Reklama


Reklama

Radna z Rum zastąpi zmarłego Czesława Wierzuka


Samorząd nie lubi próżni, więc mandat radnego powiatowego po zmarłym Czesławie Wierzuku obejmie kolejna osoba z listy PSL w okręgu. Wypadło na Kamilę Świderską z Rum.- Z mandatu nie zamierzam rezygnować, ale muszę to jeszcze omówić z moim przełożonym – mówi pani Kamila, która od maja ubiegłego roku jest zawodowym strażakiem i pracuje w Mrągowie. Nie jest strażakiem – urzędnikiem, a strażakiem – ratownikiem i wraz z kolegami uczestniczy w akcjach.

 

Zaledwie 26-letnia przyszła radna jest strażaczką – ochotniczką od 2004 roku i jak podkreśla, to zajęcie i udział w akcjach ratowniczych stanowi jej życiową pasję. Jak dotąd samotna (bez męża i dzieci) ma dość czasu na działalność społeczną. Ma też już pewne doświadczenie, bowiem w poprzedniej kadencji pełniła obowiązki sołtysa Rum. Przyznaje, że informacja o tym, iż uzyska mandat radnej powiatowej była dla niej samej zaskoczeniem.


Reklama

 

- Sam start był dla mnie raczej swoistą weryfikacją i nie spodziewałam się wygranej, nawet nie zwróciłam uwagi na to, że uzyskałam drugi wynik wyborczy. Radnym został pan Wierzuk i przez myśl mi nie przeszło, że tak się to tragicznie skończy... - dodaje ze smutkiem.

 

Formalnie pani Kamila mandat obejmie po złożeniu ślubowania podczas jednej z kolejnych sesji Rady Powiatu. Najpierw o uwolnieniu miejsca w Radzie został powiadomiony wojewoda, który z kolei przekazuje informację komisarzowi wyborczemu.

Reklama

 

- Komisarz musi sprawdzić jeszcze, czy w międzyczasie nie wystąpiły jakieś okoliczności, które mogłyby sprawić, że pani Kamila nie może zostać radną, spytać ją o zdanie. Po tych procedurach, myślę, że pewnie już w marcu, złoży ślubowanie – tłumaczy starosta Jarosław Matłach.Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Poniedziałek, 2020-07-06 20:42:38

Cinema Lumiere zastąpiło Kino Jurand

  • Środa, 2020-06-03 13:58:47

Kanalizacja zastąpi setki szamb

  • Niedziela, 2020-05-10 20:10:14

Asfalt zastąpił beton

  • Czwartek, 2020-04-16 17:21:48

„Zamaskowana” radna powiatowa

Reklama


Komentarze