Wtorek, 28 Wrzesień
Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego -

Reklama


Reklama

Radni nie chcą pomóc policji


Radni gminy Świętajno niemal jednogłośnie odrzucili na ostatniej komisji wniosek Komendanta Powiatowego Policji Radosława Dracha o wsparcie zakupu samochodu. Policjanci chcieli od samorządowców 55 tys. zł na ten cel. Stróżom prawa i porządku chcą za to pomóc samorządowcy z gminy Szczytno.- Za to, co policja wyczynia ostatnio z ludźmi w naszym kraju, to nie powinni dostać od samorządów niczego – niemal przekrzykiwali się radni z gminy Świętajno. - Dziwię się, że mają czelność prosić nas jeszcze o cokolwiek – mówił jeden z ich grona. - Przecież otrzymali od nas w poprzedniej kadencji wsparcie na zakup samochodu, dostali działkę pod posterunek, kombinezony dla motocyklistów... - wylicza pomoc inny. - Naprawdę, bez przesady, 55 tys. zł to nie jest mała kwota.

 


Reklama

Policjantów starał się bronić jedynie radny Leszek Dąbkowski.

- Od kiedy mamy posterunek w Świętajnie widzę w naszej gminie więcej patroli – przekonywał. - Dbają o nasze bezpieczeństwo więc nie byłbym aż tak krytyczny.

Radni gminni odrzucili jednak prośbę komendanta o wsparcie finansowe. - Policja to formacja państwowa i państwo powinno dbać o jej wyposażenie – tłumaczy radnych Arkadiusz Deptuła, przewodniczący Rady Gminy Świętajno. - Nie powinna uzależniać się od samorządu, bo potem może też dochodzić do dwuznacznych sytuacji. Na przykład gdy policja zatrzyma wójta, czy radnego i nie ukaże go mandatem. Pojawią się pytania albo sugestie, że to na pewno dlatego, że samorząd finansuje policję. Wolelibyśmy uniknąć takich zdarzeń.

Reklama

Nieco przychylniejszym okiem na policję patrzą samorządowcy z gminy Szczytno. Tam radni na Fundusz Wsparcia Policji przeznaczyli właśnie 25 tys. zł.

 Komentarze do artykułu

Maniek

Co to jest za zebranie kasy. Wasz milicyjny protektor z Nowogrodzkiej niech wam funduje. Zabiera pieniądze samorządom a milicjanty żebrzą. Umiecie bronić dyktatora Jarosława to sami sobie zbieeraj ie kaskę.

cojak

I tak się uzbiera tę kwotę z mandatów z waszej gminy.

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Kocie łby zastąpi kostka
  parodia

  śmiechu warte


  2021-09-28 09:08:03
 • Mural Klenczona z opóźnieniem
  \"Zwróciliśmy się do trzech firm artystycznych więc potrzebujemy więcej kasy\"

  kradziej


  2021-09-28 09:01:13
 • Pomnik Dziecka Utraconego stanie w Szczytnie?
  Palący problem. Jak chce to niech sobie stawia tylko niech sam pokryje koszty.

  karierowicz


  2021-09-28 08:58:38
 • Pomnik Dziecka Utraconego stanie w Szczytnie?
  Dobra inicjatywa. To, że mieszkańcy się burzą jest efektem braku wiedzy co do życia. Braki sięgają sprzed 89 roku. Więc jeszcze 3 pokolenia jak zmienią swoją mentalność względem życia. Niedługo ich pomniki oglądać będziemy. Co do godności należy się ona każdemu! Co do bólu kobiet droga jest tylko jedna terapia i wsparcie męża, którego w większości te kobiety nie mają.

  Mieszkaniec


  2021-09-28 08:29:14
 • Dwie groźne kolizje, policja apeluje o ostrożność (zdjęcia)
  Trzy ,droga Dżwiersztyny-Dybowo wyjście z zakrętu przy torach kolejowych ,zaliczony rów przydrożny.

  !


  2021-09-28 08:16:49
 • Kolejne 22 kilometry ścieżki już otwarte (zdjęcia)
  Czy w dalszym ciągu trzeba z duszą na ramieniu przebiegać z rowerem przez drogę krajową w okolicy Kulki? Super pomysł :) Tylko pogratulować Panu Staroście i Wójtowej za pomysłowość. A gdzie są te pierwotnie wskazywane w projekcie inwestycji wieże widokowe? Projekt ograniczony? Szkoda.

  marian


  2021-09-28 06:57:52
 • Pomnik Dziecka Utraconego stanie w Szczytnie?
  Coś mi się wydaje, że tu ktoś resztki rozumu utracił? Jak się nie ma nic sensownego do zaoferowania, to trzeba palnąć cokolwiek, byle było o mnie głośno. Niech ludziska mają temat zastępczy!!!

  Taki jeden


  2021-09-27 21:24:49
 • Pomnik Dziecka Utraconego stanie w Szczytnie?
  Odeszli od zdrowych zmysłów i tyle. Szczególnie ten pan.

  Jack


  2021-09-27 21:16:19
 • Mural Klenczona z opóźnieniem
  Tego murala w ogóle nie powinno być. Dziwię się, że szkoła imienia Fryderyka Chopina zgodziła się na to. Chopin w swojej epoce był awangardą w przeciwieństwie do Klenczona - wtórnika.

  Taki sobie czytelnik


  2021-09-27 19:47:32
 • Mural Klenczona z opóźnieniem
  Oszałamiający tysiąc złotych nie podziałał na wyobraźnię artystów

  Szczytnianin


  2021-09-27 18:22:54