Piątek, 7 Maj
Imieniny: Beniny, Filipa, Judyty -

Reklama


Reklama

Przymiarki do... pieniędzy ślimaka


Jeszcze nie wiadomo ile będą mogły uzyskać, ani na co przeznaczyć unijne środki miasta należące do sieci Cittaslow. Muszą jednak w pilnym trybie przygotować koncepcję obejmującą potrzeby i pomysły na wykorzystanie pieniędzy.Środki przeznaczone dla miast w sieci Cittaslow wyodrębnione zostaną w Regionalnym Programie Operacyjnym na tzw. nowe rozdanie unijne. Teoretycznie czas obowiązywania tego rozdania już się rozpoczął, nie zostały jednak zakończone żadne uzgodnienia i negocjacje, które pozwalałyby już z tych pieniędzy korzystać.

 


Reklama

- Na razie trwają jeszcze rozmowy na osi Urząd Marszałkowski – rząd – mówi Cezary Łachmański, burmistrz Pasymia, które to miasto w sieci jest i z powodzeniem po środki z tego źródła sięgało.

 

Wachlarz dziedzin, w ramach których można będzie uzyskać dotacje na inwestycje, może być szeroki: od gospodarki wodno-ściekowej, poprzez termomodernizację, budowę dróg, aż po OZE i zapewne też inne. W naszym powiecie w sieci Cittaslow są Pasym i Szczytno i to samorządowcy z tych dwóch miast mogą starać się o pozyskanie "pieniędzy ślimaka".

ReklamaKomentarze do artykułu

Dany

Może wreszcie postawili by porządny skatepark w Szczytnie dla młodzieży który z resztą miał być i są zdjęcia i plany a co powstało ? zaledwie mini rampa

amortyzator

To może ten ślimak z Pasymia położy asfalt przez wioskę Narajty !

Ktoś

Burmistrz i bezRadni ze Szczytna będą zaskoczeni i oczywiście prześpią szansę.

Napisz

Reklama


Komentarze