Reklama


Reklama

Puchary trafiły do Mariusza i Janusza


Mariusz Daszewski wygrał Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Starosty Szczycieńskiego w kategorii Open. W kategorii 55+ najlepszy był z kolei Janusz Bil.



W turnieju wzięli udział najlepsi tenisiści z naszego powiatu. Rywalizowano na korcie w Nowym Gizewie. W kategorii open najlepszy był Mariusz Daszewski, który pokonał w finale Ryszarda Nowotkę. Trzecie miejsca zajęli Krzysztof Bugaj oraz Kacper Chełstowski.

 

W kategorii 55+ najlepszy był Janusz Bil, który w finale pokonał Jerzego Cimoszyńskiego. Trzecie miejsca przypadły w udziale Jerzemu Tyczyńskiemu oraz Zbigniewowi Ostaszowi.

 

 

Kacper Chełstowski,

Pasym

W tenisa gram od ośmiu lat, choć ostatnio miałem bardzo długą przerwę. Regularnie zacząłem grywać od niespełna roku. Jest to sport, który bardzo wciąga i jeśli komuś nie przydarzy się jakaś poważna kontuzja, to raczej nie przestaje grać. Ryszard Nowotka, który ma 69 lat, dowodzi, że jest to sport dla osób w każdym wieku. Zajął on drugie miejsce w kategorii open. Porusza się znakomicie, ma fenomenalną kondycję fizyczną. Ja mam 20 lat i naprawdę patrzyłem na poczynania pana Ryszarda z zachwytem. Każdy chciałby być w takiej formie, jak on.


Reklama

W tym turnieju brałem udział po raz pierwszy, ale wydaje mi się, że poziom zawodów był bardzo wysoki. Cieszę się ze swojego trzeciego miejsca, bo sprawiłem tym niespodziankę. Miałem matematyczne szanse na wyjście z grupy, a jednak się udało dotrzeć aż do trzeciego miejsca.

 

 

Maciej Kęszczyk,

Szczytno

Mam 22 lata, a w tenisa zacząłem grać jakieś osiem lat temu. Zacząłem w gimnazjum z ciekawości. Wciągnęło mnie to i dołączyłem do miejscowych graczy. Dodatkowo swoje umiejętności rozwijam w klubie działającym przy Uniwersytecie Gdańskim, gdzie studiuję. Mam tam doskonałe warunki do treningów, zwłaszcza zimą. Jestem też sędzią w tej dyscyplinie. Z moich obserwacji wynika, że jest to sport niemal dla każdego. Doskonale radzą sobie na kortach i dzieci 6-letnie i 80-letni seniorzy.

Reklama

Jeśli chodzi o poziom szczycieńskich tenisistów uważam, że jest solidny, bo są tu nazwiska znane w regionie. Brakuje jedynie młodych graczy, bo tych do 30 roku życia jest może z pięcioro. Liczę, że to się jednak zmieni i będzie nas więcej.

 

 



Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

  • Protest w sprawie aborcji dotarł do Szczytna (zdjęcia)
    Ciekawe ile zdrowych dzieci w wyniku błędnej diagnozy lekarzy (to przecież tylko ludzie) nigdy się nie narodziło? Słowo \"prawdopodobieństwo\" jest bardzo pojemne i nieprecyzyjne. Jaki będzie kolejny etap w chory sposób pojmowanej \"wolności\"? Zabijanie dzieci, które ciężko zachorują i zostaną kalekami? A może eutanazja chorych i starych rodziców, którymi nie mamy czasu ani ochoty się opiekować? W świecie, gdzie wszystko jest na pokaz , kalekim dzieckiem nie można się pochwalić. Zdaję sobie sprawę, że to bardzo trudny i niezwykle emocjonalny temat, ale czy na pewno mamy prawo decydować o czyimś prawie do życia ?

    freedom


    2020-10-28 09:48:40
  • Protest w sprawie aborcji dotarł do Szczytna (zdjęcia)
    Każdy ma prawo mieć własne zdanie i je manifestować, ale nie w taki sposób, jak dzieje się to w niektórych miastach. Demonstranci zachowują się jak rozszalałe bydło, które niszczy wszystko, co spotka na swojej drodze. Agresja i nienawiść do niczego dobrego nie prowadzą.

    olek


    2020-10-28 09:23:40
  • Kilometry pomocy dla Lenki Mazur
    seneka zapytaj też PiS ile się dołożą?

