Niedziela, 17 Październik
Imieniny: Ambrożego, Florentyny, Gawła -

Reklama


Reklama

Przetarg burmistrza kontra uchwała radnych


Mimo podjętej przez radnych uchwały o bezprzetargowej sprzedaży „garażu” przy ulicy Korczaka burmistrz Krzysztof Mańkowski budynek ma zamiar sprzedać w przetargu ograniczonym. - Uchwała w mojej ocenie oraz prawnika urzędu podjęta jest z naruszeniem prawa, dlatego nie zamierzam jej realizować – mówi.Na ostatniej miejskiej sesji pojawiły się dwie opinie prawne dotyczące tej sprawy. Radcy urzędu oraz prawnika obecnego dzierżawcy części spornego „garażu”, o kupienie którego toczy się w miejskim samorządzie awantura od kilku tygodni. Oczywiście opinie są skrajne. W sprawę wmieszali się nawet posłowie.

 

- Będziemy przyglądać się, czy nie jest łamane prawo przy tej sprzedaży – zapowiadają Paweł Papke oraz Marcin Kulasek, którzy spotkali się z jednym z członków wspólnoty nieruchomości przy ulicy Korczaka, który też jest zainteresowany kupnem spornego „garażu”.

 

Ich interwencja nie zrobiła jednak wrażenia na miejskich radnych, którzy poszli „na rękę” obecnemu dzierżawcy części pomieszczenia i podjęli uchwałę, która nakazuje burmistrzowi sprzedaż budynku bez przetargu właśnie obecnemu najemcy. Wartość nieruchomości wyceniono na 40 tys. zł. I za taką kwotę mógłby on kupić dzierżawioną dotychczas część budynku. Mógłby, bo burmistrz Mańkowski nie zamierza stosować się do uchwały.


Reklama

 

- W mojej ocenie i radcy urzędu, który jest dla mnie autorytetem, została ona podjęta z naruszaniem prawa, a ostateczną odpowiedzialność za przestrzegania prawa ponosi burmistrz, bo to jego, a nie radnych podpis jest na akcie notarialnym – tłumaczy. - Dlatego nie widzę podstaw, aby tę uchwałę realizować.

 

Jego stanowisko potwierdza Justyna Skowrońska, radczyni urzędu:

 

- Uchwała jest również obarczona inną wadą prawną, ponieważ zgodnie z prawem zbywanie nieruchomości stanowiących własność Miasta Szczytno jest wyłączną kompetencją burmistrza, bez konieczności uzyskiwania zgody Rady – mówi.

 

Burmistrz liczy też na to, że uchwałę uchyli nadzór wojewody.

 

- Napisałem w uzasadnieniu, że została podjęta w sposób niezgodny z prawem – przekonuje. - Poza tym członkowie tej wspólnoty, dodam różni członkowie, ponad 10 razy występowali z wnioskiem, aby miasto przygotowało obiekt do przetargu. Jeśli radni uważają, że powinniśmy stać po stronie mieszkańców, to niech wszystkich mieszkańców traktują równo, a nie traktują ich wybiórczo. Ja to robię. I dlatego ogłaszam przetarg ograniczony, gdzie członkowie wspólnoty na równych prawach mogę te pomieszczenia kupić.

Reklama

 

Sporny lokal to 56 metrów kwadratowych pomieszczenia garażowo-gospodarczego. Lokal do sprzedaży w przetargu ograniczonym został przeznaczony już w październiku ubiegłego roku. - Wówczas radni na komisjach tę propozycję zaopiniowali pozytywnie – dodaje burmistrz Mańkowski. - I tego będę się trzymał, bo taka forma sprzedaży jest zgodna z prawem, a co więcej do kasy miasta może też trafić więcej środków, które można przeznaczyć na inne cele.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Port Lotniczy Olsztyn-Mazury ma nowego prezesa
  Pompowanie pieniędzy w coś co nie ma.racji bytu to specjalność olsztyńskich oficjeli. Ilość pieniedzy która została wypompowana w ta super inwestycje nigdy się nie zwróci o dochodach nie wspominając.

  szczytno


  2021-10-16 14:35:36
 • Wójt bez „korony”, gmina w „ogonie” szczepień
  No i ludzie powinni brać przykład. Jak by się nikt nie szczepił i w maskach nie chodził to żydokomuna by odpuściła ze swoim pseudowirusem.

