Piątek, 14 Maj
Imieniny: Agnieszki, Magdaleny, Serwacego -

Reklama


Reklama

Puchary trafiły do Mariusza i Janusza


Mariusz Daszewski wygrał Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Starosty Szczycieńskiego w kategorii Open. W kategorii 55+ najlepszy był z kolei Janusz Bil.W turnieju wzięli udział najlepsi tenisiści z naszego powiatu. Rywalizowano na korcie w Nowym Gizewie. W kategorii open najlepszy był Mariusz Daszewski, który pokonał w finale Ryszarda Nowotkę. Trzecie miejsca zajęli Krzysztof Bugaj oraz Kacper Chełstowski.

 

W kategorii 55+ najlepszy był Janusz Bil, który w finale pokonał Jerzego Cimoszyńskiego. Trzecie miejsca przypadły w udziale Jerzemu Tyczyńskiemu oraz Zbigniewowi Ostaszowi.

 

 

Kacper Chełstowski,

Pasym

W tenisa gram od ośmiu lat, choć ostatnio miałem bardzo długą przerwę. Regularnie zacząłem grywać od niespełna roku. Jest to sport, który bardzo wciąga i jeśli komuś nie przydarzy się jakaś poważna kontuzja, to raczej nie przestaje grać. Ryszard Nowotka, który ma 69 lat, dowodzi, że jest to sport dla osób w każdym wieku. Zajął on drugie miejsce w kategorii open. Porusza się znakomicie, ma fenomenalną kondycję fizyczną. Ja mam 20 lat i naprawdę patrzyłem na poczynania pana Ryszarda z zachwytem. Każdy chciałby być w takiej formie, jak on.


Reklama

W tym turnieju brałem udział po raz pierwszy, ale wydaje mi się, że poziom zawodów był bardzo wysoki. Cieszę się ze swojego trzeciego miejsca, bo sprawiłem tym niespodziankę. Miałem matematyczne szanse na wyjście z grupy, a jednak się udało dotrzeć aż do trzeciego miejsca.

 

 

Maciej Kęszczyk,

Szczytno

Mam 22 lata, a w tenisa zacząłem grać jakieś osiem lat temu. Zacząłem w gimnazjum z ciekawości. Wciągnęło mnie to i dołączyłem do miejscowych graczy. Dodatkowo swoje umiejętności rozwijam w klubie działającym przy Uniwersytecie Gdańskim, gdzie studiuję. Mam tam doskonałe warunki do treningów, zwłaszcza zimą. Jestem też sędzią w tej dyscyplinie. Z moich obserwacji wynika, że jest to sport niemal dla każdego. Doskonale radzą sobie na kortach i dzieci 6-letnie i 80-letni seniorzy.

Reklama

Jeśli chodzi o poziom szczycieńskich tenisistów uważam, że jest solidny, bo są tu nazwiska znane w regionie. Brakuje jedynie młodych graczy, bo tych do 30 roku życia jest może z pięcioro. Liczę, że to się jednak zmieni i będzie nas więcej.

 

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Potężny pożar w Trelkowie, płonie były kościół (zdjęcia)
  współczuć , współczuję ale nie dziwę się, że wybuchł pożar . Każdy kto tamtędy przejeżdżał wie o czym pisze . Bałagan , rozgardiasz , brak ładu i składu . Trudno opisać to miejsce. Totalny chaos . Skoro tak było i w środku , to była tylko kwestia czasu tego jednak nieszczęścia.

  Mariola


  2021-05-14 10:06:41
 • Eksperymentują na Bartnikach
  Fajny eksperyment. Jeżeli będzie udany to może inne miasta na tym skorzystają. Życzę udanego eksperymentu.

  WSK


  2021-05-14 08:51:32
 • Adrian Czech wygrał XII edycję Olimpiady Policyjnej (zdjęcia)
  Wstyd tylko, że w gronie laureatów zabrakło uczniów z szczycieńskiego liceum policyjnego. Uczący tam pan policjant z WSPOL nie popisał się

  Mieszkaniec


  2021-05-13 18:08:20
 • Potężny pożar w Trelkowie, płonie były kościół (zdjęcia)
  Co za szkoda. To była taki piękny, kameralny kościół, z dużym trudem remontowany od kilku lat. Bardzo współczuję pogorzelcom.

  Katarzyna Sieklucka


  2021-05-13 16:16:29
 • Niezależność samorządowa (rozmowa „Tygodnika Szczytno”)
  Panie radny Krassowski, z Pana wypowiedzi jasno wynika, że urzędnicy nie powinni być radnymi, i tym razem ma Pan absolutną rację.

  WSK


  2021-05-13 14:56:13
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Za stary jestem, żeby łykać takie kluski: jeśli RM się na coś zgadza - to jej komisje mają prawo, a nawet obowiązek opiniowania projektów, za którymi podniosły rękę.. To zależy tylko i wyłącznie od szefów komisji, lub radnych, którym na czymś zależy. Ja się zastanawiam - bo jakoś nie mogę sobie przypomnieć - czy któryś z tych \"mędrców\" w radzie - dał ogłoszenie w prasie o to, aby mieszkańcy Szczytna wyrazili się na temat np. tego rodzaju zagospodarowania Pl. Juranda. Mnie się to też nie podoba, ale nikt nie raczył mnie zapytać, jako obywatela, o zdanie. A zwłaszcza nie zrobił tego radny/a z mojego okręgu. Jak przyjdzie na to pora - to powiem, który/a to magik/ czka - z imienia i nazwiska - niech no się który/a odezwie w tej sprawie.

  Do Społecznika


  2021-05-13 13:31:03
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Ten pomysł to kolejna porażka burmistrza to jakiś koszmar za co się weźmie to spartoli za nic mu nie wychodzi czas już go odwołać,miasto we wszystkich rankingach na samym końcu

  Adalbert


  2021-05-13 10:15:40
 • Pies uwięziony w... bramie, na ratunek wezwano strażaków (zdjęcia)
  Pies poczuł zew krwi . Zapewne chciał przedostać się na posesję swojej psiej \"narzeczonej\". Tak chciał zrobić mój pies ale przełaził nad poziomym prętem.Zawisł w pół .Łeb po jednej , a ogon po drugiej stronie . Straż pożarna nie była potrzebna. Udało się go uwolnić, bez uszczerbku dla jego skóry.

  Anna


  2021-05-12 21:59:33
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Mylisz się Taki sobie czytelniku. Rada z własnej inicjatywy lub na wniosek Burmistrza przeznacza środki na daną inwestycję np. zagospodarowanie Placu Juranda, ale za sposób jej wykonania odpowiada Burmistrz - patrz Plac Juranda. Rada Miejska wyraża lub też nie wyraża zgody na zadłużenie miasta, o które wnioskował Burmistrz.

  Społecznik


  2021-05-12 21:55:17
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  TO JEST CHORE!!! JUŻ JEST PROBLEM Z ZAPARKOWANIEM ŻEBY ZAŁATWIĆ SPRAWE W URZEDZIE MIASTA......TO CO BĘDZIĘ PO TYM WSPANIAŁYM POMYŚLE URZĘDNIKA??

  KTOŚ


  2021-05-12 21:06:52

Reklama