Reklama


Reklama

ROK W GOK DŹWIERZUTY (zdjęcia)


STYCZEŃ - Nie wiedzieliśmy, że są rzeczy niemożliwe i pewnie dlatego się jednak dało – mowa o kolejnym finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i zebranej kwocie: 27734 złotych. To absolutny rekord powiatu – więcej zebrało tylko Szczytno. 

LUTY

Stefan Brzozowski jest niesamowity! Założyciel „Czerwonego Tulipana” przyjechał w same Walentynki, żeby pośpiewać o swoich miłościach. Wydarzenie odbiło się szerszym echem, bo aż z Łomży przyjechali ludkowie na koncert.

 

MARZEC

Na scenie pojawili się bohaterowie Titanica, Janosika, Pocahontas, Dirty dancing i innych szlagierów srebrnego ekranu. Pretekstem był Dzień Kobiet, który już po raz piąty przygotowywaliśmy z OSP i sołectwem Dźwierzuty. Włączyli się również panowie radni spoza Dźwierzut. Tłumów przeraźliwych nie było (pandemia już straszyła w powiecie), ale kto był, ten wie, że było super.

 

KWIECIEŃ

Pierwszy w Polsce koncert on-line zorganizowany przez instytucje kultury? Jarosław Chojnacki i my. Rozpoczęliśmy cykl koncertów realizowanych w domach artystów. Pojawili się m.in. Paweł Stankiewicz, Aurelia Luśnia, Paweł Janiszewski i Hunter. Było więc i poetycko, i z przytupem.

 

MAJ

Muzycznie działo się też na naszym lokalnym podwórku. Zmęczone lockdownem zespoły Cyrla, Wrzosy i JaśWerka potrzebowały spotkań i prób. Nieśmiało, wraz z luzowaniem obostrzeń zaczęły się muzyczne spotkania. Zespół Wrzosy nagrał nawet kilka video z wykonywanymi piosenkami.


Reklama

 

CZERWIEC

Dzień Dziecka z ukochanymi bohaterami. Bez grupowania się. W odstępach i zachowaniem środków ostrożności spotkaliśmy się z rodzinami na niedzielnym spacerku w parku. A alejkami przechadzały się Myszka Mickey i Spangebob. Każdy dostał cukierka i mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

 

LIPIEC

Czy w wakacje – zwłaszcza takie, koronawirusowe, dzieci się nudzą? Jeśli chodzą na zajęcia do świetlicy osiedlowej w Dźwierzutach, to na pewno nie. Przez całe wakacje na świetlicy trwały półkolonie GOK. A na zakończenie dzieciaki, razem z rodzicami oraz mieszkańcami Dźwierzut spotkały się na plaży, żeby pożegnać wakacje.

 

SIERPIEŃ

Kultura za kurtyną ma pokazywać artystów lokalnych, z Warmii i Mazur. Dlatego też w tym roku pojawili się u nas: Ewa i Robert Wasilewscy, Anna Broda, Adam Cudak i Paweł Koterski oraz Serhij Petrychenko.

 

WRZESIEŃ

Jak bezpiecznie spędzać czas nad wodą? Na spotkanie z Grupą Specjalną Płetwonurków RP zaprosiliśmy najstarszych uczniów szkoły w Dźwierzutach. Po wykładzie można było pytać, rozmawiać i dotknąć specjalistycznego sprzętu ratunkowego.

Reklama

 

PAŹDZIERNIK

Po raz czwarty spotkaliśmy się, by wspominać Jana Pawła II. W konkursie recytatorskim wzięły udział dzieci ze szkół w Dźwierzutach i Kałęczynie. Przewodniczącym jury był Marcin Tyrlik, aktor Teatru Jaracza w Olsztynie, który z udziałem uczestników przeglądu założył koło teatralne i przygotowuje z nimi spektakl.

 

LISTOPAD

Przekazaliśmy ponad 700 kg karmy zebranej w czasie NAKARM ZWIERZAKA BEZDOMNIAKA III do przytuliska w Dźwierzutach. Akcję przeprowadziliśmy on-line na zasadzie licytacji: karma za rzecz. Najwyżej, bo aż za 200 kg karmy, poszedł voucher na sesję fotograficzną u Pawła Salamuchy.

 

GRUDZIEŃ

Mikołajkowa akcja dla dzieciaków z domów dziecka tym razem w nieco innej odsłonie. Zaprosiliśmy mieszkańców do zbiórki słodyczy. Efekt był godny. W piątek, 4 grudnia słodycze dostarczyliśmy do domów dziecka w Szczytnie i Pasymiu.

