Reklama


Reklama

Przetasowania wśród sołtysów trafią na policję?


W Orzynach z sołtysowania zrezygnował Wiesław Domalewski. Z kolei w Sąpłatach odejścia sołtys Anny Bronarczyk domaga się część mieszkańców. Złożyli petycję, pod którą podpisało się 51 osób. Prawdziwość podpisów kwestionują jednak gminni urzędnicy. Nie jest wykluczone, że sprawą zajmą się policjanci i prokuratura.W Orzynach sprawa jest prosta. Wiesław Domalewski zrezygnował sam. Jak twierdzi, decyzja była trudna, ale spowodowana „zmęczeniem materiału” i zniechęceniem. O decyzji sołtysa pisaliśmy w „Tygodniku Szczytno” dwa tygodnie temu. 


Reklama

 

Reklama

Czego chcą mieszkańcy?

O wiele bardziej skomplikowana i tajemnicza jest sprawa w sołectwie Sąpłaty. Tam 51 mieszkańców, przynajmniej tylu podpisało się pod petycją, domaga się rezygnacji z funkcji sołtysa Anny Bronarczyk. Petycję na ostatniej sesji odczytała gminna radna Anna Lorenz. Mieszkańcy domagają się zwołania zebrania wiejskiego oraz odwołania sołtys. Zarzucają jej między innymi brak zaangażowania w sprawy sołectwa, które tworzą mieszkańcy: Sąpłat, Julianowa, Mycielin, Ruska Małego.

 

 

Zapowiedział zniszczenie?

 

- Jest to bardzo zaskakujące dla mnie pismo, bo staram się, jak mogę działać na rzecz naszego sołectwa i mieszkańców – mówi Anna Bronarczyk. - Ale z drugiej strony spodziewałam się czegoś takiego, bo jeden pan już podczas wyborów zapowiedział mi, że mnie zgnoi i będzie kładł mi kłody pod nogi. I to robi. Jest to przykre, bo naprawdę wspólnie z mieszkańcami sołectwa robimy bardzo wiele dla naszej lokalnej społeczności. Ta petycja według mnie jest bezzasadna. A dodatkowo wiem, że część mieszkańców została wprowadzona w błąd, bo podpisywali się pod petycją o zwołanie zebrania z panią wójt, a nie o odwołanie mnie. Takie działanie naprawdę boli.

 

 

Wątpliwe podpisy?

 

Petycja trafiła na ręce wójt Marianny Szydlik oraz przewodniczącego rady gminy Arkadiusza Noska. Jak udało się ustalić „Tygodnikowi Szczytno” na razie gminni urzędnicy nie planują zorganizowania zebrania wiejskiego, na którym miałoby dojść do odwołania obecnej sołtys. Wzięli się za to za weryfikację podpisów, które znajdują się pod petycją.

 

- W dwóch przypadkach charakter pisma, parafka są niemal identyczne, a dotyczy dwóch różnych osób – mówi Barbara Trusewicz, sekretarz gminy Dźwierzuty. - Poza tym do gminy zgłosił się jeden mieszkaniec sołectwa, który powiedział, że podpisał się pod petycją o zwołanie zebrania sołeckiego, a nie za odwołaniem sołtysa. Twierdzi, że nie wiedział, co podpisuje. Przed podjęciem dalszych działań musimy te wszystkie wątpliwości wyjaśnić.

 

Przyjrzy się policja?

Gminni urzędnicy nie wykluczają, że jeśli okaże się, że podpisy został zdobyte nieuczciwie to sprawa zostanie zgłoszona policji i prokuraturze.

- Analizujemy to wszystko i będziemy postępowali zgodnie z prawem – zapewnia sekretarz Trusewicz.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Znamy numer do Mikołaja Zadzwoń!
  Mikołaju chciałabym iphone 11 pro ps4 z minecraft oraz spotkać fajnego chłopaka

  mel


  2021-01-26 15:19:04
 • Czy to już wojna pomiędzy koalicyjnymi ugrupowaniami?
  Taki sobie czytelniczku z Razem dla Mieszkańców. Jaki pomysł na miasto mają Twoi koledzy p. Siudak, p. Boczar, p. Malec, p. Furczak i inni? Czy jedynym Waszym pomysłem jest kredyt i zadłużenie miasta? A może etaciki w Urzędzie?

