Piątek, 3 Grudzień
Imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery -

Reklama


Reklama

Przetarcie, które daje nadzieje na II ligę


Na siódmym miejscu zakończyli rozgrywki w III lidze siatkarze Olimpijczyka Szczytno. - Mamy mały niedosyt, bo stać nas było na więcej – mówi Mariusz Myślak, trener Olimpijczyka. - Z meczu na mecz poziom naszych umiejętności rósł. Liga został przerwana z powodu pandemii.Zgodnie z harmonogramem liga powinna skończyć się w połowie marca. Została jednak przerwana nieco wcześniej. Część zespołów ma do rozegrania na przykład po dwa mecze. - Ale już wiadomo, że ich nie zagramy – mówi Mariusz Myślak, trener Olimpijczyka. - Wygrała drużyna z Gietrzwałdu. Ale to było do przewidzenia. Nikt z ligi nie spada. I każdy może do niej dołączyć. To efekt zamieszania z koronawirusem.

 

Jak niepełny sezon oceniają działacze Olimpijczyka? O to pytamy Mariusza Myślaka.

 

Przede wszystkimi jestem bardzo zadowolony z tego, że po 7 latach nieobecności do Szczytna wróciła siatkówka ligowa. A przyznam, że to wcale takie łatwe nie było. Pierwszy sezon był dla nas przetarciem. Ale już widzę, że nasze miejsce nie jest adekwatne do umiejętności i możliwości. Nasz poziom gry rósł z meczu na mecz i gdyby pozwolono dograć nam do końca sezonu myślę, że uplasowalibyśmy się wyżej.

 

 

Na którym miejscu w lidze powinien znaleźć się Olimpijczyk?


Reklama

 

Nie ukrywam, że celowaliśmy w pierwszą trójkę. Gdyby nie pierwsze mecze, gdy oddaliśmy pola zespołom, z którymi spokojnie mogliśmy wygrać, to dziś tabela wyglądałaby inaczej. Młodzi zawodnicy zaczęli dobrze zgrywać się z doświadczonymi i to jest doskonały prognostyk na przyszły sezon. Cieszy mnie też fakt, że na nasze mecze przychodziło sporo kibiców. To motywuje.

 

 

Czego w takim razie kibice mogą spodziewać się po siatkarzach w nowym sezonie?

 

To jest trudne pytanie, bo jeśli chodzi o nasze umiejętności i możliwości sportowe to jesteśmy w stanie wywalczyć awans do II ligi. Jestem tego pewien...

 

...ale...

 

Niestety. Aby osiągać dobre wyniki potrzebujmy pewnych rozwiązań technicznych, których w tym sezonie zabrakło. Mówiąc wprost zaplecza do treningów i rozgrywania meczów, czyli stałej hali. Takiej, w której będziemy mogli trenować trzy razy w tygodniu i rozgrywać mecze. Jeśli uda nam się znaleźć takie miejsce, to możemy poważnie myśleć o II lidze. Bo jeśli chodzi o zawodników, to mamy takich, którzy są w stanie to zrobić.

Reklama

 

A finanse?

 

Oczywiście, że tu też są poważne braki, właściwie jak w każdym klubie. W tym sezonie większość wydatków opłacaliśmy z pieniędzy działaczy i zawodników. Pojawiło się trochę sponsorów, ale to wciąż kropla w morzu potrzeb. Ale nie będę narzekał, bo chcemy grać i pewne koszty musimy też ponieść sami.

 

 

Kiedy wystartuje nowy sezon?

 

