Reklama


Reklama

Pub w browarze z piwem Jurand już w przyszłym roku! (zdjęcia)


Zaledwie siedem godzin potrzebowała Mazurska Manufaktura Alkoholi, aby zebrać 4 mln 375 tys. zł. Spółka rozpoczęła publiczną emisję akcji, której warunki są zaprezentowane na platformie CrowdConnect. Tempo zbiórki chyba zaskoczyło wszystkich. To dobrze wróży rewitalizacji zabytkowego browaru w Szczytnie i wypuszczeniu na rynek legendarnego piwa Jurand. Niewykluczone, że w przyszłym roku każdy z nas będzie mógł wejść do części tego obiektu, bo budowany jest tam właśnie pub...Mazurska Manufaktura Alkoholi działa w Szczytnie dwutorowo. Z jednej strony dba o finanse i rozwój firmy, a z drugi małymi krokami realizuje rewitalizację zabytkowego browaru. Cześć prac już trwa. Na razie nie widać ich z zewnątrz.

 

- Bo porządkujemy pomieszczenia w środku obiektu – mówi Jakub Gromek, prezes zarządu MMA.

 

Przygotowywane jest miejsce pod pub oraz infrastrukturę warzelniczą dla piwa Jurand. Bez wątpienia będzie to jedno z modniejszych miejsc w regionie, bo mury zabytkowego browaru kryją wiele atrakcji i tajemnic. Póki co jednak prowadzone prace remontowe pokazują, jak bardzo obiekt jest zniszczony i jak wiele pracy (i pieniędzy) będzie kosztować przywrócenie mu dawnej świetności.

 

Kolejna zbiórka pieniędzy

 

Spółka rozpoczęła publiczną emisję akcji, której warunki są zaprezentowane na platformie CrowdConnect na łączną kwotę niemal 4,4 mln zł. W pierwszym etapie emisji inwestorzy mieli możliwość zapisów na I transzę akcji o wartości 2,2 mln zł.

Drugi etap, na kolejne 2,2 mln zł rozpoczął się 13 listopada i... siedem godzin później się zakończył, bo zebrano całą dozwoloną kwotę.

 

- W ciągu 20 minut było już 1,5 mln zł – mówi Jakub Gromek. - Naprawdę nie spodziewaliśmy się takiego tempa – dodaje. - Bardzo to nas jednak cieszy, że inwestorzy mają do nas i do Mazurskiej Manufaktury Alkoholi tak ogromne zaufanie. Pozytywnie postrzegają nasze koncepcje rozwoju firmy. Z drugiej strony nie mamy już wyjścia wprowadzenie piwa Jurand na rynek i rewitalizacja browaru to pewnik.


Reklama

 

Cena emisyjna akcji w dwóch transzach była taka sama - 35 zł za sztukę. Celem emisji jest rewitalizacja zabytkowego browaru w Szczytnie, gdzie firma przenosi swoją siedzibę, uruchomienie produkcji legendarnego na Warmii i Mazurach piwa Jurand oraz rozproszenie akcji przed planowanym debiutem na NewConnect.

 

Zaufanie inwestorów

 

Emisja akcji oraz wejście na giełdę to symboliczne zwieńczenie wielomiesięcznego procesu profesjonalizacji spółki oraz zakończenie etapu startupu.

 

- Jesteśmy rentowni, zakończyliśmy III kwartał 2020 roku z 1,9 mln zysku netto, a także mamy jasno zarysowaną strategię rozwoju biznesu oraz grono zaangażowanych akcjonariuszy wierzących w nasz potencjał – mówi Jakub Gromek.


 

Poza debiutem na NewConnect, firma ma w planach na kolejne miesiące m.in. rozwój współpracy z sektorem HoReCa, uruchomienie franczyzowej sieci pubów, a także rozwój sieci punktów odbioru sklepu internetowego ekraft.pl.

W lipcu 2019 roku spółka pozyskała w ramach kampanii prowadzonej na jednej z platform crowdfundingowych 2,54 mln zł od ponad tysiąca nowych akcjonariuszy. Plasuje ją to w pierwszej dziesiątce największych emisji crowdfundingowych w Polsce. Na początku 2020 roku 149 akcjonariuszy Mazurskiej Manufaktury Alkoholi zainwestowało kolejne 1,45 mln zł w ramach emisji prywatnej.

Reklama

 

Zrealizowane obietnice


- Dzięki zaufaniu i inwestycjom akcjonariuszy w naszą spółkę, po nieco ponad roku od pierwszej emisji zrealizowaliśmy większość zakładanych celów. Unowocześniliśmy i doposażyliśmy zakład, co przełożyło się na zwiększenie możliwości produkcyjnych do 2 mln litrów alkoholu rocznie. Wypuściliśmy na rynek serię produktów kraftowych, a dodatkowo zrealizowaliśmy próbny, kontraktowy rozlew piwa Jurand. Nakład rozszedł się w błyskawicznym tempie, co utwierdziło nas w przekonaniu, że to dobry czas na inwestycję w rewitalizację browaru i powrót Juranda do oryginalnego miejsca produkcji - wskazał Gromek.

 

Firma zakłada, że Jurand zostanie wprowadzony na rynek na przełomie I i II kwartału 2021 roku z wyjściową produkcją na poziomie 12,5 tys. hl rocznie – podsumowuje.
 

 Komentarze do artykułu

doradca

A do takiej ruiny doprowadzili niemcy, który byli wcześniejszymi właścicielami browaru. Wycisnęli ile się dało z zakładu rozlewając wódkę i likiery a na koniec uciekli do niemiec.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Klenczon będzie miał swoją ulicę w Szczytnie
  A gdzie będzie ulica Bee Gees ?

  Fan


  2021-03-07 18:22:10
 • Miejska pożyczka - mazurskie gadanie Wiesława Mądrzejowskiego
  Ten ślimak pobił wszystko. Dorównaliśmy do Reszla i Bisztynka, nic im nie ujmując.

  Grazyna


  2021-03-07 17:21:01
 • Miejska pożyczka - mazurskie gadanie Wiesława Mądrzejowskiego
  Panie Mądrzejowski - wolę Pana w \"loży złośliwców\", a nie na stołku burmistrza. Pewnie się Pan domyśli, ale napiszę to otwartym tekstem: nec Hercules contra plures. Z taką radą złożoną z niedouczonych doktorów nauk wszelakich, wykształciuchów po kursokonferencjach za węgorze i jednoosobowych biznesmenów - daleko by Pan nie zaszedł, mimo umiejętności negocjacyjnych. Aż tak nikomu źle nie życzę. Czekam na jakąś wielką porażkę samorządu miejskiego, aby była ona powodem wprowadzenia zarządu komisarycznego, który wyeliminowałby z decyzji tę nie nadającą się do niczego radę miejską. Wiem, że to straszne, ale nic na to nie poradzę, że obserwacja postępowania radnych doprowadziła mnie do takiego wniosku - odciąć tę gangrenę.

  Krajan \"prawdziwy\"


  2021-03-07 17:02:12
 • Rozogi zasypane petycjami antyszczepionkowców
  \"Szczepionka\" Pfizera zabiła w Izraelu 40 razy więcej seniorów i 260 razy więcej młodych ludzi niż COVID-19.- kto nie wierzy, niech sprawdzi na sobie jej skuteczność i nie zmusza innych do poddania się eksperymentowi medycznemu. https://nczas.com/2021/03/03/izrael-szczepionka-pfizera-zabila-40-razy-wiecej-seniorow-niz-covid-19/

  kroll


  2021-03-07 15:00:21
 • Dobry czas, by dobro wróciło, ksiądz Andrzej Preuss pilnie potrzebuje pomocy
  Choć czasem jestem w tym kościele gdzie proboszczem jest ks. Andrzej, (bo należę do innego) , to bardzo cenię i szanuję Księdza. Jego oddanie Bogu i ludziom jest niezwykłe!!! Organizuje różne formy urozmaicenia Mszy Świętej, aby przyciągnąć boże owieczki do Boga. Proszę Boga o szybki powrót Księdza do zdrowia. Niechaj Łaska Boża jest zawsze z Księdzem. W obecnych czasach, takiemu Księdzu można zaufać! Boże, miej w swojej opiece Księdza Andrzeja i nie zabieraj Go nam!!!!

  WCz


  2021-03-07 14:57:54
 • „Przesiali” szkoły i przedszkola, wiemy ilu jest chorych
  Zatem mamy 242 normalnych nauczycieli, w końcu świadomośc dotarła do ludzi...a reszta niech się szybciutko wyszczepi. - \"Szczepionka\" Pfizera zabiła w Izraelu 40 razy więcej seniorów i 260 razy więcej młodych ludzi niż COVID-19.-

  kroll


  2021-03-07 14:53:08
 • Mazurskie delicje Michała Denesiuka - rosół z perliczki
  Rosół to tylko z makaronem domowej roboty

  Grazynka


  2021-03-07 14:35:09
 • Rozogi zasypane petycjami antyszczepionkowców
  A Ziemia jest płaska

  Ala


  2021-03-07 14:30:48
 • Rozogi zasypane petycjami antyszczepionkowców
  Wspaniała wiadomość! Precz z ludobójstwem!!!

  Emilia


  2021-03-07 13:14:28
 • Rozogi zasypane petycjami antyszczepionkowców
  Brawo! Brawo! Brawo!

  ola


  2021-03-07 09:29:52