  Anna


  2021-01-26 13:39:36
 • Czy to już wojna pomiędzy koalicyjnymi ugrupowaniami?
  Odpowiedź jest prosta. Szeregowa p. Rybińska prawdopodobnie nie dostała zgody z góry. Zresztą łatwo jest klepać swoje mądrości, ale już brać pieniądze za odpowiedzialność, to zupełnie inna sprawa. I to wychwalanie Henryka, obrzydliwe. Tyle teraz robi dla miasta... A ile zepsuł lub przespał, gdy miał swoje pięć minut? Widzę tu pewną sprzeczność. Brudne polityczne gierki!

  Do TSC


  2021-01-26 09:18:09
 • 90 pensjonariuszy domu pomocy zaszczepionych
  Zaszczepiono, czy raczej poddano eutanazji?...przecież Pfizer jasno napisał w ulotce, że nie wolno szczepić ludzi z osłabioną odpornością i przyjmujących leki... To jest ludobójstwo....a ci, co są tego świadomi, a jednak wstrzykują staruszkom ten eksperymentalny preparat, są zbrodniarzami, dla których specjalnie stworzono ustawę bezkarnościową.

  kroll


  2021-01-26 08:31:06
 • Afrykański pomór w powiecie szczycieńskim
  W 2018r. było głośno o dzikach spadających z nieba, może i w tym znowu zaczęły spadać???...właściwie to nie ma co się dziwić, kawał drogi mają do przelecenia :D A tak na poważnie, to mógłby ktoś ustalić stawkę, za odstrzelenie myśliwego???...chętnie bym zapolował...z ich truchła, darmową karmę dla psów można zrobić.

  kroll


  2021-01-26 08:22:18
 • Krzyżówki znowu niebezpieczne dla kierowców (zdjęcia)
  To jest doskonałe miejsce na duże rondo - ono spowolniłoby ruch w tym miejscu oraz ułatwiłoby włączanie się do ruchu od strony Świętajna.

  PLAY


  2021-01-26 08:09:05
 • W Szczytnie ruszyły szczepienia przeciw covid19 (zdjęcia)
  do X-Men - źle przeczytałeś, temu, co zginął pod autobusem, wpisali covida w akcie zgonu...a ci, co teraz umierają, zaraz po poddaniu się eksperymentowi medycznemu, wpisują, że umarli na choroby współistniejące....ciekawe, co Tobie wpiszą :)

  kroll


  2021-01-26 08:06:39
 • Czy to już wojna pomiędzy koalicyjnymi ugrupowaniami?
  Moje odczucia wobec RADNEJ RYBIŃSKIEJ są bardzo mieszane. Dziwi mnie, że taka mądra i dbająca o dobro miasta przez wiele kadencji osoba nie starowała na stanowisko Burmistrza Miasta. Nie wiem jak to się dzieje, że takie SKARBY jak radna RYBIŃSKA i radny KIERSIKOWSKI oraz doktor ŁACHACZ nie stworzyli do tej pory (wszyscy z kilkoma kadencjami i giganci intelektu) jakiegoś triumwiratu w mieście. Aż żal patrzeć jak się marnują.

  Taki sobie czytelnik


  2021-01-26 00:44:44
 • Pyskówka, jak w piaskownicy - miejski poziom debaty
  Jak burdel nie zarabia to się wymienia ku...wy nie firanki.....

  Ironia


  2021-01-25 21:16:51
 • Śmieci drenują portfele, skąd się biorą te kwoty?
  Problemem w opłatach nie są ani osoby,ani firmy... bo firmy rozliczają się na jeszcze innych zasadach:) problemem są nieruchomości wykorzystywane na cele rekreacyjne. I to tych nieruchomości ( które ani nie są stałe zamieszkiwane, więc nie można stosować stawki od osoby, ani nie jest tam prowadzona działalność gospodarczą, więc nie rozliczają się jak przedsiębiorcy) dotyczy stawka 169 zł rocznie. A to czy kogoś można tak czy inaczej policzyć reguluje ustawa.Wynika wiec z tego że nawet jeśli jest beznadzieja,to w obowiązującym prawie.Dura lex, sex lex.I na to ani my jako mieszkańcy,ani nasi samorządowcy wpływu nie mamy.

  Roman


  2021-01-25 15:18:03