    M@t


    2020-10-28 09:00:31
  • Kilometry pomocy dla Lenki Mazur
    Zwolennikm aborcji dedykuję- to dziecko ma też prawo żyć chociaż jest ciężko chore. Ci się do zbiórki pieniężnej nie dołączą się!! Za to hołota wyjdzie na ulicę!

    seneka


    2020-10-28 02:15:29
  • Lotnisko Olsztyn-Mazury z nowoczesnym systemem ILS
    Przydałaby się jeszcze do Mrągowa, Pisza i Ełku, bo pasażerami są nietylko mieszkańcy Olsztyna.

    darekk


    2020-10-27 18:04:31
  • Protest w sprawie aborcji dotarł do Szczytna (zdjęcia)
    Do \"Do myśliciel\". Czyli ciąże z gwałtu - eo ipso - dzieci - mogą być \"zabijane\", bo nie obejmuje je przesłanka \"eugeniczna\". Należy przypuszczać, że nowe życia, poczęte w wyniku gwałtu, są mniej warte dla prawodawców, skoro utrzymuje on tę przesłankę do legalnej aborcji. Najpierw należy wiedzieć, co to jest eugenika. Jest to selekcja gatunku w celu eliminacji osobników słabych, \"uszkodzonych\" przez naturę w taki, czy inny sposób. To ideologia reżimów totalitarnych, które dążą do stworzenia \"rasy panów\" - doskonałych intelektualnie i fizycznie osobników. Wobec powyższego Matki - noszące w sobie obumierające, niezdolne do samodzielnego życia płody / dzieci - są kategoryzowane jako niższej rasy osobniki ludzkie, które nie mogą wydać na świat zdrowego człowieka. Dlatego muszą podlegać naturalnej selekcji: ból, osamotnienie, depresja, rozpad rodziny, eliminacja z życia społecznego, psychiatryk, co wszystko prowadzi do autodestrukcji. Jak wytrzymają do rozwiązania ciąży to dobrze, jak z powodu zakażenia będą miały problemy - to ich sprawa. A że po takiej traumie nie będą chciały mieć dzieci - to też ich sprawa - i wina, że nie chcą.

    Myśliciel


    2020-10-27 15:34:09
  • Koronawirus u policjantów, rzeczniczka potwierdza
    Pewnie, że nieprawda. Od groma policjantów nie wysyłają na kwarantannę, choć powinni, a oni mogą dalej roznosić wirusa.

    Nietzsche


    2020-10-27 13:55:18
  • Protest w sprawie aborcji dotarł do Szczytna (zdjęcia)
    Znasz historię aborcji w Polsce? W 1943r. wprowadził ją Hitler, po zakończeniu wojny była zabroniona bo obowiązywały przepisy przedwojenne. W 1956r. stalinowski sejm zalegalizował aborcję bez ograniczeń. W 1993r. sejm ustawą zakazał aborcji całkowicie, w 1996r. komuniści z sdrp lub sld znieśli prawną ochronę życia dzieci nienarodzonych a w 1997r. Kwaśniewski, SLD i UP wprowadzili konstytucję (która obowiązuje do dziś). Po wejściu w życie konstytucji kwaśniewskiego TK orzekł że ustawa sld i up z 1996r. jest niezgodna z konstytucją kwaśniewskiego z trzema wyjątkami: gwałtu, zagrożenia życia i zdrowia kobiety, wady dziecka. 22.10.2020 TK orzekła na zapytanie posłów PIS, PSL, Konfederacji, Kukiz15 że przesłanka eugeniczna jest nie zgodna z konstytucją kwaśniewskiego. i nawet Zoll jako były prezes TK stwierdził że orzeczeniu prawnie nic nie można zrzucić. Więc jeśli chcesz mieć możliwość zabijania dzieci musisz zmienić konstytucję, bo to ona chroni życie od narodzin.

    Do myśliciel


    2020-10-27 12:52:51
  • Protest w sprawie aborcji dotarł do Szczytna (zdjęcia)
    WEDŁUG TK MOŻNA USUNĄĆ CIĄŻĘ (dziecko) będącą skutkiem gwałtu (czyn zabroniony). WEDŁUG TK NIE MOŻNA USUNĄĆ CIĄŻY, gdy są stwierdzone nieusuwalne wady letalne oraz wady rozwojowe, które nie pozwalają dziecku funkcjonować poza organizmem matki. Bardzo ciekawe podejście TK do Konstytucji, która mówi o równości, godnym traktowaniu i prawie do życia każdego istnienia.

    Myśliciel


    2020-10-27 11:44:54
  • Koronawirus u policjantów, rzeczniczka potwierdza
    czy aby to jest prawda...

    gość