Wtorek, 18 Czerwiec, Imieniny: Laury, Leszka, Marcjana -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Przyznano certyfikaty „Szkoła Przyjazna Środowisku”


Dwie szkoły z naszego powiatu - Zespół Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Szczytnie i Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Szymanach – otrzymały certyfikat „Szkoła Przyjazna Środowisku”, które przyznał Warmińsko – Mazurski Kurator Oświaty. Dyrektorki obu placówek wyróżnienia odebrały we wtorek, 4 grudnia.W skali naszego województwa certyfikat otrzymało trzydzieści placówek. Głównym założeniem konkursu „Szkoła Przyjazna Środowisku” jest integracja społeczności szkolnej wokół działań na rzecz środowiska przyrodniczego, a także podejmowanie licznych inicjatywy na rzecz ochrony środowiska. Zadania, które realizują placówki są motywacją do poszukiwania nowych i ciekawych rozwiązań podnoszących efektywność i atrakcyjność pracy w zakresie ekologii, poszanowania zasobów środowiska i zrównoważonego rozwoju.

 

Od 2004 roku przyznano 279 certyfikatów. Do tegorocznej edycji przystąpiły 32 placówki z Warmii i Mazur. Kapituła konkursu postanowiła przyznać 30 certyfikatów. Wyróżnione placówki oświatowe podejmowały wiele ciekawych działań, które miały szeroki zasięg oddziaływania, angażowały całe społeczności szkolne i lokalne, a realizowały projekty, które przyczyniły się do zmiany zachowań uczniów i osób dorosłych na bardziej przyjazne środowisku. Na wniosek


 

Kapituły Konkursu „Szkoła Przyjazna Środowisku”, Warmińsko – Mazurski Kurator Oświaty przyznał certyfikaty m.in. Zespołowi Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Szczytnie i Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Szymanach.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie był sponsorem nagród w konkursie.

Grzegorz Siemieniuk

 

 

Fot. Grzegorz SiemieniukKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

  • Poniedziałek, 2015-03-23 10:09:13

Kolejni ratownicy otrzymali certyfikaty


Komentarze