Reklama


Reklama

Radni sypnęli groszem uczniom


Na nawet 1000 zł stypendium za wyniki w nauce mogą liczyć uczniowie z gminy Świętajno. Radni przyjęli właśnie, pierwszy w historii gminy, program wspierania uzdolnionej młodzieży. Mniejsze pieniądze trafić mogą też do sportowców i artystów.Ci uczniowie, którzy wykażą się wybitnymi osiągnięciami w nauce mogą liczyć na 100 zł stypendium za każdy miesiąc nauki.

 

- Ale pieniądze będą wypłacane w semestralnych transzach – mówi Wioletta Janowska, odpowiedzialna z oświatę w gminie Świętajno. - Co łącznie daje nawet 1000 zł. Próg stypendialny jest postawiony dość wysoko, więc to wsparcie trafi do najlepszych.

 


Reklama

Radni przyjęli też regulamin przyznawania stypendiów za osiągnięcia naukowe.

 

- W tym przypadku stypendia będą jednorazowe wypłacana na koniec roku i będą wahały się od 100 do 300 zł – mówi pani Wioletta. - Otrzymają je uczniowie, którzy osiągną wysokie lokaty na przykład w olimpiadach przedmiotowych.

 

Podobna kwota, na podobnych warunkach, trafi do uczniów, którzy wyróżnią się w kategoriach artystycznych i sportowych.

Reklama

 

Stypendia przyznawane będą wszystkim uczniom uczęszczającym do szkół na terenie gminy. I nie ma znaczenia, czy są jej mieszkańcami, byleby spełniali kryteria.

Uzdolnionych uczniów mogą zgłaszać między innymi: szkoły, dyrektor, rada rodziców, fundacje stowarzyszenie.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze