Niedziela, 27 Wrzesień, Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego -

Reklama


Reklama

Przetarcie, które daje nadzieje na II ligę


Na siódmym miejscu zakończyli rozgrywki w III lidze siatkarze Olimpijczyka Szczytno. - Mamy mały niedosyt, bo stać nas było na więcej – mówi Mariusz Myślak, trener Olimpijczyka. - Z meczu na mecz poziom naszych umiejętności rósł. Liga został przerwana z powodu pandemii.Zgodnie z harmonogramem liga powinna skończyć się w połowie marca. Została jednak przerwana nieco wcześniej. Część zespołów ma do rozegrania na przykład po dwa mecze. - Ale już wiadomo, że ich nie zagramy – mówi Mariusz Myślak, trener Olimpijczyka. - Wygrała drużyna z Gietrzwałdu. Ale to było do przewidzenia. Nikt z ligi nie spada. I każdy może do niej dołączyć. To efekt zamieszania z koronawirusem.

 

Jak niepełny sezon oceniają działacze Olimpijczyka? O to pytamy Mariusza Myślaka.

 

Przede wszystkimi jestem bardzo zadowolony z tego, że po 7 latach nieobecności do Szczytna wróciła siatkówka ligowa. A przyznam, że to wcale takie łatwe nie było. Pierwszy sezon był dla nas przetarciem. Ale już widzę, że nasze miejsce nie jest adekwatne do umiejętności i możliwości. Nasz poziom gry rósł z meczu na mecz i gdyby pozwolono dograć nam do końca sezonu myślę, że uplasowalibyśmy się wyżej.

 

 

Na którym miejscu w lidze powinien znaleźć się Olimpijczyk?


Reklama

 

Nie ukrywam, że celowaliśmy w pierwszą trójkę. Gdyby nie pierwsze mecze, gdy oddaliśmy pola zespołom, z którymi spokojnie mogliśmy wygrać, to dziś tabela wyglądałaby inaczej. Młodzi zawodnicy zaczęli dobrze zgrywać się z doświadczonymi i to jest doskonały prognostyk na przyszły sezon. Cieszy mnie też fakt, że na nasze mecze przychodziło sporo kibiców. To motywuje.

 

 

Czego w takim razie kibice mogą spodziewać się po siatkarzach w nowym sezonie?

 

To jest trudne pytanie, bo jeśli chodzi o nasze umiejętności i możliwości sportowe to jesteśmy w stanie wywalczyć awans do II ligi. Jestem tego pewien...

 

...ale...

 

Niestety. Aby osiągać dobre wyniki potrzebujmy pewnych rozwiązań technicznych, których w tym sezonie zabrakło. Mówiąc wprost zaplecza do treningów i rozgrywania meczów, czyli stałej hali. Takiej, w której będziemy mogli trenować trzy razy w tygodniu i rozgrywać mecze. Jeśli uda nam się znaleźć takie miejsce, to możemy poważnie myśleć o II lidze. Bo jeśli chodzi o zawodników, to mamy takich, którzy są w stanie to zrobić.

Reklama

 

A finanse?

 

Oczywiście, że tu też są poważne braki, właściwie jak w każdym klubie. W tym sezonie większość wydatków opłacaliśmy z pieniędzy działaczy i zawodników. Pojawiło się trochę sponsorów, ale to wciąż kropla w morzu potrzeb. Ale nie będę narzekał, bo chcemy grać i pewne koszty musimy też ponieść sami.

 

 

Kiedy wystartuje nowy sezon?

 

Nasze rozgrywki powinny ruszyć na przełomie września i października. Jest sporo czasu. Choć patrząc na to, co się teraz dzieje, trudno mówić o czymkolwiek ze stuprocentową pewnością.Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

 • Środa, 2020-09-09 13:48:18

Mecz błędów, które bolą

 • Piątek, 2020-08-14 00:06:59

Które samoloty nie wylądują w Polsce?

 • Wtorek, 2020-06-09 15:26:00

Traktorek w darze od mieszkańców

 • Czwartek, 2020-05-21 12:52:23

Czy Błękitni Pasym podbiją IV ligę?

Reklama


Komentarze

 • Emzetka – wielopokoleniowa pamiątka rodzinna została skradziona
  Złapać dziadów za wory i do gałęzi.

  Korniszon


  2020-09-26 17:44:39
 • Emzetka – wielopokoleniowa pamiątka rodzinna została skradziona
  Wydaje mi się, że jestem człowiekiem tolerancyjnym. Wiele potrafię zrozumieć, wybaczyć, ale złodziejstwem po prostu się brzydzę. Dla mnie to najgorszy sort, zaraz po pedofilach.

  Taki Tam


  2020-09-26 14:26:30
 • Fifka, szklany słoik z marihuaną i... areszt dla 37-latka
  Za posiadanie areszt i więzienie.... Ja posiadam sprzęt do gwałtu czekam na dożywocie

  Pies gończy


  2020-09-26 08:46:41
 • Policjanci zabezpieczyli pocisk od granatnika
  RPG 2 weszły do służby w 1949 więc to raczej po wojnie...

  Ziomal


  2020-09-26 04:27:50
 • Kulturalne piątki z dźwierzuckim GOK
  Przepraszam Szanowną redakcję, ale takiego głupiego tytułu w odniesieniu do działalności ośrodka kultury jeszcze nie widziałem. czy to znaczy, że pozostałe dni tygodnia w GOK w Dźwierzutach są \"niekulturalne\"? Jest wg mnie obraźliwe dla instytucji, która z zasady prowadzi działalność kulturalną. Reklama - reklamą, upowszechnianie informacji - też dobrze. Ale to jest tak, jakby dać tytuł materiałowi informacyjnemu, że w teatrze odbywają się teatralne piątki, środy, czy też wtorki.

  Śmieszek


  2020-09-25 14:14:20
 • Grzybiarz znalazł w lesie skrzynię z amunicją
  napiszcie może czy znalazca nie ma nieprzyjemności w związku z znaleziskiem o widełkach 6msc do 8 lat paki.

  zuch


  2020-09-25 11:33:40
 • Będzie odnawianie zabytkowego ośrodka zdrowia
  Chyba budynku a nie ośrodka zdrowia a jeżeli już to przychodni.

  Krzysztof Bączek


  2020-09-25 11:22:05
 • Dotarły pieniądze na drogę w Rumach
  Właśnie tak wygląda żądza propagandy sukcesu. Ludzie, mieszkańcy, obywatele!!! Dostaliśmy pieniążki, zrobimy kawałek drogi! A jak będziemy robić, to też to ogłosimy! A jak już będzie zrobiona, to też obwieścimy. Będą zdjęcia i polubienia na FB. Gratulujcie nam i dziękujcie za nasze ogromne sukcesy!

  obserwator


  2020-09-24 13:11:27
 • 26-latek hodował marihuanę w mieszkaniu
  Biedny chłopak za to że pielęgnował swoje hobby pójdzie siedzieć. Nie wierzę że kiedykolwiek zrobił tym komuś krzywdę. Nie chcę pouczać organów ścigania bo to nie ich wina że takie mamy prawo a oni chcą zarabiać choć wiem że wielu też pali ale mogli by się zająć tymi co krzywdzą ludzi. (Tak samo jak lekarze mogli by przestać zabijać ludzi dla pieniędzy)

  Adrian


  2020-09-24 07:22:19
 • Szczytno wysoko w rankingu na... tanie życie
  Panie burmistrzu, teraz prosimy o miejsce Szczytna w rankingu wynagrodzeń i jakości życia...

  Ja


  2020-09-23 20:23:04