Sobota, 6 Czerwiec, Imieniny: Laury, Laurentego, Nory -

Reklama


Reklama

Radny dopiął swego, w Szczytnie stanie sztuczne lodowisko


Łyżwy w tym roku się przydadzą i to bez względu na pogodę, bo w Szczytnie stanie w końcu sztuczne lodowisko, które może działać nawet, gdy na zewnątrz jest plus 10 stopni Celsjusza. To zasługa w dużej mierze radnego Piotra Gregorczyka, który zabiegał o nie od kilku lat. Właśnie rozstrzygnięto przetarg.Miastu takie lodowisko chciały wydzierżawić trzy firmy: z Kępna, Warszawy i Jastrzębia-Zdroju. Był to drugi przetarg. Ku uciesze samorządu ceny dzierżawy są znacznie niższe niż w pierwszym. Najniższa opiewa na ponad 169 tys. zł, a najwyższa na ponad 208 tys. zł. A to oznacza, że od grudnia będziemy mieli sztuczne lodowisko w Szczytnie. Przetarg wygrała firma z Jastrzębia-Zdroju.


Reklama

 

 

Inicjatorem powstania lodowiska od lat jest miejski radny Piotr Gregorczyk.

 

- Takie są oczekiwania mieszkańców Szczytna, z którymi rozmawiałem – mówi „Tygodnikowi Szczytno”. - Zimy mamy, jakie mamy więc doskonałą alternatywą jest obiekt, który może działać przy temperaturach dochodzących nawet do 10 stopni Celsjusza na plusie. Sztuczne lodowisko bez wątpienia uatrakcyjni nasze miasto i da młodym, ale i tym nieco starszym mieszkańcom fajną alternatywę spędzania wolnego czasu. Zacznie się coś ciekawego dziać w naszym mieście również zimą.

 

 

Do drugiego przetargu stanęły trzy firmy z: Kępna, Warszawy i Jastrzębia-Zdroju. Najtaniej lodowisko chce wydzierżawić miastu firma z Jastrzębia-Zdroju, bo swoją usługę wyceniła na 169 tys. 740 zł. Firma z Warszawy oczekuje 171 tys. 983 zł i 52 grosze, a z Kępna aż 208 tys. i 116 zł.

Reklama

 

Przypomnijmy, że miasto na ten cel zarezerwowało w swoim budżecie 200 tys. zł.

 

 

- Dzierżawa to forma testów – mówi burmistrz Krzysztof Mańkowski. - Jeśli obiekt będzie miał odpowiednie obłożenie, wzbudzi zainteresowanie mieszkańców, to nie wykluczam, że w przyszłości sztuczne lodowisko po prostu kupimy.

 

 

Sztuczne lodowisko w Szczytnie ma funkcjonować od początku grudnia do 1 marca. Początkowo miało pojawić się na Placu Juranda. Teraz ma stanąć na boisku do gry w koszykówkę przy ulicy Spacerowej. A to dlatego, że znajdują się tam też pomieszczenia Miejskiego Ośrodka Sportu, co zapewni miejsce na przebieralnie, czy wypożyczalnie łyżew.

 

 

- Jestem absolutnie przekonany, że lodowisko, o którego istnieniu nie będzie decydowała kapryśna pogoda, będzie cieszyło się zainteresowaniem – mówi Piotr Gregorczyk.

 

 Komentarze do artykułu

dr

Drodzy wspólmieszkańcy miasteczka Szczytno. Nie neguję faktu powstania sztucznego lodowiska, chyba to normalna rzecz skoro takie są oczekiwania. Ale popatrzmy ile zadęcia wokól tego faktu - fotografie, wywiady, prężenie piersi przed kamerami przez liczne grono osób, wszyscy krzyczą to ja, to ja. Mamy coś z pięciu dyrektorów lub kierowników od sportu i rekreacji, tudzież stosowne wydziały w ratuszu- więc uważam że powinno to być dawno zrobione bez tej całej otoczki. A tak sukces na skalę międzynarodową-lodowisko w Szczytnie.

Mirek

Po kilku dniach od startu lodowiska można stwierdzić, że faktycznie lodowisko nie było nam potrzebne...Od 14 co godzina ludzi nabite jak w Biedronce. Jak dla mnie super sprawa!

antonina

Zdecydowanie przyłaczam się do komentarza Pana Sławomira K., a co pozostałych wypowiedzi, zostawię je bez komentarza. Są po prostu żałosne i świadczą o braku rozumienia potrzeby, wręcz konieczności uprawiania sportu przez każdego człowieka i to niezależnie od wieku!!!

