Poniedziałek, 28 Wrzesień, Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława -

Reklama


Reklama

Przygoda z... królewną ze Świętajna (zdjęcia)


Wakacje w domu nie muszą być nudne. Zadbał o to Gminny Ośrodek Kultury, który w samym środku letniej laby zorganizował wielkie poszukiwania. I to nie byle kogo, bo samej królewny Śnieżki. Gra terenowa okazała się świetną okazją do zabawy nie tylko dla dzieci.Zaczęło się od odkrycia, że to właśnie Świętajno jest miejscem, w którym została ukryta królewna, uśpiona przez złą królową. I że znany powszechnie przebieg tej historii wcale nie był prawdziwy. Okazało się, że książę, który miał ją obudzić pocałunkiem obrał inną drogę i zakochał się w innej Księżniczce.

 

Zrozpaczone krasnoludki poprosiły o pomoc magiczną kulę, która powiedziała im jak mogą obudzić Śnieżkę. Niestety, skrzaty bardzo szybko się zmęczyły poszukiwaniami i poszły na odpoczynek. Na szczęście zostawiły u Mędrca mapę królestwa i swój dziennik poszukiwań. I gdy u tegoż Mędrca pojawiły się młode i odważne Kałtki (kuzyni krasnoludków), poszukiwania śpiącej panienki można było zacząć od nowa.


Reklama

 

Reklama

Młodym Kałtkom bardzo przydały się najróżniejsze umiejętności, których nabywają na co dzień podczas zajęć w GOK. Dzięki temu sprawnie wykonały szereg niebezpiecznych zadań, pozyskując przy tym przyjaciół, którzy pomagali im w poszukiwaniach. Ostatecznie, po wielu trudach, udało się Kałtkom znaleźć i obudzić królewnę, za co spotkała je sowita nagroda.

 

- Gra terenowa z zadaniami na podstawie baśni "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków" budziła zainteresowanie młodych detektywów i poszukiwaczy przygód – zapewnia Aneta Gut z GOK w Świętajnie. - Wcale niemała grupa dorosłych mieszkańców wcieliła się w przypisane role i wszyscy doskonale się bawili. Wypada mi podziękować za pomoc i udział Anicie Rzepce (Śnieżka), Magdalenie Pokorze (Zielarka), Alicji Zęgocie (Zła Królowa), Barbarze Dyspolskiej (Przekupka), Lucynie Kuli (Jasnowidz), Andrzejowi Dobrzyńskiemu (Troll Toj), Wojciechowi Lenkiewiczowi (Pijak), a także strażnikom: Pawłowi i Adrianowi Skowrońskim oraz Jackowi Wiśniewskiemu.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze