie umiecie już nic, poza krytykowaniem. Dlaczego sami nie wystartujecie w wyborach i sami nie weźmiecie się za rządzenie? Przecież już wszystko wiecie, co trzeba w Szczytnie zrobić. Ten radny załatwił lodowisko, no to Wy \"mądrale\" załatwcie resztę. Tylko pewnie nikomu nie chce się nic robić - najlepiej sobie ponarzekać i pokrytykować.

Mario

Panie radny może pan by się wraz kolegami zainteresował posiłkami w naszym szpitalu ,przejazdami kolejowymi a nie jakimś lodowiskiem gdzie wstęp będzie nie na kieszeń zwykłego Kowalskiego

Pan_M

Skoro to taki fantastyczny biznes i mieszkańcy bez tego nie wyobrażają sobie życia to czemu pan radny sam nie wynajął tego lodowiska , a nie prawdopodobnie marnuje publiczne pieniądze... Ale chętnie zobaczę te tłumy słynące po tym lodzie

Pan_M

Tak sztuczne lodowisko uratuje nasze miasto ... To strzał w 10-tke by przepuścić publiczne pieniądze... Jak radny taki ogarnięty i wie że ludzie lubią się ślizgać ( np na psich kupach w parku ) to niech sam zainwestuje w te lodowisko i będzie kręcić lody na tym biznesie...

Pan_M

Tak sztuczne lodowisko uratuje nasze miasto ... To strzał w 10-tke by przepuścić publiczne pieniądze... Jak radny taki ogarnięty i wie że ludzie lubią się ślizgać ( np na psich kupach w parku ) to niech sam zainwestuje w te lodowisko i będzie kręcić lody na tym biznesie...

m.

jak widać trening rozopoczęty! Toeloopu , axle itd będziemy mogli wkrótce podziwiać w wykonaniu radnego :).

Karol

Czy Pan radny dolożyy z diety radnego na utrzymanie lodowiska?

Napisz

Powiązane wydarzenia

 • Niedziela, 2020-01-26 20:38:53

Muzeum w Szczytnie zaprasza na ferie

 • Poniedziałek, 2020-01-20 13:31:55

Gwiazdy stand-up Comedy Central w Szczytnie

 • Piątek, 2019-12-20 15:26:13

Piątek, 27 grudnia - Disco Lodowisko

 • Piątek, 2019-12-20 15:15:17

Lodowisko już zarobiło 28 tys. zł

Reklama


Komentarze

 • Trafienie „drogówki” w Gromie
  Tam chyba niejeden bez uprawnień jeździ u was , jechałem za ciągnikiem rolniczym wiózł obornik w łyżce ani się obejrzał skręcił w lewo od razu , mimo że ja już wcześniej sygnalizowałem kierunkowskazem wyprzedzanie go.
  Autor: Ilona
  2020-01-28 16:13:59
 • Walas zajmie się kulturą w gminie Szczytno
  nie wiem czy gmina świętajno utrzyma wysoki poziom imprez kulturalnych po zwolnieniu p. Małgorzaty... może być kiepsko.
  Autor: gość
  2020-01-28 13:23:33
 • Walas zajmie się kulturą w gminie Szczytno
  Druga praca bez wygranego konkursu..... Jak ta Pani to robi a raczej ciekawe czym... Bo raczej nie spojrzeniem.... Hahaha
  Autor: Rychu
  2020-01-28 12:20:14
 • Walas zajmie się kulturą w gminie Szczytno
  Gmina Świętajno uwolnił się od zgnilizny i smrodu... Szkoda tylko, że w Szczytnie będzie teraz śmierdziało. Współczuję tylko współpracownikom Pani Walas
  Autor: Radosny
  2020-01-28 12:17:22
 • Walas zajmie się kulturą w gminie Szczytno
  To jest właśnie polskie piekiełko. Nie znam pani Walas, ale życzę powodzenia.
  Autor: X-Men
  2020-01-28 11:24:14
 • Kraksa pod Wielbarkiem, ranny 29-letni kierowca (zdjęcia)
  Zakaz dla rowerzystów poruszania sie drogami krajowymi tak jak jest na autostradach i na eskach. Ciągle przez z nich są wypadki potem szukaj wiatru w polu.
  Autor: Albert
  2020-01-28 10:13:13
 • Duże zainteresowanie sportowa edukacją
  Afanasiew co to kurła za nazwisko jakby jakiegoś Polaka nie można było wybrać
  Autor: Janusz
  2020-01-28 10:02:27
 • GieKSa Cup 2020 – gospodarze wyjątkowo gościnni (zdjęcia)
  Wczoraj napisalam krytyczny,ale prawdziwy komentarz pod artykułrm dyrektor Walas. Wstyd redakcjo Tygodnika Szczytno, że ustawiliście moderacje i krytyczne komenarze się nie ukazuja.ile wam za to zapłaciła p. Walas?
  Autor: Basia
  2020-01-28 08:52:19
 • Szkoła sportowa w Szczytnie ma sprzymierzeńców
  Bo bo
  Autor: To nie ci ludzie mają się zająć sportem w Szczytnie, tylko ktoś z zewnątrz trener z licencją.
  2020-01-27 22:30:51
 • Walas zajmie się kulturą w gminie Szczytno
  Ludzie co ma Pabich do pracy wykonywanej przez M.Walas. Jary jak ktoś pojęcia nie ma o pracy więc głosu niech nie zabiera. Chyba jesteś z grona wazeliniarzy i żal ściska że na tych fotografiach Ciebie nie ma.Ale na fotkę też trzeba zapracować. Pozdrawiam
  Autor: Marlena
  2020-01-27 22:18:55

Reklama