Sobota, 20 Kwiecień
Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha -

Puchary trafiły do Mariusza i Janusza

Mariusz Daszewski wygrał Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Starosty Szczycieńskiego w kategorii Open. W kategorii 55+ najlepszy był z kolei Janusz Bil.

W turnieju wzięli udział najlepsi tenisiści z naszego powiatu. Rywalizowano na korcie w Nowym Gizewie. W kategorii open najlepszy był Mariusz Daszewski, który pokonał w finale Ryszarda Nowotkę. Trzecie miejsca zajęli Krzysztof Bugaj oraz Kacper Chełstowski.

W kategorii 55+ najlepszy był Janusz Bil, który w finale pokonał Jerzego Cimoszyńskiego. Trzecie miejsca przypadły w udziale Jerzemu Tyczyńskiemu oraz Zbigniewowi Ostaszowi.

Kacper Chełstowski,

Pasym

W tenisa gram od ośmiu lat, choć ostatnio miałem bardzo długą przerwę. Regularnie zacząłem grywać od niespełna roku. Jest to sport, który bardzo wciąga i jeśli komuś nie przydarzy się jakaś poważna kontuzja, to raczej nie przestaje grać. Ryszard Nowotka, który ma 69 lat, dowodzi, że jest to sport dla osób w każdym wieku. Zajął on drugie miejsce w kategorii open. Porusza się znakomicie, ma fenomenalną kondycję fizyczną. Ja mam 20 lat i naprawdę patrzyłem na poczynania pana Ryszarda z zachwytem. Każdy chciałby być w takiej formie, jak on.

W tym turnieju brałem udział po raz pierwszy, ale wydaje mi się, że poziom zawodów był bardzo wysoki. Cieszę się ze swojego trzeciego miejsca, bo sprawiłem tym niespodziankę. Miałem matematyczne szanse na wyjście z grupy, a jednak się udało dotrzeć aż do trzeciego miejsca.

Maciej Kęszczyk,

Szczytno

Mam 22 lata, a w tenisa zacząłem grać jakieś osiem lat temu. Zacząłem w gimnazjum z ciekawości. Wciągnęło mnie to i dołączyłem do miejscowych graczy. Dodatkowo swoje umiejętności rozwijam w klubie działającym przy Uniwersytecie Gdańskim, gdzie studiuję. Mam tam doskonałe warunki do treningów, zwłaszcza zimą. Jestem też sędzią w tej dyscyplinie. Z moich obserwacji wynika, że jest to sport niemal dla każdego. Doskonale radzą sobie na kortach i dzieci 6-letnie i 80-letni seniorzy.

Jeśli chodzi o poziom szczycieńskich tenisistów uważam, że jest solidny, bo są tu nazwiska znane w regionie. Brakuje jedynie młodych graczy, bo tych do 30 roku życia jest może z pięcioro. Liczę, że to się jednak zmieni i będzie nas więcej.