Czwartek, 26 Listopad, Imieniny: Franciszka, Kseni, Maksymiliana -

Reklama


Reklama

Radni pomogli ratownikom walczyć z koronawirusem


9 tysięcy złotych – taką kwotą część miejskich radnych wspomogła szczycieńskie pogotowie ratunkowe. Pieniądze pochodzą z diet. Szefostwo pogotowia ma kupić za nie niezbędny sprzęt do ochrony osobistej, tak potrzebny w czasie pandemii. Z kolei tysiąc złotych przeznaczyli na zakup respiratora. Część sprzętu już kupiono.

 W czasie pandemii niezwykle ważnym elementem jest ochrona pracowników służby zdrowia. Bo to oni najczęściej narażeni są na kontakt z osobami chorymi, bądź nosicieli koronawirusa. Gdyby medycy zarazili się nim, bądź musieliby przejść 14-dniową kwarantannę mogłoby się okazać, że nie byłoby komu nas leczyć.

 

- Niestety takie ryzyko zawsze istnieje – mówi Beata Kostrzewa, dyrektor Zakładu Opieki Zdrowotnej w Szczytnie. - Dlatego staramy się zrobić wszystko, aby uniknąć tego zagrożenia. Stąd zaostrzone procedury wejść, czy przyjęć do placówek medycznych, stąd praca w formie rotacyjnej i tak zwanym ostrym dyżurze.

 

 

Medykom niezwykle potrzebna jest odzież ochronna, której tak bardzo brakuje na rynku w czasie pandemii, lub na którą w placówkach nie ma po prostu pieniędzy. Tu z odsieczą ratownikom medycznym przyszło część miejskich radnych. Zrzekli się części swoich diet i zebrane przekazali szczycieńskiemu pogotowiu ratunkowemu.


Reklama

 

- Kwotę 9 tysięcy złotych kierownik pogotowia może wydać na odzież ochronną – mówi Rafał Kiersikowski, miejski radny, który reprezentuje Klub Radnych Wszystko dla Szczytna i PSL. - Z kolei tysiąc złotych przekazaliśmy dyrekcji szpitala na zakup respiratora, który może komuś uratować życie. W tym trudnym czasie, nasze działania nie są czymś nadzwyczajnym. Myślę że jest to naturalny odruch serca. Wspomagamy ludzi, którzy na pierwszej linii walczą z tą potworną zarazą. Być może my, nasze rodziny, mieszkańcy naszego miasta, ale oby nie, będziemy od nich tej pomocy potrzebowali.

 

 

Grzegorz Achremczyk, koordynator pogotowia ratunkowego w naszym powiecie nie kryje zadowolenia z tej darowizny.

 

- 6 tysięcy złotych z tej kwoty już wydaliśmy na zakup profesjonalnych wielorazowych masek ochronnych dla każdego zespołu medycznego – mówi. - Są to maski z pochłaniaczami, filtrami. Zamówiliśmy też gogle ochronne. Czekamy na ich dostawę. W planach mamy też zakup kombinezonów ochronnych oraz specjalnych ochraniaczy na buty. Każda taka pomoc daje nam bardzo wiele, nasze bezpieczeństwo to też bezpieczeństwo naszych pacjentów. Dziękuje wszystkim, którzy nas wspierają. Mam też apel do osób, które wzywają pogotowie ratunkowe – proszę, nie okłamujecie nas. Nie okłamujcie ratowników, pielęgniarek i lekarzy – walczmy wspólnie z tym zagrożeniem, uczciwie.

Reklama

 

Przy tej okazji warto wspomnieć, jacy radni zrzuci się na tę pomoc, bo być może do tego grona dołączą inni samorządowcy: Tomasz Łachacz, Aleksandra Kobus-Drężek, Ewa Czerw, Mariusz Pardo, Sławomir Staszak, Zbigniew Orzoł, Arkadiusz Myslak, Artur Trochomiwcz, Waldemar Zimny, Rafał Kiersikowski.

 Komentarze do artykułu

Śmieszek

No, no - to się radni miejscy szarpnęli. 9 tys. zł. od 10. osób. To policzmy, ile by wyniosła \"zbiórka\", gdyby 10. radnych zrzuciło się przynajmniej PODSTAWOWĄ DIETĄ, czyli ok. 1700 zł od \"łebka\". Byłoby to 17 tys. zł. Ta kwota to ok. POŁOWY KOSZTÓW podstawowej diety płaconej WSZYSTKIM radnym CO MIESIĄC. Jeśli chcieli się promować - źle się za to wzięli. To jest tak prymitywne, że aż boli. Albo idzie się po całości - albo wcale. Jeśli poszliby właśnie na całość - wówczas niech tzw. opozycja się zastanawia, jak przelicytować. Poza tym, jak już ktoś wcześniej zauważył, TO NIE SĄ ICH PIENIĄDZE, TYLKO PODATNIKÓW. A więc niech sobie radni - w imię dobra narodu - obniżą zdalnie te diety i zaoszczędzone środki przekażą na wsparcie Miasta Szczytno dla szpitala i ratowników medycznych. Mieszkańcy będą wdzięczni i zapamiętają ten przynajmniej jeden rozsądny krok Rady Miejskiej w Szczytnie.