Nasze rozgrywki powinny ruszyć na przełomie września i października. Jest sporo czasu. Choć patrząc na to, co się teraz dzieje, trudno mówić o czymkolwiek ze stuprocentową pewnością.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Akcja #SZCZEPIMYSIĘ - zajęcia edukacyjne w Szkole Podstawowej w Szczytnie
  Witam wszystkich Czytelników Tygodnika Jestem przewodniczącą rady rodziców oraz rodzicem uczennicy z klasy VII której dotyczy powyższy artykuł. Chciałabym sprostować zawarte w nim informacje jakoby to Szkoła zainicjowała spotkanie z inspektorem sanepidu jak również omawianych podczas spotkania tematów. Spotkanie odbyło się na prośbę rodziców uczniów klasy VII (Pani Wychowawczyni doprowadziła do jego realizacji za co dziękuję w imieniu rodziców) i dotyczyło zasad jakich wszyscy - w tym nasze dzieci powinniśmy przestrzegać aby uchronić się przed zachorowaniem (zachowanie odpowiedniej odległości w bezpośrednich kontaktach, noszenie maseczek czy chociażby częstego mycia rąk, co nie dla wszystkich jest oczywiste). Nikt nie namawiał aby dzieci zostały zaszczenione jak może sugerować treść artykułu. Przy te okazji życzę zarówno całej redakcji jak i wszystkim czytelnikom Tygodnika dużo zdrowia.

  Małgorzata Mroczek


  2021-12-03 14:00:08
 • Obwodnica może zniszczyć dorobek życie wielu mieszkańców
  Absolutnie jak najbliżej miasta - tylko taka lokalizacja ma sens. Nikt nie będzie jeździł obwodnicą jeżeli będzie musiał przejechać 20 km z pasymskiej na Piłsudskiego.


  2021-12-03 13:26:01
 • Mieszkaniec Szczytna otrzymał telefon z „banku”. Stracił 10 tys. złotych
  Najgorsze jest to, że nie ma sposobu na znalezienie takich ludzi i dalej bezkarnie oszukują :-( zaraz ktoś powie, że ktoś glupi i się nabrał....nieprawda tak potrafią człowieka zmanipulować, podszyć się pod kogoś z rodziny, zadziałać na emocjach, że można się nabrać....

  Mieszko


  2021-12-03 12:11:04
 • Oliwię skatował jej chłopak, grozi mu dożywocie
  sama sobie takiego chłopaka wybrała

  Baba


  2021-12-03 11:57:19
 • W sobotę ruszy sztuczne lodowisko Szczytnie
  Daniel pewnie nic z tego nie będzie bo miasto będzie musiało za mieszkańców płacić za wywóz śmieci. Szkoda ale tak zdecydowali radni PSL, Wszystko dla Szczytna i PIS. Smutne.

  do Daniel


  2021-12-03 10:35:24
 • Kontrowersyjne śmieci i podatki (rozmowa "Tygodnika Szczytno")
  Radny Paweł Krasowski vel Wicha jest OK, na jak takiego radnego przystało. Przyklaśnie tam gdzie trzeba i byleby do końca kadencji, a potem może się gdzieś IDEAlnie wciśnie.

  Samosienko


  2021-12-03 00:28:35
 • Oliwię skatował jej chłopak, grozi mu dożywocie
  Barbarzyńca. Zwyrodnialec.

  Facet


  2021-12-02 15:45:17
 • Obwodnica może zniszczyć dorobek życie wielu mieszkańców
  https://www.gov.pl/web/gddkia/generalny-pomiar-ruchu-20202021 W okolicy Szczytna ruch nie jest jakoś wyjątkowo duży. Z pomiarów wynika że w Szczytnie jest kumulacja ruchu z dk i ruchu lokalnego. Ten lokalny nawet przeważa. Wniosek taki że obwodnica powinna być jak najbliżej miasta i usprawniłaby ruch loklany. Tranzyt to głównie dk 57 i 53 tu dobowo najwięcej jest pojazdów ciężarowych (najwiecej od strony Biskupca). Mieszkańcy miasta chcą obwodnicy. Nowe Gizewo nie chce. Trzeba kompromisu. Jak dokończą dk16 do Ełku to nawet na obwodnicy Szczytna ruch będzie znikomy.

  Ksionże


  2021-12-02 12:06:45
 • W sobotę ruszy sztuczne lodowisko Szczytnie
  Lodowisko jest ok frajda dla wszystkich raz w roku ale przypominam że burmistrz obiecał skatepark całoroczny i gdzie on jest a jest bardziej potrzebny niż lodowisko

  Daniel


  2021-12-02 06:34:40
 • Obwodnica może zniszczyć dorobek życie wielu mieszkańców
  Obwodnica powinna lecieć jak naj dalej od Szczytna. Im dalej od tej dziury tym lepiej :P

  Jacek Przypadek


  2021-12-02 04:25:05

Reklama