Niedziela, 17 Październik
Imieniny: Ambrożego, Florentyny, Gawła -

Reklama


Reklama

Puchary trafiły do Mariusza i Janusza


Mariusz Daszewski wygrał Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Starosty Szczycieńskiego w kategorii Open. W kategorii 55+ najlepszy był z kolei Janusz Bil.



W turnieju wzięli udział najlepsi tenisiści z naszego powiatu. Rywalizowano na korcie w Nowym Gizewie. W kategorii open najlepszy był Mariusz Daszewski, który pokonał w finale Ryszarda Nowotkę. Trzecie miejsca zajęli Krzysztof Bugaj oraz Kacper Chełstowski.

 

W kategorii 55+ najlepszy był Janusz Bil, który w finale pokonał Jerzego Cimoszyńskiego. Trzecie miejsca przypadły w udziale Jerzemu Tyczyńskiemu oraz Zbigniewowi Ostaszowi.

 

 

Kacper Chełstowski,

Pasym

W tenisa gram od ośmiu lat, choć ostatnio miałem bardzo długą przerwę. Regularnie zacząłem grywać od niespełna roku. Jest to sport, który bardzo wciąga i jeśli komuś nie przydarzy się jakaś poważna kontuzja, to raczej nie przestaje grać. Ryszard Nowotka, który ma 69 lat, dowodzi, że jest to sport dla osób w każdym wieku. Zajął on drugie miejsce w kategorii open. Porusza się znakomicie, ma fenomenalną kondycję fizyczną. Ja mam 20 lat i naprawdę patrzyłem na poczynania pana Ryszarda z zachwytem. Każdy chciałby być w takiej formie, jak on.


Reklama

W tym turnieju brałem udział po raz pierwszy, ale wydaje mi się, że poziom zawodów był bardzo wysoki. Cieszę się ze swojego trzeciego miejsca, bo sprawiłem tym niespodziankę. Miałem matematyczne szanse na wyjście z grupy, a jednak się udało dotrzeć aż do trzeciego miejsca.

 

 

Maciej Kęszczyk,

Szczytno

Mam 22 lata, a w tenisa zacząłem grać jakieś osiem lat temu. Zacząłem w gimnazjum z ciekawości. Wciągnęło mnie to i dołączyłem do miejscowych graczy. Dodatkowo swoje umiejętności rozwijam w klubie działającym przy Uniwersytecie Gdańskim, gdzie studiuję. Mam tam doskonałe warunki do treningów, zwłaszcza zimą. Jestem też sędzią w tej dyscyplinie. Z moich obserwacji wynika, że jest to sport niemal dla każdego. Doskonale radzą sobie na kortach i dzieci 6-letnie i 80-letni seniorzy.

Reklama

Jeśli chodzi o poziom szczycieńskich tenisistów uważam, że jest solidny, bo są tu nazwiska znane w regionie. Brakuje jedynie młodych graczy, bo tych do 30 roku życia jest może z pięcioro. Liczę, że to się jednak zmieni i będzie nas więcej.

 

 



Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Port Lotniczy Olsztyn-Mazury ma nowego prezesa
  Pompowanie pieniędzy w coś co nie ma.racji bytu to specjalność olsztyńskich oficjeli. Ilość pieniedzy która została wypompowana w ta super inwestycje nigdy się nie zwróci o dochodach nie wspominając.

  szczytno


  2021-10-16 14:35:36
 • Wójt bez „korony”, gmina w „ogonie” szczepień
  No i ludzie powinni brać przykład. Jak by się nikt nie szczepił i w maskach nie chodził to żydokomuna by odpuściła ze swoim pseudowirusem.

  Waldek


  2021-10-16 06:43:39
 • Tajemniczy inwestor zaskoczył radnych, nie Ikea, nie Intel, ale COŚ
  Już od dawna się o tym mówi, tylko radni nie słuchają przedsiębiorców. Na naszym terenie jest duży potencjał.Przede wszystkim ustalić plan jakich inwestorów można ściągną na nasze piękne Mazury. Szkoda, że tyle fajnej przestrzeni zostało wykorzystne pod super markety. Słabo zarządzająca kadra z przykrością to informuje. Piękne miejsce wydobycie zamku tam powinno kwitnąć restauracjami z wielkiego wydarzenia. Masę zabytkow nie wykorzystanych a ciągle niszczą spustoszone budynki. Pisać każdy może a, gdzie działania i czyny. Narazie to tylko wirtualnie patrzę na zieleń, chodniki i lawczki wykorzystne w tak pięknym miejscu jak deptak Palcu Juranda. Brak szacunku i zrozumienia dla drugiego człowieka, walkaa i pogoń, żeby być na czele wirtualnego Świata.

  Tajemniczy gość


  2021-10-15 23:27:00
 • Łzy po różach, bezkarne zniszczenia
  A spalić dziada.

  Kurczak


  2021-10-15 21:44:20
 • Czyste powietrze z większą kasą
  Spokojnie Kakr...nie udusisz się \"smogiem\", bo zwyczajnie nie zdążysz.... wcześniej albo zamarzniesz, albo umrzesz z głodu, bo wydasz większość z domowego budżetu na gaz :D Ceny gazu już poszły trzykrotnie w górę, a to dopiero początek...współczuje tym co zamienili piece węglowe na gazowe :) Załatwili was eko-talibowie, poczujecie to jeszcze tej zimy. W Krakowie zakazano palenia w kominku, zabroniono pieców węglowych, wszystko to w celu poprawienia fatalnego powietrza, a smog jak jest tak jest i będzie, bo Kraków usytuowany jest w niecce. Ale niektórzy ludzie są głupi...

  XXX


  2021-10-15 21:28:57
 • Łzy po różach, bezkarne zniszczenia
  Do włodarza....w miejscowości Rańsk właściciele pewnego gospodarstwa od lat wynoszą pozostałości po lecie, jesieni.... Robią kompostownik po drugiej stronie swojej posiadlosci, czyli po drugiej stronie ulicy. Kierunek Jeleniowi...

  Martyna


  2021-10-15 21:22:00
 • Dyskutują o cenach śmieci, w budżecie brakuje 2 mln zł
  Czy radny Tomasz wie ile jest 2+2? Zapewne odpowie 9 w moim portfelu.....

  Karolina


  2021-10-15 21:18:02
 • Dyskutują o cenach śmieci, w budżecie brakuje 2 mln zł
  Ktoś wybrał tych nieuków. Czy dla większości radnych miejskich matematyka jest niezrozumiała?

  Grzegorz


  2021-10-15 21:16:42
 • Tajemniczy inwestor zaskoczył radnych, nie Ikea, nie Intel, ale COŚ
  Mam w dupie Szczytno stołek się liczy a Mańkowski przed wyborami obiecywał zakłady przetworcze i gdzie one powstały?

  TomaszŁ


  2021-10-15 19:08:34
 • Łzy po różach, bezkarne zniszczenia
  Sołtys solidny nawet że świetlicy nie można korzystać bo piłeczki od tenisa stołowego się niszczą jak się odbijają więc lepiej zamknąć.

  Wojtek diabeł


  2021-10-15 18:45:46

Reklama