Sławomir K

Przeczytałem te kilka komentarzy i odnoszę wrażenie, że w Szczytnie mieszka tylko jakaś sama zgnilizna emocjonalna. Ludzie !!! co się z Wami dzieje ? Nie umiecie już nic, poza krytykowaniem. Dlaczego sami nie wystartujecie w wyborach i sami nie weźmiecie się za rządzenie? Przecież już wszystko wiecie, co trzeba w Szczytnie zrobić. Ten radny załatwił lodowisko, no to Wy \"mądrale\" załatwcie resztę. Tylko pewnie nikomu nie chce się nic robić - najlepiej sobie ponarzekać i pokrytykować.

Mario

Panie radny może pan by się wraz kolegami zainteresował posiłkami w naszym szpitalu ,przejazdami kolejowymi a nie jakimś lodowiskiem gdzie wstęp będzie nie na kieszeń zwykłego Kowalskiego

Pan_M

Skoro to taki fantastyczny biznes i mieszkańcy bez tego nie wyobrażają sobie życia to czemu pan radny sam nie wynajął tego lodowiska , a nie prawdopodobnie marnuje publiczne pieniądze... Ale chętnie zobaczę te tłumy słynące po tym lodzie

Pan_M

Tak sztuczne lodowisko uratuje nasze miasto ... To strzał w 10-tke by przepuścić publiczne pieniądze... Jak radny taki ogarnięty i wie że ludzie lubią się ślizgać ( np na psich kupach w parku ) to niech sam zainwestuje w te lodowisko i będzie kręcić lody na tym biznesie...

Pan_M

Tak sztuczne lodowisko uratuje nasze miasto ... To strzał w 10-tke by przepuścić publiczne pieniądze... Jak radny taki ogarnięty i wie że ludzie lubią się ślizgać ( np na psich kupach w parku ) to niech sam zainwestuje w te lodowisko i będzie kręcić lody na tym biznesie...

m.

jak widać trening rozopoczęty! Toeloopu , axle itd będziemy mogli wkrótce podziwiać w wykonaniu radnego :).

Karol

Czy Pan radny dolożyy z diety radnego na utrzymanie lodowiska?

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Widziałem kilkukrotnie,jak wyglądają ,,odłowy\" panów rybaków. ,,Legalni kłusownicy\"- to najlepsze określenie tych bandytów.

  Otwarte oczy


  2020-06-05 09:29:07
 • Pijane rekordy na drogach powiatu
  Ja pier.... czy Ci ludzie to nie mają wyobraźni, tylko idioci jeżdżą po alkoholu, stare to a głupie. Chociaż nie trzeba alkoholu żeby kretynów na drodze spotkać, jeżdże busem to nie raz się napatrze. Ludzie ogarnijcie się, ryzykujecie życie swoje i innych!!!

  Kaja


  2020-06-05 04:08:30
 • Inwazja bocianów w Dźwiersztynach
  Ptaki ważniejsze od asfaltu na drodze dla burmistrza.

  Wachacz


  2020-06-04 22:38:30
 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Pan dyrektor widocznie nie wie co się nad wodą dzieje.

  Enduro


  2020-06-04 18:43:14
 • Inwazja bocianów w Dźwiersztynach
  A kiedy będzie asfalt na drodze w tej wiosce ?

  Zainteresowany


  2020-06-04 15:14:19
 • Bukiet dostarczył kurier
  To jest wygodna opcja, też wysyłałam babci na urodziny bukiet i kosz słodyczy pocztą kwiatową. Z racji korony nie ma co narażać seniora poprzez osobisty kontakt, a można złożyć życzenia telefonicznie.

  Maria


  2020-06-04 15:10:03
 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Kłamią, kłamią, kłamią Każdy rybaka ma piękny dom, elegancki samochód!!! ( z pensji ) A ryb w jeziorach już prawie niema! Wszystko jasne jeden drogiego będzie krył Komunistyczne układy!

  Wedkarz


  2020-06-04 08:39:29
 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Śćiema jakich mało siaty stoją non stop szczupak odlawiany w tarlo to przestępstwo. Przestańcie odlawiac ryby w tarlo natura sama odbuduje waszą bandycka gospodarkę. Widocznie gospodarstwo ma takie układy i nie obowiazuja ich okresy ochronne a osoba decyzyjna wszystko podpisze żeby mieć z tego korzyść. Uklady musza byc od dawna gospodarstwo przekazywane z pokolenia na pokolenie tej samej rodzinie... Ale to wędkarz i kormoran jest szkodnikem...

  Wędkarz


  2020-06-04 08:15:50
 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Pan Kulas jasno sprecyzował w jakim rzędzie stawia wędkarzy: \"A odławiają go też wędkarze, kormorany i inne szkodniki\"

  MJS Blue


  2020-06-04 07:09:35
 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Jak byście tak racjonalnie gospodarowali to nie potrzebne by były zarybienia. Co z tego, że macie papiery jak niszczycie wody zgodnie z przepisami.

  Boleń


  2020-06-04 00:21:43