Niedziela, 23 Luty, Imieniny: Damiana, Romana, Romany -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Radna z Rum zastąpi zmarłego Czesława Wierzuka


Samorząd nie lubi próżni, więc mandat radnego powiatowego po zmarłym Czesławie Wierzuku obejmie kolejna osoba z listy PSL w okręgu. Wypadło na Kamilę Świderską z Rum.- Z mandatu nie zamierzam rezygnować, ale muszę to jeszcze omówić z moim przełożonym – mówi pani Kamila, która od maja ubiegłego roku jest zawodowym strażakiem i pracuje w Mrągowie. Nie jest strażakiem – urzędnikiem, a strażakiem – ratownikiem i wraz z kolegami uczestniczy w akcjach.

 

Zaledwie 26-letnia przyszła radna jest strażaczką – ochotniczką od 2004 roku i jak podkreśla, to zajęcie i udział w akcjach ratowniczych stanowi jej życiową pasję. Jak dotąd samotna (bez męża i dzieci) ma dość czasu na działalność społeczną. Ma też już pewne doświadczenie, bowiem w poprzedniej kadencji pełniła obowiązki sołtysa Rum. Przyznaje, że informacja o tym, iż uzyska mandat radnej powiatowej była dla niej samej zaskoczeniem.


Reklama

 

- Sam start był dla mnie raczej swoistą weryfikacją i nie spodziewałam się wygranej, nawet nie zwróciłam uwagi na to, że uzyskałam drugi wynik wyborczy. Radnym został pan Wierzuk i przez myśl mi nie przeszło, że tak się to tragicznie skończy... - dodaje ze smutkiem.

 

Formalnie pani Kamila mandat obejmie po złożeniu ślubowania podczas jednej z kolejnych sesji Rady Powiatu. Najpierw o uwolnieniu miejsca w Radzie został powiadomiony wojewoda, który z kolei przekazuje informację komisarzowi wyborczemu.

Reklama

 

- Komisarz musi sprawdzić jeszcze, czy w międzyczasie nie wystąpiły jakieś okoliczności, które mogłyby sprawić, że pani Kamila nie może zostać radną, spytać ją o zdanie. Po tych procedurach, myślę, że pewnie już w marcu, złoży ślubowanie – tłumaczy starosta Jarosław Matłach.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Mandaty zbliżają się do dwóch milionów
  Witam , mam pytanie odnośnie policjantów ruchu drogowego Szczytno. Policja powinna dawać przykład. Niestety, nie zawsze tak jest. Chodzi mi dokładnie o dwóch funkcjonariuszy wobec których toczy się postępowanie . Jeśli nie zostaną wobec Panów wyciągnięte żadne konsekwencje , bądź sprawa zostanie „wyciszona” . To nagranie z policyjnego rajdu trafi to miejscowych mediów . Wszystkich obowiązują takie same przepisy. Policjantem jest się 6/8godzin w ciągu dnia a człowiekiem całe życie . Pozdrawiam

  Kierowca


  2020-02-22 21:55:00
 • Na murawie zabrakło czegoś innego niż umiejętności
  tak to jest jak grają synalkowie trenerów

  janurz


  2020-02-22 14:26:04
 • Kolonia – Jeruty - batalii o szkoły ciąg dalszy
  Gmina biedna i już świeci pustkami. Proszę zobaczyć ile jest meldunków, a ile wymeldowań Zobaczcie Państwo ile dzieci z tej gminy jezdzi codziennie do szkoly w Mikołajkach. Byłem zaskoczony ilością dzieci, codziennie rano widzę autobus, którym te dzieci zamiast do szkoly w Spchowie jadą do Mikołajek. Kto mi powie dlaczego tak jest?

  GalAnonim


  2020-02-22 10:28:35
 • Chorzy ludzie, chore przepisy...
  Ignorantia legis non excusat lub ignorantia legis non exculpat - nieznajomość prawa nie jest usprawiedliwieniem. Paremia prawnicza pokrewna do ignorantia iuris nocet oznaczająca, że nikt nie może usprawiedliwiać swoich działań lub zaniechań tym, że nie zna przepisów prawa. Jest to zasada uznająca fikcję powszechnej znajomości prawa. Pan Rafał był informowany o zasadach zarobkowania przy pobieraniu świadczeń ZUS. Niestety swoich spraw trzeba pilnować, no i dokładnie liczyć. Jakieś zasady obowiązują wszystkich.

  Ktoś


  2020-02-22 09:17:16
 • Na murawie zabrakło czegoś innego niż umiejętności
  Witaj Piotrze. Fajnie,że motywem przewodnim wypowiedzi nie jest \"więcej forsy\". Do tej pory większość wywiadów z działaczami, piłkarzami to był tekst w rodzaju: \" gdyby nam płacili to dopiero byśmy pokazali\". Odmłodziłeś zarząd, to też pozytyw, Powodzenia życzę.

  dr


  2020-02-22 09:14:32
 • Policyjna zasadzka na Solidarności, zatrzymano 30-latka
  No to nieźle Narkotyki w Szczytnie to żadkość

  Marcel Krajewski


  2020-02-22 00:19:40
 • Kumpel chrapał więc wezwał policję
  Sądom zawracać gitarę ,mandat 1500zł zabawa kosztuje .

  Juntrzy syn


  2020-02-21 20:44:59
 • Policyjna zasadzka na Solidarności, zatrzymano 30-latka
  XD

  SkierowanO


  2020-02-21 17:54:45
 • Marriott Everest Run – Kot drugi (zdjęcia)
  Twardy Gość. Olbrzymi szacunek i gratulacje.

  Kibic


  2020-02-21 14:21:59
 • Kolejna galeria wchodzi do Szczytna
  Ja chciałbym tylko przypomnieć że w \"galerii\" która powstała na miejscu starego rynku, używany jest tylko parter. Nie chcę krakać i źle wróżyć ale z tymi galeriami może być za parę lat to samo. Pohulają jakiś czas dobrze a później dupa będzie

  Łukasz


  2020-02-21 13:57:11

Reklama