  Waldek


  2021-10-16 06:43:39
 • Tajemniczy inwestor zaskoczył radnych, nie Ikea, nie Intel, ale COŚ
  Już od dawna się o tym mówi, tylko radni nie słuchają przedsiębiorców. Na naszym terenie jest duży potencjał.Przede wszystkim ustalić plan jakich inwestorów można ściągną na nasze piękne Mazury. Szkoda, że tyle fajnej przestrzeni zostało wykorzystne pod super markety. Słabo zarządzająca kadra z przykrością to informuje. Piękne miejsce wydobycie zamku tam powinno kwitnąć restauracjami z wielkiego wydarzenia. Masę zabytkow nie wykorzystanych a ciągle niszczą spustoszone budynki. Pisać każdy może a, gdzie działania i czyny. Narazie to tylko wirtualnie patrzę na zieleń, chodniki i lawczki wykorzystne w tak pięknym miejscu jak deptak Palcu Juranda. Brak szacunku i zrozumienia dla drugiego człowieka, walkaa i pogoń, żeby być na czele wirtualnego Świata.

  Tajemniczy gość


  2021-10-15 23:27:00
 • Łzy po różach, bezkarne zniszczenia
  A spalić dziada.

  Kurczak


  2021-10-15 21:44:20
 • Czyste powietrze z większą kasą
  Spokojnie Kakr...nie udusisz się \"smogiem\", bo zwyczajnie nie zdążysz.... wcześniej albo zamarzniesz, albo umrzesz z głodu, bo wydasz większość z domowego budżetu na gaz :D Ceny gazu już poszły trzykrotnie w górę, a to dopiero początek...współczuje tym co zamienili piece węglowe na gazowe :) Załatwili was eko-talibowie, poczujecie to jeszcze tej zimy. W Krakowie zakazano palenia w kominku, zabroniono pieców węglowych, wszystko to w celu poprawienia fatalnego powietrza, a smog jak jest tak jest i będzie, bo Kraków usytuowany jest w niecce. Ale niektórzy ludzie są głupi...

  XXX


  2021-10-15 21:28:57
 • Łzy po różach, bezkarne zniszczenia
  Do włodarza....w miejscowości Rańsk właściciele pewnego gospodarstwa od lat wynoszą pozostałości po lecie, jesieni.... Robią kompostownik po drugiej stronie swojej posiadlosci, czyli po drugiej stronie ulicy. Kierunek Jeleniowi...

  Martyna


  2021-10-15 21:22:00
 • Dyskutują o cenach śmieci, w budżecie brakuje 2 mln zł
  Czy radny Tomasz wie ile jest 2+2? Zapewne odpowie 9 w moim portfelu.....

  Karolina


  2021-10-15 21:18:02
 • Dyskutują o cenach śmieci, w budżecie brakuje 2 mln zł
  Ktoś wybrał tych nieuków. Czy dla większości radnych miejskich matematyka jest niezrozumiała?

  Grzegorz


  2021-10-15 21:16:42
 • Tajemniczy inwestor zaskoczył radnych, nie Ikea, nie Intel, ale COŚ
  Mam w dupie Szczytno stołek się liczy a Mańkowski przed wyborami obiecywał zakłady przetworcze i gdzie one powstały?

  TomaszŁ


  2021-10-15 19:08:34
 • Łzy po różach, bezkarne zniszczenia
  Sołtys solidny nawet że świetlicy nie można korzystać bo piłeczki od tenisa stołowego się niszczą jak się odbijają więc lepiej zamknąć.

  Wojtek diabeł


  2021-10-15 18:45:46

Reklama