 

Oprac. Radek DąbrowskiKomentarze do artykułu

zniesmaczona

Mistrz Jan Brzechwa napisał: Samochwała w kącie stała…

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Miejska pożyczka - mazurskie gadanie Wiesława Mądrzejowskiego
  W polityce czasem tak jest, że aby gdzieś dojść trzeba umieć szukać kompromisów. W wyborach najlepiej udało się to Mańkowskiemu. Niestety od razu po objęciu stanowiska pokazał swoje prawdziwe oblicze. Nie ma własnego zdania i nie potrafi podejmować decyzji. Nawet gdyby jego zasadniczym celem było tylko zostanie Burmistrzem i pobieranie sowitej pensji już po wyborze mógł pokazać co chce w mieście zrobić. Niestety nawet szef jego kampanii wyborczej szybko dowiedział się dla kogo robił kampanię :( Do kolejnych wyborów zostało jeszcze trochę, na referendum i odwołanie nie ma co liczyć ale można sprawdzić człowieka czy chce jeszcze cokolwiek robić. Jak na wejściu dostał maksymalne wynagrodzenie i nic nie zrobił to teraz trzeba mu je na maksa obniżyć aby mógł pokazać że jednak potrafi pracować. Tylko czy radnym obecnej kadencji starczy samozaparcia i czy oni też nie przyszli tylko po to aby otrzymywać dietę a nie pracować dla mieszkańców? Zgadzam się z autorem tekstu, że nikt nie myśli o mieście dalej niż tylko z roku na rok, no może też zahacza trochę o rok wyborczy. Wszyscy boją się odważnych i perspektywicznych decyzji. Nie byłem zwolennikiem Innopolice w formie zaproponowanej przez Górską ( z tyloma niewiadomymi) ale odstąpienie od Innopolice a realizacja rewitalizacji ruin zamku to zły wybór. Większe zainteresowanie byłoby centrum Innopolice niż zobaczeniem odrestaurowanych riun i wystawą. Ale będzie tłok turystów :)

  tadeusz


  2021-03-05 12:15:40
 • Szczytnianie na podium Mistrzostw Regionu
  Brawo!

  Seba


  2021-03-05 10:41:23
 • Morsy drugie w rajdowym finale
  Morsy chociaż coś tam próbują robić,a ten kompletny na nieudacznik ,Mankowski nie robi nic,radni powinni mu odebrać połowę pensji

  Adalbert


  2021-03-05 10:13:53
 • Miejska pożyczka - mazurskie gadanie Wiesława Mądrzejowskiego
  Burmistrz otoczył się tylko swoimi pociotami niuedacznikami i kolesiami od imprezowania,a to jest zwykly nepotyzm,doprawiony mobbingiem dla nieswoich.teraz ludzie mówią Mankowski nie dorósł do roli,nie daje rady,nie sprawdził się,a to są eufemizmy,burmistrz nie nadaje się do tej roboty

  Adalbert


  2021-03-05 09:53:58
 • Miejska pożyczka - mazurskie gadanie Wiesława Mądrzejowskiego
  Powiedział ktoś kto jest krystaliczny :) Przez to trudno o wiarygodność takiej wypowiedzi jeżeli autor jest znany z swojej wcześniejszej działalności a jak słyszę także z aktywności na polu blokowania inwestycji nart wodnych na jez. Małym Domowym. Wynika z tego, że najlepszym rozwiązaniem jest aby Pan Mądrzejowski sam wystartował i pokazał jak trzeba działać. Seria tych wypocin kojarzy mi z mapetami oraz wypowiedziami dwóch starych dziadków. Mam nadzieję że Pan Mądrzejowski zechce zaprezentować swój pomysł na miasto no i oczywiście wystartować w wyborach :)

  krajan


  2021-03-05 08:20:34
 • Zamaskowany mężczyzna napadł na bank w Rozogach (zdjęcia)
  Na poczcie przelał pieniądze na swoje konto i dalej poszedł jak niby nic z pustymi kieszeniami. Teraz szukajcie wiatru w polu.

  WSK


  2021-03-05 06:30:40
 • Miejska pożyczka - mazurskie gadanie Wiesława Mądrzejowskiego
  A może niech miasto sprzeda ziemie na której jest stadion na Śląskiej i za te pieniądze w końcu zrobi / wyremontuje ulice w Szczytnie. Natomiast nowoczesny stadion lekkoatletyczno-piłkarski, porządny kryty basenu z infrastrukturą oraz lodowisko niech zbudują w lasie miejskim w okolicach stadionu leśnego na ulicy Ostrołęckiej. Wykorzystajmy pomoc Pana Bukowieckiego w pozyskiwaniu zezwoleń i funduszy na te inwestycje. Niech władze negocjują z MSWiA o przejęcie stadionu leśnego od WSPol. A z Ministerstwem Sportu pomoc w pozyskaniu dofinansowania na te inwestycje. Do tego jeszcze niech Ratusz pozyska fundusze europejskie. I mamy problem rozwiązany.

  AGNIESZKA


  2021-03-04 21:17:03
 • Z siekierą rzucił się na audi, "porąbał" je i zasypał popiołem (zdjęcia)
  Nic mu nie zrobią co policjanci już stwierdzili podczas interwencji. Tak więc nic mu nie grozi i nic mu nikt nie zrobi.

  Kamil


  2021-03-04 17:49:03
 • Miejska pożyczka - mazurskie gadanie Wiesława Mądrzejowskiego
  Do Pofajdoka. Trafne podsumowanie.

  dr


  2021-03-04 14:58:47
 • Mistrzowski debiut zawodniczek klubu LKS Masuria Jęcznik
  Brawo Pani Trener.

  dr


  2021-03-04 14:55:31