Kasia

Hahaha ale ustawka

Pamiętliwy

Służba zdrowia w całej Polsce jest w słabej kondycji i trzeba jej pomagać. Jednak szczycieński szpital od lat jest w fatalnej kondycji. Może miało na to wpływ zarządzanie przez pewnego pana, który wiele lat pełnił obowiązki dyrektora szpitala, a jednocześnie kręcił na boku swój biznes? Może radny Kiersikowski i jego koledzy przypomną z jakiej partii był ów menedżer, pod którego rządami szpital przynosił straty, a jego prywanty biznes ogromne zyski? Gdyby Kiersikowski jednak miał słabą pamięć to podsyłam link: https://vod.tvp.pl/video/magazyn-sledczy-anity-gargas,14112019,45043696. Wszystkich którzy nie widzieli, zachęcam do obejrzenia. Może wtedy się rozjaśni dlaczego w szpitalu brakuje podstawowego wyposażenia.

Marek

To dobrze że osoby publiczne wspierają służbę zdrowia w tym trudnym czasie, jednak to co widzimy to klasyczny przykład OBŁUDY. Mamy Wielki Post więc taki cytat sam się narzuca na myśl: „Kiedy więc dajesz jałmużnę, nie trąb przed sobą, jak obłudnicy czynią w synagogach i na ulicach, aby ich ludzie chwalili. Zaprawdę, powiadam wam: ci otrzymali już swoją nagrodę. Kiedy zaś ty dajesz jałmużnę, niech nie wie lewa twoja ręka, co czyni prawa, aby twoja jałmużna pozostała w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie.” Radni za parę tysięcy próbują sobie zrobić reklamę bo przecież z normalnych działań ich nie możemy kojarzyć. Czy ktoś kojarzy Waldemara Zimnego, Arkadiusza Myslaka albo Aleksandrę Kobus-Drężek z jakiejś działalności w Radzie Miasta? Nie bo oni kompletnie nic nie robią. Biorą kasę za nic a teraz dali po kilkaset złotych i trąbią o tym dookoła. OBŁUDA!

Obserwator

Trzeba powiedzieć że to bardzo tani marketing polityczny...dać po kilkaset złotych z bardzo wysokiej diety, następnie polecieć do prasy i się pochwalić, a potem w komentarzach atakować swoich kolegów i koleżanki z rady za to że też nie zrobili tak jak oni... czyli nie latają z każdą darowizną do pracy. Bo tego czy inni radni dają na szczytny cel nie wiemy, bo nie każdy ma takie parcie na chwalenie się jak Kiersikowski, Trochmowicz czy Kobus-Drężek...Jedno jest pewne, państwo radni myślą że za kilkaset złotych są w stanie kupić szacunek i poważanie wyborców, więc nie mają najlepszego zdania o swoich wyborcach. Współczuję tym którzy na nich głosowali.

Obserwator

Szacunek za działanie. Naprawdę, słowa uznania. Ale może warto spojrzeć na to szerszym okiem a nie tylko na to co widać w mediach bądź prasie? Może warto wspomnieć że niektórzy działają i nie mają przy tym powodów do pokazywania tego publicznie? Z tego co się orientuję to opozycja również zadziałała na dobro szpitala. Czemu się o tym nie mówi? Może po prostu wystarczy działać a nie się pokazywać. Chce wierzyć w szczere chęci koalicji, która oddała swoje diety na cel walki z wirusem, tylko że niestety wcześniej nie chcieli pozwolić na ich obniżkę. Już wtedy można było sobie pozwolić na przeznaczenie tych pieniędzy w celu wyposażenia szpitala. Jeżeli się mylę (mam taką nadzieję) i wypisani w artykule radni niosą pomoc ze szczerego serca to może zamiast się chwalić, że to ONI dali pieniądze, to może niech powiedzą prawdę, że to wszyscy mieszkańcy Szczytna się złożyli, bo w końcu to ich pieniądze, a nie Pana Kiersikowskiego czy Pana Trochimowicza, bo oni sami siebie na radnych nie wybrali...

do czytelnika

Tylko idiota obniża sobie dochody w normalnych czasach a człowiek myślący dba o to by mieć jak najwięcej! Lecz gdy przyjdą ciężkie czasy takie jak obecnie, potrafi się podzielić tym co ma a idioci im zazdroszczą i wypisują głupoty!

Czytelnik

Czyżby to ci sami ;dobroczyńcy; którzy nie chcieli obniżenia sobie diety i głosowali za najwyższymi poborami dla burmistrza? Nie ma to jak dobry lans!

turkuć podjadek

Reklama dźwignią... mandatów (i diet).

dr

Pani Kostrzewa w ubraniu ratownika lansuje się jak posłowie w sejmie z maseczkami. Może komuś tego ubrania zabrakło.

mieszkaniec

Gratulacje za działanie, minus za brak skromności. Inni również działają ale nie reklamują się tym na łamach prasy. \"niech twoja prawica nie wie co robi lewica\". W tym przypadku słuszny cel został utracony poprzez działania PR. Wielka szkoda!!!

Magda

Wielki ukłon w Wasza stronę ????

A gdzie Wieliki Pan Krassowski Wicha

A tak obiecywał że się dołączy i gratulował ! Smutne nawet w takim czasie wykorzystuje się lans bez efektu ;)

Szczytnianin

Jakoś nie widzę tu, krzykliwej Rybińskiej, przemądrzałej Moczydłowskiej, mądrali Wichy ( Krasowskiego), dziwaka Siudaka i wielu innych, nie znam wszystkich z nazwiska, wstyd wybrańcy naszego grodu.

:)

Jako małżonka ratownika medycznego, pośrednio również zainteresowana bezpieczeństwem pracy ratowników... Dziękuję :)

dr

Wielkie brawa. Jednocześnie czuję rozczarowanie nie widząc wielu nazwisk, między innymi zastępcy przewodniczącego, całego klubu PiS. Ale sadzę , że na pewno przygotowują własną akcję.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze