Czwartek, 27 Czerwiec, Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ (ZDJĘCIA)


NAPISALI DO NAS: Szereg placówek oświatowych włączył się w szczególne wydarzenie rocznicowe o nazwie „Rekord dla Niepodległej”, w ramach którego uczniowie i nauczyciele, w piątek, 9 listopada, o godzinie 11.11 wspólnie zaśpiewali wszystkie cztery zwrotki hymnu Polski.Uczestnictwo w biciu tego szczególnego rekordu odnotowali między innymi uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Szczytnie.

 

Nie była to, oczywiście, jedyna forma uczczenia 100-lecia odzyskania niepodległości. W formie inscenizacji, filmików i pokazów slajdów uczniowie przypomnieli ostatnie ponad 200 lat historii Polski (od rozbiorów poczynając, po rok 1918), wspólnie śpiewali pieśni patriotyczne, a najmłodsi wraz z wychowawczyniami zatańczyli poloneza.

 

 

Hymn w całej okazałości, wyznaczonego dnia i o wyznaczonej godzinie śpiewały też dzieci ze szczycieńskiej filii gminnego przedszkola w Nowinach, w towarzystwie wychowawców i rodziców. Przedszkolaki obdarowały też gości setką wcześniej przygotowanych własnoręcznie ciastek, oczywiście dekorowanych w biało-czerwonych barwach, a jeszcze wcześniej dzieciaki odwiedziły szczycieńska firmę Danpol, gdzie wraz z paniami szwaczkami wykonały 100 białych i czerwonych woreczków, wypełnionych gryczaną łuską. Później ułożyły z tych woreczków flagę Polski.

 


 

Także w Szkole Podstawowej w Gromie odśpiewano hymn w ramach akcyjnego rekordu, jak również inne pieśni patriotyczne. Wykraczającym poza tradycje punktem uroczystości był pokaz dwóch filmów dotyczących małej ojczyzny - Gromu - przygotowanych specjalnie na tę okazję przez uczniów 7 i 8 klasy.

 

 

Wręczono też nagrody i wyróżnienia zwycięzcom szkolnego „Dyktanda Niepodległościowego”. Jednak największą świąteczną radość – niespodziankę zapewnił uczniom dyrektor szkoły Andrzej Modzelewski, dostarczając... wielki tort z biało-czerwoną flagą. A jak tort, to absolutnie konieczne było odśpiewanie gromkiego „Sto lat” - oczywiście solenizantce czyli niepodległej Polsce.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze

 • Jarosław i Vladimir połączyli siły dla dobra Mazur (zdjęcia)
  jarek szykujesz im sciezke zeby mogli predzej wjechac do polski.OJ zastanów sie!!!
  Autor: marek
  2019-06-26 15:25:12
 • Dwie dekady śpiewania Kantaty
  Az ciezko uwierzyć, że Pan Mariusz tak nisko upadł.....? Z przewodniczącego rady miasta na.......
  Autor: Tomasz
  2019-06-25 22:43:55
 • W Szczytnie powstanie sztuczne lodowisko
  Lichwa....
  Autor: Czy miasto na to stac?, kiepski to gospodarz, ktory ziemie swoją zadłuża.
  2019-06-25 22:41:10
 • W Szczytnie powstanie sztuczne lodowisko
  Już widzę jak tłumy turystów walą do Szczytna na lodowisko.
  Autor: Mieszkaniec
  2019-06-25 13:39:42
 • W Szczytnie powstanie sztuczne lodowisko
  Emil nie bój nic, lodowisko dobra sprawa, myślę że będzie spore zainteresowanie. Wygodniej mieć je na miejscu niż jeździć do Olsztyna.
  Autor: Zbigniew
  2019-06-24 23:50:51
 • W Szczytnie powstanie sztuczne lodowisko
  Chyba maniek z Grzegorczykiem będą się tam bujali, a potem pójdą łowić rybki na małe domowe gdzie maniek stanowiska sobie wybuduje.
  Autor: Emil
  2019-06-24 21:08:35
 • Zostań współwłaściciel browaru w Szczytnie i... wygraj kolację z Magdą Gessler
  Na kolację zabiorę babcie
  Autor: Martyna karolewska
  2019-06-24 19:21:33
 • Firmy na śmieciowym cenzurowanym
  Niech się Pani z Urzędu przepisami nie zasłania, bo owszem jest tam coś o rozdzielaniu zwykłych śmieci od firmowych, ale to nie jest przymus dla samorządu, tylko wybór. A żeby daleko nie szukać, to w gminie Pasym, przedsiębiorców i ludzi \"wrzucają\" do jednego worka, i problem w ogóle nie istnieje. A w Szczytnie jest i to duży. Każdy przedsiębiorca to powie. Jak sama nazwa wskazuje przedsiębiorca, sobie poradzi. Tylko kto kogo, i po co ma oszukiwać...?
  Autor: Przedsiębiorca
  2019-06-24 12:40:56
 • Stadion przy Śląskiej na etapie papierowym
  A obok stadionu jeszcze ma powstać bosko że sztuczną trawa 60x30 taka mała poprawka.
  Autor: Xyz
  2019-06-23 16:42:37
 • Koszmar niepełnosprawnych: krawężniki, policja i... bliźni
  W pełni popieram pana spostrzeżenia sam jestem wózkowiczem i mam problemy z poruszaniem się na wózku bez pomocy innych osób.nawet przed wyborami do samorządu oprowadzałem jednego pana z aparatem do zdjęć który nagrał kilka zdjęć na na przejściu z ul żwirki do parku i podjazd koło mostku przy areście .miał ten pan to jakoś załatwić.,ale wybory się odbyły i sprawa ucichła .Bardzo dobrze że pan jako młody człowiek widzi te problemy,i trzeba te sprawy mocno nagłaśniać .z obserwacji widać na co dzień że osób na wózkach jest dużo w naszym mieście Myślę że jest nas dużo i powinniśmy domagać się od władz by te sprawiły by osobom niepełnosprawny żyło się lepiej. pozdrawiam.
  Autor: Tadeusz Rosiński
  2019-06-23 14:40:48