Piątek, 16 Kwiecień
Imieniny: Adolfiny, Odetty, Wacława -

Reklama


Reklama

Radni nie chcą pomóc policji


Radni gminy Świętajno niemal jednogłośnie odrzucili na ostatniej komisji wniosek Komendanta Powiatowego Policji Radosława Dracha o wsparcie zakupu samochodu. Policjanci chcieli od samorządowców 55 tys. zł na ten cel. Stróżom prawa i porządku chcą za to pomóc samorządowcy z gminy Szczytno.- Za to, co policja wyczynia ostatnio z ludźmi w naszym kraju, to nie powinni dostać od samorządów niczego – niemal przekrzykiwali się radni z gminy Świętajno. - Dziwię się, że mają czelność prosić nas jeszcze o cokolwiek – mówił jeden z ich grona. - Przecież otrzymali od nas w poprzedniej kadencji wsparcie na zakup samochodu, dostali działkę pod posterunek, kombinezony dla motocyklistów... - wylicza pomoc inny. - Naprawdę, bez przesady, 55 tys. zł to nie jest mała kwota.

 


Reklama

Policjantów starał się bronić jedynie radny Leszek Dąbkowski.

- Od kiedy mamy posterunek w Świętajnie widzę w naszej gminie więcej patroli – przekonywał. - Dbają o nasze bezpieczeństwo więc nie byłbym aż tak krytyczny.

Radni gminni odrzucili jednak prośbę komendanta o wsparcie finansowe. - Policja to formacja państwowa i państwo powinno dbać o jej wyposażenie – tłumaczy radnych Arkadiusz Deptuła, przewodniczący Rady Gminy Świętajno. - Nie powinna uzależniać się od samorządu, bo potem może też dochodzić do dwuznacznych sytuacji. Na przykład gdy policja zatrzyma wójta, czy radnego i nie ukaże go mandatem. Pojawią się pytania albo sugestie, że to na pewno dlatego, że samorząd finansuje policję. Wolelibyśmy uniknąć takich zdarzeń.

Reklama

Nieco przychylniejszym okiem na policję patrzą samorządowcy z gminy Szczytno. Tam radni na Fundusz Wsparcia Policji przeznaczyli właśnie 25 tys. zł.

 Komentarze do artykułu

cojak

I tak się uzbiera tę kwotę z mandatów z waszej gminy.

Napisz

Reklama


Komentarze